KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+52
alisa
SladZana
jelena.kuburic
jelena*mama2andjela*
Lija
pegaz
inajo
Sofija Veks
heart84
sandrolina
Niny
Bobaue
Zmajuška
Stenli
srculence 84
Erata
BabyBear
fight&faith
lilyt
nina :)
JocY
Jerapetra
sanja 73
Vanja80
saska1
lela1984
PalcicaBg
lenjivica
kiki5
leptirica1977
libra35
Šašava
Ancica 87
noja
bak
caci
ganedina
Deni
d77
masato
Vuchica
mimi85
tatjanica
micaubica83
annci
MalaSaJuga
Eho
jadranka
AriesGirl
BiKsi :)
Blanka
diki81
56 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 28/3/2016, 11:04

,,,jao juco sto ti je lep tickeeeer!!!! sunny yes srca ...ljubim tu slatku bebu bebic i njenu mamicu sasavu!!!


....grlim nase trudnice,mamice i decicuuuu!!! srca1
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 28/3/2016, 11:22

Mimi, bitno je da beta raste...to je jedini nacin da nesto znas do UZ. Ja sam svoju proveravala svaki drugi dan, ali sam imala lose iskustvo. Ti ne krvaris i niceg drugog loseg nema sem ruzne proslosti i malih sikica...ma porast ce ponovo. Verovatno samo prikupljaju snagu da se ponovo naduju i tako naredne dve godine Very Happy Bice sve ok...vidis koliko zena je ovde imalo i takvo iskustvo, pa uveliko maze svoju decicu. Tako ces nam i ti! Bitno je da si pokrivena svim terapijama, i sada polako uzivaj u trudnoci i ovom lepom vremenu. Zeljno cekamo izvestaj sa UZ!

Blankic, dobri ti rezultati. Opusteno. Meni su i u trudnoci proveravali i insulin, ali cula sam da vecini trudnica ne. E, sada, sa cim to ima veze, ubij me ako znam.

Sasavice, ma to je sve u granicama normale. Neka beba napreduje brze, neka sporije. I to varira iz meseca u mesec. Znas da sam i ja bila razocarana koliko je Djole dodao, i bome sam mu onda pojacala intezitet podoja, tj, ne cekam da istekne 3 sata, ako ne spavka i trazi cesce, dam mu, mada ja nisam pristailica neprestanog dojenja. Pa tako nikada ne bih znala koliko je gladan i koliko je jeo. Lenjiguz i ovako zadrema nekada odmah posle prve sike, pa mama mora da izmaza drugu. Ali sustinski mislim da oni uzmu koliko im je dovoljno. Sada su sve veci i jaci, pa im manje vremena treba da izvuku potrebnu kolicinu.
Sto se hrane tice, opusteno. Prati sta juci odgovara a sta smeta. To i ja radim (njemu provereno smetaju luk, slatkisi, kupus salata. Pasulj, kuvani kupus, ljuto..i ne usudjujem se da probam). Svako dete je prica za sebe. Posotoje neke opste smernice, ali ih svakako treba prilagoditi detetu. Ja samo ne uspevam da provalim da li sa mojom ishranom ima veze ovaj osip po licu. Prvo me ubedise da je horomonski i da ce sam proci. I prosao je. Ali se od juce ponovo vraca...bas me nervira. Nemam pojma da li da odem do dermatologa? Znate li dobrog decijeg dermatologa?

Jao mom Djoletu sa svojom Sofkicom...pa ona sarmira gde god se pojavi srca srca  Neka, neka...prava damica, takve i treba da budu svi devojcurci...a ovi momci, neka se bore!
P.S. Mada pored ovog mog borca, ni jedan drugi konkurent nema nikakve sanse... u potpisu, objektivna majka lol! lol!
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 28/3/2016, 12:58

Hvala, Eho, na savetu, umirise me i druge mame :)
Rekose da niposto ne nasedam da dajem dohranu zbog "nedovoljnog" dobijanja na kilazi u prvom mesecu,
ja i nisam, ali pisem to zbog drugih mama.

Mimi12, sigurno da je tesko ne uporedjivati i ne strahovati, makar dok u ovoj trudnoci prodje ta deveta nedelja od zaceca, ali zaista probaj da se ne koncentrises na to, nego na lepe stvari. Prolece je, sve pupi, sve se radja!!! idemo pozitivno samo!

Blankic, super za dobar rezultat testa!

Diki, drzi se. Sad samo ide na bolje :) Svakako cekamo izvestaj.
Inace, na bebcu ima anketa o nasim porodilistima, ako niste popunile, upisite se Wink
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 28/3/2016, 13:07

annci ::

Jao mom Djoletu sa svojom Sofkicom...pa ona sarmira gde god se pojavi srca srca  Neka, neka...prava damica, takve i treba da budu svi devojcurci...a ovi momci, neka se bore!
P.S. Mada pored ovog mog borca, ni jedan drugi konkurent nema nikakve sanse... u potpisu, objektivna majka lol! lol!


...hihiihih...prijo moja,objektivna majkooooo tvoj djole je smeker i to kakav!!! osmeh srce   ...mora da je vec porastao,srce malo....eto za koji dan treci mesec,eeej breeee!!!! ....stavi nam koju slicicu kad budes imala vremena...ljubbbbbimo vas!!!
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 28/3/2016, 17:20

Mimi meni su bile bolne a posle spale pa su oko 12 nedelje opet nabujale .... tako da znam taj osecaj indetican , nebrini za to .
Trudnjace da prizovemo korake da se presele na ove DIVNE stranice prasiteeeeeee
Ljubim debele
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 28/3/2016, 21:10

Hvala vam drage moje svima na podrsci! Malo mi se glava "ohladila". Sad sam vec u fazonu da samo dodje taj UZ!
Grudi su mi se malo vratile, mislim da to ima veze kad primim prog.depo (hvala Noja, nadam se da je tvoj scenario). Ali nisu kao ranije. I stomak se vise uopste ne javlja, nikakva bol, ziganje, seckanje,...Samo me donji deo ledja ponekad malo bolucka.
Sad mi veci problem pravi panika da se ne razbolim u ovom najgorem periodu, a ima vise vrsta virus trenutno koje kruze. Ne ulazim u GSP, ali idem na posao, jer moram. A kolege dolaze svakakve na posao, sa temp, kasljem,.... Tu ne mogu nista. Bolovanje mogu da uzmem tek kad budem imala povrdu da je sve ok. Mada sam uzimala i poneki dan odmora, ali mislim da mi je jos gore ako sam kuci ceo dan. Onda mozak poludi! Na poslu se bar zabavim drugim stvarima, pa brze vreme prodje.
I imam jedno pitanje, ne znam da li je za brigu: imam svrab, ali samo u liniji pupka. Da je neka alergija, bila bi jos negde, zar ne? Sumnjala sam na Fraxiparin, ali bas ga u tom delu ne daju... Ne znam da li je za brigu i da li treba negde da idem?
Pratim i Korake, i stvarno se nadam da ce ovo prolece da bude kao sto Sasavica rece!
I ne znam da li ce Annci i Tatjana vasa deca ovo jednog dana da citaju, hahhaha! Da vide kako su im se mame na vreme "dogovorile"! zagrljaj

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Šašava 28/3/2016, 21:18

Tatjanice, ljubimo i mi vas :)

Annci, sad i ja tako... pojacala podoje i vise slusam bebu, a manje raznorazne teoreticare. Imamo i dalje problem sa bljuckanjem... povuce vise nego sto moze da spakuje u stomacic, pa viskove izbaci. Ali prema kaki vidim da u njoj ostaje dovoljno, i to mi je najbitnije :)
Ne znam ti nista reci za taj osip... i Juca ima sitne neke kao bubuljice po licu, koje se jedva vide doduse... neke prodju, pojave se neke nove.

Zene, jel stavljate neki zavoj da pricvrstite pupcic...? Nama dr rekla da vezujemo pupak jer joj je jos uvek izbocen...
Šašava
Šašava

Broj poruka : 956
Godina : 42
Datum upisa : 30.04.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 28/3/2016, 21:29

...mimi jos koliko dana brojimo do uz? :)
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mimi12 28/3/2016, 21:53

Do UZ...ne znam koliko jos ima b .
Koliko izdrzim! Necu da zurim, imam traumu od: "dodji za dva dana", "dodji opet za tri dana".... Dok duboko ne zagazim u 7-u nedelju ne planiram. E sad, videcemo.
To je jos za 8-10 dana...

Mimi12

Broj poruka : 1758
Datum upisa : 21.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 29/3/2016, 01:29

Mimi srecno na UZ pa da uzmes bolovanje i uzivas u trudnoći. ljubav

Kako se ja osjećam kilavo danas. Popodne me bolio stomak kao da cu da dobijem pa se zabrinuh, jer vise ne znam sta je normalno. Noci su najgore, nikako da se namjestim, da nadjem polozaj... U cetvrtak na redovnu kontrolu, jedva cekam da vidim moje skočice. Ljubim vas ženice, pozdrav od mene - treće smjene srcasti poljupci
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 29/3/2016, 07:24

Mimi, nemoj sad da se bavis grudima, imaces kad njima da se bavis kad se porodis. :)
Blanka, sve te razumem, nista nisam spavala celu trudnocu. Da te utesim: sad je jos gore hihi.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 29/3/2016, 10:42

Eho ::
Blanka, sve te razumem, nista nisam spavala celu trudnocu. Da te utesim: sad je jos gore hihi.


....hihihihih...ista prica,meni je stomak bio toliki da sam slabo spavala,ali sto kaze eho,tek ces da ne spavas...hihihihihiihh...i to duplo!!! Laughing
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 29/3/2016, 11:03

Blankic moje drugarice su u poodmakloj trudnoci koristile ovaj beluga jastuk i kazu da im je mnogo znacio! Jedna je lezala od sedmog meseca konstantno i kaze da joj nije bilo tog jastuka ne zna kako bi izdrzala. A zgodan je posle i za bebu http://www.beluga.rs/
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 29/3/2016, 11:26

Drage moje, bas ste me utjesile lol!
Znam da ce biti gore svi to kazu. Evo vidjecu da nabavim taj jastuk pa cu probati. Nikako da se namjestim, sad na desni bok ne mogu da lezim jer me bole rebra, a lijevi bok je utrnuo skroz. Ista sam kao one babe koje puvaju stalno i nista im nije po volji. Srecom, jos sam na utrogestanu pa me on malo uspava. Bas smo teske kad smo trudne lol! lol!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 29/3/2016, 11:35

Probaj jastuk, mislim da ce ti znaciti. Moze neko i da ti ga napravi to je bre glista od 1,5m lol!
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Zmajuška 29/3/2016, 11:37

Blankić, skroz si mi simpatična. Ne zove se to dzaba drugo stanje. Wink
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 29/3/2016, 11:41

Vidjela sam na netu, u pravi si, moze mi ga i neko napraviti samo da nadjem mekani sundjerčić. likeit

Zmajuška moje muke samo žene s kutka razumiju, još kad uvalim taj jastuk u krevet pa moj muz ima da crkne od smijeha, inače ga tjeram iz francuskog koji je ogroman ali on meni smeta kad se okrećem po noći, jer meni treba prostoooora još minimum 3 metra lol! lol!
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 29/3/2016, 11:44

...blanki,mila sad me mimi podseti,ja imam taj beluga jastuk,uopste ga nisam koristila al' bitno da sam ga kupila...hihihihiihih....meni nije odgovarao,ako hoces,siljem prvim busom za niksic!!! Very Happy
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od inajo 29/3/2016, 11:45

Devojke šta mislite o duplom penicilinu koji sam primala,jel imate neki info da li može delovati na plod.Ja sam čitala da je uglavnom bezopasan,al svašta mi prolazi kroz glavu.Šta vi mislite?

inajo

Broj poruka : 24
Datum upisa : 09.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mimi85 29/3/2016, 11:46

Tako je i moja drugarica izbacila muza iz kreveta i prigrlila jastuk sunny lol! mislim da su unutra sitni komadi sundjera ali nisam sigurna.
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 29/3/2016, 12:36

tatjanica ::...blanki,mila sad me mimi podseti,ja imam taj beluga jastuk,uopste ga nisam koristila al' bitno da sam ga kupila...hihihihiihih....meni nije odgovarao,ako hoces,siljem prvim busom za niksic!!! Very Happy

Tatjanice, ako ti ne treba može. Aj čujemo se mi preko pp da dogovorimo detalje. Puno hvala osmeh srce osmeh srce osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od kiki5 29/3/2016, 14:41

Blanki razumem te skroz i ja imam takve momente,ali da kucnem u drvo jos uvek spavam solidno..Heheee ja jos uvek mog muza nisam izbacila iz francuskog,on kad vidi da se ja okrecem i da ne mogu da se namestim,on mukica skoro i ne dise samo da mi ne smeta.
Probaj sa tim jastukom i ja sam razmisljala da ga kupim kad bas ne budem mogla da spavam..
Inajo za penicilin,mislim da je bezopasan jer daju ga trudnicama.Pa stoga sigurno da ne utice na plod.Bez brige..
Poljubac za sve trudnice drage i mamice ljubav

kiki5

Broj poruka : 350
Datum upisa : 21.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od inajo 29/3/2016, 15:02

Hvala Kiki i ja sam tako čitala,al mi lakše kad mi vi ovde napišete jer ste sveznalice 😉
Hahahaha,ne mogu da verujem da sve slično razmišljamo i ja se mislim da li da ga kupim,al mi nemamo francuski ne znam gde bi muž spavao 😄

inajo

Broj poruka : 24
Datum upisa : 09.11.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Blanka 29/3/2016, 15:14

Inajo,ne mkze da skodi nista ne brini. Moja sestra od ujaka je imala u trudnoci 2 puta upalu pluca,i primala je pencilin a mala joj je zverka, to dijete jos nije prehladilo,napredno,dućkasto,ja je zovem mala Mišelinka ( znas ona reklama za gume) e sva je tako naborana i mekana! likeit
Kiki, i moj dragi je za medalju i meni ga nekad zao, al sta cu kad ne znam ni ja sama sta cu sa sobom, ali Tatjanica ce me spasiti,nadam se da ce pomoci ljubav
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 29/3/2016, 19:01

Blanki, taj jastuk je ekstra. Meni je znacio. Sad ga drzim do zida na krevetu, da Arsa ne udari nocu u zid, jer luduje kad zaspi. Ponekad kad spavam a Arsa ne spava, ja ga prigrlim.
Jeste teze i teze vremenom. Meni je laknulo kad sam se porodila, u smislu sto je vrlo brzo gorusica prestala. Kad se setim spavanja u sedecem polozaju, uh. Koje je to mucenje bilo.

No, i to prodje, srecom.

Posle je drugacije, ne spavas, mada moze da se desi da bebe budu ok! Mada je retko zabelezeno! lol! lol! lol!


BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu