KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+47
SoJa
smile :)
Smrdica
Star77
marija123
Bobaue
Bubamara
Hiperaktivna
pravnica
ninica2
srculence 84
JocY
Endzi
Jelica74
MalaSaJuga
maki021
JednaSova
d77
sareni leptir
ne gubim nadu
Sofija Veks
Niny
mamadabudem
luckystar74
sandrolina
ganedina
Nataly17
Vuchica
Erata
Petkana
saska1
atomski mrav
annci
lela1984
ivanicasale
mata
Ancica 87
BabyBear
Vecka
Tebi
cecilija78
zvoncica36
BiKsi :)
Ema78
Kovalski87
ariadne69
Djurdjevak79
51 posters

Strana 29 od 41 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35 ... 41  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ivanicasale 18/9/2014, 14:10

Leki sve sam ti rekla i cestitala jutros.Ti si nasa trudnicaaaaa....
A ja sam pila kontracepciju pre sve tri vantelesne pa cak sam na prvoj bila na kratkom protokolu i pre stimulacije dva meseca sam bila na kontracepciji.
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 18/9/2014, 14:20

lela1984 ::Spotting jutros,braonkasto na papiru,ne lici na ciklus,vec na implantacijsko.Temperatura pre utrica jutros 37 sa 6.Malo seva u stomaku i to je to.Danas mi je 7-i dan od ET,a termin za spotting je od 7-10 dana.Prethodna 2 puta nista nije bilo.Valjda je to dobar znak. sunny osmeh srce lol!
To je odličan znak. Vučem te za nosić da dobiješ nekog guzonju ili guzonjicu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 18/9/2014, 14:21

ivanicasale ::Leki sve sam ti rekla i cestitala jutros.Ti si nasa trudnicaaaaa....
A ja sam pila kontracepciju pre sve tri vantelesne pa cak sam na prvoj bila na kratkom protokolu i pre stimulacije dva meseca sam bila na kontracepciji.

Vučem i tebe za nosić da nam što pre zabebiš.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 18/9/2014, 14:22

annci ::
Hiperaktivna ::annci jesi ti sigurna da ces na komisiju u Front? Oni ne rade komisije i ne nalaze se vise na spisku fonda za komisiju Shocked


Juuu!!!! lol! lol! lol! lol!
Pa ne znam sta da ti kazem. Mene zvali i rekli da dodjem u utorak 23/09 sa suprugom. Ne verujem da su nas se uzeleli lol! lol! lol!

Javucu se sta se desava

Vučem te za nosić.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/9/2014, 14:36

Lelaaaaaaaaaaaa!!!!
Sad tek vidim lepe vesti...bila na KCS...a gde bi drugo?!
SVAKA CAST! To je to, nema sta! Nego sta, nego ce da budu bebironi...jupiiiiiiiiiiiiiiii!!!!!! jumping zagrljaj zagrljaj
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 18/9/2014, 14:44

I ja mislim.Izgleda da su jedan ili 2 bepca na putu. Wink

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 18/9/2014, 14:45

Bb,zavrsi li neke poslove na KCS?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/9/2014, 14:47

E zene, uzela sam danas rezultate biohemijske laboratorije. Jebem li ga ako znam da li su mi sve uradili sto je bilo obelezeno na uputu. Kako to da znam? Ovde sve neke skracenice na rezultatu, a ne mogu da uporedim sa onim sto je bilo na uputu. A naravno da nisu napisali da nesto nisu uradili ili da nemaju reagense... Jedino da odem kod njih u lab i da kazem bila sam juce, hajde vidite na mom uputu sta je obelezeno, a sta niste uradili, da bih znala da uradim negde drugo.

Treba mi pomoc...uglavnom su svi rezultati ok. Krvna slika mi je kompletno ok, a imam samo na sledeca 3 mesta zvezdice koje znace odstupanje, a ne znam sta je to:

P - aPTT.AFSL (rezultat mi je 24.7, a ref. vrednosti su 25.3-33.8)
P - fibrinogen izvedeni (rezultat mi je >3.7, a ref. vrednosti su 1.8-3.7)
S - folat (rezultat mi je 19.46, a ref. vrednosti su 3.8-16)

Pored ovoga Sedimentacija mi je 22 (nema referentne vrednosti, ali koliko se razumem mislim da je povisena, ne znam sto, mozda zbog mojih stalnih problema sa zglobovima ili zbog ovog kamena u zuci sto me zeza ovih dana, a sutra idem na UZV abdomena).

Znam da mi je obelezila doktorka i Lupus antikoagulans, a ja ga ne vidim ovde. U hemostazama imam neku skracenicu LA 1 i na kraju napisan komentar da nije dokazano prisustvo LA. Da nije to Lupus?

I jos jedno pitanje, Vreme krvarenja mi je 180, a ref. vrednosti su 60-180. Na gornjoj granici je. Jel to problem?

Molim vas za pomoc. Jeste da imam mnogo pitanja, ali sta cu kad sam laik totalni i od skoro sam u ovoj prici sa analizama.

Poljubac i srecno svima osmeh srce
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/9/2014, 14:50

lela1984 ::Bb,zavrsi li neke poslove na KCS?

Telepatijo moja Very Happy

Sto se imuno analiza tice, njih ocekujem tek za 10ak dana.

Uspela sam i da dodjem do Visegradske i sad treba da nabavim od mog ginekologa uput za dnevnu bolnicu da mi urade tamo OGTT Wink

Hematolog tek 3. oktobra, nisam mogla nista pre.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/9/2014, 14:52

A da, evo i nove informacije od danas sa KCS, ali nema veze sa odlaskom nekog doktora u penziju lol!

Mozda ovo neko i zna, ja nisam znala. Elem, HISTEROSKOPIJA MOZE DA SE URADI NA UPUT PREKO FONDA U VISEGRADSKOJ, ali ne znam da li se i koliko ceka.
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 18/9/2014, 14:53

Sedimentacija jeste povisena,LA jeste lupus,a vreme krvarenja ti jeste blago poviseno.Nalazi ti generalno nisu losi,Se moze biti od zapaljenja zglobova vrlo lako.


Poslednji put izmenio lela1984 dana 18/9/2014, 14:56, izmenio ukupno 2 puta

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 18/9/2014, 14:54

BabyBear ::A da, evo i nove informacije od danas sa KCS, ali nema veze sa odlaskom nekog doktora u penziju lol!

Mozda ovo neko i zna, ja nisam znala. Elem, HISTEROSKOPIJA MOZE DA SE URADI NA UPUT PREKO FONDA U VISEGRADSKOJ, ali ne znam da li se i koliko ceka.

Moze,ali se ceka.A i jasno je bitno ko i kako radi histero.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od annci 18/9/2014, 15:08

BabyBear ::A da, evo i nove informacije od danas sa KCS, ali nema veze sa odlaskom nekog doktora u penziju lol!

Mozda ovo neko i zna, ja nisam znala. Elem, HISTEROSKOPIJA MOZE DA SE URADI NA UPUT PREKO FONDA U VISEGRADSKOJ, ali ne znam da li se i koliko ceka.

E, moja drugarica radila histero kod Tuliceve cerke. Prekjuce. Nije nista preterano cekala, s obzirom da se dogovorila sa Tulicem u avgustu da ce raditi.
A sada pazi ti, molim te affraid
U pitanju je ista intervencija, je l tako? Gde god je radili, u Visegraskoj, Betaniji ili na Marsu (dobro, za Mars bas nisam sigurna, ali za ova dva...).

Ja sam u Betaniji radila odmah po prestanku krvarenja. Trebalo je 7 dan, da ne dobih onaj odliv, te odradih 11 dan, ali svejedno, odmah po zavrsetku ciklusa. U suprotnom, moraju se piti kontraceptivi. U Visegradskoj su mojoj drugarici radili 21 dan.

U Betaniji se ja javila u 7, zavrsila papirologiju, proleskarila, kuckala sa vama i dragim, primila bocu infuzije i uspavali me u 8.15. U 11 me pustili da se vratim u Beograd.

U Visegraskoj legnes dan ranije. Ceo dan te prate i uzimaju neke analize. Sutradan ti odrade intervenciju i pustaju tek preksutra! Budes u bolnici 3 dana!

Tako da sam ja ipak zadovoljnija ovom skracenom varijantom u Betaniji.

I naravno, jako je bitno ko ti radi. Po meni, treba da ti radi neko ko ce ti raditi sledeci pokusaj.

BB meni su rezultati kod kuce, tako da ne mogu da uporedim. Svakako nisam neki strucnjak. Znam da je i meni povisena folna, ali pijem folnak vec dve godine. Tek kad videh da je povisena, prestadoh. Ajd pogledacu, pa bar da se uporedimo.

Ljuuubim
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 18/9/2014, 15:40

Lelice, navijam jakoo srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 18/9/2014, 15:42

Onaj ko ce ti raditi pokusaj treba da radi histero,jer ce tako videti gde je najbolje mesto da ubaci embrione.I ja sam vrlo zadovoljna organizacijom za h. u Betaniji.Pa,zaista nema potrebe da se zbog toga lezi 3 dana,bar ne u bolnici!A h. se inace radi od 7-17 dc,21-i je vec kasno,pa,to je vec pred naredni c.I ja sam radila 11-og dc.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 18/9/2014, 15:44

d77 ::Lelice, navijam jakoo srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca

I ti si imala spotting 9-og dana od transfera,mislim da si mi tako rekla i pokazalo se kao dobro. Very Happy

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 18/9/2014, 17:12

Da, Lela...nikada necu zaboraviti taj dan-bio je petak, stomak boli, braon mrljanje uveliko krenulo, a ja besna, hocu da ujedam. Posto radim 20-ak km od Nisa, vracam se s posla i zevam kroz prozor, bacim pogled gore i kazem"dokle ces me vise je...ti? Istog trenutka u daljini vidim 2 duge...dodjoh do zakljucka da me i on gore zeza...na svu srecu, sve se lepo zavrsilo, sto od srca i tebi zelim.
zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 18/9/2014, 17:20

Pa,meni samo jutros bilo braonkasto na papiru,sad malo jace boli stomak,ali to jutros stvarno nije licilo na ciklus,vec na spotting.A nisam ga imala prethodna 2 puta.Mislim da ce ipak biti dobro.
Ali me drma temperaturica od 37.Na toliko spala i ta stoji.Prethodna 2 puta mi je isla mnogo vise od utrogestana,a jutarnje nije bilo.Sad je ima i od utrica ne raste,ali je konstantna.

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 18/9/2014, 17:23

Lela,duso pa super...to je sigurno znak da su bebe tu. ja naravno navijam za blizance... igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice beba beba
inace sam i ja od microginona dobila ranije...sad imam terapiju tj. da ga popijem do 2.10. evo glava konstantno boli...i da da ne zaboravi zakazali mi danas odbranu diplomskog za 2.10. konacno... as
Devojke pozdrav za sve... ljubav
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 18/9/2014, 17:26

Da odbranis diplomski! radost
A za microginon-izdrzi do oktobra,odvratan je,znam.A kad ces onda ti na novu VTO,u novembru?

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MalaSaJuga 18/9/2014, 17:33

Hvala Lela...pa zakazali su postupak za oktobar...od 2.10 valjda pocinjem da se bockam tako mi rece sestra kad sam zvala za semu a i na konsultacije su nas pitali jel hocemo u oktobru ili novembru, naravno ja sam odlucila da bude to brze... yes ne mogu da cekam, hocu bebuuuuuuuu beba ...ajde lelice pa da vuces za nosic i ti i Ivanica likeit
MalaSaJuga
MalaSaJuga

Broj poruka : 2140
Godina : 33
Location : Leskovac
Datum upisa : 04.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 18/9/2014, 17:35

markosanja.radosavljevic ::Hvala Lela...pa zakazali su postupak za oktobar...od 2.10 valjda pocinjem da se bockam tako mi rece sestra kad sam zvala za semu a i na konsultacije su nas pitali jel hocemo u oktobru ili novembru, naravno ja sam odlucila da bude to brze... yes ne mogu da cekam, hocu bebuuuuuuuu beba ...ajde lelice pa da vuces za nosic i ti i Ivanica likeit

osmeh srce smajli angel yes radost sreca likeit srca1

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/9/2014, 18:15

Jel zna neko da mi odgovori na moje pitanje o one 3 stvari za koje su mi rezultati van referentnih vrednosti, o cemu se tu radi?
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lela1984 18/9/2014, 18:25

BabyBear ::E zene, uzela sam danas rezultate biohemijske laboratorije. Jebem li ga ako znam da li su mi sve uradili sto je bilo obelezeno na uputu. Kako to da znam? Ovde sve neke skracenice na rezultatu, a ne mogu da uporedim sa onim sto je bilo na uputu. A naravno da nisu napisali da nesto nisu uradili ili da nemaju reagense... Jedino da odem kod njih u lab i da kazem bila sam juce, hajde vidite na mom uputu sta je obelezeno, a sta niste uradili, da bih znala da uradim negde drugo.

Treba mi pomoc...uglavnom su svi rezultati ok. Krvna slika mi je kompletno ok, a imam samo na sledeca 3 mesta zvezdice koje znace odstupanje, a ne znam sta je to:

P - aPTT.AFSL (rezultat mi je 24.7, a ref. vrednosti su 25.3-33.8)
P - fibrinogen izvedeni (rezultat mi je >3.7, a ref. vrednosti su 1.8-3.7)
S - folat (rezultat mi je 19.46, a ref. vrednosti su 3.8-16)

Pored ovoga Sedimentacija mi je 22 (nema referentne vrednosti, ali koliko se razumem mislim da je povisena, ne znam sto, mozda zbog mojih stalnih problema sa zglobovima ili zbog ovog kamena u zuci sto me zeza ovih dana, a sutra idem na UZV abdomena).

Znam da mi je obelezila doktorka i Lupus antikoagulans, a ja ga ne vidim ovde. U hemostazama imam neku skracenicu LA 1 i na kraju napisan komentar da nije dokazano prisustvo LA. Da nije to Lupus?

I jos jedno pitanje, Vreme krvarenja mi je 180, a ref. vrednosti su 60-180. Na gornjoj granici je. Jel to problem?

Molim vas za pomoc. Jeste da imam mnogo pitanja, ali sta cu kad sam laik totalni i od skoro sam u ovoj prici sa analizama.

Poljubac i srecno svima osmeh srce
Fibrinogen izvedeni ti je u redu,a ove druge dve stavke ne znam na sta se odnose? Shocked

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BabyBear 18/9/2014, 18:44

Pa nije mi fibrinogen ok. Vidis da je veci od 3,7, a ref vred je do 3,7, a i obelezen mi je u rezultatu kao da nije ok Sad
Znam jednom kad mi je za neki rezultat pisalo > a nije pisala vrednost koja je izmerena, ja pitala sto pise tako, a oni mi rekli da je toliko velika da ne moze da se izmeri...sta god im to znacilo
BabyBear
BabyBear

Broj poruka : 4268
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 19.06.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 41 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 35 ... 41  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu