KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

+30
d77
tatjanica
Amna84
Eho
dragana76ns
lela1984
millena
Mika
HappyGirl
KoMetaK
Zmajuška
bak
saska1
Sofija Veks
Niny
ganedina
Blanka
Ancica 87
SoJa
AriesGirl
lenjivica
JocY
BiKsi :)
zvoncica36
jelena*mama2andjela*
MalaSaJuga
mamadabudem
ragaco
Vecka
PalcicaBg
34 posters

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od PalcicaBg 6/4/2015, 19:09

Milena nisam sigurna da li su odmrzli sva 4 ili samo 2,zaboravila sam da pitam.
Svakako bih pre u nov postupak,a njih sacuvala za ne daj boze.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od KoMetaK 6/4/2015, 19:44

Palcice, draga, jako mi je zao! Nesto malo fali, kako stoje stvari. Mozda ih ne vrate u pravom trenutku, ili nesto zafali. Da li si mozda proveravala danas TSH? Moze da bude i on uzrok, ako je sad, u vreme implantacije i pocetka razvoja embriona, visok. Kopitovicka bi ti bila odlican izbog, cisto da vidis sta bi ti preporucila, a ona savetuje da se TSH uradi 5 dan od ET i u vreme bete obavezno, da se reaguje ako skoci TSH. I, da, odradi i vit. D i feritin, jer sam citala dosta o niskom feritinu i problemima na Rodi.

Grlim jako! zagrljaj
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od JocY 6/4/2015, 20:30

E bre Palcice bas sranje. Sve su ti devojke rekle ja samo saljem veliki zagrljaj.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od BiKsi :) 6/4/2015, 21:11

Da, da, obavezno vitamin d pre novog postupka, da poboljsas kvalitet jc, histeroskopija pred postupak i trombofilije. Kopitovicka radi u Betaniji,koliko shvatih, pa mozes njih zaokruziti kao iizbor klinike.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od bak 6/4/2015, 21:28

Palcice Bixi sve lepo saze u dve recenice! Ja bih tako s tim sto bih otisla kod Kopitovicke privatno na konsultacije, onda ce ti ona sama reci da iskoristis drzavni, i sta da uradis, i ako zaokruzis Betaniju mozes nju da juris Wink Wink
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od noja 6/4/2015, 23:53

Da ja sam se sad setila da mi je bio visok prolaktin i tsh skocio na peti dan pa I pila sam bromokr. I za tsh kratko vremenski ....Prvih nedelja ....sto isto smeta za inpl.
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od noja 7/4/2015, 00:06

noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od lela1984 7/4/2015, 07:38

Palcice,zao mi je.Znam kako je. No

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 10:19

Hvala na savetima devojke,sta bih ja bez vas... d

E ovako,pocela bih od trombofilija,nesto sam ceprkala po onim analizama sto ste pisale pa me zanima da li je dovoljno da uradim sledece:

Urodjene

MTHFR
Faktor V
Faktor II
PAI 1

Stecene

APTT
PT
Broj trombocita
Fibrinogen
Lupus antikoagulans
Antitrombin
Protein C
Protein S
APCR
Homocistein
D dimer
Krvna slika

I jos ANA,APA
Folna kiselina
B 12
Vitamin D
Feritin,gvozdje

Mislim da je ovo dovoljno za pocetak i ako postoji neki problem sa trombofilijom da ce se videti iz ovog,m? Rolling Eyes

E sad,nesto mi nije jasno.U cenovniku biomedice pored pojedinacnih cena za urodjene tromb. stoji posebno samo trombofilija 12000.Sta je sad to?Jel to nesto pored ovih analiza ili skup ovih 4?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od lela1984 7/4/2015, 10:27

Vise su urodjene,koliko se secam.Skuplje su.Ja sam radila u Biomedici.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 10:31

Ove 4 urodjene su ukupno oko 18000,ali nije mi jasno sta predstavlja ta stavka trombofilija 12000.Jel i to treba da radim?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od lela1984 7/4/2015, 10:35

Ne treba.Oko 18hilj. bez popusta. Stecene su jos skuplje.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 10:46

E dobro,sad mi je malo lakse Laughing
Dobila sam njihovu karticu tako da cu imati popust 10 posto,na ovu cifru nije malo.Koliko sam racunala izaci ce oko 50 000.
Koliko si ti platila to sto si radila?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od lela1984 7/4/2015, 10:48

Pa,meni su otvorili karticu za popust tek kad sam uradila i stecene.Na stecene sam dobila popust.Oko 400eura sve zajedno.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od JocY 7/4/2015, 10:51

Palcice a da li mozes da pokusas da dobijes uput za ovo (makar deo analiza)? Mislim nije jeftino a ti kao neko sa dve biohemijske trudnoće definitivno imas prava da radiš na uput analize.
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od Vuchica 7/4/2015, 10:53

Palcice, 'bem mu misa, kako opet biohemijska? Ljubim puno!




Sto se tice dodatnih analiza, Ja sam pored svega sto si vec napisala jos radila i nosila kod endokrinologa:

• Dnevni profil prolaktina – u 8h, 11h, 13h

• SHBG

• DHEA-S

• Androstendion

• TSH (mora biti ispod 2)

• Progesteron 21dan

* Antimikrozomalna (anti-
TPO), Antitiroglobulinska (anti-TG),


plus
Autoimuna antitela:
• Anti-β2-glikoprotein –IgM, IgG, Antikardiolipinska –IgM, IgG


Zelim ti da sto pre nadjes u cemu je ''stos'' i sta koci embrion da nastavi da se razvija
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 10:53

A sto se histeroskopije tice to bih uradila u Betaniji,nadam se da ce moci kod dr Kopitovic ako sada odem kod nje na kosultacije privatno.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 10:56

TSH i ova antitela sam radila,to je dobro.
Ovo drugo,trece i cetvrto nisam.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od Vuchica 7/4/2015, 10:57

e to sam htela u nastavku da ti pisem.

Trazi od Kopitovicke da ti u izvestaju napise sve ove analize kao potrebne. Ja sam sa takvim izvestajem otisla kod lekara opste prakse i ona mi je dala upute za hematologa (makar da uradis stecene tromb.na uput), endokrinologa i imunologa za Klinicki C.Srbije
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 11:03

Mislila sam da to sto pre odradim,posto sam cula da se ceka mesecima drzavno.Videcu malo da se raspitam sta kako.Danas cu da zovem da zakazem kod dr Kopitovic.
Tebi je dr Kopitovic dala da odradis sve te analize,tj.napisala ili si ti trazila?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od Vuchica 7/4/2015, 11:09

PalcicaBg ::Mislila sam da to sto pre odradim,posto sam cula da se ceka mesecima drzavno.Videcu malo da se raspitam sta kako.Danas cu da zovem da zakazem kod dr Kopitovic.
Tebi je dr Kopitovic dala da odradis sve te analize,tj.napisala ili si ti trazila?

nisam imala tu cast da upoznam Kopitovicku, to su mi napisali u Jevremovoj posle prve neuspele vto.
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od KoMetaK 7/4/2015, 11:19

Palcice, negde su cure pominjale da su radile neke od trombofilija na VMA, ne secam se stecene ili urodjene, mislim da su stecene, pa prelistaj da vidis koje, a verujem da ce ti se i javiti cure same.

A jesi li radila TSH sad sa betom? On moze da skoci u par dana nevidjeno, pogotovu kad se desava implantacija. Secam se da je Saski bio 0,nesto u postupku, a posle je skocio na 6 kad je radila betu i mala biohemijsku.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 50
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od Vuchica 7/4/2015, 11:22

na Vma rade urodjene, ali se bassss dugo ceka, 6-7 meseci.... Mad
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od PalcicaBg 7/4/2015, 11:26

Nisam radila tsh sa betom,sada mi je krivo,ali sta da se radi.
Evo zakazala sam konsultacije kod dr Kopitovic za 16.april u dr Ilic.

Ima li svrhe tada raditi uz,ako prokrvarim danas,sutra?
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od lenjivica 7/4/2015, 11:33

Palcice, mozda da skedeci put krenes sa fraxijem 4,5 dana pre transfera, tako preporucuje dr. Miljic ( hematolog).On takodje preporucuje da se sa prednisonom krene 3 nedelje pre transfera (10 mg), jer smatra da je kasno poceti na dan transfera. Ovo ti sve pisem jer si sa ta dva leka bila pokrivena cak i ako imas trombofilije i neka anti tela ili nk celije. No, svakako provero sve gore navedeno i histeroskopija, obavezno.
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

bebe - PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :) - Page 5 Empty Re: PALCICABG-Nase bebe su konacno dobile sansu! :)

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 5 od 6 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu