KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+59
JednaSova
majat
Ninche
SladZana
luckystar74
ivanicasale
Deni
Orline
bak
bebko
Stenli
Sofka
JAmajka
veki1
Simona
bulevarka
Strumfeta78
JocY
MalaSaJuga
zoxa
cicsa80
medolino
Zmajuška
Vuchica
Šašava
jelena*mama2andjela*
dragana76ns
ragaco
Blanka
leptirica1977
saska1
marija123
Crvic
ganedina
SoJa
MAAKKI
nina :)
Niny
fight&faith
lela1984
millena
KoMetaK
lelas
Sofija Veks
Vecka
Pikseta
Smrdica
AriesGirl
annci
pegaz
Ancica 87
PalcicaBg
BiKsi :)
noja
zvoncica36
Erata
Eho
micaubica83
lenjivica
63 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/8/2015, 13:10

Milena baš mi je drago da uživate. Grčevi će proći.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/8/2015, 13:13

Sinoć mi jedna mama kaže kako su je neke babe pitale koliko joj je star unuk? Šokirala sam se pošto žena izgleda ok i ima samo 38god. Još mi kaže kako je najstarija mama u vrtiću(u grupi). Šta tek mm i mene čeka kada krenemo u vrtić???

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 15/8/2015, 13:44

Lenjivice znam da ti je tesko, i ja sam ludela tamo, a jos si u toj majusnoj sobici u suterenu, sve utice na raspolozenje. I sva desavanja oko tebe, sve utice na raspolozenje, ali kad pomislis da oni cuvaju tvoju bebicu kod mame i nista ne prepustaju slucaju, sve je lakse :)
Ja sam iskreno posle porodjaja upala u opasnu emotivnu i psihicku krizu, jer sam sve sto sam do tad potiskivala pocela da prezivljavam emotivno, ali i to je proslo i postajem svesna ba onoga sto Milena pise. Uskoro ces zagrliti bebicu i sve ovo sto je tebi sada tesko, bice ti mnogo lakse. :*
Milena drago mi je da uzivate. I moja mrvica ima grceve, pomazem mu koliko mogu, peglam pelenen i tople stavljam na stomak, masiram stomacic, pijem probiotik da bi delovalo na mlekce i na njegov stomacic, vodim racuna o ishrani, planiram da kupim termofor. Uskoro ce proci grcici, mazi bebu i uzivaj.
Grlim vas trudnice :*

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 15/8/2015, 14:01

Pozdrav drage moje. Da i ovde cestitam Ganedini sincica,da je zov i zdrav.
Milena,Vecka i mi imamo grceve. Dajem mu biogaju,planteks caj a termofor nam pozajmio jedan veci bata iz komsiluka.pre par dana je tolike grceve imao da je cristao i grcio se nije ni mogao da sisa.plakala sam od muke. Sad mu ujutru dam kapi biogaje.a medju obroke tokom dana pojim cajem. A tetmofor uvijem u pelenicu i stavim izmedju negov i moj stomak i tako se umiri. Tako se mi borimo protiv grceva.
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 15/8/2015, 14:16

sanja,samo jedno brzo pitanje(sory,ne znam gde bih brzo dobila odgovor pa ovde kvarim temu),koliko cesto dajes bio gaju,mi smo prvo trosili sab kompleks,nije bas pomogao,presli na biogaju,dajem vec 6 jutara po 5 kapi,sad koliko dugo smem da mu dajem,jednom dnevno,ujutru,ali sta ako grcevi potraju?da li smem npr par nedelja uzastopce?
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 15/8/2015, 15:10

Ancice pridrzavaj se ishrane ako ti je dr rekao.I meni je super secer i ujutru i posle jela medjutim OGTT kaze da sam dijabeticar i jedino je on merodavan.Plodovi ovojci pucaju ranije ako je beba veca i bude prevremeni porodjaj.Ja sam od 4 og meseca na dijabet ishrani a cimerka iz bolnice mi se prekjuce porodila iznenada jer su joj pukli plodovi ovojci zbog secera,dr joj rekao da je beba bila bas krupna za njenu nedelju trudnoce i da plodovi ovojci nisu izdrzali.
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od micaubica83 15/8/2015, 15:15

Nego moze li neko da mi napise sta mi treba za porodiliste?
micaubica83
micaubica83

Broj poruka : 442
Datum upisa : 07.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 15/8/2015, 15:50

Milena pa i ja isto dajem mu jednom dnevno 5 kapi.ali ne znam dal postoji ogranicenje koliko dugo davati. Ja sam mu prvo davala espumisan ali.nema efekta.od ponedeljka cu kod pedijatra pa cu bas pitati. Ali mislim da ne moze da steti to je probiotik a i olaksa detetu onoliko uvijanje i plakanje
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 15/8/2015, 15:52

millena ::sanja,samo jedno brzo pitanje(sory,ne znam gde bih brzo dobila odgovor pa ovde kvarim temu),koliko cesto dajes bio gaju,mi smo prvo trosili sab kompleks,nije bas pomogao,presli na biogaju,dajem vec 6 jutara po 5 kapi,sad koliko dugo smem da mu dajem,jednom dnevno,ujutru,ali sta ako grcevi potraju?da li smem npr par nedelja uzastopce?
Draga Milena hvala na čestitkama. Drago mi je da uživate, mada vam sigurno nije lako sa grčevima. Biogaia kapi su bebi probiotik i mogu se koristiti dugo. Ja ga Nini još dajem svaki dan. Inače i mi smo imali velikih problema sa grčeveima. Pored pomenutih kapi koristili smo Colief kapi koje je svojevremeno ovde na forumu preporučila Sofija. One "rade" po drugom principu, jer pomažu razgradnju laktoze. Koristili smo i Senjački čaj za decu koji ima da se kupi u Apotekama Beograd. Bila sam skeptična prema čaju, ali mi se čini da je on najviše pomogao. Posle smo prestali sa Colief, a davali joj Espumisan za bebe jer je posle imala grčeve i gasove istovremeno. Držim fige da se što pre rešite grčeva, meni je taj period bio stvarno strašno naporan i fizički i psihički. Ljubi sina. :-)

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 15/8/2015, 15:53

Mico i ja sam imala isti slucaj, glikemije su ok ali ogtt nije, i dobila sam dg gestacijskog dijabetesa. Ali ako je ogtt ok onda sumnje nema.

Za porodiliste sam ja spremila: mrezaste uloske 2 pakovanja (pa su mi dokupili jos 3 pakovanja posle), mrezaste gace celo pakovanje od 5kom da mi ne bi otvarali sterilno pakovanje i pipkali u radnji, ali dovoljno je 2, pakovanje od 3 mikroklizme (iskoristila sam samo jednu nakon cr kad sam pocela da jedem), diklofen cepice (koji mi na kraju uopste nisu trebali jer su na odeljenju carskih rezova divni, daju inekcije protiv bolova i nema potrebe sama da se snalazis sa lekovima kao u gradskoj bolnici), asepsol u spreju.
Uz to 2 spavacice, pamucne gace koje sam nosila u trudnoci (pocinjes od treceg dana), 2 peskira i 1 peskiric, za hbu 3-4 mala bebi peskirica da stavim bebu kad donesu na podoj. Ja sam ponela i silikonsku bradavicu i puno mi je znacila za dojenje jer imam ravne bradavice, i lovebaby mast za bradavice jer su mi pucale (i DMu 250 din tubica). Uz to osnovna sredstva za higijenu, gel za tusiranje prakticniji od sapuna posle cr i to neki nezni bebi, vlazne maramice, papir, ubrus, pasta i cetkica...
Gledas da bude sto manje ali da oneses sve sto treba.
Plazma i voda ili sok (ako so na dijeti bez soka i neki dijabetski keks). Ja sam ponela i svoj kastuk jer ne mogu da spavam bez jastuka medju kolenima.
Za carski rez treba da kupis elasticne zavoje, recice ti koje, ja sam kupila 10x15, ako nisi visoka onda traze manje sirine.
Ja sam ponela jos avent pumicu za izmlazanje, ali u iz laktarijuma nisu bas za pumpicu pre 10 dana nakon porodjaja. Ja sam je i sad i prvi put odmah koristila jer nisam mogla rucno da se izmlazam od svih braunila infuzija transfuzija, a i bila sam iscrpljena.

Za bebu treba da se kupi malo pakovanje elena vel 1, vlazne maramice i krema. Nije obavezno da to doneses, ali napomenu. Ja nisam nasla malo pakovanje, mm je kupio dzambo, tako da verujem da kupe i ostali i sigurno im ne fali pelena, maramica i krema.
Za izlaz odelce za bebu i jaje ili nosiljka, lezaljka... pelene za siroki povoj, pelena da se prekrije jaje :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 15/8/2015, 15:54

Mi za grceve koristimo kapi vaya LGG.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 15/8/2015, 16:33

Čaj od kima i komorača ili samo čaj od komorača. Odličan protiv grčeva. Bio gaja kapi se uvode postepeno i to koliko se sećam noću. Ne cela količina dozvoljenih kapi odjednom.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 15/8/2015, 18:16

Joj,ja se secam da smo mi sa sekom mojom muku mucili sa grcevima....Nedajte se bebaci...
a ni mamice...Millena divan si post napisala...
U pon.svakako treba u dz po recepte i na ctg pa cu pitati i tog i mog ginekologa da li da ponovo radim taj ogtt ako je vec bio uredan....Niko do sad nije trazio da ponovim osim ovog sto me video prvi put u zivotu...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bebko 15/8/2015, 19:26

Ajmo jos jedan krug   lol!

Devojke, jedna molba Very Happy
Treba da radimo statistiku za 2014. god,
pa koja se jos nije upisala neka skokne da svrljne neku... lol!

https://kutak.forumotion.com/t2772p60-statistika-za-2014-godinu

Pozdrav od mene Very Happy


Poslednji izmenio bebko dana 15/8/2015, 21:31, izmenjeno ukupno 1 puta
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bebko 15/8/2015, 19:28

I da, ako neka od vas zna crvic gde je radila fet kada je uspelo neka napise...
Za nju nisam mogla da iskopam u kojoj klinici je radila...
Hvala puno...
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fight&faith 15/8/2015, 19:33

bebko ::I da, ako neka od vas zna crvic gde je radila fet kada je uspelo neka napise...
Za nju nisam mogla da iskopam u kojoj klinici je radila...
Hvala puno...
Nadam se da se Crvic neće ljutiti da odgovorim umesto nje. Bebko razumela sam je da je postupak radila kod G.Ivanović. :-)

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bebko 15/8/2015, 21:33

f&f cvet
bebko
bebko

Broj poruka : 3844
Godina : 49
Location : KiM
Datum upisa : 05.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od annci 15/8/2015, 22:25

Ime moje, ne valja kada je beba napredna a ne valja ni kada nije...poslusaj dr svakako kada je ishrana u pitanju. To je ionako pri kraju, pa kada prodje, ti udri po normalnom sladoledu Wink do tada nije ti los ni ovaj dijet. Sto se tice ogtt u trudnoci, meni je Trbojevic rekao da cemo morati da ga ponovimo u 24-25 nedelji. Za dalje ne znam.
Drzim fige za dalje
radost navijacica radost radost navijacica radost navijacica radost navijacica

Milena, rasplaka me tvoj post...ljubi sina... srca
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tatjanica 15/8/2015, 22:32

...hej drugari,mi nemamo grcheve ali od izlaska iz bolnice koristimo biogaju po 5 kapi preventivno po preporuci neonatologa...ljubbbac od nas dve :*
tatjanica
tatjanica

Broj poruka : 1508
Godina : 46
Location : kotor/subotica
Datum upisa : 28.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 16/8/2015, 09:05

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 18p3f6

Drugari,  sve vas pozdravlja Ganedina sa sinom! 
Divna fotka,  ja sam se raznezila baš! 
 Divan ti je sin Ganedina! Uzivajteeeee! 
osmeh srce
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od PalcicaBg 16/8/2015, 09:21

Ganedina cestitke jos jednom!
Kakva divna slicica,sin ti je pravi lepotan!
Uzivajte u konacno docekanoj sreci
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 16/8/2015, 09:38

Drage moje, evo i mene, najzad! Very Happy osmeh srce Idem redom! Very Happy

F&F, cestitke na rodjenju Nine! Neka je ziva i zdrava 100 godina i neka bude blaga, smirena i divna kao i mati Nina iz Koporina! Divnu ste osobu izabrali po kojoj ce nositi ime! osmeh srce osmeh srce čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo


Lelas, neka je Nadezda ziva i zdrava 100 godina! Cestitam! Ima divno ime i verujem da je curica divna. Odmah bismo da je kaparisemo, ako je moguce. Iako je starija od nas jedan dan! Wink čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo


Ganedina, cestitke draga! NEka je sin ziv i zdrav 100 godina i da vam uvek bude na radost! Tvoja borba je primer da ne treba odustajati od cilja a tvoj presladak sin u tvom narucju i ljubav u tvojim ocima to samo potvrdjuju! osmeh srce osmeh srce Predivni ste! smajli angel smajli angel smajli angel osmeh srce osmeh srce osmeh srce Ne shvatih jel ostalo ime Lazar ili ste promenili misljenje. čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo čestitamo

KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 16/8/2015, 10:01

E sad malo o nase mpredivnom iskustvu! osmeh srce smajli angel

Za 4. avgust su mi zakazali carski, jer je SImon bio karlicno postavljen, ali do 3. avgusta popodne se nista nije znalo, jer je moj dr tog dana bio slobodan, pa me u neko doba zvao i rekao da ce doci i da ostaje 4. avgust. Nisam znala sta me ceka, s' obzirom da ovde samo rade CR sa spinalnom. Frka i panika... prijateljica mog svekra i svkrve koja je do pre par meseci asistirala porodjajima je rekla da ce i ona biti u sali sa mnom. Tako je i bilo.. i ona pored jos 12-13 osoba, lekara, hirurga, pedijatra, anesteziologa, babica... samo su mrdali u sali i nisam stigla ni da pomislim, a vec su mi noge bile oduzete i anestezija je delovala. Nisam osetila nista osim kao blagi ujed komarca u kicmu, jer su mi pre toga dali lokalnu anesteziju. SKinuli mi serklaz i posle 20-tak minuta od anestezije su svi govorili - kako je lep, kako je sladak... posle par minuta su mi ga stavili i na grudi... a on je neutesno plakao i pokusavao da uhvati sisu. Dali su mi oksitocitin (valjda se tako pravilno pise) odmah sa anestezijom, tako da mi je mleko krenulo odmah. Simon je ostao 20-tak minuta sa mnom, dok su me usivali, a iz mene se izlivale sve emocije potiskivane 7 godina... nismo prestali da placemo oboje! Onda su ga odneli tati, da ostvari kontakt i sa njim koza na kozu, pa prebacili i mene u tu salu i tako smo se nas troje mazili i plakali naredna 2-3 sata. Onda su tatu odveli da prisustvuje prvom kupanju i merenju. SImon je dobio 10/10 na apgard testu! Very Happy

Ovde je praksa da beba bude sve vreme sa mamom, i da posle CR daju apartman, tj. jednokrevetnu sobu sa kupatilom, kako bi i tata prva 3 dana mogao da bude sve vreme sa mamom i bebom. I tako smo se mi 3 dana mazili, plakali, navikavali.. i nismo mogli da verujemo da je to malo cudo, nase, tako nekako lepo i savrseno... da smo mi roditelji! osmeh srce osmeh srce Hvala Bogu sto nam se uslisio sve molitve! Eto, po tome je Simon i dobio ime, par sekndi pred moj ulazak u salu, jer smo sve vreme bili u nedoumici. SImon - Bog slusa (ili Bog uslisaav molitve!). Nadamo se da ce biti poslusan i on kad poraste, kao sto je i sada. Very Happy

Ostaje se 5 dana u bolnici, i trebalo je da izadjemo u proslu nedelju, ali su pedijatri tog dana culi neki sum na srcu pa nas ostavili u bolnici dok kardiolozi ne urade UZ srca. U utorak smo i to uradili, 3 kardiologa pedijatra su ga slusala i gledala na UZ i cudila se sta su pedijatri culi, kad niceg nema na srcu! Hvala Bogu! Very Happy Ja sam 4 poslednje noci bila sama sa Simonom u bolnici, skoro pa da nisam oka sklopila, sto od straha sto smo sami, sto od nervoze... a on je to osecao, pa je plakao neutesno. JEdva smo cekali da dodjem okuci i da baba i tata ulete i pripomognu u toku noci, pa se najzad i naspavah malo. Isli smo od srede svakodnevno da ga mere, jer navodno dodaje slabo, ali on super rucka,vec je sam krenuo da se uobrocava, da rucka na 3-3,5 sata. Dusa mamina pametna. grcice povremeno ima, a sestre su mi u bolnici vise puta rekle da mogu da jedem sve i da hrana nema nikakvog uticaja, i stvarno, do sada nije imala. Savet je da se beba kad ima grcice stavi na dlan krenuta glavicom nanize i da se onda lupka po guzi, ili da se stavi na ledja, pa da se nogice savijaju ka stomaku i da se ostane u tom polozaju. Nama pomaze i posle par minuta je miran, jer se lepo iskaki.

Inace, sve pohvale i za bolnicu i za osoeblje! Svi su na usluzi, mozes da ih zoves u bolo koje doba dana, sestre koje su zaduzene za laktaciju su me obilazile na 3h, davale savete, gledale grudi, gledale kako SImon hvata grudi, tako da smo pokrenuli super laktaciju i za sada super rucka, a ja nemam problema sa grudima. Imala sam jedan dan problema sa bradavicama, jer sam mu stalno stiskala dojku, kako bi nosic bio slobodan da moze da dise i tu sam se zeznula, jer on nije hvatao i oreolu i bradavicu tako, nego samo bradavicu, pa mi napravio malo problem, ali sreca, mazanjem neke kremice je proslo sve vec sutradan. Very Happy

Dobijala sam 3 dana neke koktele od infuzije, zajedno sa oksitocitinom, pa nisam imala bolove, a mleko je nadolazilo. Posle sam 1-2 dana imala slabe bolove kad ustajem, a sad sam vec super, rana zarasla, samo se pazim da ne radim i ne dizem nista tesko. Eto, najteze od svega mi je bilo to sto mi je u toku CR "bezao" jastuk ispod glave, pa su mi ga stalno namestali i sto mi se zapusio nos od plakanja, pa nisam mogla da disem a ni da ga izduvam, jer su me usivali. lol! lol! Jedno predivno iskustvo, sa predivnom ekipom i osoebljem bolnice, koje bi bilo takvo i da nije bila tu prijateljica. Very Happy Inace, bolnica je drzavna, ali su u krugu bolnica UNICEFA - prijatelji mame i prijatelji dece i sve je podredjeno mamama i bebama, pomoci oko dojenja, nema adaptiranog mleka, cucli... ma zaista jedno fenomenalno iskustvo!


Udavih vas, ali kad sam se javila najzad, da vam opsiem sve. Very Happy

Uskoro ce se SImon probuditi, pa mozda ne stignem da iscitam sve unazad, ali eto me u toku dana ili sutra da vidim i ostale cure dokle su stigle sa trudnocama Very Happy


Veliki ljubac od mene i SImona! ljubav ljubav ljubav ljubav ljubav
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 16/8/2015, 10:31

Divno Kometak! Jako je lepo kad se porodjaj dozivi kao nesto najlepse sto moze zeni da se desi i sto je.sve podredjeno mami i bebi. Raspametilo me je to sto i tata moze da bude sa vama. Koliko smo moj muz i ja hteli tako nesto...a ne u Srbiji kad je sutradan hteo ponovo da vidi bebu, rekli su mu pa videli ste je juce..strasno...
Uzivajte u vasoj sreci, zasluzili ste! Poljubac za Simona!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 16/8/2015, 10:31

Ganedina, divan ti je sincic! Uzivajte!
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 18 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu