KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
JednaSova
majat
Ninche
SladZana
luckystar74
ivanicasale
Deni
Orline
bak
bebko
Stenli
Sofka
JAmajka
veki1
Simona
bulevarka
Strumfeta78
JocY
MalaSaJuga
zoxa
cicsa80
medolino
Zmajuška
Vuchica
Šašava
jelena*mama2andjela*
dragana76ns
ragaco
Blanka
leptirica1977
saska1
marija123
Crvic
ganedina
SoJa
MAAKKI
nina :)
Niny
fight&faith
lela1984
millena
KoMetaK
lelas
Sofija Veks
Vecka
Pikseta
Smrdica
AriesGirl
annci
pegaz
Ancica 87
PalcicaBg
BiKsi :)
noja
zvoncica36
Erata
Eho
micaubica83
lenjivica
63 posters

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 10/10/2015, 08:42

tatjanica ::....ancice kako nam je momak? .....mi u sredu imamo prvi pregled u razvojnom savetovalishtu za prevremeno rodjene bebice,drzhite nam fige!!! ...ljubimo trudnice i stomachiche!!!

Tatjanice, drzim palceve za dobre rezultate u sredu. Sigurna sam da ce sve biti u redu.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 10/10/2015, 08:46

Ancice, Millena, Lenjivice, drago mi je kad se jave novopecene mame i kad citam vase lepe izvestaje. Jedino jos da Millena definitivno resi problem sa ledjima i da prestane da se muci...
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 10/10/2015, 09:36

Hvala na podrsci, drugarice! Ma mora sve da bude ok! Kada smo dovde dogurali i sta smo sve pregurali preko glave...mora da se zavrsi Happy endom!

Sofkice, drzimo fige da ih oduvas na kontroli! Ne sumljamo u tebe ni malo!

Milena, zao mi je zbog ledja...a jedna je mama! Gde god se nalazila, nije daleko, uvek pronadje put do nas! Pu, pu, pu...lepo napredujete! Nemoj da se sekiras zbog glavice. Moja bratanica je drzala glavicu malo ulevo, i bila je "suvise cvrsta". Ona se zaista podizala na stomaku od starta i drzala cvrsto glavicu. Dobila je neke sile vezbice da radi, sto uopste nije bilo lako, jer je odbijala. Naravno da se sve sredilo i da je sada moja mala Nadja Komaneci (inace se zove Nadja), ne mozes ni da zamislis koliko je savitljiva, spretna i nemirna
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 10/10/2015, 14:59

...hvala drugariiii,ljubim vas pa vam javim kako smo proshli !!! love
....millena,pa ti bash muku muchish sa tim ledjima....zhelim ti da to shto pre reshish...pa da uzhivash sa malishom...mom muzhu je pomogla akumpuktura...on isto ima problema sa donjim delom ledja...njemu je to zbog visine...lepo shto je mama sa tobom....evo i sofka i a ja upregosmo nashu baku od kako nam je tata na brodu! pegla
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 10/10/2015, 15:16

Tatjanice mi smo dobro..Hvala na pitanju...Imamo i mi silne kontrole,te oci,te usi...Jer i mi smo rodjeni ranije...Za sad nam je sve ok,hvala Bogu!Od nedelje cemo da vijamo fizijatra,jer na porodjaju kako su ga okretali,nategnuta mu je vratna zila,ne boli ga pomera glavu i levo i desno nego kad okrene vratic na suprotnu stranu onda iskoci pa se malo vise vidi,ali ok sta sad...
U Sofiju ne sumnjam uopste,da se zna samo...
Ja se nadam da cu uskoro uspeti da ubacim neku slicku da vidite...
:*

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 10/10/2015, 15:22

Ostalo mi dve kutije utrogestana od 200 ako nekoj treba neka mi se javi u pp,pa da pošaljem!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 10/10/2015, 16:21

tatjanica ::...bravo pegaz,to se zove punokrvna trudnica...hihihiihih....i meni su vrednosti Fe bile 28 u trudnochiiii,pa sam se stalno pitala da li je moguche da u laboratoriji greshe dok mi doka nije objasnila da telo tako pravi i sebi i bebi dovoljno gvozhdja!!! ....ljubac za tebe i bebicu!

....aries draga,ja sam imala cr u spinalu a bila sam na fraxiparinu u trudnochi (doza 0,4 na svakih 12h)...tetka moja je anesteziolog u bolnici i ona je insistirala da bude spinalna anestezija jer kazhe da je to mnogo bolje i za mamu i za bebu...12 sati pre cr nisam primala fraxi i to je to...priprema je kao i za klasichan cr,brijanje,klistir,nema jela od prethodne nochi....sam postupak davanja anestezje nije bolan nego samo malko neprijatan,kao da se malo zhivac ukljeshtio u ledjima i to traje samo par sekundi,nakon toga ti se neka prijatna toplina sjuri niz noge i u narednih 2 minuta vishe ne osecash nista juzhno od stomaka! :) ...onda te seckaju,niti vidish niti osetish i taman dok pomislish evo me mazhu jodom,sad che da pochnu - oni su vech izvadili bebu....beba plache a ja urlam,je li to moja bebaaaa?...svi se smeju,tetka kazhe pokazhite joj bebicu iako je josh nisu okupali...ona plache,onako crvenkasta,malaaaa,medena....poljubila sam je i odneli je na merenje i sredjivanje....onda par minuta zashivaju i kraaaaj...opet je donose,vichu -teshka 3100,duga 47,ocena 9/9...ponovo je ljubim,odnose je...sve vreme ide muzika u pozadini,nikad nechu zaboraviti sofka je rodjena uz gorana karana i pesmu ostani -

ostaaaniiii,
ovu noc kad svi mi prijete...
ostani,
zagrli me kao dijete...
ostani,
kad sva si ljubav moja samo ti...
ostani, da me chuvas kada zaspu andjeli...


...ide pesma,ja plachem ko kishaaaaaa.......momenat prisustva rodjenju deteta je neshto shto nishta na svetu ne mozhe zameniti,dozhivish takav udar chiste sreche da jednostavno ne postoji nishta lepsheee u zhivotu celom...eto,to je moje iskustvo,pa ako imash prilike da ti rade cr u spinalu,razmotri ovo....
ps. nema dizanje glave 24h,samo levo desno,pa spremi tel i punjach da ti sestre dodaju kad te odnesu u shok sobu...mene rez nije mnogo boleo,samo malo dok sam prvi put ustajala...ma, sve se to izdrzhi i zaboravi....eto tako,raspisah se ja jer mi sofki spava...ljubim moje trudnice lepe! love

Bas me raznezio tvoj post i podeljena osecanja vezana za porodjaj! srca srca srca srca srca srca

Annci, verujem da ce se komore ujednaciti rastom bebe. Drzim fige za dobar ogtt.

Millena, uh koliko te razumem, kako je to grozan osecaj kad si nemocan da podignes dete i ustanes iz kreveta. Postoji li mogucnost nekog midera da nosis, sad kad ti je opterecenje najvece? Konsultuj se sa ortopedima. Ja sam snimala kicmu posle porodjaja, a dojila sam. Mozda sam samo taj dan davala ono sto sam izmazala, ne secam se vise. Dok dete ne prohoda, kicma je bas u velikom opterecenju. Meni je ortoped rekao da mi je stanje kicme isto kao i pre trudnoce, al da ta skolioza i ostale deformacije koje imam prave dodatni problem. I da zene koje nemaju problem sa kicmom nakon porodjaja uglavnom se pate sa ledjima. Ako budes mogla u Srbiji da ides na plivanje, meni je pomagalo, i naravno svaka vrsta pomoci, dobro je da ti je mama dosla i da ces u Srbiju dok ti malac ne ojaca.

Novopecenim mamama zelim da imaju vise vremena za sebe i da ih bebe ne zezaju!

Trudnicama sto laganije da privedu trudnoce terminima, a svracalicama da se sto pre upisu kao trudnice na ovim stranama!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 10/10/2015, 18:50

Evo i mene kako kazete novopecene mame .

Ja sam evo peti dan prehladjena srecom bez temperature I sve vreme sam strepila samo da mi ne predje na bebu . On jadnicak kija I tsalno mu zapusena po jedna nozdrva,nadam se da ce I ostati samo na tome, hvala Bogu lepo I normalno mi rucka kao I do sada . Laza mi je porastao srce mamino tako da vec komunicira sa nama /pomalo guce , smeje se i stalno mu rade rukice I nogice . Onje bas dobra, mirna I zahvalna beba . Ostavljam ga sa komsinicom ili snahom da ga pricuvaju na par sati dok ja odem do grada da zavrsim ono sto moram.Vec imaneki svoj ustaljeni ritam , kad se probudi rucka , onda se siti ispricamo , pa pocne da trpa rukice u usta, znaci treba mu cucla I sa njom vrlo brzo zaspi I spava do sledeceg obroka . Obecavam slikice uskoro, jos se na snalazim sa ovim novim telefonom a nisam bila u mogucnosti da odem do sestrica na obuku . Prekljuce mi je iznenada umro I muz sestre od strica , mlad covek , tako da smo jos uvek svi u souk, radili mu I obdukciju, u ponedeljak sahrana .

Tatjanice, ja uopste ne sumnjam da ce Sofkini rezultati biti svi u najboljem redu .

Annci. ti si u najboljim rukama sto se dr.tice . od prof. Mikovica u Srbiji nemas boljeg narocito za nase problematike, veliki strucnjak I veliki civek, nacelnik visokorizicnih trudnoca u NF . Dobro sam ga snimila lezeci sve ukupno oko 2 meseca na njegovom odeljenju . Ja sam nisanila njega da me porodi, ali je u to vreme bio na godisnjem . To sto Djole ima malu asimetriju za sada ne mora nista da znaci . Bice to nas mali genije jer od nas roditeljau ovim godinama nista drugo ne moze ni da se rodi . Ne brini , bice to na kraju sve super , videces . A I taj visak plodove vode nije toliko za zabrinjavanje .

Milenice , bas mi je zao sto te kicma toliko zeza, sreca da imas mamu koja ti pomaze . Nadam se da ce se stanje uskoro popraviti .

Ancice, ljubim te I tvog sincica I jedva cekam da nas obradujes njegovim slicicama .

Lenjivice, ne budi lenja te nam I ti postavi neku Atilinu slikicu da vidimo tog velikog dasu , naseg praskog drugara .

Kometo gde si ? Ukradi koji minut Simonu da nam se javis , kazes kako ste , postavis sliku.

Evo I ja Lazi ukradoh vreme a trebao je da vecera pre 20 min .

Ljubimo vas sve, a posebno nase drugarice Pegaz, Bixi I sve ostale okruglice I mamice .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 11/10/2015, 00:04

Samo da pozdravim sve trudnice i mamice.
Mi na kontrolu u bg idemo 13og.drzite nam palceve.
Pozdrav za sve
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ganedina 11/10/2015, 07:45

13.oktobra je mom Lazaru tacno 2 meseca . Dace Bog da nam Sanja tog dana saopsti lepe vesti o Vasi od kardiologa .U dobrim ste rukama I sigurni smo da ce tako I biti I da kod naseg junaka stvari idu na bolje . Drzacemo palceve .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 11/10/2015, 09:03

Sanja, drzimo fige u utorak. Bice sve to ok, ne sumljam.

Ganedina, jedva cekam neku Lazinu slicicu. Bas prolete dva meseca. Tako smireno i zadovoljno zvucis, da je milina bilo procitatai tvoj post. Vidi se da je Laza, sunc dobro mamino sunny sunny sunny

Biksi osmeh srce osmeh srce

Ostale trudnice, mame i "povremena svracalice"
cveće cveće cveće

annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 11/10/2015, 13:24

Ganedina, bravo za velikog dobrog decaka Lazu. Jedva cekam da ga i mi tete sa Kutka vidimo kad postavis slicicu.

Sanjice, navijam da na kontroli sve bude u redu.

Ljubac za sve.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 12/10/2015, 13:08

Verujem da ce lepi momak Vasa biti super na kontroli!


Poslednji izmenio Ancica 87 dana 12/10/2015, 13:13, izmenjeno ukupno 1 puta

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 12/10/2015, 13:11

[img]Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Wgtip[/img]
Evo ga osmeh! I ubrljan bodic :)

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 12/10/2015, 13:22

Vidi ti njega kako se smeje... Ancice, divan ti je sin!
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 12/10/2015, 13:27

...ancice,mnogoooo je meden,pravi momak! sunny

-------

https://kutak.forumotion.com/viewtopic.forum?t=3043
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 40 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 40 od 40 Prethodni  1 ... 21 ... 38, 39, 40

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu