KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+58
zvoncica36
dragmilk
sanib
maki021
Mika
masato
JocY
ninica2
dragana76ns
Afrodita
Tebi
SannI-AlL
karakaca
Petkana
AriesGirl
bulevar79
insomnia
Iva79
lelas
branka86
Cala Domingos
BiKsi :)
Ema78
plašljiva
cecilija78
lela1984
Vecka
ShareLove
ivanicasale
SladZana
BabyBear
Niny
ganedina
sandy23
SoJa
jelena.kuburic
Star77
d77
Bubamara
Vuchica
annci
KoMetaK
hocukusurnecuzvaku
Hiperaktivna
luckystar74
Nataly17
PalcicaBg
MalaSaJuga
mamadabudem
mata
Sofija Veks
Ancica 87
sareni leptir
makac71
smile :)
saska1
sandrolina
atomski mrav
62 posters

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 13/10/2014, 17:13

Ivanice, upravo prolaziim pored Novog Sada i saljem milion poljubaca. Saljem tonu potitivnih misli i milion poljubaca. Navijam jako naajjace veceras

Sandrolina, srecnooo na fetu!
Da mi setate stomake zajedno vas dve...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Tebi 13/10/2014, 17:30

Znam ja da sam PCOS,ali meni su svih ostali hormoni su mi dobri,i testosteron i free testosteron, i odnos FSH i LH.Godinama pratim AMH i uvek je oko 6( znaci padao mi je na nize,nije skakao) bio i sada jos posle stimulacije je 9,nekako mi to nema logike.
U sredu sam kod ginekologa pa cu da vidim sta ona kaze.
Tebi
Tebi

Broj poruka : 656
Godina : 38
Location : Serbia
Datum upisa : 20.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 13/10/2014, 17:46

Ja bila kod endokrinologa-profe Trbojevica i kaze-hiperinsulinizam,naravno.Th-siofor ili glucofage 850mg uz rucak i veceru.Kupila sam siofor.A sad jedna korisna info za sve koji su na glucofage-u.U DZ prepisuju gluformin kao zamenu za glucofage,a gluformin je domaci proizvod i zakidaju na sastojcima,kaze.Znaci,ne piti gluformin!Kaze da je vrlo interesantno da je s takvim vrednostima glukoze i insulina kakve su meni uopste dolazilo do implantacije,bez terapije za IR.Malo mi fali,kaze.OGTT ne ponavljati,jer terapija ne sme da se prekida.S tim i u novi pokusaj i posle i u trudnoci piti.I,naravno stroga dijeta,koju vec drzim.Jos jedna korisna info za sve koje piju vigantol kapi za hipovitaminozu D,kao ja.Bolje deluju kad se uzimaju jednom nedeljno odjednom.Meni sad rekao 30 kapi jednom nedeljno.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 13/10/2014, 18:18

Evo da vam se javim. Bila sam u NS kod dr Kopitovic. Vidjela mi nalaze i na osnovu svega predlozila da ponovim prolaktin i to dva puta u istom danu sto sam i uradila danas. Davno negdje je vrijednost bila 500 i niko od silnih doktora ne rece da ga ponovim jer moze predstavljati problem.
Takodje je rekla da pijem cikluproginovu ( ko ima iskustva sa njom)?. Zatim da pijem DHEA, koenzim q10, vitamin D3, b komplex, cardiopitin i complete Prenetal sto se nalazi sve u lek Total Fertility koji se nabavlja u BiH ili Hrvatskoj. Da li neko zna kako ga mogu poruciti?...
Sve da pijem dva mjeseca pa da uradim hormone i u zavisnosti od toga kakvi su idemo u postupak sa Femarom i menopurom. Dakle blaga ali drugacija stimulacija.

Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 13/10/2014, 19:40

Nataly, o svemu tome sto ti je rekla Kopitovicka (rekla je i meni isto) pisala sam na temi DHEA pa idi tamo procitaj, sta i gde mozes da nadjes.
Total Fertility sam svuda probala da nadjem i nigde ga nema, osim u Americi i to da se naruci preko sajta amazon.com, tako da kupi sve to pojedinacno sto ti je rekla (meni nije rekla za B komplex i Prenatal, niti mi to pise na papiru koji mi je dala...).
Pisala sam gde sve ima da se kupi i koliko kosta.
Ja pijem i Cikliproginovu, ne znam sta te zanima u vezi sa njom.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 13/10/2014, 20:13

Tebi, i neni nelogično da amh raste nakon procesa... 
Mozda jos uvek deluje ta horm simulacija?! ....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sandrolina 13/10/2014, 20:43

devojke, da vam se javim, spakovano sve i ujutru krecem da se klackam do Beograda, pa posle do Praga...
hvala vam svima, javljam se sa klinike i svima zelim puuuuuuuuunnnoooooo srece.

ljubim vas

sandrolina

Broj poruka : 450
Datum upisa : 06.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 13/10/2014, 20:46

Sandrolina, navijam da sve super prodje... igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 13/10/2014, 20:58

sandrolina ::devojke, da vam se javim, spakovano sve i ujutru krecem da se klackam do Beograda, pa posle do Praga...
hvala vam svima, javljam se sa klinike i svima zelim puuuuuuuuunnnoooooo srece.

ljubim vas

Sandrolina,puno srece,navijam za uspesan transfer! sunny osmeh srce Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 13/10/2014, 21:00

BabyBear ::Nataly, o svemu tome sto ti je rekla Kopitovicka (rekla je i meni isto) pisala sam na temi DHEA pa idi tamo procitaj, sta i gde mozes da nadjes.
Total Fertility sam svuda probala da nadjem i nigde ga nema, osim u Americi i to da se naruci preko sajta amazon.com, tako da kupi sve to pojedinacno sto ti je rekla (meni nije rekla za B komplex i Prenatal, niti mi to pise na papiru koji mi je dala...).
Pisala sam gde sve ima da se kupi i koliko kosta.
Ja pijem i Cikliproginovu, ne znam sta te zanima u vezi sa njom.

Kako se podnosi i i u sustini ne znam sta je?
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 13/10/2014, 21:01

Sandrolina s r e c n o !!!
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 13/10/2014, 21:29

Super se podnosi. Regulise ti ciklus i sredjuje ti rad jajnika i hormone, pa samim tim i raspolozenje. To nije kontracepcija i ne desava se retko da zene prirodno zatrudne dok piju Cikloproginovu Very Happy

Evo ti jedan isecak iz nekog teksta:

Cikloproginova nije kontraceptiv,ne sadrži istu količinu hormona(kao klasični kontaraceptivi),ima dve grupe tableta,bele(samo estrogensku komponentu) i braon (koja sadrži obe komponente),tako da dok pijemo cikloproginovu,možemo da ostanemo trudne,za razliku od kontraceptiva. Pije se ceo ciklus u krug, pri čemu snabdeva organizam dnevnom dozom hormona koje su idealne. Preporučuje se ženama koje imaju hormonski disbalans i poteškoća sa zatrudnjivanjem i daju odlične rezultate-kako rešavanjem preoblema steriliteta tako i sa poremećajem hormona.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 13/10/2014, 22:09

Baby Bear bas ti hvala. Ovo je super info. Nadam se da cu ga naci kod nas u PG u apotekama. I DHEU bih voljela da nadjem.
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 13/10/2014, 22:27

Sandrolina srecno,ja pisala u dbevniku pa hajde i ovde. Vracena su mi cetri cvetica,dva osmocelijsks,jedan sestocelijski i jedan dvocelijski. Ljubi ih njihova mama.Vesna je jako optimisticna po ovom postupku. Beta kaze za 10 dana moze da pokaze da je pozitivna.Pozitivna -kako to prelepo zvuci. Ljubim vas
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 13/10/2014, 22:37

Nego sta,nego ce da bude pozitivna! osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Nataly17 13/10/2014, 23:28

Tako je !
Nataly17
Nataly17

Broj poruka : 499
Datum upisa : 21.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 13/10/2014, 23:58

Nataly, cisto sumnjam da ces naci i kod vas, ali ja kazem ipak daj Boze!
Sto se tice DHEA, to treba da trazis po apotekama koje imaju sve i svasta i koje mogu da nabave sve i svasta. Pri tom, kad im trazis, obavezno im reci da ti je to trazila prof. Kopitovic i da ti treba kao priprema za VTO. Ja sam u ovim apotekama, tek kad sam to rekla, dobila odgovor. Mislim da oni to na crno nabavljaju ovde, pa se zato boje da nije neka provera ili sta vec.
Srecno u daljim koracima osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 14/10/2014, 07:53

Dobro jutro, devojke...

Sto se tice DHEA i slicnih lekova postoji caka da se kupe na medjunarodnim aerodromima. Potrebno je samo imati recept, uredno ispunjen, i to je sve. Ja sam tako kupila klomifen, recept je bio iz privatne ordinacije, doduse napisan  na latinskom ( genericko ime leka, broj potrebnih kutija i uputstvo kako se pije). Da se razumemo, to su sve skracenice, bukvalno cetiri reda, nista posebno.
Takodje smo kupovali i neke lekove za srce, za rodjake, tako da ako imate nekog ko cesto putuje moze se i na taj nacin doci do  potrebnih lekica.
Jedino moze da se desi da budu malo skuplji...Konkretno, klomiren je kod nas bio oko 1000 din, cini mi se kiparski, a uvoz iz Bosne, a ovaj na aerodromu je bio nemacki i kostao je oko 25e..
A ti lekovi za srce su bili slicnih cena...

A posto DHEA nije lek, nije iskljuceno da bude i znatno jeftinija i da je mozda cak ima i u slobodnoj prodaji.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Afrodita 14/10/2014, 08:17

DHEA moze da se nadje u BG u apoteci kod Hrama ili u Novom Sadu u apoteci Iris, malo jue skuplji Novi Sad i manji je broj tableta. Najbolje je preko neta, preko sajta iherb. velika je razlika u cenama, cak i sa ukljucenim shipingom je mnogo jeftinije nego kupovfati kod nas u apoteci...
Afrodita
Afrodita

Broj poruka : 312
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 22.07.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 14/10/2014, 08:25

Zene, ne pratite. Very Happy
Vec sam napisala Nataly da sam pisala na temi DHEA gde moze da se nadje kod nas, ali Nataly je iz Podgorice Wink
Sem toga, ona je pitala za Total Fertility koji ne moze da se nadje kod nas.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od PalcicaBg 14/10/2014, 08:54

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 2ey7ymf

Evo jedne rode iz ZOO vrta da nam svima donese bebice Very Happy Very Happy Very Happy
PalcicaBg
PalcicaBg

Broj poruka : 4146
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od cecilija78 14/10/2014, 10:05

Dobar dan devojke moje.Evo i mene ponovo,sinoc sam primila stop injekciju i sutra ujutru radim aspiraciju.Nadam sa da ce sve biti ok.Imam folikule od 24 cm,21,20,19 endo 11mm.
Ljubim vas ,grlim i navijam jako za sve zagrljaj navijači2 srcasti poljupci

cecilija78

Broj poruka : 51
Datum upisa : 21.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 14/10/2014, 10:44

Cecilija, navijam da dobijes puno lepih jajnih celijica a posle i embrione. yes
Ivanice evo jos malo roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda usne trudnica
A da i ovde napisem, ja sam danas imala uz, endo 7,5, a folikuli na desnom jajniku 14,5, 14, 12 a na levom pet od 12mm. u cetvrtak opet uz pa cemo videti da li ce biti stop. do sada sam primala gonal, a sada je dr ubacio merional. a uvece se bockam diferelinom... pozdrav drage usne usne usne usne usne usne
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 14/10/2014, 11:41

Cecijija,i ja navijam!I za tebe,markosanja! Very Happy

Sandrolina,i tebi zelim uspesan ET sutra! Very Happy osmeh srce

I,naravno,jako navijam za nasu novu uskoro i zvanicnu trudnicu,Ivanicu! sunny osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 14/10/2014, 11:46

Leki, bitno je da si sada pokrivena terapijom. Dobro je sto je kod tebe slika jasna, i nema greske da ti trebaju lekovi. Sada do sledeceg pokusaja imas vremena da se dovedes u red, a i sledeci put si pokrivena terapijom.
Bravo, devojko!

Ja bas lose podnosim taj Siofor. Em mi je muka, em zene, ne mogu da vam objasnim koliko mi se jede slatko. A ja nikada nisam bila ljubitelj slatkisa. Prosto se bojim da ja nisam za lekove, te mi taj glupi lek toliko obori secer, da bih ja potamanila sve cokolade sveta. Ja affraid affraid affraid Koja moze da ojede kockicu cokolade nedeljno, i to kad se nateram.
Ne znam sta da radim....

annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 18 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 18 od 40 Prethodni  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 29 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu