KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

+30
d77
tatjanica
Amna84
Eho
dragana76ns
lela1984
millena
Mika
HappyGirl
KoMetaK
Zmajuška
bak
saska1
Sofija Veks
Niny
ganedina
Blanka
Ancica 87
SoJa
AriesGirl
lenjivica
JocY
BiKsi :)
zvoncica36
jelena*mama2andjela*
MalaSaJuga
mamadabudem
ragaco
Vecka
PalcicaBg
34 posters

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od marija123 7/4/2015, 11:35

Palcice, zao mi je sto nije uspelo. Svaki neuspeh me bas rastuzi, pogotovo jer sam i sama trenutno u procesu. Kad budes birala na komisiji kliniku zaokruzi Betaniju i ovde trazi prof Kopitovic. Ja nisam cak ni isla kod nje na konsultacije, jer zivim bas daleko od NS, ali je ona pristala da me preuzme. Ona je jako zauzeta, nekad ces morati i satima da cekas ali se isplati, jer zena bas uliva poverenje i vidi se da je veliki strucnjak. Zelim ti puno srece u slddecem postupku!
marija123
marija123

Broj poruka : 299
Godina : 48
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od Sofija Veks 7/4/2015, 12:44

Palcice,

Ja sam imala uput za VMA. Platila sam samo 10.000 sve ukupno (samo se jedna trombofilija mislim placa, ali se ne secam koja). Cekala sam samo mesec dana, ne znam da li se sada duze ceka...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 13:07

A ko ti je dao uput,jel moze dr opste prakse i sta je pisalo na uputu,pojedinacno svaka analiza ili samo urodjene i stecene trombofilije?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od bak 7/4/2015, 13:23

Palcice ako nisi, ne mogu sad da ceprkam, ponovi antitela (ana, beta2 glikoproteinska, antimikrozomalna....) sve to mozes na uput na Klinickom, na imunologiji. Budu za 15 dana rezultati. Ja nisam imala nista od antitela pre 4 god uvecana, pre 2 ponovim kad ono ana katastrofa uvecana. I ne smanjuju se od tada. To vazi i za lupus antikoagulans.

Histero ce ti ona uraditi na Betaniji, 35000 je da znas. Samo dijagnosticka 25000.

U konzilijumu rade nk caelije, ta se analiza zove "procenat NK celija i imunofenotip limfocita periferne krvi" iz toga se vidi svasta nesto, bar vide hematolozi. Meni su nk celije ok, ali su mi uvecani neki limfociti koji ukazuju na previse jak imuni odgovor organizma na svasta nesto. Zato mi je Miljic dao prednizon, i to 15 mg dnevno, mesec dana pred postupak da pocnem.

Napravi spisak, sta moze na uput odmah zakazuj, ali ja ne bih nista vadila dok ne dobijes ciklus, ipak je organizam pod stresom i jakim uticajem hormnona.

Iskopacemo problem, sunce li mu njegovo Mad
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od Sofija Veks 7/4/2015, 13:30

PalcicaBg ::A ko ti je dao uput,jel moze dr opste prakse i sta je pisalo na uputu,pojedinacno svaka analiza ili samo urodjene i stecene trombofilije?

Ginekolog mi je dala uput, bila su dva uputa za VMA - jedan za stecene, drugi za urodjene trombofilije (jedne se rade na 5-om, a druge na 6-om spratu, pa zato trebaju posebni uputi), i na uputu je trebala da nabroji sve trombofilije koje se trebaju raditi (dakle ne da napise samo trombofilije, vec i koje su trombofilije). To je bilo oko 80 evra (10.000 din), a privatno kada sam se raspitivala mislim da je bilo potrebno oko 300 evra...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 13:35

Bak ja sam te NK celije radila i blago su povisene,bas ti limfociti o kojima pricas.Mozda je 10mg pronizona mala doza.
Uradicu i ta antitela opet.

Hvala Sofi,problem je sto moja dr ne zna o tome nista i ne bi znala sta treba da napise,a ne voli kad se pravim pametna Rolling Eyes

Procitala sam negde da se i u Zavodu za transfuziju radi ponesto i da su jeftiniji,e sad ne znam dal sve.Jedino da uzmem spisak i da odem da pitam.

Uf,cini mi se kao da nikad necu izaci iz ovog zacaranog kruga.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od Sofija Veks 7/4/2015, 13:39

Hoces, draga, izaci ces, iza svih nas su manji ili veci neuspesi i padovi...ali kada sve prodje i kada ti sledeci put beta bude lepo rasla, sve sto se desavalo ce da tako brzo izbledi...ljudsko telo je napravljeno da se bori, i brzo se potisne sve sto je lose, ne brini, sada lepo odtuguj, pa korak po korak...
ljubav ljubav ljubav
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od jelena*mama2andjela* 7/4/2015, 14:10

palcice duso,poslusaj sofiju,izaces nego kako,ne moze drugacije.znam da je tesko,svakakve misli se vrzmaju po glavi,ja sam posle spontanog bila u uzasnom stanju a tek kad su me bili stigli svi oni zdravstveni problemi,kad sam bila na ivici da izgubim matericu a bogami i zivot,nadjes neku snagu. Oporavis se.
Moras da si das malo vremena da odtugujes,da ti se telo oporavi a i glava:D  a onda napravis plan i ides opet,a mi ce mo te bodriti iz sve snage radost

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od lelas 7/4/2015, 14:48

Palcice,draga ,samo da zagrlim jako!zene su ti sve napisale i dobro je da kreces sa konsultacijama i dodatnim ispitivanjima! Slazem se da dosta toga mozes na uput,pa probaj!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od Niny 7/4/2015, 18:50

Palcice, polako, sve ces lepo da popises i uradis i da budes spremna za sledeci postupak. Ja sam isto tako trazila od moje dr da mi da upute, samo sam za nesto uspela da dobijem pa sam na kraju izgubila zivce i odradila privatno.
Pokusaj da uzmes sto vise uputa.
Znam da ti se sad cini komplikovano ali nije, videces, brzo ces ti ti zavrsiti i onda si spremna.
Super sto si zakazala konsultacije kod Kopitovicke :)
Jedino sto mogu da ti predlozim je da sedis na podgrejanoj soli svako vece, ja sam to radila; sad dal je pomoglo bas to, ne znam
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 19:02

Niny znam da je Erata pisala o tome.Mozes li mi ukratko napisati postupak,jel stavis nesto preko te soli?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od Zmajuška 7/4/2015, 19:23

Palčice, Erata je u staroj šerpi grejala i mešala so, zatim je tako vrelu stavljala, čini mi se, u staru pamučnu vreću, krpu ili pelenu, pa u vuneni šal ili dekicu i sedela na tome, pa kad se malo ohladi odvijala je sloj po sloj, i kada bi so bila mlaka sedela bi samo na njoj. Ceo proces je trajao oko 45 minuta, čini mi se da je tako.
Daj sebi malo oduška, da ti se organizam smiri kao što su ti devojke rekle, pa polako rešavaj stavku po stavku. Naoružaj se strpljenjem i pozitivnom energijom.
zagrljaj
Zmajuška
Zmajuška

Broj poruka : 1167
Location : Ni na nebu ni na zemlji
Datum upisa : 14.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od AriesGirl 7/4/2015, 19:32

Palcice, grlim te jako. Odmori, napravi plan i napred do cilja.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od saska1 7/4/2015, 20:23

Palčice a kad si krenula s pronizonom?A možda je i mala doza al opet nisam psmetna i ja sam prošli put pila pronizon od 20 i to 3 mjeseca pred postupak pa opet biohemiska,a bila sam pokrivena i fragminom i estrofemom stvarno neznam zasto dolazi do biohemiskih,eto ti si imala blaste što je odlično pa opet No
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 20:46

Pronizon sam pocela 10 dana pre transfera 10mg,a 15ak dana pred transfer pila aspirin 100mg i od transfera fraxiparin 0,3.
Ne znam ni ja sta bi mogao biti uzrok,al naci ce se valjda.
Ako se ustanovi da nemam trombofilije da li to znaci da mogu mirne glave u postupak bez fraxija?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od saska1 7/4/2015, 20:57

Pa možeš onda bez fraksija,mada ga u poslednje vrijeme daju svima preventivno kao ne može da škodi.Nadam se da će sledeći put biti onaj pravi i da ce ti Kopitovićka donijeti sreću.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od Niny 8/4/2015, 00:28

Bas ovako kako je Zmajuska napisala. Ja sam stavljala so u jastucnicu i tako sedela na njoj dok se ne ohladi, skidajuci sloj po sloj. To sam praktikovala sigurno 3 meseca, ne secam se tacno, sa malim pauzama. S vremena na vreme uzmes novu so. Probaj, ne moze da skodi.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od PalcicaBg 8/4/2015, 08:40

Hvala vam drage moje.Probacu,nije komplikovano.

Ja sam konacno dobila jutros,2 dana od prestanka terapije.I malo mi je lakse,vec sam se brinula jer 2 dana mi je bilo samo braonkasto,a meni tako ne pocinje ciklus.

Hvala vam sto ste mi bile ogromna podrska i sto ste verovale u nas!
Ljubim vas sve! poljubci poljubci poljubci

P.S. Zamolila bih Happy da zakljuca dnevnik usne
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od SoJa 9/4/2015, 18:14

Palčice, žao mi je, ali znam da će jednom uspeti! Mora da uspe, ti si jedan mali ANĐEO!
Grlim te i ljubim zagrljaj poljubac

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 6 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu