KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+56
Baš za andjele 75.
ragaco
mirjanamirjana1986
Padobranka
Leptirko88
Jeka1984
Vecka
libra35
dzefri
dacans
Tebi
MalaSaJuga
lela1984
nina :)
winni
Amna84
Ancica 87
AriesGirl
alisa
Bobaue
Hiperaktivna
Pikseta
PalcicaBg
Sirijus
Lina73
dada88
Lija
diki81
zsuki75
lenjivica
Dreamerka
ganedina
kiki5
Sofija Veks
Dora1
Zmajuška
SoJa
tatjanica
Jerapetra
srculence 84
lilyt
annci
Vanja80
bak
jelena.kuburic
Blanka
sanja 73
BiKsi :)
noja
mimi85
saska1
BabyBear
Iskra
jelena*mama2andjela*
Eho
SannyP
60 posters

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 25/2/2016, 07:18

Dora, ja sam par meseci pre trudnoce, 2-3 meseca, pila cardiopirin od 75mg, to mi je prepisala dr Trninic, a od prvog dana stimulacije da krenem sa fraxiparinom od 0,3, s obzirom da nisam ni imala stimulaciju, u 5-oj nedelji kad mi je otkrivena trudnoca, pocela sam sa fraxijem, a inace imam iste mutacije kao i ti, i homozigot sam. Sad prve tri nedelje primene fraxija proveravam trombocite jednom nedeljno, a za mesec dana kontrola kod hematologa sa d-dimerom i jos par nalaza.
Trebalo bi i aspirin da odradi "posao", obzirom da devojke imaju bas dobra iskustva sa dr Elezovicem, mozda da se drzis terapije koju ti je prepisao.
Pikseta, meni su na prevenciji tromboze isto rekli, ako je homocistein u granicama normale, trombofilije miruju, nisu se aktivirale.

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 25/2/2016, 07:21

Biksi, d dimer mi je pre dva meseca bio u u redu. Misliš da treba opet da priverim d dimer?
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zsuki75 25/2/2016, 08:41

Da li iko od vas zna kako da saznam kojim danima je Kopitovićka u Betaniji????
zvala telefonom ali naravno NEĆE da mi kažu. možda i ne znaju, ajd da ne budem zlobnica, ali naravano sestra Mira tera po starom, dođite vi kad treba da se javite a ako nje nema neko drugi će vam odrediti šemu. e pa neće moći brale. mislim bez veze mi da idem u Feronu zbog Betanije...

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od srculence 84 25/2/2016, 08:44

Pikseta b b b b kada mi ti pises prosto dobijem snagu i toliku energiju kao da sam vec uspela ljubav ljubav
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hiperaktivna 25/2/2016, 09:07

Tromboza moze da se javi i kasnije...kao sto moze da se javi posle operacije, carskog reza itd. Zato pre ovih intervencija i daju fraxi pacijentima, umotavaju noge u zavoje i sl. Ja sam sad isla na hitan carski i nije bilo vremena za pripreme pa sam fraxi primala 3 dana nakon toga 2 puta dnevno. Tako da ti svakako treba iskontrolisati nakon porodjaja, pobacaja, operacija i slicnog.
Hiperaktivna
Hiperaktivna

Broj poruka : 203
Godina : 39
Datum upisa : 29.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Zmajuška 25/2/2016, 10:01

Žene, ja sam od jutros blago zatečena Shocked .
Naime, proveravala sam čuveni AMH hormon zajedno sa drugim polnim hormonima 2 dc, pošto idemo u Genesis na konsultacije 29. februara pa da imam sveže rezultate i suprug mi od sabajle javlja ( rezultati stižu na njegov mejl) :" Ženo, pa ti si plodna Amh ti je 2,58!". Ja u šoku jer sam očekivala manji.
Svaki put sam radila u istoj laboratoriji, u Konzilijumu i prvi put u junu 2014. je bio 1,398 ng/ml, nakon prve vto a pred drugu u januaru 2015. 0,716, i sada nakon godinu dana 2,58. Znala sam da varira ali ovoliko zbunjen .
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kiki5 25/2/2016, 10:35

Pikseta,navijamo za tebe jako.Sada ce biti uspesno,vazno je da znas u kom smeru da ides,da ces biti pokrivena terapijom i uspeh ce naravno biti tu...Samo napred i za sve bockalice,cekalice,devojke samo napred hrabro!

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 25/2/2016, 10:56

Pikseta, postoje stecene i urodjene trombofilije. To sto ti imas spada u stecene (antifosflipidni sindrom), tako da je sasvim moguce da se pojave ili aktiviraju kasnije u zivotu. Jos je kod tebe u kombinaciji sa urodjenom sklonoscu i eto belaja.
Evo ti moje iskustvo. Antitela ona kojekakva radjena pre 2. vto, sve ok. Radjena pre 3. vto sve ok. Nakon spontanog i traume posle 3. vto antinukleotidna antitela drasticno uvecana. Ocito je sve to pokrenulo antitela, u mom slucaju ANA. I od tad su mi uvecana, nekad manje, nekad vise.

Inace kod trombofilija se najcesce problem u trudnoci javlja posle 20. nedelje. Ima dosta zena ovde koje su tek nakon gubitka trudnoca oko 20. nedelje ustanovile problem. Mrvica je tek nakon gubitka dve trudnoce obe oko 20-22 nedelje ustanovila. Posle toga iznela dve trudnoce.

Vazno je da postoje tarpije i za nas "slucajeve" Wink
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilyt 25/2/2016, 11:05

Hiperaktivna ::Tromboza moze da se javi i kasnije...kao sto moze da se javi posle operacije, carskog reza itd. Zato pre ovih intervencija i daju fraxi pacijentima, umotavaju noge u zavoje i sl. Ja sam sad isla na hitan carski i nije bilo vremena za pripreme pa sam fraxi primala 3 dana nakon toga 2 puta dnevno. Tako da ti svakako treba iskontrolisati nakon porodjaja, pobacaja, operacija i slicnog.


Koje su osnovne analize koje za pocetak treba recimo uraditi? Jel moze neko da mi kaze?
lilyt
lilyt

Broj poruka : 295
Datum upisa : 04.07.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vanja80 25/2/2016, 11:50

Lilyt, ima tu svega i svacega, na ovoj temi je detaljno pisano
https://kutak.forumotion.com/t2708-dodatne-analize?highlight=dodatne+analize

Vanja80

Broj poruka : 894
Datum upisa : 25.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sirijus 25/2/2016, 13:19

Muči me pitanje. Ako sam ja odradila neke analize kao što je D-dimer, lupusantikoagulans, testosteron..... npr pre godinu i po dana. Da li te analize mogu da se uzmu kao merodavne? Da li se značajno menjaju tokom vremena?
Treba kada dobijem (nadam se uskoro, koliko sutra, valjda) i da odradim hormone koje su mi dali da odradim, pa se razmišljam da li kraj njih da ponovim još neki od parametara zbunjen
Sirijus
Sirijus

Broj poruka : 1889
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 13.09.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Pikseta 25/2/2016, 14:59

Hvala,devojke!Kazem ja da ste vi doktori queen queen :queen:Sad je malo jasnije!I ja svo vreme mislim da mi se sve aktiviralo nakon porodjaja.Prvi nalaz preko 200,2 meseca nakon porodjaja,drugi nalaz 129,treci 112(dosta je palo,ali i dalje je pozitivan)ali kao sto kazes Bak,postoji terapija za nas slucajeve Wink
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 25/2/2016, 15:21

Zmajuška ::Žene, ja sam od jutros blago zatečena Shocked .
Naime, proveravala sam čuveni AMH hormon zajedno sa drugim polnim hormonima 2 dc, pošto idemo u Genesis na konsultacije 29. februara pa da imam sveže rezultate i suprug mi od sabajle javlja ( rezultati stižu na njegov mejl) :" Ženo, pa ti si plodna Amh ti je 2,58!". Ja u šoku jer sam očekivala manji.
Svaki put sam radila u istoj laboratoriji, u Konzilijumu i prvi put u junu 2014. je bio 1,398 ng/ml, nakon prve vto a pred drugu u januaru 2015. 0,716, i sada nakon godinu dana 2,58. Znala sam da varira ali ovoliko zbunjen  .
Zmajuska vidi prvo da li je izrazeno u istim jedinicama kao ranije kada si radila. Imala sam slicnu situaciju samo sa manjim odstupanjima i kada sam razgovarala sa endokrinogom rekla mi je da su blage oscilacije moguce ali da se poboljsa od smanjene rezerve do normalne -nemoguce. Ja bih licno proverila jos jednom ali ti ipak pitaj svog doktora.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Bobaue 25/2/2016, 15:26

Zmajuška ::Žene, ja sam od jutros blago zatečena Shocked .
Naime, proveravala sam čuveni AMH hormon zajedno sa drugim polnim hormonima 2 dc, pošto idemo u Genesis na konsultacije 29. februara pa da imam sveže rezultate i suprug mi od sabajle javlja ( rezultati stižu na njegov mejl) :" Ženo, pa ti si plodna Amh ti je 2,58!". Ja u šoku jer sam očekivala manji.
Svaki put sam radila u istoj laboratoriji, u Konzilijumu i prvi put u junu 2014. je bio 1,398 ng/ml, nakon prve vto a pred drugu u januaru 2015. 0,716, i sada nakon godinu dana 2,58. Znala sam da varira ali ovoliko zbunjen  .
Zmajuska vidi prvo da li je izrazeno u istim jedinicama kao ranije kada si radila. Imala sam slicnu situaciju samo sa manjim odstupanjima i kada sam razgovarala sa endokrinogom rekla mi je da su blage oscilacije moguce ali da se poboljsa od smanjene rezerve do normalne -nemoguce. Ja bih licno proverila jos jednom ali  ti ipak pitaj svog doktora.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 25/2/2016, 15:29

Dora, ja bih proverila d dimer sada, da te ne boli glava!

Zmajuska, ako pijes terapiju za IR, meni je prof Sumarac rekla da se kvalitet jc poboljsava od metformina, pa mi negde logicno da i amh pokaze vecu vrednost. Jer sve ono sto je bilo kilavo lol! , sad je dostiglo kvalitet ,pa mozda otuda i veci amh. A mozda i ja sada lupam! lol! A pritom ako imas policisticne jajnike, hoce i od njih da pokaze veci rezultat!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 25/2/2016, 17:15

Dora1 ::Fraxi mi je prepisan kad se ustanovi trudnoća. U pitanju je hematolog br Elezović, ali mi se uvuklo pitanje da li da uzmem fraxi na dan transfera ili ne...

I meni je dr Miljic (koji je Elezovicev ucenik), za moju PAI 4g/4g mutaciju napisao da u slucaju dase potvrdi trudnoca merim d dimer i onda dodjem na kontrolu. Kad sam to odnela Kopitovicki ona je rekla, jeste, oni to tako daju, ali mi dajemo fraxiparin odmah i rekla mi je da dan pre transfera pocnem sa fraxiparinom i svaki dan primam.

Mozda sam ti kasno poslala odgovor, ali mozda ce ti i sad znaciti :)
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 25/2/2016, 17:23

Pikseta ti uvedi sve sto treba da se uvede da se pokrijes komplet terapiju od tsh prolaktina fraxipa. Pa ces vremenom izbacivati akoje to potrebno ..
Srculence navijamooooo  

Suzi tako ide to kod nas ......moj savet je opusti se maximalno koliko mozes i zakazi u feroni i nek ti da terapiju i semu . Ne zati sto nece da te primi ona je jako jako zauzeta i samo tako ces moci doci do nje i do seme ako hoces da te vodi ona u betaniju
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Eho 25/2/2016, 17:23

Pikseta, drzim fige! Ovog puta mora sve biti kako treba.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 25/2/2016, 17:25

zsuki75 ::Da li iko od vas zna kako da saznam kojim danima je Kopitovićka u Betaniji????
zvala telefonom ali naravno NEĆE da mi kažu. možda i ne znaju, ajd da ne budem zlobnica, ali naravano sestra Mira tera po starom, dođite vi kad treba da se javite a ako nje nema neko drugi će vam odrediti šemu. e pa neće moći brale. mislim bez veze mi da idem u Feronu zbog Betanije...

Tu nema pravila. Kad god sam dolazila kod Kopitovicke u Betaniju uvek je bilo pitanje da li ce biti ona ili ne. Sestra Mira mi uvece kaze da ce biti ujutru, a onda dodjem iz BG tamo samo zbog nje i onda nekad cekam satima i onda se jednostavno ne pojavi.

Licno mislim da to ni oni ne znaju nego da ona jednostavno nekad ne dodje. Ali sigurna sam da uvek pozove telefonom sestru Miru i da je pita ima li sta "dole" i da li je nesto hitno i ako je hitno verovatno da dodje, a ako nije, ako je samo neki UZV, onda to moze da odradi bilo koji dr, iako mi zelimo da nam samo ona radi. Jbg...
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 25/2/2016, 17:37

Ja sam znala da je ona tako zauzeta al nekako sam uspela o trosku u genesisu gde je ona bila prisutna svaki put. Mislim da ce biti ponovo privatne klinike u fondu e to je onda druga prica skroz ..mozda treba neka peticija da se pise da se ubace klinike u program
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od alisa 25/2/2016, 17:47

Bilo je na tv da se od ove godine ponovo ubacuju privatne klinike.... koliko sam videla na sajtu fonda raspisan je i konkurs pocetkom februara
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dora1 25/2/2016, 19:38

BabyBear ::
Dora1 ::Fraxi mi je prepisan kad se ustanovi trudnoća. U pitanju je hematolog br Elezović, ali mi se uvuklo pitanje da li da uzmem fraxi na dan transfera ili ne...

I meni je dr Miljic (koji je Elezovicev ucenik), za moju PAI 4g/4g mutaciju napisao da u slucaju dase potvrdi trudnoca merim d dimer i onda dodjem na kontrolu. Kad sam to odnela Kopitovicki ona je rekla, jeste, oni to tako daju, ali mi dajemo fraxiparin odmah i rekla mi je da dan pre transfera pocnem sa fraxiparinom i svaki dan primam.

Mozda sam ti kasno poslala odgovor, ali mozda ce ti i sad znaciti :)

Da, vidim da se od doktora do doktora razlikuje. Danas mi je bio transfer i ja sam ipak samo uzela Aspirin. Nisam htela da sama sebi odlučujem, nadam se da nisam pogrešila. Čim dođem u Bg, a to je u utorak, proveriću d dimer za svaki slučaj. Pa ću shodno tome i reagovati.

Što se tiče progesterona, ja trenutno samo stavljam Utrogestan 3x2, šta mislite da je dovoljno ili ipak treba da se podrži inekcijama? U PFC si mi samo prepisali Utrogestan.
Dora1
Dora1

Broj poruka : 906
Datum upisa : 08.08.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 25/2/2016, 20:02

Drage moje, ja cu napisati svoje iskustvo.
Od 1. dana stimulacije sam bila na clexanu, a do tada na cardiopirinu 100. Zbog velikog broja j.celija bila sam na pocetku hiper stimulacije, primala flase i terapiju, i tada su mi u Feroni radili sve analize izmedju ostalog i d dimer koji je bio u granicama nomale. Za dva - tri dana uslijedio je transfer. Drugi put kad sam ponavljala betu, odlucila sam da ponovim i d dimer koji je bio bas visok za pocetak prvog trimestra 1,1 ili 1,5 ( ne sjecam se brojke) i dr mi je uveo 2x clexan na 24h. Hematolog mi je rekla da je odlicno sto sam ga provjerila sa betom jer je to bas visoko za sami pocetak trudnoce a pri tom sam vec na terapiji.
Moj savjet, obavezno kontrolisite i d dimer uz betu, da imate pravu sliku o tome sta se desava i da sprijecite sve sto se sprijeciti moze.
Stisak!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sanja 73 25/2/2016, 20:17

hvala draga svaki savet je dragocen zlatna si
sanja 73
sanja 73

Broj poruka : 1001
Datum upisa : 15.08.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od kiki5 25/2/2016, 20:46

Blankic bas divno sto si podelila da devojkama svoje iskustvo.Ja sam takodje od prvog dana tj.od transfera,jer sam isla na fet,isto primala clexan,a pre toga mesecima pila aspirin od 100. Poljubac i navijam za sve.

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 5 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu