KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Prolaktin, uvecana hipofiza

+37
saska1
lela1984
Pilce
Ema78
leptirko82
djole42
noja
zvoncica36
labradorka
laKole
tetreb
sareni leptir
enaa95
Valkira82
tanjica
Kamilica
daxi011
Cupava
buby
Seelmma
cerise
Xena
*Maki*
*AIDA*
bubili2
Zoka83
KoMetaK
deja
racili
BiKsi :)
dr mali pariz
ini89
lolipop
ciklama
fenix
cici
nena beba
41 posters

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od nena beba 7/10/2010, 22:35

Nikako ne vidim ovu temu (mozda propustih) a toliko je bitna... mnogima je "samo" to problem, ali eto ne resavaju ga...
zasto otvorih ovu temu sad? evo zasto. zabezegnuta sam ostala sledecim: moja pri jateljica iz unutranjosti, koju upoznah na pripremi za jednu vto, pre par godina, sa samo 28 godina ima 10 godina braka i steriliteta nepoznatog uzroka iza sebe. uradili su joj i hsg "na zivo" i vto-nakljukali je hormonima-proizvela 24 jc, vratili joj 9 embriona, dobila hiperstimulaciju i ...NIJE USPELO. a pri svemu tome, NIKAD JOJ NIKO NIJE URADIO HORMOSNKU SLIKU!!! ne znam kako je to proslo u vto o trosku drzave ali je proslo...
oni dr iz njenog gradica samo su gledali stalno da je otkace i da prebace posao na drugog... i niko da se seti hormona... a ona im godinama prica da joj curi mleko iz grudi povremeno...

elem pre koju godinu, uzmem ja na sebe ulogu "navigacije" njenih kontrola (jer sama nije bas vicna niti sklona istrazivanju neta i ostalog...) i uputim je kod jedne dr u bgd i da uradi hormone (da ne pricam da joj je trebalo 10 meseci da joj razni lezilebovici od ginekologa u njenom gradu samo DAJU uput), i ona konacno uradi.
ispostavlja se da joj je prolaktin preko 2000!!!
izbezumljena zove me i to mi kaze, i tad mi saopstava i to za mleko (sto nisam znala). tesim je da sad znamo uzrok i da ce se lako resiti uz adekvatnu terapiju. samo mora kod endokrinologa. medjutim ginekolog je salje prvo na snimanje hipofize i ispostavlja se da je jako uvecana. eto uzroka. sad lokalni endokrinolog kad to vide, nece da se mesa u svoj posao, nego je salje u bgd na klinicki na magnetnu rezonancu i kod drugog endokrinologa. naravno tu opet pocinju komlikacije: na klinicki mora da ode da licno zakaze. a drugo, vec su joj rekli da ce najranije stici na red za 2 meseca.... do tad ko zna sta moze da bude sa hipofizom... sad vec vise nije problem samo sterilitet...
napominjem da joj je plata manja od cifre koju privatne klinike traze za jedno snimanje... tako je to u unutrasnjosti...
i sta sad? cekati? moliti? naci vezu? (kako?) ili dici kredit i otici kod privatnika?....
ma uzas!
ja sam zgrozena celom pricom, a ne mogu dalje da joj pomognem... kako ubrzati dolazak na red na MR? postoje li hitni slucajevi? ko su oni ako ne mlada zena od 28 god?
tesim je da ce se sve resiti kad se resi to, prvo njeno zdravstveno stanje (dobijala je na 2-3 meseca posle poslednje vto i dr su joj govorili -da sacekamo jos malo-umesto da joj daju nesto za ciklus!).
verovatno i hoce, ali posle koliko 2-3 godine? ne znam koliko traje lecenje uvecanje hipofize? i sta izaziva to uvecanje? moze biti ne daj Boze i tumor... ma ne smem ni da pomislim...
ima li slicnih iskustava...? koja su resenja...? moram da pokusam da joj pomognem barem informacijama...


malo sam celom pricom skrenula sa teme, ... jer uvecan prolaktin je cest zbog stresa i tad je kratkotrajan, ali sprecava trudnocu... zato ga treba upoznati i pratiti...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od cici 8/10/2010, 22:17

neno, prica je vise nego tuzna. uzasna i grozna nemarlukom raznih dr-va.
mozda si citala moje postove, neni je povisen prolaktin ali ne toliko.
radi se snimanje glave tj sela turcike ili tako nesto. ako tu vide problem salju alje na magnetnu. mada svi kazu da se na magnetnoj vide samo veci tumorcici, da su svi benigni, da se bromokriptimom kako terapijom prolaktin za mesec -dva dovodi u normalu. mora da se uradi brs iz dojke tj mleka da nema neke bakterije. sve vuce jedno drugo.takodje se prporucuje da se uradi dnevni profil prolatika. to su sve meni radili sad u bolnici. hipofiza luci prolaktin zato je uvecan.
moja drugarica je isto imala prolaktin preko 2000 pila bromokriptin i posle jedne ture se vratio u narmalu. poasto je takp brzo sve reseno dr nije savetovla rtg i mr ,ako ni dnevni profil prolaktina. ona jos ne tazmislja o bebi ali kontrolose prolaktin na tri meseca a polse na sest.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od nena beba 9/10/2010, 12:23

cici a u kojoj bolnici su ti radili? i sa kojim uputom si dosla u bolnicu? mozda je njoj resenje da joj daju odmah uput za stacionar, pa bi je brze pregledali skroz nego da dolazi na 1 po 1 pregled na klinicki...

znaci taj bromokriptin utice na hipofizu da "se sredi"...
nadam se da ce i njoj tako brzo , za koji mesec...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od cici 9/10/2010, 18:42

Ja sam na kraju lezala u Misovicu. Sa zelinim uputom za bolnico lecenje.
mislim da jeste, ali nisam sigurna da ce moci odmah da zakaze da je prime na lezanje. morace prvo da se vidi sa dr uzivo. mozda on odmah prepise terapiju bez lezanja.
moj predlog ti je: Misovic, Zemunska ili Zvezdara bolnic. manja je guzva. neka obavezno naglasi kad zove da zakaze pregled da ima visok prolaktin, snimak sa uvecanom hipofizom. ja mogu da ti poslajem broj Misovica za zakazivanje i imena dr ako hoce.
naravo da ce biti ok :)
imam i telefon dr ginekologa koja je mojoj drugarici pomogla,ako ti i on treba.
Mislim da sam ti napisala, da je njoj gin spustio prolaktin bez snimanja glave i dodatnih analiza. ne kazem da mozda nije trebala da ih uradi.
Ono sato sam jos naucila o vadjenju prolaktina ali na svojoj kozi je:
- obavezno plasirana ZELENa kanila
-infuzija bar 30min uz naravno mirovanje
-nikakva povska na ruci prilikom valjenja krvi, bez pritiskanja ili masaze ruku da bi krv dosla
-mesto kanile ja na saci ili blizu globa (zvisi gde ko ima venu zgodnu za bockanje)
-nikako kanila kod lakta (tamo gde obicno vade krv iz vene)
- tek tada su rezultati merodavni!
Zznam da se na vecini mesta ne postuju ova pravila ali su ob=na jako vazna za prolaktin, kortizok i acth! ovo su hormoni stresa zato ne trpe "maltretiranje bolnicara"
nazalost, meni su to kasno rekli, imam jos uvek modre ruke jer je ona pokusavala da nacedi krv.pritiskalal od lakta do sake da bi nesto kanulo u epruvetu.naravno da su i rezultati bili visoki nenormalno.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od nena beba 9/10/2010, 19:49

hvala cici. daj sve tel koje imas. i preporuka je preporuka. savetovac joj isto sto ti kazes-vise iskustava nema...
a jel ima MR u tim manjim bolnicama? da odmah trazi uput zeleni za lezanje ali na koju temu? povise prolaktin ili uvecana hipofiza ili ispitivanja na obe teme? sta da joj dr napise na zelenom uputu?
mozda su pitanja glupa, ali veruj mi oni njeni dr ne znaju sta da pisu pa zato stalno izbegavaju da daju upute, a ako im kaze sta tacno onda i napisu...
tako da sto detaljnije info o dr i ispitivanju i bolnici vrede joj mnogo.

hvala ti jos jednom...
da ne promasimo temu: a kako izgledaju ti dnevni profili prolaktina?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od cici 9/10/2010, 22:19

odkucacu ti sutra telefone.
Po meni je dijagnoza povisenog prolaktina dovoljna. dr ce na osnovu toga da trazi rtg glave. pa ce sam da vidi da je hitofiza povecana. mislim da to vuce jendo drugo. ustvari i zavisi, povisen prolaktin stvara to da je hipofiza uvecana ili da ima neki malih "tumorcica". vecina tih "tumorcica "nije vidnjiva kad je prolatin tako "nizak". mora da bude drasticno veci da bi se video na mr i skeneru. bar su meni tako objasnili, posto nisam ni ja lekar. bilo kako bilo bromokriptim razbija te "tumorcice" sam ti i snizava prolaktin. do ovde doseze moje skromno znanje. ne da boze , mozda je i nesto
drugo u pitanju. ne smem previse ja da tvrdim i izgravam dr sa tudjim
zivitom! poprilicno opasna stavcica.
Uglavnom nemaju mr, ali ako zakljuce da treba i da joj zivot od taga zavisi, kako lezeceg pacijenta ce je prebaciti negde gde ima npr KCS.ona kako lezeci ima prednost, cekak se ali ne sto godina. verovatno njoj nece ni trebati mr ali za svaki slucaj da zna.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od cici 9/10/2010, 22:26

moj predlog je da:
1/ pozove npr, bolnicu Zemunsku ili Misovic ili koga kod se ona odluci.
2/ sa sestom koja se javi na tel poprica o problemu ( da je iz unutrasnjosti, da ima povecan prolaktin i na snimku uvecanu hipofizu0 da li da uzima uput za lexzanje ili mora prvo da prodje razgovor sa dr u ambulanti
Nisam sigurna da moze da dodje sa zelim uputom i kaze dobar dan ja dosla da legnem u bolnicu....
3/mozda to uopste nije za lezanje u bolnici, mozda moze u okviru dnevne bolnice da uradi sve to
sve te stvari se zakazuju i za dnevnnu bolnicu ide zeleni uput, samo pise dnevna bolnica
Mozda ti nisam pomogla ali nisam sigurna kako ide to sa ljudima iz unutrasnjosti.
ja sam bila prvo regularno u ambulati kod dr, pa u dnevnoj bolnici i tek kada su svi rezultati bili gotovi ona mi je predlozila da legnem na par dana da sve polako ispita.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od cici 9/10/2010, 22:32

Dnevni profil prolaktina izgelda ovako:
ujutru oko 7h ti postave zelenu kanilu ukljuce infuziju i lezis tako jedno pola sata,onda dodje sestra izvadi ti krv, vrati infuziju i ode.
pa dodje za nekih sat-dva ili vise.( ako je duzi razmak iskljuce ti infuziju)to zavisi od vremena koje dr trazi.
pa je pred drugo merenje ako je oko 14h pola sata pre toga ukljuce opet odlezis, izvade ti krv i tako ukrug. poslednje merenje je meni bilo oko 22i30h. Cini mi se da ih je ukupno bilo pet. ceo dan je pokriven i lepo prati kako opada u toku dana ili ne opada.
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od nena beba 10/10/2010, 06:23

o hvala , bila si detaljna i jasna. jos da joj prosledim telefone...
ja nadjoh info da na klinici bezanijska kosa ima MR i da nema listi cekanja, ali moram proveiti to...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od cici 11/10/2010, 21:14

Neno, imas PP
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od nena beba 12/10/2010, 07:24

hvala videla...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od cici 18/11/2010, 19:58

Neno, dokle je stigla tvoja drugarica? Cesto mislim na nju. pozdrav za obe
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od nena beba 24/11/2010, 20:17

evo cici tek sad novosti. bila na MR i potvrdjen tumor od 4mm na hipofizi- kazu benigan. rekli joj da ode kod svoje dr (enokrinolog na klinickom kod koje prvi put ide i na ciji termin je cekala 2 meseca) i ona ce joj prepisati odgovarajucu terapiju da se to resi. kontrola za 6 meseci, i stalno pracenje, ali smatraju da je relativno lako resivo.
ne znam koliko je to realno a koliko su je tesili a ona meni prepricavala, il su oni samo oguglali na razne slicne stvari, elem ostaje da se ode kod dr a pre toga hormonska slika 7mog dana ciklusa (?!?!?!) -ici ce 6tog jer 7mi pada na vikend.
ako nista drugo, bar zna sa cim se bori... bar delimicno...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od fenix 25/11/2010, 14:44

U sto me isprepadoste nisam znala da je prl tako opasan.Ja sam prije3 god imala 2400 dr mi dala bromokriptin spao i dan danas pijem po pola dnevno.Nikad me nije dr poslala kod endokrinologa samo je rekla da ih pijem dok neostanem trudna,a kad ce to biti niko nezna.Kod nas u BIH ti jednom izvade krv ujutro i to je to nema 5 puta dnevno da bi utvrdili visinu prl.Sad neznam sta da radim uplasile ste me dali da trazim uputnicu za endokrinologa
fenix
fenix

Broj poruka : 344
Godina : 45
Location : Banjaluka
Datum upisa : 06.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od ciklama 25/11/2010, 15:54

Fenix a što da ne? Proveri

ciklama

Broj poruka : 1143
Datum upisa : 24.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od cici 26/11/2010, 18:28

Neno, koliko sam razumela bila je u svog gradu na MR? A kada ide ponovo na kliniku? sta je taj dr rekao?
Pricala sam ponovo sa onom mojom drugaricom sto je imala preko 2000, njoj niko nije predlozio nista osim bromokripitina. I ona se zabrinula kada sam joj ispricala ovo za hipofizu i tumorcice.
No, ocigledno su tumorcici prateca pojava povecanog prolaktina, samo sto neki dr daju lekic i tako rese problem a neki upucuju na rtg, MR i dalju dijagnostiku. Sta je pravi izbor nemam pojma, zelim jos da se lakospusti prolatin i da ostane nizak dok ne ostavri cilj-bebu!
javni se kad bude novosti i pozdrav za obe tj vas tri Wink
cici
cici

Broj poruka : 2588
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 17.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od nena beba 26/11/2010, 18:38

hvala cici!
mr je radila u bgd-u privatno. a na klinicki ce kod enokrinologa. tek.
ma ja mislim da ce i njoj dati taj lek, al eto malo vise je pregledali da bi to zakljucili, i malo se istrosila, ali sigurnije je...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od lolipop 10/12/2010, 11:12

Pozić djevojke, moguće je da sam se kasno javila na ovu temu, ali se nadam da će vam moje iskustvo barem malo pomoći. I ja sam imala problema sa prolaktinom, hipofizom i mikroadenomom (benignim tumorčićem) od 2 mm. Radila sam i MR, i dnevni profil prolaktina. Pila sam i bromergon (na što sam jako dobro reagovala), a posle sam pila i vitex agnus kastus ( to je konopljika), i na to sam dobro reagovala. Kada se prolaktin vrati na normalu, za njim se i ostali hormoni smire. Prolaktin je u principu hormon stresa, i dr. Protić sa Kliničkog centra Srbija, mi je to objasnila tako da svako ima neki svoj izduvni ventil, i da je moj izduvni ventil hipofiza, tako da koliko vi možete pomoći sebi sa lijekovima, toliko sebi možete pomoći sa izbjegavanjem stresa (koliko je to moguće, mogu vam reći da meni ide slabo).
Pošto se hipofiza i mikroadenomi kontrolišu svake dvije godine, tako je ovaj mjesec meni upravo kontrola i hormona, i kod endokrinologa, a možda i MR, ako za njom bude potrebe. Bilo kako bilo, sve što ovih dana budem radila javiću vam.
Da, da ne zaboravim, meni su još doktori rekli i da se sa uzimanjem terapije mikroadenomi mogu smanjiti, a ponekad i isčeznuti, ukoliko su mali.
Nadam se da sam malo pomogla.
Javiću se još ovih dana dok budem radila kontrolu.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od nena beba 10/12/2010, 15:18

lolipop hvala na javljanju. moja drugarica je dobila da pije bromokriptin i nadam se da ce joj ubrzo pomoci.

cekamo tvoj izvestaj! srecno
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od ini89 15/2/2011, 22:53

Pozdrav svima,evo da vam ja kazem da sam imala problema sa prolaktinom,meni je prolaktin bio 15125,a sada a mi je zadnji nalaz bio 4,13 pijem dostinex 2 puta sedmicno po pola tab...ja imam tumor na hipofizi velicine preko jednog cm i vec nakon koristenja terapije 6 mj.smanjio mi se tumor za 4mm,sad i dalje koristi tu terapiju i imam kontrolu u sedmom mjesecu,nije mi iskljucena ni operacija,to je toliko problematicno da vam nemgu opisati,treba imati strpljenja i hrabrosti boriti se sa ovom bolescu....molim vas ko ima isti problem neka mi se javi da podjelimo misljena i iskustva....bice na lakse....bar malo....najgore je sto zelim djecu a sad ih nemogu imati.........
ini89
ini89

Broj poruka : 23
Godina : 35
Location : Bosna i hercegovina-Tešanj
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od dr mali pariz 15/2/2011, 23:05

Ini,baš me je potresla tvoja priča.Enormno visok ti je bio prolaktin...kako je to moguće?
Dobro je da je sad bolje...
moja kuma je imala taj problem...i prolaktinom na hipofizi.Nekoliko god. se lečila,bromokriptin teško podnosila jer je jako sitne konstitucije,ali sad nema problema sa ciklusima,niti prolaktinom.Na poslednjoj MR,ni na hipofizi nije imala više prolaktinom...nadam se iskreno da će i tebi išćeznuti,da ne moraš na operaciju...
tako si mlada...a takav problem...
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od BiKsi :) 16/2/2011, 00:18

Ini89, dobrodošla na ovaj divni kutak! Želim ti da što pre dovedeš svoje stanje u najbolje moguće, i da se ostvariš kao mama. Samo hrabro napred, nadam se da će ti terapija dati još bolje rezultate! Piši ako si imala neke simptome pre nego što si otkrila dijagnozu, pomoćićeš nekome za ubuduće. Sve najbolje!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od ini89 17/2/2011, 20:45

hvala vam na podrsci,prije nego sto sam otkrila da imam tumor na hipofizi,imala sam glavobolje i nisam nikako imala menstruaciju nekoliko mjeseci,i kada sam posjetila ginekologa ona mi je dala tbl bromergon da pijem nekoliko dana,a onda mi je dala yasmin,i dobila sam men. ali ubrzo sam se razocarala jer svaki put kad napravim pauzu i prestanem piti bio kakve tablete meni men. izostane i onda sam odlucila da promjenim ginekologa jer ta doktorica mi je samo davala lijekove a nije mi radila nikakve nalaze......i kad sam otisla kod druge doktorice ona mi je odmah uradila hormonalni status i kad je vidjela povisen prolaktin odmah je sumnjala na adenom prolaktinemija hipofize.........tako je pocela moja nocna mora i traje vec nekoliko godina,tacnije od 2007 god.
Imala sam prvu neuspijesnu terapiju bromergonom koja mi je pocela smetati zbog velike doze,a dok. endokrinolog mi nije htjeo promijeniti,a pa sam na svoju odgovornost prestala......i nakon dvije god sam se udala i odlucila da ponovo uradim pretrage i nastavim novu terapiju uz nove doktore....i sada sam zadovoljna,imam odlicnog doktoricu endokrinologa i neurohirurga......izvinite ako sam dosadna al treba mi neko da se ispricam opusteno bez ustrucavanja.......pozzzzzz
ini89
ini89

Broj poruka : 23
Godina : 35
Location : Bosna i hercegovina-Tešanj
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od BiKsi :) 17/2/2011, 20:51

Tu smo da te slušamo i pomognemo ako možemo, te samo pucaj, bez ustručavanja!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od lolipop 17/2/2011, 22:27

Ini prvo da ti poželim dobrodošlicu.
Iz svog vlastitog iskustva ti mogu reći da nema mjesta tolikoj panici srce moje drago. Jako dobro znam koliko te doktori isprepadaju sa tim svojim prijedlozima za operaciju, i ja sam kroz to prošla.
Koliko vidim ti jako dobro reaguješ na terapiju dostineksom, mikroadenom se smanjio reći ćemo za trećinu(bio je preko 1 cm, smanjio se za 4 mm).
Ko ti kaže da ne možeš ostati u drugom stanju? Mikroadenomi izazivaju hiperprolaktinemiju koja dovodi do dizbalansa hormona zbog koga ne može doći do začeća. Ali ti više nemaš hiperprolaktinemiju koliko vidim, prolaktin ti je 4,13, što je extra. Što znači da ti već sada možeš ostati u drugom stanju, s tim što bi morala korigovati terapiju. Srce moje nije sve palo u vodu, polako nije toliko strašno koliko ti se čini iz ove perspektive.
A sada jedan savjet od srca, prolaktin je hormon stresa, što se ti više nerviraš i sekiraš, to će prolaktin više rasti, znači BEZ NERVIRANJA, jer tim izazivaš mnogo problema.
Mlada si gledaj da što više uživaš u životu.
Sve što te bude interesovalo po pitanju mikroadenoma i prolaktina slobodno pitaj.
lolipop
lolipop

Broj poruka : 4146
Godina : 45
Location : Sarajevo
Datum upisa : 15.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Prolaktin, uvecana hipofiza Empty Re: Prolaktin, uvecana hipofiza

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 5 1, 2, 3, 4, 5  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu