KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
JednaSova
majat
Ninche
SladZana
luckystar74
ivanicasale
Deni
Orline
bak
bebko
Stenli
Sofka
JAmajka
veki1
Simona
bulevarka
Strumfeta78
JocY
MalaSaJuga
zoxa
cicsa80
medolino
Zmajuška
Vuchica
Šašava
jelena*mama2andjela*
dragana76ns
ragaco
Blanka
leptirica1977
saska1
marija123
Crvic
ganedina
SoJa
MAAKKI
nina :)
Niny
fight&faith
lela1984
millena
KoMetaK
lelas
Sofija Veks
Vecka
Pikseta
Smrdica
AriesGirl
annci
pegaz
Ancica 87
PalcicaBg
BiKsi :)
noja
zvoncica36
Erata
Eho
micaubica83
lenjivica
63 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 28/7/2015, 19:59

Lelas dolazis u vrt u Visegradsku? Onda se vidimo :-)
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 28/7/2015, 20:12

Zdravo nase drage trudnicice,friske i stare,mi nikako vremena da uhvatimo.Sad isto nemam vremena da iscitam sta se desavalo poslednje dve nedelje,moracu to nadoknaditi.Mi imamo ludi ritam,nemam i dale mleka,sve pokusavam,na kraju se najvise izdajam jer nikako nisam znala koliko mi beba izvuce i koliko treba da joj jos napravim.Na moju veliku zalost,jedva skupi oko 70 mililitara dnevno,sad je to knap za obrok jer nekad popije i vise,ali da ne bi neka kap propala ja mu dajem pa on vuce koliko ga volja.Vec ima svoju karakteristicnu crtu,ne ceka ni minutu mleko,taj tren se probudi i taj tren mora da ima spremno mleko,mili Boze,ala trcim po kuci.Muce nas i grcici,danas smo uzeli neke kapi pa cemo videti kako s njima.Proslu noc nismo spavali,a sad mi je i mama tu,sta li cu sad kad ona ode?
Sve u svemu,prelepo je biti majka,takav mir me obuzme kad uzmem svoga sina u narucje,nekako mi nije nista drugo vazno.Odmah nakon izlaska iz bolnice isli smo na ultrazvuk kukica i prvu kontrolu,vratio je i jos malo nabacio od kilaze na rodjenju...
Eh,da ,isti je tatica,ja trazim nesto moje,ali tatica je preovladao,neka,ako,i ovako se zezao,kao ko zna da nisu u Pragu sta zamenili....
Ljubimo Vas sve i pozdravljamo sunny sunny sunny
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 28/7/2015, 20:35

Doktorka Mitic je nacelnica relevantnog odeljenja u Klinickom centru Vojvodine, svaki doktor u Novom Sadu ce najpre nju preporuciti kada su u pitanju trombofilije, tako da oko toga nema brige. Ovi ostali doktori koje pominjete su iz Beograda i logicno je da ko nije iz NS uglavnom nije ni cuo za dr Mitic.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Pikseta 28/7/2015, 20:48

Pegaz,ja sam se danas isto raspitivala to za sike Rolling Eyes ,jer su i mene bolele,mozda samo prvih mesec dana,pa sam se onda kao kreten pipkala,ne bi li osetila ponovo neki bol Very Happy Kazu mi ove moje zene koje su prosle sve to,da ce opet boleti pred kraj i da cutim i uzivam.Sto se tice i tog d dimera,to sam radila samo u 9-oj nedelji i kad vas citam dodje mi da to opet proverim.Fraxiparin sam dobila 3 x,pre et,progesteron 2x,pregnil 1x.Od terapije samo utrogestan u pocetku 3x1,sad 1x1 i femibion 2.Znam da nismo svi isti,ali dosta puta se ponavljaju neke stvari,pa sam malo zabrinuta.Sutra idem da uradim antitela,pa se nadam da ce i to biti ok. d
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Erata 28/7/2015, 21:07

Kometak duso draga, uzbudjena sam kao da ja cekam...jos malo i stize vas princ, toliko zeljeni i cekani, kraj trnovitog puta i novi pocetak. Mamice i tatice spremite se za osvajaca vasih srca i dusa...jos malo pa zauvek. Vecka, mnogo mi je zao sto prolazis sve to. Ti si hrabra mama, zena stena i sta god da se desi, tvoji decaci imaju mamu borca, blago njima. A njihovi osmesi ce uciniti da sve te muke lakse izguras i zaboravis. Lenjivice majku mu, bas si se smorila u bolnici. Ali mali lav neka ti snagu da. Nazalost, bolnice su izvoriste bakterija...ne zovu se dzaba bolnice, a ne ozdravice. Milena, moja beba je imala grceve i ritam joj je bio da danju spava, a nocu vileni, tako da sam stalno bila sama sa njom. Sama sam bila i na moru 10 dana od ovih mesec koliko smo vec u CG i malo sam se i plasila da li cu ja to moci, ali prosto je neverovatno koliko je covek snalazljiv, a pogotovo mame. Nekad se setim one scene iz Top liste nadrealista, obuka za zene...kad Nele kuva rucak i nogom ljulja bebu. Otprilike je i kod nas tako. :) Ljubim vas dembelice i te vase male zvrkove u stomacima.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 28/7/2015, 21:21

Da lenjivice dolazim u vrt visegradski ili kako ga zovu vrtic.vidjamo se,mada se nadam da ces ti brzo kuci
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 28/7/2015, 21:25

Milena,divno je kad pises da je milina biti mama.zelim ti i da vas grcici napuste brzo.
Etata,bravo za tebe i ceru,deset dana same na moru.dobro je da budete sto duze na norskom vazduhu ,zato uzivajte.ljubim vas!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pegaz 28/7/2015, 21:49

Pikseta ::Pegaz,ja sam se danas isto raspitivala to za sike Rolling Eyes ,jer su i mene bolele,mozda samo prvih mesec dana,pa sam se onda  kao kreten pipkala,ne bi li osetila ponovo neki bol Very Happy Kazu mi ove moje zene koje su prosle sve to,da ce opet boleti pred kraj i da cutim i uzivam.Sto se tice i tog d dimera,to sam radila samo u 9-oj nedelji i kad vas citam dodje mi da to opet proverim.Fraxiparin sam dobila 3 x,pre et,progesteron 2x,pregnil 1x.Od terapije samo utrogestan u pocetku 3x1,sad 1x1 i femibion 2.Znam da nismo svi isti,ali dosta puta se ponavljaju neke stvari,pa sam malo zabrinuta.Sutra idem da uradim antitela,pa se nadam da ce i to biti ok. d

Biće sve ok naravno ne brini.
A taj d dimer ne mogu da povežem kako deluje šta pokazuje Rolling Eyes
Našla sam nešto na internetu ali opet ne mogu da povežem sa sobom. Ako može neko da mi ukratko objasni šta znači taj nalaz.
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 28/7/2015, 22:37

Lenjivice potpuno podrzavam tvog doktora.Cega sam se sve nagledala u bolnici ovih dana zbog eserihije,strasno!Prosto jede grlic.Bolje sto si tu gde jesi par dana
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 28/7/2015, 22:41

pegaz ::
Pikseta ::Pegaz,ja sam se danas isto raspitivala to za sike Rolling Eyes ,jer su i mene bolele,mozda samo prvih mesec dana,pa sam se onda  kao kreten pipkala,ne bi li osetila ponovo neki bol Very Happy Kazu mi ove moje zene koje su prosle sve to,da ce opet boleti pred kraj i da cutim i uzivam.Sto se tice i tog d dimera,to sam radila samo u 9-oj nedelji i kad vas citam dodje mi da to opet proverim.Fraxiparin sam dobila 3 x,pre et,progesteron 2x,pregnil 1x.Od terapije samo utrogestan u pocetku 3x1,sad 1x1 i femibion 2.Znam da nismo svi isti,ali dosta puta se ponavljaju neke stvari,pa sam malo zabrinuta.Sutra idem da uradim antitela,pa se nadam da ce i to biti ok. d

Biće sve ok naravno ne brini.
A taj d dimer ne mogu da povežem kako deluje šta pokazuje Rolling Eyes
Našla sam nešto na internetu ali opet ne mogu da povežem sa sobom. Ako može neko da mi ukratko objasni šta znači taj nalaz.

Koliko sam ja kao laik shvatila, D-dimer pokazuje da li postoji opasnost od nastanka tromba. Ako je osoba na terapiji heparinom, pokazuje da li je dobra doza i da li heparin deluje kako treba. Ako je povisen, u oba slucaja ukazuje na mogucnost nastanka tromba. Ako gresim i nisam dobro razumela, neka me neko ispravi.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 28/7/2015, 23:15

Eho ja nisam iz Bg ali dobar glas daleko se cuje.Nego nije stvar u tome,pisem da su meni 3 dr potvrdila isto,zato ipak mislim da su u pravu.Cak imam od starta niske trombocite pa su mi ipak ukljucili da ne bi rizikovali trudnocu.Zasto bi neko rizikovao trudnocu a ima trombofilije.Meni su rekli samo ako se dokaze da imam bilo koju trombofiliju odmah mi uvode Fraxi,tako je i bilo.Pisem svoje iskustvo,mozda nekom pomogne jer imamo primer puno trudnoca koje su izgubljene u 5,6 mesecu zbog trombofilija.E kad izgube trudnocu onda im hematolog prepise Fraxiparin za sledecu trudnocu.Pegaz D dimer je pokazatelj tromboze.Ako je povisen 3x vise to znaci da imas predispozicije za trombozu.Beba a pogotovo viseplodne trudnoce,kako su meni objasnili ne dobijaju dovoljnu kolicinu krvi,tj protok,ne mogu da disu i gotovo je sa trudnocom.Kod nas dr daju uput za trombofilije tek nakon 2 pobacaja sto po meni nije normalno.E kad zena pobaci onda se oni sete da ukljuce Fraxi,a kakva je materica nakon 2 pobacaja i da li zena opet moze da zatrudni to njih uopste ne interesuje.Devojka koja je do cetvrtka bila samnom u sobi je radila 2 vantelesne,obe uspele ali kasnije pobacila.Dali su joj uput nakon toga za trombofilije,ima pai i mthfr i prima fraxi. Bogu hvala 3 vto uspesna u petak rodila zivog i zdravog decaka.To je samo jedan primer koji sam navela.Pisala sam pre neki dan da sam se uplasila da mi ne ukinu fraxi ovde u bolnici zbog pada trombocita ali Miljic nije dao ni da se smanji a kamoli da se ukine.E sad neka svako radi onako kako misli da treba.Pozdrav svima :-)
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 28/7/2015, 23:16

Eho ja nisam iz Bg ali dobar glas daleko se cuje.Nego nije stvar u tome,pisem da su meni 3 dr potvrdila isto,zato ipak mislim da su u pravu.Cak imam od starta niske trombocite pa su mi ipak ukljucili da ne bi rizikovali trudnocu.Zasto bi neko rizikovao trudnocu a ima trombofilije.Meni su rekli samo ako se dokaze da imam bilo koju trombofiliju odmah mi uvode Fraxi,tako je i bilo.Pisem svoje iskustvo,mozda nekom pomogne jer imamo primer puno trudnoca koje su izgubljene u 5,6 mesecu zbog trombofilija.E kad izgube trudnocu onda im hematolog prepise Fraxiparin za sledecu trudnocu.Pegaz D dimer je pokazatelj tromboze.Ako je povisen 3x vise to znaci da imas predispozicije za trombozu.Beba a pogotovo viseplodne trudnoce,kako su meni objasnili ne dobijaju dovoljnu kolicinu krvi,tj protok,ne mogu da disu i gotovo je sa trudnocom.Kod nas dr daju uput za trombofilije tek nakon 2 pobacaja sto po meni nije normalno.E kad zena pobaci onda se oni sete da ukljuce Fraxi,a kakva je materica nakon 2 pobacaja i da li zena opet moze da zatrudni to njih uopste ne interesuje.Devojka koja je do cetvrtka bila samnom u sobi je radila 2 vantelesne,obe uspele ali kasnije pobacila.Dali su joj uput nakon toga za trombofilije,ima pai i mthfr i prima fraxi. Bogu hvala 3 vto uspesna u petak rodila zivog i zdravog decaka.To je samo jedan primer koji sam navela.Pisala sam pre neki dan da sam se uplasila da mi ne ukinu fraxi ovde u bolnici zbog pada trombocita ali Miljic nije dao ni da se smanji a kamoli da se ukine.E sad neka svako radi onako kako misli da treba.Pozdrav svima :-)
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 28/7/2015, 23:23

Bas tako mico kako si objasnila . Ne bi se zazala a tesko do trudnoce dosli pa makar I jedna mutacija ... ali znam da miticka nedaje olako.. . Mico ko je tebi prepisao i savetovao koji dr o I tako ces pomoci Elezovic ili ?
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 28/7/2015, 23:25

Miljic ? Mislim ako se I pokaze visi treba njega kontaktirati I sve mu predociti
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Eho 28/7/2015, 23:27

Micoubico, ja ne ulazim u to koji doktor je koliko u pravu. Za to uopste nisam kompetentna.
Samo objasnjavam ko je dr Mitic, posto je to bilo jedno od pitanja.

Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 28/7/2015, 23:27

Kometak ljubimo te I zeljno iscekujemo dasu Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Pikseta 29/7/2015, 00:30

Mico,Aries,hvala na informacijama.Ja se u ovoj trudnoci trudim da sto manje trazim definicije i tumacenje nekih nalaza na svoju ruku.Otprilike vidim ref.vrednosti,skontam da je sve u granicama,sacekam doktore da pogledaju,potvrde i to je to.Da nesto strci sigurno ne bih bila mirna.Pre 4 godine u z.knjizici mi je stajala napomena prevencija tromboze,tada mi je bio visok nivo homocisteina,sada je i to ok.Valjda bi me slali dalje,da postoje neke sumnje i da nesto nije kako treba.Mozda sam naivna,ali jos uvek verujem lekarima kojima platim.
Pikseta
Pikseta

Broj poruka : 106
Location : Novi Sad
Datum upisa : 20.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 29/7/2015, 07:21

micaubica83 ::Eho ja nisam iz Bg ali dobar glas daleko se cuje.Nego nije stvar u tome,pisem da su meni 3 dr potvrdila isto,zato ipak mislim da su u pravu.Cak imam od starta niske trombocite pa su mi ipak ukljucili da ne bi rizikovali trudnocu.Zasto bi neko rizikovao trudnocu a ima trombofilije.Meni su rekli samo ako se dokaze da imam bilo koju trombofiliju odmah mi uvode Fraxi,tako je i bilo.Pisem svoje iskustvo,mozda nekom pomogne jer imamo primer puno trudnoca koje su izgubljene u 5,6 mesecu zbog trombofilija.E kad izgube trudnocu onda im hematolog prepise Fraxiparin za sledecu trudnocu.Pegaz D dimer je pokazatelj tromboze.Ako je povisen 3x vise to znaci da imas predispozicije za trombozu.Beba a pogotovo viseplodne trudnoce,kako su meni objasnili ne dobijaju dovoljnu kolicinu krvi,tj protok,ne mogu da disu i gotovo je sa trudnocom.Kod nas dr daju uput za trombofilije tek nakon 2 pobacaja sto po meni nije normalno.E kad zena pobaci onda se oni sete da ukljuce Fraxi,a kakva je materica nakon 2 pobacaja i da li zena opet moze da zatrudni to njih uopste ne interesuje.Devojka koja je do cetvrtka bila samnom u sobi je radila 2 vantelesne,obe uspele ali kasnije pobacila.Dali su joj uput nakon toga za trombofilije,ima pai i mthfr i prima fraxi. Bogu hvala 3 vto uspesna u petak rodila zivog i zdravog decaka.To je samo jedan primer koji sam navela.Pisala sam pre neki dan da sam se uplasila da mi ne ukinu fraxi ovde u bolnici zbog pada trombocita ali Miljic nije dao ni da se smanji a kamoli da se ukine.E sad neka svako radi onako kako misli da treba.Pozdrav svima :-)
Mico, u potpunosti se slazem sa tobom...zato me sinoc rodjaka bas iznervira, kad mi rece da ona nece nista na svoju ruku raditi, vec ce slusati savete dr sa klinike. Ona je tokom stimulacije primala Fraxi, pa su joj ga posle ukinuli i presli na Aspirin, a sad a su joj i to ukinuli i to sve ginekolog radi, a ne hematolog. Svaka cast klinici, jer sam i ja zahvaljujuci njima dobila ovu divnu bebe , ali oni po meni sve prepustaju slucaju i ne udubljuju se u problematiku, kada su druge oblasti u pitanju-endokrinologija, hematologija.
Kometice, veliki ljubav od nas dve.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 29/7/2015, 09:19

pegaz ::Meni je dr Mitić hematolog ukinula fraksiparin i to mi je rekla kako mi uopšte nije u potpunosti ispitana trombofilija i da se to PAI I heterozigot može naći u 50% ljudi. Fraksiparin sam ja tržila u Pragu umesto onog aspirina što oni daju i to prema savetu dr Kopitović. Oni u Novom Sadu inače propisuju Fraksiparin do bete po nekom svom protokolu. Dr Mitić mi je rekla da je Fraksiparin odradio svoje i da mi uopšte nije potreban. Pretpostavljam da su mi zbog njega sniženi trombociti iako sam ih radila 10. dan od zadnje injekcije.

Joj Pegaz, kako bih ja bila srecna da mi ukinu taj fraxi. Ceo stomak mi je u malim modrim tackicama, a i na vecini mesta mi se prave ozbilme potkozne kvrge. Onda to mazem hepatombinom i masiram pa prodju. Ali se naprave nove...
Videcu u ponedeljak sa mojim dr sta kaze. Hematolog mi je Elezovic, koji je napisao da kontrola jedino ako d-dimer predje cetvorostuku vredost. Inace tek pred porodjaj.
ponavljam sve analize u petak, pa cu videti
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pegaz 29/7/2015, 09:26

Joj annci No
Nadam se da iglu spustiš pod uglom od 45 stepeni, i još na mesto gde se bodeš stisneš kožu. Meni je to pomagalo znala sam ubosti da se ne primeti na par mesta je bilo plavih tačkica a tu definitivno nisam uradila kao što sam ti sad napisala. 25 dana sam se bockala. Dr Mitić mi je rekla da se čak nisam na pravom mestu bola, ja sam tu negde oko pupka a ona kaže da treba valjda odmaći desno ili levo od pupka za širinu 4-5 prsta npr pa to dođe više sa strane. A vidi sa svojim dr da li možeš u nogu da ga daješ ili u ruku, znam da se i tu daje.
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 29/7/2015, 09:44

Vecka, zeno, sta te sve snadje! Nisam ni znala da takve komplikacije mogu da se dese. Divno je sto si tako hrabra i smirena. Drzim fige da dr spase matericu!!! Ako ne, nije ni to smak sveta. Vazno je da i budes dobro, to je najbitnije! I da se sto pre vratis svojim decacima. Ja te ljubim jako najjace
poljubac

Kometice, pa gde si ti draga moja?! Malo se zabrinusmo, a ti samo u guzvi sa gostima i uredjenjem doma. Samo 10 dana!!! Divno! Ma samo ti kupuj! Sve te krpice ionako prerastu za po desetak dana. Na pocetku je to jedno ili dva nosenja. Ja sam bratanici i sestricini kupovala prosle godine kao sumanuta! I sve su stigle da obuku samo za po jedno slikanje lol! lol! lol! Jasno je da ako rodim devojcicu, necu znati sta cu sa garderobom, a ako rodim decaka, onda ti salji taj visak lol!

Pegaz, ja sam do sada sebi dala preko 60 fraxija. Def dajem na dobro mesto. Meni su rekli 3-4 prsta od pupka, ali ne smes ni mnogo dalje, jer se na udaljenosti jedne sake nalaze vec veliki krvni sudovi. Moji se cak i vide. Jedino ako ugao nije bas 45 stepeni nego vise. Trudicu se da o tome vodim racuna.

Iime moje, pokusaj i sa kantarionom. Znam pouzdano da on pomaze.

Trudnjace
ljubav ljubav ljubav
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 29/7/2015, 10:32

Vecka ::Hvala devojke :*
Da Zvoncice, u pravu si, ovo se stvarno ne desava. Dok se meni nije desilo nisam cula da se posle porodjaja moze ovako nesto desiti. Pitala sam dr, da li je tokoliza, utrogestan ili sta krivac sto mi se grlic tako brzo zatvara i ne moze da iscuri sta treba vec se skuplja i doslo je dovde. Kaze: ne. Moj organizam tako reaguje, prosto se desi. Ni 2cr nisu krivci za to, niko. Prost primer kada sam u trudnoci bila otvorena 3 prsta u porodilistu, cim su zaustavili kobtrakcije grlic se zatvorio za samo 1 dan, tako 3 puta u toku trudnoce. To je dokaz da moj organizam tako reaguje, primala sam oxitocin nakon porodjaja i cim sam prestala i dodla kuci krvarenje se smanjilo i prestalo.
Kaze dr toliko se retko desava da nisu ocekicali.

Zvoncice ti si se spremala za vto a bila si trudna? Mislila sam da si isla na vto :)
Htela sam da idem na 7 vto(sve stimulisane 6), ali sam zatrudnela prirodno. Bila je poodmakla trudnoća kada sam saznala. Imala sam menstruacije.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 29/7/2015, 10:47

annci ::
pegaz ::Meni je dr Mitić hematolog ukinula fraksiparin i to mi je rekla kako mi uopšte nije u potpunosti ispitana trombofilija i da se to PAI I heterozigot može naći u 50% ljudi. Fraksiparin sam ja tržila u Pragu umesto onog aspirina što oni daju i to prema savetu dr Kopitović. Oni u Novom Sadu inače propisuju Fraksiparin do bete po nekom svom protokolu. Dr Mitić mi je rekla da je Fraksiparin odradio svoje i da mi uopšte nije potreban. Pretpostavljam da su mi zbog njega sniženi trombociti iako sam ih radila 10. dan od zadnje injekcije.

Joj Pegaz, kako bih ja bila srecna da mi ukinu taj fraxi. Ceo stomak mi je u malim modrim tackicama, a i na vecini mesta mi se prave ozbilme potkozne kvrge. Onda to mazem hepatombinom i masiram pa prodju. Ali se naprave nove...
Videcu u ponedeljak sa mojim dr sta kaze. Hematolog mi je Elezovic, koji je napisao da kontrola jedino ako d-dimer predje cetvorostuku vredost. Inace tek pred porodjaj.
ponavljam sve analize u petak, pa cu videti

Pisala sam o ovome vec nekoliko puta, ali cu napisati jos jednom kako mi je prof. Mitic rekla da se daju injekcije heparina. Stavite ruke na bok i taj deo koji pokrivaju sake je mesto po kom se bockate. Cak moze i vise prema ledjima. Obrisete vatom, uhvatite nabor koze, zabodete iglu iskljucivo pod uglom od 90 stepeni, aspirirate (povucete rucicu sprica ka gore, ako u spricu ugledate krv, ponovo se bocnete na drugo mesto, jer ako ima krvi, pogodile ste krvni sud, a to ne valja), ubrizgate sadrzaj (sve vreme drzite kozu stisnutu), izvadite iglu, pustite kozu i samo blago prebrisete jednim potezom mesto uboda. Bez stiskanja i trljanja. Prof. Mitic nikako nije za varijantu davanja injekcije u ruke i noge. Kaze da se losije apsorbuje.


Poslednji izmenio AriesGirl dana 29/7/2015, 10:50, izmenjeno ukupno 1 puta
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 29/7/2015, 10:50

Kako bude napredovala trudnoća mislim da ćete morati u ruke i noge. Opasno je kod poodmakle trudnoće u stomak jer bebica počne da se pomera i koža stomaka bude zategnuta.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od AriesGirl 29/7/2015, 10:56

zvoncica36 ::Kako bude napredovala trudnoća mislim da ćete morati u ruke i noge. Opasno je kod poodmakle trudnoće u stomak jer bebica počne da se pomera i koža stomaka bude zategnuta.

Pitacu prof. na sledecoj kontroli. Ako sam je dobro razumela, kako stomak bude rastao, bockacu se u bok, ali vise prema ledjima. Sad sam 20+1, jos uvek mogu u stomak, ali ne znam kako ce dalje izgledati. Pitacu, pa cu napisati sta mi je rekla.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu