KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FERONA - Novi Sad

+107
libra35
Bobaue
mimi85
antea81
Lili76
Borbica
alisa
mariamagdalena
Jerapetra
Blanka
Maki87
micam
BabyBear
hany
Marijamaki
Vanja80
Lena88
Sirijus
mamadabudem
patofna
dusica78
bgdtanja
ivanicasale
baba Vera
PalcicaBg
HappyGirl
mirjanamirjana1986
misslea
valika77
Petraa
Mimi12
Lola021
enap
mpantic
bobica83
Biki88
ahosame
Nevena Arsic Gracin
Lina73
sanja369
sanja 73
jelena.kuburic
d77
šefica
Erata
mikica023
Nataša Krstekanić
Leptirko88
Mala Mia
Cherish
zvoncica36
luskica
ninica2
zsuki75
Nella
Amna84
sunny.tp
kokica82
tandara
srculence 84
OKacica
spring2015
annci
NikAaA
snowwhite
Gogoli
Tebi
Pikseta
masato
ljubavsunce
leptirica1977
jelena*mama2andjela*
JocY
Nata84
jjelena
Eho
Ancica 87
winni
*Titi*
Nataly17
flebodia
jelena86
labradorka
MalaSaJuga
saska1
bak
noja
AriesGirl
spring
sareni leptir
daki_mm
majal86
milanka vekic
OZA
nina :)
ganedina
tatjanica
ncoka
Mikilica86
harper
LaFolie
jelena1985
Afrodita
lela1984
Sanjci87
tiki89
KoMetaK
111 posters

Strana 16 od 35 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 25 ... 35  Sledeći

Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Eho 28/6/2015, 07:28

Pa ja mislim da nema potrebe toliko da se ceka. Koliko vidim, ljudi prave pauze od po par meseci. Nisam te razumela kada si radila ovu poslednju, ali najbolje ce biti, kada se odlucis za lekara kod kog ces raditi vto, da se sa njim i konsultujes u vezi sa svim. Svakako ce proci jos neko vreme dok odes na konsultacije i eventualno uradis jos neke analize ako ti budu predlozene.
Srecno!

Inace, 7 jajnih celija (ili 7 folikula? ako kazes da su 3 bila prazna) i na kraju 3 blaste uopste nisu losa reakcija. Niko ti ne bi ni vratio vise od 3 embriona, koliko god da je bilo jajnih celija. Jedino sto bi sa vise embriona verovatno ostalo nesto i za zamrzavanje. Ali tebi su ta 3 dogurala do blastocisti, a to je super! No, na kraju vrlo cesto uopste ne presudi brojcano stanje, meni se pre 7 godina od 3 vracena embriona nista nije ni zakacilo, pre 2 meseca se samo 1 vracen zakacio ali je bila biohemijska, a sada smo uspeli takodje sa samo 1 embrionom i to iz prirodnog ciklusa (veliki smo 5 mm za sad i nadamo se da ce i dalje biti sve ok :) ).
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od flebodia 28/6/2015, 11:31

Pozdrav devojke evo i ja da napisem svoje utiske o Feroni ali prvo da odgovorim Nelli.
Nella i ja sam u novembru radila u Pragu vto ali meni su vec treci dan vratili embrione isto kao i u Feroni.
Kad uporedim ova dva mesta ponovo bih se odlucila za Feronu jer mi mnogo vise odgovara posvecenost lekara, kao i to sto Prof.Kopitovic daje mnoooogoooo manje hormona a reakcija mi je bila bolja. Jeste da meni nije uspelo ni u Visegradskoj, ni u Pragu ni u Feroni ali od ta 3 mesta Ferona je zakon i Prof.Kopitovic. U Feroni sam postupak krenula vec krajem marta sa Microginon, pa Suprefakt i pocetkom maja sa hormonima, sporije sam reagovala pa je transfer bio tek 15.5.
Sto se tice same Ferone odusevljena sam svime jedino mi malko embriolog nije delovao kao da zna svoj posao bio neki mladi Aleksandar ali ajde...ostalo je sve bilo na najvisem nivou od prostora, sestara pa do profesorke koja ima energiju celog sveta.

flebodia

Broj poruka : 5
Datum upisa : 25.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od PalcicaBg 28/6/2015, 12:12

Evo i ja da kazem koju rec o Feroni dok cekam betu.
Postupak je vodila dr Kopitovic,zena je majstor svog zanata.Sa mnogo manjom dozom hormona nego u prvom postupku dobili smo 12jc,8 blasti.
Embriolog Vera je jedna dusa od coveka,vidi se da voli svoj posao i da je veliki strucnjak.Sve nam je do detalja objasnila,zvala nas je par puta da nam kaze kako se razvijaju embrioni.
Sto se sestara tice mogu da pohvalim jednu,dve,ostale mi nisu legle,izvestacena ljubaznost,neupucenost,neiskustvo,sta god.
Zamerka je to sto kad ti nesto hitno treba cekas odgovor profesorke do 22,23h,jer dr radi samo popodne na klinici i mejlove pogleda na kraju radnog vremena.
Na aspiraciju nije mogla da dodje,radio je dr Artur Bjelica.Nemam nista protiv coveka,ali ja sam birala nju.
Shvatam da je prezauzeta,ali nama ipak treba dr dostupan u svakom trenutku.
Bilo kako bilo,opet bih birala dr Kopitovic i Feronu i to je moja preporuka za sve vas.

Da dodam da nas je postupak sa histero izneo 1900e,lekovi malo manje od 60 000.
Lekovi su im definitivno jeftiniji nego bilo gde.


Poslednji izmenio PalcicaBg dana 28/6/2015, 12:33, izmenjeno ukupno 1 puta
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od flebodia 28/6/2015, 12:30

Da, lekovi su im dosta jeftinije npr. Menopur je jeftiniji skoro 500 din. nego u apotekama u Bgd-u.
Mene embriolog Aleksandar ni jednom nije pozvao i to mi je bas zasmetalo, kad smo dosli na transfer pojavio se i onda se nesto spetljao pa mu je prof. Kopitovic uskocila i umesto njega objasnila. To mi je stvarno jedina zamerka.

flebodia

Broj poruka : 5
Datum upisa : 25.03.2015

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od lela1984 28/6/2015, 19:05

Da i ja napisem koju rec.Ja prvi put radim u Feroni,ali treci put kod prof. Kopitovic.Mislim da ceo forum zna da me je ona jedina dovela do embriotransfera s mojom jajnom celijom i to su bila 2 embriona od 4 jajne celije u polustimulisanom postupku s AMH od 0,2 i dve donacije u Pragu pre toga.I bila biohemijska.Za mene vrhunski uspeh.Nikad se nije desilo da nije bila tu,uvek mi je ona sve radila.Srculence,sad sam imala UZ nakon primolut-nora,pred ciklus,pa naredni imam prekosutra,7-og dc,pa cemo za dalje videti.

Kako rece eho,sve mozes da uradis kod sebe,E2,spermogram,sve sto treba i da doneses ili posaljes mailom.Ona je za svaku preporuku.

Kako rece eho,sve mozes kod se

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od srculence 84 28/6/2015, 19:10

Hvala lela,moram da zakazem konsultacije kod profesorke pa se nadam da ce i meni da uspe da i ja ugledam malo srculence sto i vama zelim da to bude osmeh srce
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 39
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Nella 28/6/2015, 19:28

Ehoo sretno!!!!!! drzim ti palceve!
ostalima hvala na odgovoru! Flebodia i ja sama sada ne zna sta hocu..... inace sam radila u junu u Pragu, 13. juna je bio ET. sve mi je jos jako sveze.....u Pragu mi je veoma zasmetala njihova nezainteresovanost, od samog pocetka mi je sve izgledalo kao osudjeno na neuspeh.....neznam,......ali volim da cujem i druga iskustva

Nella

Broj poruka : 56
Datum upisa : 27.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Eho 28/6/2015, 20:16

Flebodia, Aleksandar je super i dobar je strucnjak. No je verovatno, kao i svako musko, manje pricljiv od zenskih embriologa. lol! Ja sam oba puta u Feroni saradjivala upravo sa njim.

Nella, ti vec znas da ti ovo u Pragu nije uspelo?
Ne znam da li iko moze da te savetuje gde da radis sledeci postupak. Iz moje perspektive, osim strucnosti lekarskog tima, vazno je i da se ti licno osecas sigurno u njihovim rukama, da tako kazem. Ja ni jednog trenutka nisam imala dilemu, niti sam uopste razmatrala druge lekare. Ali svi smo mi razliciti.... meni je odluka bila izuzetno laka jer mi kod profesorke Kopitovic odgovara bukvalno sve: strucnost, posvecenost (ne toliko pacijentu, nego poslu koji radi - meni je ovo drugo mnogo bitnije; a sto se prvog tice, ja posvecenost lekara pacijentu ne merim vremenom koje mu je posvetio jer dobar strucnjak uradi mnogo za vrlo kratak vremenski period), temperament, karakter, energija, brzina kojom primecuje i povezuje stvari, brzina kojom se sporazumem sa njom (vrlo cesto sam imala utisak da mi cita misli: isplaniram nesto da je pitam, a ona mi sama da sve odgovore pre nego sto sam bilo sta zaustila da kazem) itd itd. U sustini, ja sam joj vrlo slicna u mnogim stvarima (jedino sto nisam ginekolog lol! ) pa je valjda i ocekivano da se "slican slicnom raduje". Osim toga, ja u nju imam apsolutno poverenje pa sam sigurna da u svom timu ne bi drzala nestrucne ljude, nego bas naprotiv.

P.S. Hvala za palceve! :*
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od zsuki75 30/6/2015, 15:00

devojke moje, razmišljam da zakažem konsultacije kod dr Kopitović. koliko ste vi čekale za prvu konsultaciju?

ja nisam sigurna da li želim da radim još vantelesnih, eventualno neki iz prirodnog ciklusa. zanima me njeno mišljenje.

zatim znate li kad će Ferona dospeti na spisak ustanova gde mogu da se rade VTO o trošku države ili pokrajine?

i još nešto, da li grad NS finansira pokušaj za drugo dete?

ljubim vas

zsuki75

Broj poruka : 873
Godina : 48
Location : NS
Datum upisa : 05.05.2015

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Eho 30/6/2015, 15:13

Za drugo, trece i svako naredno dete finansira Pokrajina. Tu na spisku postoje privatne bolnice, ali Ferona jos ne. Ne znam kada ce biti novi tender pa da se i oni prikljuce.

Grad Novi Sad finansira isto sto i drzava (parove bez dece), nisam sigurna da li finansira i za drugo itd. dete.

O trosku drzave vise ne moze da se radi u privatnim, za sada.

Ako ces da zakazujes konsultacije sad, pozuri, tu je jos neke tri nedelje otprilike.
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od spring2015 1/7/2015, 16:06

Devojke,zanima me da li je neka od vas pre VTO radila testiranja na trombofiliju i ispitivnja imunologije?Da li prf.Kopitovic to zahteva ili da li upucuje devojke koje imaju bihemijske trudnoce na vto da to provere...jer mislim da posle vise neuspelih vto to treba proveriti

spring2015

Broj poruka : 9
Datum upisa : 13.06.2015

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od PalcicaBg 1/7/2015, 16:11

Spring doktorka savetuje da se to odradi pre postupka.Dace ti spisak analiza,ali ti je svakako pitaj sta savetuje da se odradi.
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od sunny.tp 4/7/2015, 09:04

Malo me nerviraju njihove sestre. Juče sam zvala jer su mi stigli nalazi hormona i tsh mi je malo povišen (3,8). Javila mi se sestra koja me ubeđuje da sam ja pomešala tsh sa lh koji ne sme da bude iznad dva!? Ja pitam kako mogu da se čujem sa doktorkom i ona mi kaže da pišem na mail, kad ono jutros mi stiže mail, ali ne znam ko ga je napisao, znam da nije profesorka jer se pominje u trećem licu. Mislim da nije u redu da sestre analiziraju rezultate. Sad moram kod nekog endokrinologa da proverim da li je nalaz ok. Ovo je baš neprofesionalno!
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od masato 4/7/2015, 10:13

Mislim da si preostra. Ne tumace sestre rezultate, vec daju prof. na kraju dana sve mailove i prof im kaze sta da odgovore pacijentima. Svi ocekujemo da nam je prof maksimalno posvecena, a ima nas mnogo, bolje je da je tu na uz, aspiraciji i transferu, nego da kucka mailove. I za tsh obavezno kod endokrinologa, njihova je oblast, trazi da ti spusti na 2 zbog vto, jer ti je ipak u referentnim vrednostima. Inace, treba malo sestre pogurati, ja npr posaljem mail, pa ih predvece pozovem da proverim da li su ga odstampale i dale prof. Zelim ti puno srece i strpljenja, takva je ova borba, nazalost.
masato
masato

Broj poruka : 157
Godina : 45
Location : Nis
Datum upisa : 10.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od sunny.tp 4/7/2015, 10:37

Možda sam malo preterala, ali mi je izgledalo kao da nisu konsultovale doktorku jer znam da mi je na konsultacijama rekla da ako bude opet viši tsh (prethodni nalaz je bio ispod 2) da moramo reagovati. Ja se njima izvinjavam ako sam pogrešila. Nadala sam se da će mi ona dati terapiju (kao što je ovde nekim članicama davala) jer mi je malo komplikovano da dođem do endokrinologa jer ga nema u mom gradu. Planem lako jer mi je malo dosadilo da moram sama da znam koje analize treba uraditi i da li su dobri rezultati, umesto da se prepustim doktorima. Hvala na lepim željama! cvet
sunny.tp
sunny.tp

Broj poruka : 381
Datum upisa : 16.07.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Eho 18/7/2015, 16:27

spring2015 ::Devojke,bas me zanima koliko nas je uspelo u svom cilju u Feroni?Ja sam upoznala dve devojke sa kojima sam se cula,od njih dve nijedna nije uspela.
Zelim da kazem da je prf.Kopitovic vrhunski strucnjak I odlican covek ali mislim da ne moze zena dati svoj maximum radeci na tri mesta,politcko angozovanje,u drzavnoj uatanovi,privatnoj ustanovi i plus razni seminari,sastanci...mozda gresim,ne znam...ja cu u svakom sl.verovatno opet kod nje.

Evo ja da se sad definitivno prijavim, posto polako ulazim u 10. nedelju. Uradjena su 2 ultrazvuka do sad, jedan u 6. drugi u 9. nedelji i sve je super. Plod se razvija kako treba, a kod mene nema nikakvih problema od samog pocetka (kod mene kao trudnice lol! ; da mi se nije naduvao stomak, ne bih ni znala da sam trudna). Terapija mi je na minimumu, dok ne istekne prvi trimestar (kompleks trudnickih vitamina, a od juce sam na samo jednom utrogestanu od 200mg).

Ferona, profesorka Kopitovic, prirodan ciklus, ukupno 3. pokusaj (prvi je bio dug stimulisani protokol, drugi kratak).
Dalje od ovoga vise stvarno nije u njenim rukama, nadamo se da ce sve biti ok do kraja.

I, cujem tamo da ima dosta trudnica ovog meseca. Very Happy
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od lela1984 18/7/2015, 17:10

Svaka cast,Eho.Ja se nadam da sam sledeca. lol!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Eho 18/7/2015, 17:29

Nego sta nego jesi! Cuvam ti mesto u redu. Wink
Eho
Eho

Broj poruka : 547
Datum upisa : 20.12.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od lela1984 18/7/2015, 18:00

Eho ::Nego sta nego jesi! Cuvam ti mesto u redu. Wink

osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od jelena*mama2andjela* 18/8/2015, 20:11

Devojke da li znate koji endokrinolog radi u Feroni?

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od AriesGirl 18/8/2015, 20:32

jelena*mama2andjela* ::Devojke da li znate koji endokrinolog radi u Feroni?

Prof. dr Milica Medic
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od jelena*mama2andjela* 18/8/2015, 20:35

hvala Aries puno spasila si me Very Happy Very Happy Very Happy Jesi li bila kod nje? kakva je ?

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od AriesGirl 18/8/2015, 20:47

jelena*mama2andjela* ::hvala Aries puno spasila si me Very Happy Very Happy Very Happy Jesi li bila kod nje? kakva je ?

Nema na cemu :) Bila sam, O.K. je, ali ja nemam neki endokrinoloski problem, vise sam isla preventivno.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od jelena*mama2andjela* 18/8/2015, 20:48

pa ok,meni treba terapija al ako je prof sigurno je strucna. Hvala jos jednom c

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od AriesGirl 18/8/2015, 20:56

jelena*mama2andjela* ::pa ok,meni treba terapija al ako je prof sigurno je strucna. Hvala jos jednom c

Ne sumnjam ja u njenu strucnost ni najmanje, ali ne mogu iz svog iskustva nista detaljnije da ti kazem. Ja sam tek nakon uspesne VTO otisla kod nje da se konsultujem kad da prekinem sa Glukofazom. Glukofaz mi je prepisao ginekolog zbog PCOS dve godine ranije.
AriesGirl
AriesGirl

Broj poruka : 1399
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FERONA - Novi Sad - Page 17 Empty Re: FERONA - Novi Sad

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 35 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 25 ... 35  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu