KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prvi znaci trudnoće

+176
Aries
Njanja
Barbara
maja76
adrijanaPA
JecaMa$a
denam
Vanja20
Botox
tanja71
amy
Jelenitza 89
tijana-tixi
OGI-SIMO
ivana81
deja
angelina007
lucijana
Dzverce
Elisabeth
allegra
lea
ada
srna
bubili2
Jejaaa
cicamica
kaya.st
agata
cicsa80
milica43
dejanovicd
Mazaa
Minny
jan
Anica
ini89
vanja
Mama u Najavi
emily
Mary79
Hellena
Alma87
caci
KatarinaP
kristina33
Sanjaa
meda
lolipop
Anamarija
ninica
liki
kmbd
zabrinuta
esmeralda
mcanji
*star*
malecka
zabrinuta12
cici
Shizika
amra
Lana__
Nejlana
stociniti
jaaaa
LadyMGaga
Idaa
Nellla
viktorija
Deni
angel
Sneza
JocY
Tamarica
mmxxmm
vašar
soffka
Marija86
Ninaa
hmmmmmmmmmm
dinsas
Tinkerbell
ivonn
Mikica85
musice
eleny
heart84
janchi2
Didy
maaara
8Mila8
Yuuki
Zoka83
eswed
Felisa88
sancy
malaa
nena86
adnela85
anastasija
LOL
Gala
ninanuna
brinbili
jabuka
MLB
Struzzo
anna
neko sasvim nebitan :)
Zaneta
dacika
anonimka
eddie
vall
jovana2
Dalili
djole42
Ivanaaa
aida_myself
kaja
Montenegrina
BiKsi :)
nela
Maybe
hana11
sneza-milan
bojana_bubi
sunjalica
milicam
mona
tuli
zoxa
Suzi
stranger555
~Shi-Chi~
neutrogena
Dragica
Miamor
alma_21
orhideja
mare12
Miima
nesalela
robert
joksi
nena beba
PampyNS
ridja
lena
vahi
amelica
www.sss
sonja
mica
vuki
catherine290505
jeckab
dr mali pariz
anci89
dea
mala_gara
STIKSI
mala parizanka
Republica
nabla
arijana
buby
anoniman
janezelimdaodes
nana26
Orline
Sami
Tinche
eminaaa
HappyGirl
180 posters

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od djole42 20/2/2011, 15:29

ini89 ::zdravo djevojke,jos nisam dobila menstruaciju,da li je moguce da moj lijek koji pijem dostinex za snizavanje prolaktina moze utjecati na test za trudnocu?
Ne moze uticati na test .Mislim da je najbolje da se javiš svom endokrinologu.

jan ::Pozdrav. Ako je ženi mučno cijeli dan i boli je stomak, da li to može ipak značit da je trudna? Jer koliko sam čitao svagdje piše samo "jutarnja mučnina" i nigdje ne piše za bol u stomaku (kao znaci trudnoće).
Mučnina i bolovi u stomaku mogu značiti svašta,upala slepog creva,trovanje.....da li je trudnoća ili ne proverite u najblizoj laboratoriji,test beta HCG.
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od ini89 20/2/2011, 16:24

Zdravo djole hvala ti na savjetu ali sutra prvo idem ginekologu,da vidim sta ce mi reci?a moram ti priznati da test za trudnocu nisam uradila kako treba,nisam cekala 5 min da prodje vec odmah cim se pojavila prva crtica ja sam mislila da je negativan i bacila ga,a prijateljica mi je rekla da se mora cekati 5 min da bi test pokazao dali sam trudna ili ne......ja to nisam znala......dok nju nisam pitala...pozzzz
ini89
ini89

Broj poruka : 23
Godina : 35
Location : Bosna i hercegovina-Tešanj
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od dr mali pariz 20/2/2011, 18:19

Ini,a čitaš li ti uputstva na proizvodima koje 1.x koristiš Rolling Eyes
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od ini89 20/2/2011, 19:41

mali pariz,citam ja uputstva,al sam mislila da se te crtice pojave zajedno ako je test pozitivan a ne jedna poslije druga,to nisam znala,ja sam mislila da je gotova stvar cim se pojavi prva crtica.....nisam bila dovoljno upucena a to nije pisalo u uputstvu...
ini89
ini89

Broj poruka : 23
Godina : 35
Location : Bosna i hercegovina-Tešanj
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od dr mali pariz 20/2/2011, 19:45

baš me zanima u kojem to uputstvu ne piše...
nekoliko testova sam koristila,sve kao za,Bože me oprosti,decu,piše- kako se koristi,i kako treba da izgleda kontrolna crta,a kad se pojavljuje crta koja potvrđuje trudnoću,i kako je kontrolna jača od ove druge,jer ako je kontrolna slaba-onda test ne velja,i blabla...sve to piše,samo ne znam koji si ti koristila,pa na njemu ne piše.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od ini89 20/2/2011, 19:51

stvarno neznam,al zar je to sad bitno,bas sam citala na netu da se kod nekih testova i nakon 5 min ne pokaze pozitivno,a kasnije se prikaze pozitivan jer hemijski proces kasni.............a to ne pise u uputstvu....ja sam bila toliko nervozna da nisam toliko tome obracala paznju,al ti to nemozes razumijeti jer ne prozivljavas sto i ja..........
ini89
ini89

Broj poruka : 23
Godina : 35
Location : Bosna i hercegovina-Tešanj
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od lolipop 20/2/2011, 20:47

Izvini Ini89 dušo, ali malo su to teške riječi, "ali ti to ne možeš razumjeti jer ne proživljavaš isto što i ja........", vjerovatno nisi još uvijek pročitala sve teme foruma, pa uopšte ne znaš kome si to rekla. Ja bih volila da ti u životu nikada ne dočekaš ni 10 dio onoga što je u životu Mali Pariz, ili neka druga od djevojaka prošla.
Pari nije ništa drugo htjela, osim da ti pomogne, kako sa testom, tako i sa tim da OBAVEZNO čitaš uputstva, a i rokove na svemu što koristiš u medicinske svrhe, a u to spadaju i testovi za trudnoću.

A sada savjet, Dostineks ti ne može uticati na test, ali bez obzira na test, idi u prvu laboratoriju i uradi BetaHCG, to je test iz krvi, i on sigurno ne može pogriješiti.
A onda obavezno posjeti svoga ginekologa i endokrinologa, bilo da beta bude pozitivna, ili ne.

Želim da beta bude pozitivna.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od ini89 20/2/2011, 21:36

ja to njoj nisam rekla kao uvredu vec s tim da sam bila u tolikoj frci,da nisam bila u stanju da tumacim detaljno uputstvo za test,i priznajem da sam pogrijesila kada sam radila test, i tacno je da nemoze razumijeti jer neke stvari treba dozivjeti da bi covjek razumio......sutra idem ginekologu...
ini89
ini89

Broj poruka : 23
Godina : 35
Location : Bosna i hercegovina-Tešanj
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od ini89 20/2/2011, 21:40

vi se mozete suosjecati sa mnom,a razumijeti me moze onaj samo koji boluje od dobrocudnog tumora na hipofizi i problemima koje ta bolest izaziva......ne zelim nikog da uvrijedim....ja se izvinjavam....al trebate i vi razumijeti kako je meni bilo svaki dan biti u neizvjesnosti dali sam trudna ili su se hormoni poremetili ili sam prestala reagovati na terapiju........vjerujte mi nije nimalo lako....
ini89
ini89

Broj poruka : 23
Godina : 35
Location : Bosna i hercegovina-Tešanj
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od lolipop 20/2/2011, 21:50

Pa ja sam ti upravo ta sa mikroadenomom, pisala sam ti i na drugoj temi, na temi prolaktina. A vjeruj da ima i mnogo gorih stvari od naših, ni zamisliti ne možeš, zato sam ti to i napisala u predhodnom postu.
Samo ti poslušaj, sutra uradi betu, i sa rezultatom kakav god da bude, pozitivan ili ne pravac doktoru, bilo da doktor potvrdi trudnoću, bilo da riješi problem, ako se pojavio.
Ja navijam da beta bude velika.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Zoka83 21/2/2011, 15:42

Ne mozes da pises gde hoces i o cemu hoces jer je ovo tema za prve znake trudnoce, a ne za temu o hipofizi, mikroadenomu i slicno, a pogotovo ne za prepucavanje.
Molim te da ne zatrpavas vise temu, a ako zelis da cujes tudja iskustva vezano za povisen prolaktin evo link: https://kutak.forumotion.com/t1376-prolaktin-uvecana-hipofiza , a ako zelis da caskas sa ostalim devojkama, mesto gde jedna drugoj pruzamo podrsku je https://kutak.forumotion.com/t1526p855-korak-po-korak-na-putu-do-bete ili https://kutak.forumotion.com/t1563p90-februarska-jutra .

Imamo moderatora na forumu i vec smo joj napravili previse posla jer ce morati da brise sve poruke koje nemaju veze sa temom, kako bi se cure koje ovde dolaze lakse snasle.

Nadam se da razumes.
Pozdrav.
Zoka83
Zoka83

Broj poruka : 2261
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 29.10.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od ini89 21/2/2011, 19:38

razumijem,hajde nemoj molim te vise o tome,ok?
ini89
ini89

Broj poruka : 23
Godina : 35
Location : Bosna i hercegovina-Tešanj
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od ini89 21/2/2011, 19:43

Pozdrav,danas sam bila kod svog ginekologa,radio mi je ultrazvuk i kaze da ne vidi nikakvu trudnocu i da sacekam jos deset sana,pa onda da uradim hormolalni nalaz prolaktina,estrogena,progesterona...neznam zasto da cekam i sta da cekam???dali zeli da cekam men.?nisam ga mogla nista pitati jer je morao ici da porodi jednu zenu,u nasem porodilistu dok smo cekali svoj red porodilo se nekoliko zena Very Happy
ini89
ini89

Broj poruka : 23
Godina : 35
Location : Bosna i hercegovina-Tešanj
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od stociniti 21/2/2011, 23:13

pozdrav,opet ja,djevojka mi je dobila ospice-vodene kozice neki dan,u 18-oj godini,e sad joj menstruacija kasni vec oko 9-10 dana,znalo joj je nekada dugo kasniti,jel to moguce zbog ospica da se poremeti jer trenutno test nemoze kupiti
hvala :)

stociniti

Broj poruka : 6
Datum upisa : 14.12.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od ini89 21/2/2011, 23:24

pozdrav,to je tesko znati,menstruacija moze kasniti i ako je bila pod stresom zbog ospica,najbolje bi bilo da saceka dok ospice prodju pa ako ne dobije men. neka uradi kucni test za trudnocu ili neka ode u lab i uradi beta test....ili ako joj nije problem neka ode ginekologu,punoljetna je pa moze sta hoce.....sretno!!!!!!!!
ini89
ini89

Broj poruka : 23
Godina : 35
Location : Bosna i hercegovina-Tešanj
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Minny 25/2/2011, 04:55

Cao svima ja sam nova na forumu imam jedan problem zapravo nije bas problem trebala sam dobiti mens 21.02. uvijek mi je redovna menstr ovaj mu mjesec kasni. Jutros sam uradila test i bio je negativan. Ja moj suprug zzljno zelimo dijete 6 mj. smo u braku i od prvog dana nismo se cuvali. Da li sam mozda trudna jel moguce da je test pogrijesio?

Minny

Broj poruka : 17
Godina : 37
Datum upisa : 25.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od catherine290505 25/2/2011, 08:36

Minny najbolje da uradis Beta HCG -iz krvi u nekoj laboratoriji, tu nema greske. Srecno!
catherine290505
catherine290505

Broj poruka : 5953
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 02.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Mazaa 26/2/2011, 16:25

Zdravo svima.
Imam jedno vrlo vazno pitanje. Sumnjam na nezeljenu trudnocu. Poslednja dva meseca menstrucacija mi je neredovna ili dobijem pre vremena ili mi jedna menstruacija traje dugo. Poslednja je bila pre 33 dana. Odnos sam imala pre 13 dana i nije bilo nikakvih komplikacija sa zastitom. Jedini simptom koji osecam je bol u celom stomaku. A vec par dana sam pod velikim stresom. Imam i povisenu temperaturu, ali sam imala upalu pluca pre 20-ak dana pa se mozda nisam dobro izlecila. Molim vas recite mi vase misljenje u vezi mog problema.
Pozdrav!

Mazaa

Broj poruka : 3
Datum upisa : 26.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Minny 26/2/2011, 19:09

Cao svima danas sam i uradila drugi test i opet negativan a nisam ni dobila. Samo da javim

Minny

Broj poruka : 17
Godina : 37
Datum upisa : 25.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Minny 28/2/2011, 13:40

Cao svima nakon sedam dana danas sam dobila i razocarana sam skroz pocela me depresija hvatat

Minny

Broj poruka : 17
Godina : 37
Datum upisa : 25.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Shizika 28/2/2011, 13:51

Minny, zao mi je. 6 mjeseci pokushavanja nije alarmantno. Ne znam koliko intenzivno se trudite, da li imate ciljane odnose, kako odredjujesh ovulaciju, koliko su ti uredni ciklusi. Sve to ima uticaja na vjerojatnocu uspjeha, a poprilichno utiche i stres. Pokushaj da ne brinesh i daj sebi (i muzu) josh koji mjesec dana fore prije nego posjetish ljekara.
Sretno! cvet
Mazoo, nishta ne mislim nego da mozda uradish test pa budesh sigurna.
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Minny 28/2/2011, 13:56

Hvala Shizika veoma intenzivno radimo na tome i pratim te plodne dane i sve al nista. Menstruacija mi je do ovog puta sve bila tacna u dan ako sam dobila 20 iduci mjesec je 21 i sve tako a ovaj put sam stvarno mislila da je to to jer nikad mi nije kasnilo sedam dana al eto nista. Hvala ti podrzavajucim rijecima.

Minny

Broj poruka : 17
Godina : 37
Datum upisa : 25.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Shizika 28/2/2011, 14:08

Samo se vi trudite. Znash da ovulacija sheta i u najurednijim ciklusima, zato chim ode veštica vi u akciju, otprilike svako drugi dan je najpreporuchljivije.
Nastoj da vishe uzivash, a manje brinesh. Vuchem te za nos.
vv
trudnica
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od dejanovicd 28/2/2011, 14:14

cao ja sam nova na forumu,imam jedan problem kasni mi vec mesec ipo dana skoro,nisam dobila nikako nemam mucnina niti nesvestica grudi me vec bole 10-tak dana,uradila sam test pre otprilike nedelju dana i to uvece i nije bilo znakova da postoji trudnoca ,nemem gadjenje prema hrani kafa i cigare mi takodje nesmetaju....a kod doktora sam zakazana tek za kraj nedelje pa me strah sta je posto sam predhodno imala neuspelu trudnocu.e sad mene interesuje da li je moguce da su mi hormoni podivljali ili prehlada....svaki savet i misljenje bi mi dobro dosli .Hvala u napred Wink

dejanovicd

Broj poruka : 7
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od BiKsi :) 28/2/2011, 14:25

Moguće da su ti hormoni malo zeznuti u poslednje vreme, naročito ako si se stresirala, pa ti jedan mesec nije ni bilo ovulacije. A možda nisi dobila i zbog prehlade, ma svašta tu može i ne mora da znači. E a možda ti sad kreće ovulacija i treba da dobiješ, pošto te i grudi bole! Navali na muža za svaki slučaj! Test je trebao da pokaže ako ima trudnoće ipak ti dugo kasni. Ja ti želim da što pre zabebiš ako i ti tako želiš, kolko sam skontala! Sve najbolje, javi kako si prošla.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prvi znaci trudnoće - Page 30 Empty Re: Prvi znaci trudnoće

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 30 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 29, 30, 31 ... 35 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu