KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+56
Baš za andjele 75.
ragaco
mirjanamirjana1986
Padobranka
Leptirko88
Jeka1984
Vecka
libra35
dzefri
dacans
Tebi
MalaSaJuga
lela1984
nina :)
winni
Amna84
Ancica 87
AriesGirl
alisa
Bobaue
Hiperaktivna
Pikseta
PalcicaBg
Sirijus
Lina73
dada88
Lija
diki81
zsuki75
lenjivica
Dreamerka
ganedina
kiki5
Sofija Veks
Dora1
Zmajuška
SoJa
tatjanica
Jerapetra
srculence 84
lilyt
annci
Vanja80
bak
jelena.kuburic
Blanka
sanja 73
BiKsi :)
noja
mimi85
saska1
BabyBear
Iskra
jelena*mama2andjela*
Eho
SannyP
60 posters

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 16/3/2016, 01:14

Nemoj se nervirati Sirijus. Koliko vidim kod drugih, i rastu :)
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenjivica 16/3/2016, 01:18

annci ::Juuu, da ne poverujes, Bak.
Dajte neki drugi predlog. Bas joj se zuri. Polipi naravno, a godine pritisle. Sama je i ide na donaciju spermica u Skoplje. To je ona sto su je otkacili u Pragu jer nema partnera. Koji dr radi dobro, a dostupan je. Da se ne ide na legalnu verziju zakazivanja i cekanja od vise meseci.
Dr Mitrovic Gradska bolnica, ne ceka se mnogo, zavisi od dana ciklusa, u proseku zakazuje za 7-14 dana. Odlican dr
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 16/3/2016, 01:24

Treca smena je na bedemima odbrane Koraka
Pozdrav Lenjivici Laughing
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjanica 16/3/2016, 08:17

...ljubim ja i trecu i ostale smene mojih koracaljki...navijam za vas,zene,majke buduce!!!.... sunny yes love
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zumbulcic 16/3/2016, 08:47

Dobro jutro zelim svim clanicama. Cackajuci po forumima naleti i na ovaj i odlucih da se registrujem. Mozda nisam na dobroj temi ali uputite me Wink Evo napisat cu ovdje svoju borbu, naime moja borba traje od 2009 godine, imala sam dvije inseminacije...nazalost beta 0. Prije iui sam radila nalaze(hormone, briseve,papu,hsg,torch,chlamidija itd) i bili su ok. Prosle godine sam se odlucila za ivf i usla sam malo detaljnije oko nalaza. Radila sam iri i ogtt i tu je ustanovljena inzulonemija te sam na terapiji sioforom 500mg 2x1, odradila sam i trombofiliju (4 gena) i tu su nadene mutacije na MITHFR i PAI 4G/5G.
U decembru kad sam usla u postupak poslije transfera sam davala sebi clexan. Bila sam na dugom protokolu, na punkciji sam imala 8 jc, od kojih su dvije bile degenerisane a jedna je prestala s razvojem a ostalih 5 su dosle u fazu blastociste. Jednu smo vratili a ostalih 4 zamrzli. Beta je bila pozitivna ali nazalost u 6-oj sedmici desio se spontani. Dr kaze da je sve bilo ok, ali da je ovo bio sok za organizam i da je to prirodna selekcija ciscenja...
Dobra stvar u svemu ovom je da nisam morala na kiretazu, sve je samo otislo ali trajalo je 18 dana krvarenje. Ciklus mi je krenuo nakon 46 dana, hormoni su me ubijali.
Posto planiram po svoje eskime aBd krajem iduceg mjeseca ponovila sam vag i cerv briseve,papu i stitnu. Brisevi su jucer bili gotovi, jedan je ok kod drugog ima nekih bakterija i dr mi je dala Siprobel antibiotike da pijem 7 dana, papu jos cekam. Sto se tice sitine, tsh mi je prije postupka bio 2,6 a sad poslije spontanog je skocilo na 3,66 i dr mi je ukljucila Letrox 25 po jednu prije jela, nadam se da ce spasti izmedu 1 i 2 za mjesec dana.
Zanima me da li postoje jos neke analize da se provjere?
Sad cekam da dobijem pa krecem s mikroginonom i aBd transfer se planira od 30.4.-5.5.
Zelim nam svima da se preselimo na trudnicke teme. Izvinjavam se ako sam oduzila.

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 16/3/2016, 09:23

Dobro došla Zumbulčiću Very Happy neka su ti srećna 4 smrzlića i da brzo postaneš mama.
BB, draga meni ne raste meni amh samo pada Rolling Eyes 2012-2.387, 2015-1.424,sad-0.89..... i samo čekam 25-ti da konačno dobijem šemu dok nije ovo čudo zakucalo na nula Mad
Dobila sam za vitamin D vigantol 20 kapi jednom nedeljno mesec dana jedan mesec, pa onda da pređem na 15 dva meseca...... I sad me zanima da li to može da odloži postupak? Ja nekako kontam da nebi trebalo. v
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lija 16/3/2016, 09:59

Sirijus meni je tako opao... Sa 1.7 na 0.7 za godinu dana i onda mesec dana kasnije na 0.63, uzas. I to je sve bilo pre nego sto sam napunila 28 godina. Ali nemoj se oko toga nervirati, i dalje je to dovoljno da se nadje par jajnih celija. Koliki ti je fsh? Pretpostavljam da ces i ti dobiti kratku shemu, nju koliko sam shvatila uglavnom daju zenama sa niskim amh.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 16/3/2016, 10:16

Lijo Fsh je 8.17, LH-4.36 nešto mi je spominjala dugu šemu ali tad je amh bio 1.424. Šta ću sad da dobijem videću. Istripovao me i ovaj vitamin D, dadoše mi kako da ga pijem 3 meseca, neće majku mu zbog toga da mi nešto rastegnu početak?
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 16/3/2016, 10:22

Zumbulčiću, dobrodošla! Da ti ovaj postupak bude dobitni! sunny

Sirijus, nemoj se previše sekirati. Što se AMH tiče meni je posle prve vto za 6 meseci opao sa 1,398 na 0,716 i sada nakon godinu dana mi je skočio na 2,58. Pri tome sam ga svaki put radila u istoj laboratoriji, u Konzilijumu. Kada smo bili na konsultaciji kod dr. Crnogorac nije ga ni pogledala niti iskomentarisala. E sad u međuvremenu, ja sam dobila insulinsku rezistenciju i levi jajnik mi je postao policističan tako da je možda to razlog skoka, mada ne pitah dr.
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lija 16/3/2016, 10:38

I meni je fsh bio oko 8 kada sam radila vto. Bila sam na kratkoj shemi i dobro sam odreagovala, imala sam 10-11 folikula na jednom jajniku, drugi nemam. Svakako ces pokazati te rezultate kad odes kod dr pa ce onda videti sta i kako. Za vitamin d ne znam nista, nikada to nisam vadila.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zumbulcic 16/3/2016, 10:39

Hvala vam drage moje na dobrodoslici. Kod mene je AMH prije postupka bio 2,51 i da Zmajuška ja sam pitala dr imal kakve veze s iri pa kaze da ima

zumbulcic

Broj poruka : 429
Datum upisa : 15.03.2016

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 16/3/2016, 11:26

Zmajuška i ja pratim u konzilijumu sve vreme Wink a kažu da amh kod pcos skače. Uh videću, baš nisam očekivala tako veliki pad al šta je tu je.
Lijo, tvoj novogodišnji najlepši poklon prosto vrati osmeh na lice. Meni je rečeno stimulisani ciklus, a pošto mi je prvi put pojma nemam da li je kratka ili duga šema i u čemu je razlika?
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Lija 16/3/2016, 12:10

Da da, moj mali poklon raste :)
Mozes procitati malo ovu temu, bice ti jasnije i ima raznih primera, tu se dosta pisalo o raznim protokolima - https://kutak.forumotion.com/t622-ivf-protokoli-poor-responderi-fsh-ovke
Ja sam pustila dr da odluci sta misli da je najbolje za mene i imali smo srece da sam dobro odreagovala. Ipak oni imaju iskustva i znaju sta rade. Svakako se uzima sve u obzir, hormoni, godine, celokupna istorija. Ne postoji univerzalni protokol za svakog, i oni to ako je potrebno podesavaju i u toku stimulacije kada vide kako je krenulo.
Lija
Lija

Broj poruka : 267
Datum upisa : 04.10.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 16/3/2016, 12:13

Zumbulcicu, dobrodoslica i od mene, navijam za tvoje eskimcice i da se uskoro preselis na trudnicke strane.
Na ovoj temi imas verovatno sve dodatne analize, ima tu svega i svacega.
https://kutak.forumotion.com/t2708-dodatne-analize?highlight=dodatne+analize

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 16/3/2016, 12:26

Zumbulčiću dobro nam došla. Uradila si dosta toga, a evo te Vanja uputila gdje imas sve na jednom mjestu. Skuvaj kaficu i polako iščitaj. napred scuro
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Pikseta 16/3/2016, 13:01

Pozdrav drage devojke ljubav ljubav Krenula sam sa pripremom za FET,ali postoji jedan problem,koji mi sad veoma remeti plan,a to je estrofem!Nema ga nigde u Novom Sadu.Udarna apoteka gde uvek sve ima,ima problem sa nabavkom.Cekam da mi jave iz jedne,ali ni to nije sigurno jos.Ima li neko neku ideju?Molim za pomoc..imam ga jos za danas i sutra *krecem sa 3x1*i jednu za prekosutra.
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjanica 16/3/2016, 13:05

...pikseta draga,srecan pocetak pa da se uskoro radujemo beti debeloj a onda i otkucajima srca sretan početak zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje zalivanje d d d d d d d d d d d d d roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda
.....da ti pogledam u subotici i javim ako ima?
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 16/3/2016, 13:06

Pikseta, ja ti mogu pomoći jedino za BG, tu zovneš u srbotrejd, ne traži na sajtu često nema leka a u stvari ga ima. apoteka kontakt To je najjeftinija apoteka i ja sam tu našla tablete za mene 4000 jeftinije nego kod drugih.
Srećno sa bockanjem cvet cvet cvet
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od masato 16/3/2016, 13:13

Pikseta, u Nisu nema, proverila sam. Ja mogu da ti posaljem danas od 2 mg pola kutije, sto je meni ostalo dok ne nadjes. Pisi mi pp ako hoces.
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Pikseta 16/3/2016, 13:53

Koliko ste sve divne,nemam reci smajli angel smajli angel
Sirijus,Tatjana,Masato c Hvala na predlozima,ne morate se vi cimati..ja cu;) Ima da ga nadjem lol!
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kiki5 16/3/2016, 13:59

Pikseta,ja sam ga kupila u apoteci Igor u Beogradu,pre nekih mesec i po dana,kutija je bila 950 din.Na ostalim mestima nisam mogla da nadjem.Probaj tamo da proveris. Meni je zafalila samo ta jedna kutija.. pozdrav i nadam se da ces uspeti da nadjes...

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 16/3/2016, 14:01

Pikseta ja imam estrofem nacetu kutiju, mogu nekako da ti posaljem ako se ne snadjes. Mozda busom, uglavnom javi. Ljubac i navijam za tebe svim srcem igracice igracice igracice srca srca
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 16/3/2016, 14:43

Pikseta, pisala sam vec da poklanjam nacetu kutiju Estrofema. Ako si zainteresovana, posalji mi pp.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Pikseta 16/3/2016, 14:57

Kiki,Blanka hvala...naci cu ga..sad imam vec toliko opcija Very Happy Znala sam ja gde treba da se obratim poljubci Ne moze tamo neki estrofemcic da mi pokvari plan da u aprilu opet budem trudna Wink Nego,ajd kad vec pisem,pa da pitam i ovo.Treba da radim prolaktin u 11 i 17 h,sad ovih dana,pa sta mi savetujete da bi jos mozda mogla pred Fet..Mozda tsh?DR.mi rekla samo briseve i PRL(bio malo povisen u oktobru)
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od AriesGirl 16/3/2016, 16:21

Zumbulcicu, dobro nam dosla!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 34 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 34 od 40 Prethodni  1 ... 18 ... 33, 34, 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu