KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+69
peki78
MAAKKI
sareni leptir
AriesGirl
Bubamara
ragaco
OKacica
Afrodita
ncoka
majal86
Padobranka
millena
Zmajuška
dada88
Milunka
nadalica
SladZana
tiramisu
maki021
Amna84
DMANA
Mikilica86
enap
Mika
Foxes
atomski mrav
minja82
Nataly17
ninica2
Blanka
Hiperaktivna
libra35
Baš za andjele 75.
ivanicasale
Vanja80
bak
Ninche
nina :)
marija123
luckystar74
smiley77
JocY
Vecka
tatjanica
annci
jelena*mama2andjela*
BabyBear
Tebi
srculence 84
saska1
KoMetaK
lelas
zvoncica36
micaubica83
Erata
Vuchica
mamadabudem
PalcicaBg
Ancica 87
ganedina
Sofija Veks
makac71
Niny
BiKsi :)
sandrolina
lenjivica
insomnia
MalaSaJuga
lela1984
73 posters

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od smiley77 12/2/2015, 15:29

Nema na cemu! zato smo tu! ljubav


Kolko se ja secam, isti dan posle 13h su rezultati spermograma.


smiley77
smiley77

Broj poruka : 185
Datum upisa : 24.11.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 12/2/2015, 15:30

uf uf, raznih li desavanja na Koracima... sunny sunny sunny
Novom zenicama zelim dobrodoslicu!!! I puno srece!

Jelena, lepo ti rece, na Dan zaljubljenih bice zurka u labu! I to zurka za pamcenje
A stizu nam i rode... roda roda roda roda roda
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Foxes 12/2/2015, 18:56

lela1984, annci, hvala vam, divne ste!  ljubav
Pokušavala sam ovde na forumu više puta da nađem iskustva sa VTO (i ishode) konkretno kod dr Bjelice, ali očigledno nešto ne radim dobro jer mi svaki put iskoči obaveštenje da ne postoje poruke sa zadatim kriterijumom... A baš često sam ovde i čitam sve redom pa i dalje nisam našla konkretno.. Verovatno imam nerealna očekivanja, pa tražim nešto “crno na belo” da se uhvatim za to.. A znam da vi to najbolje razumete.. Gledala sam i temu Dodatne analize, a sad ću posebno obratiti pažnju šta možemo realizovati što pre.  
annci, je l’ to u Frontu nešto blaži kriterijum? Nama su rekli da zaboravimo državni program (pretpostavila sam zbog AMH), ali kada bi tako uspeli to bi bio dar s neba!
Foxes
Foxes

Broj poruka : 38
Datum upisa : 05.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 12/2/2015, 19:24

Foxes, treba razmisljati i o tome, da se na postupak o trosku Fonda ceka bas dugo... prvo ide skupljanje dokumentacije, jedna komisija, druga, cekanje poziva... oduzi se to, veruj mi...

za drugi pokusaj sam 1.komisiju prosla u martu, 2.u maju, a postupak radila u martu (sledece godine), dakle punih godinu dana.

Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Foxes 12/2/2015, 19:32

Vuchice, pa nisam znala da je baš toliko dugo, godinu dana! Oni su već počeli sa prikupljanjem dokumentacije, ali kako su im više puta sugerisali da ni ne pokušavaju tako su se i obeshrabrili..
Foxes
Foxes

Broj poruka : 38
Datum upisa : 05.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 12/2/2015, 19:41

Foxes ::Vuchice, pa nisam znala da je baš toliko dugo, godinu dana! Oni su već počeli sa prikupljanjem dokumentacije, ali kako su im više puta sugerisali da ni ne pokušavaju tako su se i obeshrabrili..

tako je meni zapalo...
oba puta sam isla na komisiju u Front, ne znam kako je u N.Sadu. Imas i teme
https://kutak.forumotion.com/t2576p1065-vantelesna-oplodnja-o-trosku-osiguranja-rzzo
https://kutak.forumotion.com/t1128p570-komisija-za-besplatnu-vto-u-novom-sadu-i-dalji-postupak
pa pogledaj ili tamo postavi pitanje
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Foxes 12/2/2015, 19:49

Hvala, Vuchice!
Foxes
Foxes

Broj poruka : 38
Datum upisa : 05.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Baš za andjele 75. 12/2/2015, 19:57

Zamolila bi vas ako je neko raspoložen da mi napiše kako ide redosled pripreme za vto o trošku države¨'Kao što sam pisala odradjen uz čekam poziv za komisiju ..I dalje nemam pojma!Izvinite na smaranju! Shocked
Baš za andjele 75.
Baš za andjele 75.

Broj poruka : 114
Godina : 49
Location : Lazarevac
Datum upisa : 10.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 12/2/2015, 20:06

Andjele, zavisi gde je komisija i gde postupak?
Svugde je drugacije
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Baš za andjele 75. 12/2/2015, 20:13

Višegradska!
Baš za andjele 75.
Baš za andjele 75.

Broj poruka : 114
Godina : 49
Location : Lazarevac
Datum upisa : 10.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 12/2/2015, 20:22

Foxes,ja sam licno isla kod Kopitovicke,sto se Novog sada tice i zadovoljna sam,ali mislim i da ostali lekari s Betanije nisu losi.Novi sad je zaista za svaku pohvalu,sto se VTO-a tice.Dr Bjelica isto radi privatno u Genesisu,gde je i prof. Kopitovic radila,a tamo samo dobri lekari rade,tako da-samo napred!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Foxes 12/2/2015, 20:33

lela1984, hvala ti! Ono što mene buni je to da evo npr. ovako - sestra se odluči za dr XY koja/i radi na Betaniji (a stvarno verujem u to da su većinom dobri koga god da izabere) i onda svakako mora da ide negde privatno kod istog tog doktora jer na Betaniji nemaju vremena da se posvete pacijentu kao privatno, zbog opreme ili čega? Mislim, znam kako sve ide u našoj zemlji pa me ništa ne čudi, ali je l' to stvarno tako ide ili ...?
Foxes
Foxes

Broj poruka : 38
Datum upisa : 05.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Hiperaktivna 12/2/2015, 21:23

Baš za andjele 75. ::Višegradska!
Ti sad cekas da te pozovu da odes po resenje. Ne znam koju si kliniku birala da radis postupak. Ako si Visegradsku ne bi trebalo duze od mesec dana od tada da cekas na konsultacije prve.
Dakle kad uzmes papir od njih da si prosla komisiju cekas poziv iz fonda da ti kazu kad su ti zakazane konsultacije na klinici. Tek onda ides po uput (zeleni) kod svog lekara, i opet se javljas u Nemanjinu da ti ga overe i sve to nosis na kliniku
Hiperaktivna
Hiperaktivna

Broj poruka : 203
Godina : 39
Datum upisa : 29.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 12/2/2015, 21:29

Uvek tako ide i,sto se mene licno tice,VTO nikad ne bih radila o trosku fonda.Mene su pre oko 3,5 god. skinuli s drzavnog programa zbog tog AMH niskog,a tad mi je bio jos nizi nego sad.Bio je 0,1,sad je 0,2.To je bilo na GAK-u Visegradska.A komisiju sam prosla bez problema i skinuli me u toku procedure. Ali,bez obzira na finansije,nikad vise se ne bih prijavila za drzavni program niti preko fonda radila VTO.Ali,kao sto rekoh,s Novim sadom je drugacije.Ali,kod dr odredjenog se uvek ide privatno,naravno.A prof Kopitovic radi i dalje u Ilic-u.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 12/2/2015, 21:52

smiley77 ::
Blanka ::Smajlicu dragi, da ovdje cestitam za to srculence 20.01. Mnogo mi bre drago. Nadam se da si ok i da sve protice kako treba.
Ljubi Blankic zagrljaj


Hvala Blankice moja! moja podrska! osmeh srce   Pa skoro sam OK... ma, vec drugi put sam bolesna, prvi put prehlada a sad i gripa, kasljem, smem samo paracetamol.. i cajevi, i vitamini itd... ali proci ce! ne dam se! Wink  inace u utorak sam bila na UZ, bebce je 3.5cm... sunny   sad sam 10.nedelja i 5 dana.. i tako.. da ne zauzimam ovde mesto i vreme! sve vas vucem za nosice! i nema odustajanja!!! yes radost radost radost

Proci ce to ma kakva prehlada, to je mala maca za smajlija. Znaci 3,5 cm smo veliki, superiska sunny
Za mene neki bezvezni period naisao, ali proci ce, sve je do sada proslo. Ljubim osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Blanka 12/2/2015, 21:56

Mikilice dobro dosla! Puno srece ti zelim! sunny sunny sunny
Jelena, bravo za folikule, bravo za endo, bravo za stop, ma bravo za buduce bebe! Naprijed draga, mnogo mi drago zbog tebe osmeh srce
Blanka
Blanka

Broj poruka : 4318
Godina : 42
Datum upisa : 30.10.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Baš za andjele 75. 12/2/2015, 22:09

Pa super dotle ću napuniti 40.A sada mi je amh 0,280.Ipak sam moram biti optimista! Very Happy HVALA!
Baš za andjele 75.
Baš za andjele 75.

Broj poruka : 114
Godina : 49
Location : Lazarevac
Datum upisa : 10.01.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Foxes 12/2/2015, 22:17

lela1984 ::Uvek tako ide i,sto se mene licno tice,VTO nikad ne bih radila o trosku fonda.Mene su pre oko 3,5 god. skinuli s drzavnog programa zbog tog AMH niskog,a tad mi je bio jos nizi nego sad.Bio je 0,1,sad je 0,2.To je bilo na GAK-u Visegradska.A komisiju sam prosla bez problema i skinuli me u toku procedure. Ali,bez obzira na finansije,nikad vise se ne bih prijavila za drzavni program niti preko fonda radila VTO.Ali,kao sto rekoh,s Novim sadom je drugacije.Ali,kod dr odredjenog se uvek ide privatno,naravno.A prof Kopitovic radi i dalje u Ilic-u.

Nama je nažalost Betanija jedina opcija, zbog povoljnije varijante.. Inače bi već odavno izabrali Genezis, ali ovako nema šanse.. Kako si uspela popraviti AMH, jesu li to rezultati iz iste laboratorije?
Foxes
Foxes

Broj poruka : 38
Datum upisa : 05.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 12/2/2015, 23:01

Uvek iz iste,ja samo u Biomedici radim analize.Jedno vreme je bio cak 0,29,za prva dva pokusaja u Le,ali ne bese transfera ipak.Posle opao opet na 0,2 i letos prvo bio prazan folikul koji nije porastao,a onda jesenas transfer konacno i to dva lepa embriona,ali,to vec bila druga biohemijska.Nemam pojma za taj AMH,nista nisam tad pila za njega,s on nesto znacajno ne moze ni da se popravi,ni da varira,nizak je,pa je nizak.Ja sam se odavno s tim pomirila.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Foxes 12/2/2015, 23:15

Ja sam mislila da je on nepopravljiv, ili da su poboljšanja mala, ali ovo kod tebe je baš lepo poboljšanje! Kad sam pričala s jednom vlasnicom apoteke o DHEA-i i njenom uticaju na ov. rezervu, prokomentarisala je kako izgleda u poslednje vreme ima dosta pristalica teorije da se može popraviti i po pitanju kvantiteta a ne samo kvaliteta.. A ko će znati šta je tačno...
Foxes
Foxes

Broj poruka : 38
Datum upisa : 05.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 12/2/2015, 23:53

Nikako da stignem da vam se pohvalim :) Po povratku iz Ceske, posaljem ja mojoj kumi poruku, poljubac od nas cetvoro,a ona meni odgovara i od nas troje :)
Inace,nije htela da mi pise,a ni kaze dok sve ne proveri.12 godina su u braku,imala je 3 neuspesne trudnoce,jedan porodjaj u 7 mesecu i nazalost beba je umrala,jedva su joj spasili zivot,predlagali da joj se izvadi materica..Svaki put razliciti razlozi...
Sada moja dusa gura 19 nedelju,sve je u divnom i najboljem redu,kazu i hematolog i imunolog i endokrinolog...
E mojoj sreci nikada kraja,plakala sam od radosti i sve vikala joj Boze moj hvala Ti ,joj hvala Ti!
Ja cekam moje kumceeeeeeeeee molitva molitva molitva
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 13/2/2015, 00:09

Pa,ja sam pocela da je pijem,kao i Q10 nakon neuspelog pokusaja,tj.,praznog folikula u julu,dala mi Kopitovicka i bio transfer konacno jesenas.Posto je to opet bila biohemijska,na zalost,nakon pada bete,opet sam pocela da je pijem,kao i Q10 i prosli mesec sam imala i prirodno biohemijsku.I sad pijem i jedno i drugo.Necu ni prekidati do narednog IVF-a,kod mene to deluje ocigledno.Uz to necu morati opet na donaciju,nadam se.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Foxes 13/2/2015, 00:13

Tebi , divno, čuda se dešavaju! srca
Foxes
Foxes

Broj poruka : 38
Datum upisa : 05.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Foxes 13/2/2015, 00:22

lela1984, ja baš verujem u tu kombinaciju, DHEA i Q10, toliko ima pozitivnih iskustava, pa još kad vidiš i kod sebe poboljšanje ne treba ti bolji dokaz! Kod tebe izgleda svaki put sve bolje, znači samo je pitanje vremena kad će biti bingo! Very Happy

Navijam za sve vas, jako! srce
Foxes
Foxes

Broj poruka : 38
Datum upisa : 05.02.2015

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 13/2/2015, 00:43

Foxes, cula sam neke stvari koje mi se nisu dopale o Bejlici, ako hoces, pisacu na pp, a s'obzirom na situaciju tvoje sestre, nece ni njoj odgovarati, sigurna sam. Ono sto ja savetujem je prof. Kopitovic, odite u novu kliniku, kako videh zene su placale 3000 dinara konsultacije, a ona je odlican dijagnosticar i ono sto je najvaznije u celoj prici nije "alava" na pare! Njoj mnogo vise znaci da uspe, nego da uzme pare. Verovatno nisi citala, pisala sam negde vec, ali npr. mi smo trebali nasu 8. VTO da radimo u genezisu, a ona nas je svaetovala da je radimo u Betaniji, jer bi mi tamo postupak racunala kao prirodnjak i platila bih 700€, posle su se iskomplikovale neke stvari, pa smo zavrsile u genezisu, ali nam je dala 20% popusta za taj postupak, sto nije malo. Znam mnoge zene kojima nije htela da naplati konsultacije, mnoge koje je odvela u Betaniju da rade postupak jer su joj otovreno rekli da nemaju para za privatno, zasita su joj bebe na provm mestu, a ne pare, sto za mnoooge dr koje sam upoznala ne mogu da kazem! 3000 dinara mislim da nije mnogo para da se ode kod najboljeg strucnjaka u zemlji koji ce se sigurno maximalno zauzeti za nju! Ja samo nju mogu da savetujem u Srbiji, jer iako nemam iskustva sa mnogim drugima, sa nekima imam iz Srbije, mnogo toga sam se naslusala i naciala za 6-7 godina koliko se borimo, da ne bih otisla ni u ludilu kod drugog dr u Srbiji, sve dok ona radi VTO. Ja sam je vise puta kad sam isla kod nje na UZ u postupku pitala svasta nesto za raznorazne ljude i znane i neznane... uvek je pomagala svima, davala preporuke za ginekologe hirurge, za ostale specijaliste, davala njeno ime da se pozovu te zene na nju iako ih ni ja ne poznajem! Onda sam joj pomenula jednu curu koja je bila kod nje u postupku, al iznam da nema para, pa sam joj rekla kako mi je zao sto mnogo ljudi odustane jer nema sredstava, rekla mi je - neka nabave pare za hormone, ostalo dobijaju besplatno od mene!!! Eto, ona je zena, sturcnjak vrhunski, dijagnosticar, lekar, ali pre svega COVEK, veliki covek! Nisam ni u EU srela dr kao ona! Ja bih nju vezala za sebe i ne bih je pustala Wink lol! lol! Na svako pitanje mi je odgovorila u najkracem roku, naravno, nikad joj nisam dosadjivala i preterivala, samo ako je hitno i ozbiljno. I sada, kada je ona svoj posao zavrsila, znam da na nju mogu da se oslonim za sve, iako nas deli hiljadu km. Mislim, nemam procenat od njenih pacijanata, da se razuemmo, samo preveliko poverenje u nju, i zao mi je kad zene lutaju, kad ih muzu i uzimaju im pare za svakojake gluposti, a ne pomazu, pa nekako zelim da pomognem da ni jedna zena ne hoda mojim putem, vec da ga skrati maximalno. Ako tvoja sestra ne bude zadovoljna njome, lako ce promeniti dr, a evo, ja obecavam javno da cu vam refundirati te konsultacije, samo da mi posaljete br. zr. racuna ili adresu. Very Happy

Tebi, sto volim ove lepe price!!! srca srca srca Cestike za kumu i neka te povuce jaaako za nosic, a ja te vucem izdaleka!!! igracice igracice igracice roda roda roda roda igracice igracice igracice

Jelo, ustopirana, ljubim jaaako!

Palcice, kad ides na UZ, ne citah unazad, a koncentracija m ije nula.

Navijam koracaljke, jos nesto nekoj htedoh da kazem... pa zaboravih, danas nisam svoja jer me je jedan dr Mengele odavde izbacio iz takta opasno. NIkad, ali nikad u zivotu, a mnooogo sam godina provela po bolnicama sa roditeljima, rodjacima, mi sami... nisma upoznala takvog hitlera (kako ga je nazvao mm) od lekara, jos se smirujem i sabiram utiske... Rolling Eyes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 17 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 17 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 16, 17, 18 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu