KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
hocukusurnecuzvaku
Djurdjevak79
smiley77
Erata
Botox
Orline
Ancica 87
noja
mijaki
Strumfeta78
Niny
tetreb
mamadabudem
dragana76ns
smile :)
winni
Klarica
makac71
JednaSova
Stenli
Bobaue
Vuchica
millena
lelas
Sofija Veks
Zmajuška
lenjivica
bak
lela1984
saska1
ganedina
ragaco
jelena*mama2andjela*
JocY
Mrvica
Blanka
Smrdica
Ninche
BiKsi :)
micaubica83
MalaSaJuga
SladZana
KoMetaK
tatjanica
Vecka
PalcicaBg
zvoncica36
51 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 24/3/2015, 09:23

aa2: Vichice draga cestitam od srca !!!neka je mali Vuchko ziv i zdrav jos sto godina!!!saljem vam milion poljubaca! srca
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 24/3/2015, 11:06

Ancica 87 ::Inace devojane bila sam u DZ po uput za komisije,i tako to naravno dr pre toga uradi uz...Kaze lepa beba,inace ne meri tako male bebe,dovoljno plodove vode ali ne valja sto je materica napeta?????? Dok ne odem od nedelje kod privatnog,zna li neka sta znaci napeta materica???

Ne znam prvi put cujem za taj izraz, da ne misli na kontrakcije?
Kako ne meri tako male bebe??? :o
Ja u dz ne idem na uz, priznaje nalaze iz visegradske. Wink

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od millena 24/3/2015, 11:09

Vuchice,najlepse cestitke za malog Vuchka,sad uzivaj sa svojom decicom Very Happy Very Happy Laughing Laughing Laughing
millena
millena

Broj poruka : 209
Datum upisa : 18.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 24/3/2015, 11:12

Mrvice cestitam ti trudnocu!
Razlika moze biti u aparatima, to se desilo mojoj cimerki u bolnici i dok su sve isputali napatila se, ispostavilo se da je do aparata! Njoj se stvorila razlika od skoro 4 nedelje, po ciklusu 38, a po uz 34.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 24/3/2015, 11:15

Ragaco,hvala na info....
Vecka,kad sam nasla na netu o tonusu sto je ragaco napisala,jesu u pitanju kontrakcije...
Poslala sam poruku dr kod kog idem privatno posto kod njega treba tek od nedelje,da je dr u domu zdravlja rekao uterus napet,kaze da samo mirujem,i da mu se u slucaju bilo kakvih tegoba odmah javim...a inace pre nekoliko dana sam pisala kako me je celu noc stomak boleo na rate....ne znam da li je to bilo to u stvari,i da li je povezano...u svakom slucaju vracam se nazad u krevet povremeno nesto cacnem sto nije tesko jer nisam tip koji stalno lezi,i to je to....ali vecinom mirujem...
Ljubim sve...

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 24/3/2015, 11:27

Miruj,odmaraj i naravno sve prijavi svom dr.Kod mene su lažne kontrakcije počele u 4.mesecu i tako do kraja,nije bilo nikakvih problema.

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 24/3/2015, 11:29

Ancice meni tako zvuci, kao kontrakcije, ne znam sta bi moglo biti drugo.

Devojke, pritisak mi je 86/39, a puls 109, ja ne znam vise sta da radim, nifelat mi je jako spustio pritisak a puls nikako da spustim od jutros... Sad
Izgleda cu u Visegradsku...

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 24/3/2015, 11:42

E bre vecka sta je sad opet nesto zeza.
i ja imam nizak pritisak 100/60 ali puls je oko 90-95.
inace moram da vam se pozalim da imam neka probadanja sa leve strane. desava se dok spavam na boku da jako zaboli da me to probudi pa se okrecem i najbolje mi je da spavam na ledjima. ne znam dal da reagujem i idem kod dr, svako sledece nedelje imamo kontrolu.
pozdrav
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 24/3/2015, 11:45

Sanja, da nisu mozda creva? Sad Vidi ako to traje vidi sa dr, sve jedno i da je nesto sto nije mnogo zabrinjavajuce, uopste nije prijatno da nesto boli Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od MalaSaJuga 24/3/2015, 11:53

Pa ne verujem da su creva jer to boli jako nisko ko da me boli jajnik i tako sa strane. i kao da pritisnem nesto sa te strane dok spavam pa zaboli. vi pricate o kontrakcijama ali ne verujem da su kontrakcije sa jedne strane ili mozda gresim
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vuchica 24/3/2015, 13:00

Hvaala vam puno, drage moje!
Pišem više kad dodjemo kući.
Mali vučko je na poluintenzivnoj, diše samostalno, kažu, sve ok, ali tu smo jer smo prevremeno rodjeni

Ljubim
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobaue 24/3/2015, 13:10

Vecka ::Ancice meni tako zvuci, kao kontrakcije, ne znam sta bi moglo biti drugo.

Devojke, pritisak mi je 86/39, a puls 109, ja ne znam vise sta da radim, nifelat mi je jako spustio pritisak a puls nikako da spustim od jutros... Sad
Izgleda cu u Visegradsku...
Vecka ,izvini zbog cega koristis Nifelat ? Nifelat je lek koji naglo skida pritisak a ubrzava i puls to mu je nezeljeno propratni efekat s tim lekovi iz te grupe ne bi trebalo da se koriste u trudnoci. A normalno je da se pri tako niskom pritisku puls ubrza . Izvini ako je ovo neprimereno ali to mi struka pa zato pitam.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 24/3/2015, 13:21

Devojke mozda sam dosadna sa ovim brisevima, ali moj dr nece da mi radi cervikalni bris!? Samo vaginalni! Kaze, da ne cackamo cervix! Da idem kod drugog dr, sta mislite?
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 24/3/2015, 13:23

Joj grozan osećaj kad srce hoće da iskoči iz grudi,u grlu kuca!
Ja sam pila Verapamil i bilo mi je bolje koliko-toliko.
Vecka,idi nego šta,da koriguju terapiju ako treba.

Vuchko,ljubi malenog!Bravo za hrabrog dasu!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 24/3/2015, 13:43

ANcice, i ja prvi put cujem za taj izraz, lezi, miruj maximalno i slusaj dr i dosadjuj ako treba.

Vecka, mislim i ja da hoce od nifelata, ne znam da li se daje u trudnoci i u kojim dozama, ali izbaci ga ako ti tako obara pritisak. I meni je nizi pritisak oduvek bio 90/60 je za mene normalna, lekarima ovde je nizak. Ali, vise volim da je nizi nego da je visok. Probaj da popijes bromazepam, ili pitaj dr, da li smes, da te smiri. Mislim da sme u trudnoci, bar su meni tako rekli.

Lenjivice, mnogo ti je lep tikercic! osmeh srce Pusti cervikalni bris, mislim da je dr u pravu, sta ce ti. KAO nesto ima pokazace i vaginalni. A kasnije ces raditi cervikalni, pred porodjaj. Ovde se brisevi prvi put rade u petom-sestom mescu trudnoce. AKo nemas nikakav problem sa sekretom, mislim i da ne trebaju, pogotovu sto si ih sigurno radila pred VTO. Oni su vazni kod vaginalnog porodjaja, pre svega, a i ako postoje neke bestije koje treba da se lece, ali nisu mnogo znacajni u trudnoci, bar sam ja takav uitsak stekla po lekarima ovde.


Vule, super da samostalno dise, dexametazon je odradio posao. Jos koji dan da dodje do 2500 grama i eto vas kuci. Neka ga otprate malo da si sigurna kad dodjete kuci, a posle ce mamino mlekce uciniti svoje da momak raste ko iz vode! Odmori sad ti, oporavi se, pazi na mleko i posle kad dodjete kuci, samo uzivancija! osmeh srce
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 24/3/2015, 14:07

Vucice, cestitam, saljemo poljupce😘
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 24/3/2015, 14:54

Vučice čestitam na rođenju malog Vučka. Da je živ i zdrav.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 24/3/2015, 15:06

Bobaue ::
Vecka ::Ancice meni tako zvuci, kao kontrakcije, ne znam sta bi moglo biti drugo.

Devojke, pritisak mi je 86/39, a puls 109, ja ne znam vise sta da radim, nifelat mi je jako spustio pritisak a puls nikako da spustim od jutros... Sad
Izgleda cu u Visegradsku...
Vecka ,izvini zbog cega koristis Nifelat ? Nifelat je lek koji naglo skida pritisak a ubrzava i puls to mu je nezeljeno propratni efekat s tim lekovi iz te grupe ne bi trebalo da se koriste u trudnoci. A normalno je da se pri tako niskom pritisku puls ubrza . Izvini ako je ovo neprimereno ali to mi struka pa zato pitam.

Nista nije neprimerno, hvala ti na odgovoru! Pijem Nifelat zato sto mi naglo skace pritisak, a i puls mi je nenormalan, nakon sto sam bila na tokolizi pre mesec dana nema sanse da ga spustim ispod 90, ali kad je preko 110-115 uzasno mi je lose, osecam da ce srce da mi iskoci i tresem se. Nifelat su mi dali i za kontrakcije jer kao opusta misice pa i kontrakcije, pa dok on deluje, a cini mi se da deluje zajedno sa utrogestanom, da se ne vracam na tokolizu. Zvala sam visegradsku pre sat vremena i rekli su mi da obavezno pijem puno vode da sad popijem bar 2 case vode i da nakon toga ako mi u roku od pola h ne bude dobro tj ne sredi se pritisak da idem odmah. Medjutim ja sam popila 2 case vode i za 10min mi je bio 110/65 i sad je tako od prilike toliki. Nisam znala da on ubrzava puls, oni su mi rekli da ce puls da se srdi od njega, a ne jos da se ubrza Sad Ne znam sta mi je bolje, da idem na tokolizu ponovo 48h pa da mi tamo opet daju nifelat 5 dana za redom i puste kuci, ili da ga jednosavno pijem i ne prestajem. I ja sam citala da on ne sme da se pije u trudnoci, ali tamo su mi rekli, i moja dr, da ne brinem da smem da ga pijem ukoliko je veca steta po majku bez njega nego steta po bebu sa njim. Dobra stvar je to sto mi pritisak ne skace vise od kad ga pijem, a bio je i skoro 200 gornji u jednom trenutku, sto je za mene stvarno previse i jako mi je lose u odnosu na to da je i meni generalno nizak bez trudnoce 90/60 normalan.
Ne znam sta mi je ciniti, i ako ga ukinem sta cu ako pocnu kontrakcije i ponovo pocne da skace pritisak, ili da verujem dr koji kazu da smem da pijem, ili da ipak brinem ne znam...... eto sad se nalivam vodom, popila sam 3l za pre podne i to je to...
Pijem ga inace po jednu tabletu od 20 dva putadnevno. Cime se ti bavis?

Vucice bravo za malog Vucka! Bravo da momak sam dise, on je jedan mali hrabrisa i brzo ce porasti da mozete da idete kuci. Koliko se on rodio pre termina? Ne vidim vam tiker. Nadam se da si i ti dobro i da se lepo oporavljas! Drago mi je da si se javila i jedva cekam detaljan izvestaj kako je bilo, nadam se da je bilo lepo iskustvo. Ljubim te!

Sanja, mozda jeste jajnik, ako je u tom predelu bol. Kontrakcije takodje mogu poceti sa bolom sa jedne strane, ali se onda stvrdne ceo stomak i uz taj bol je uglavnom propracen onaj neprijatan osecaj pritiska u materici, tako je bar kod mene. I meni su pocele kontrakcije prvo nocu, pa mi je dr rekla da su to verovatno jajnici (jer imam ciste na jajnicima, pa verovatno to) boli dok spavam jer tako legnem da ih materica pritisne, ali ispostavilo se na kraju da su to bile pocetne kontrakcije, jer oko 2 nedelje posle toga pocele su bas one prave da ih prepoznas, a i na uz su se videle. Smaraj dr za bolove, kakve god da imas, jer, moja dr kaze, u trudnoci nikakvi bolovi osim onih blagih sto su ustvari sirenje materice, nisu normalni, a i kada ima tih blagih bolova prekontrolise se da se potvrdi da su bezazleni.

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 24/3/2015, 15:17

Kometice hvala na odgovoru osmeh srce I vi lepo rastete, pu, pu, pu. Samo tako nastavite
srca
Inace, videh malopre malenog Vuchka ( na slici, naravno). Lepotan pravi! bebe
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 24/3/2015, 15:29

Gde je Vuckova slicica, u kojoj temi? Ja prevrcem po forumu, ali sam i dalje dosta trapava i nesnadjena :)

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Bobaue 24/3/2015, 15:43

Vecka sada sam proverila sa internistom Nifelat moze ali se obicno daju drugi lekovi. On je najbolji lek za brzo skidanje pritiska jedina mu je mana sto kratko deluje ( oko 2 sata). Pitaj ih mozes li da pola tablete skrckas a pola popijes tako ti pad pritiska nece biti tako nagao a nastupice vrlo brzo zbog one skrckane polovine. On ti dodatno ubrzava puls a i inace se puls ubrzava  kada pritisak padne. Jesi li pila Methil dopa tablete  ? One se obicno prepisuju trudnicama pitaj svog dr ako budes u prilici.

Bobaue

Broj poruka : 658
Godina : 46
Datum upisa : 27.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od JednaSova 24/3/2015, 15:59

Vuchice, cestitam, neka je ziv i zdrav mali Vuchko radost

Svima veliki poljubac od Sove i Bogdana <3
JednaSova
JednaSova

Broj poruka : 245
Godina : 50
Datum upisa : 11.12.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ancica 87 24/3/2015, 16:15

Ala je dobro Vecka imati doktore na Kutku....Slusaj Bobaue...Meni je pritisak stalno 90/60 aotkucaj od 90 do 140.Bila sam kod interniste jer me mama naterala...Kaze veliki otkucaji su normalni kad je nizak pritisak,meni tako stalno,unazad 2-3 god vec sam se sazivela sa tim...Videcu da li ce smetatin u daljoj trudnoci...
Vucko drago mi je da ste dobro,uzivajte!!!!!
Lenjivice,super tiker u dan razlike smo...Meni isto gin .rekao sa nece da me cacka iako imam jaci sekret...
Kometice,sve slusam,i mm mi isto kad je cuo rekao da ne cackam puno po kuci...
Tako da opet lencarim bar do od nedelje,dok ne odem da cujem sta ce mi reci...
Sanja mene stalno ziga stomak ali su mi svi rekli da je normalno,dok ne boli jako...
Pozdrav za sve!

Ancica 87

Broj poruka : 1382
Datum upisa : 05.09.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Vecka 24/3/2015, 16:15

Bobaue ::Vecka sada sam proverila sa internistom Nifelat moze ali se obicno daju drugi lekovi. On je najbolji lek za brzo skidanje pritiska jedina mu je mana sto kratko deluje ( oko 2 sata). Pitaj ih mozes li da pola tablete skrckas a pola popijes tako ti pad pritiska nece biti tako nagao a nastupice vrlo brzo zbog one skrckane polovine. On ti dodatno ubrzava puls a i inace se puls ubrzava  kada pritisak padne. Jesi li pila Methil dopa tablete  ? One se obicno prepisuju trudnicama pitaj svog dr ako budes u prilici.

Hvala ti puno na ovako brzom odgovoru. Nisam pila Metildopu, dala mi je dr Nifelat valjda da bi istovremeno delovo i na kontrakcije, sutra opet pre podne radi moja dr pa cu otici da vidim da l moze neskako da se promeni terapija. Pre toga sam bila na Partusistenu i Verapamilu, ali to valjda sme samo pod bolnickim nadzorom, ako sam dobro shvatila?

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenjivica 24/3/2015, 16:34

Ancice87, pratimo se bas, bas, samo dan razlike Very Happy
Vecka, Vuchica je meni poslala sliku na mob.
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu