KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+47
pluton1
mrsbg
bak
cicifu
Beograd
Ancica 87
SladZana
Petkana
ivanicasale
Niny
JednaSova
sareni leptir
mamadabudem
Sofija Veks
tulumba
d77
lela1984
Vuchica
hocukusurnecuzvaku
PalcicaBg
KoMetaK
Smrdica
zvoncica36
Likoli
MalaSaJuga
ganedina
Strumfeta78
Erata
SoJa
Djurdjevak79
neris8
Endzi
BiKsi :)
Tebi
dragmilk
Stenli
neca73
lelas
Bobaue
missile
twinsi
medolina
Vecka
insomnia
Simona
ragaco
LaFolie
51 posters

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 25/8/2014, 16:30

Niny ::
Jedno pitanjce: da li je neko bio u Menda outletu na Zrenjaninskom putu? Jel tamo zgodno otiću busom ili ipak ne?

ja bila, nalazi se bas prekoputa Metro-a, tu je i neko autobusko stajaliste.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 25/8/2014, 17:35

Sofija, i ja sam tako mislila, jer mi je vec 6 god.jutarnja glukoza oko 4-4,5. Kada sam 1x uradila OGTT, htela sam da se onesvestim, ali kasnije sam shvatila da sve cure sa Pai mutacijom imaju takav rezultat i IR.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 25/8/2014, 17:46

Uh, bas steta. I je li ti onda savetuju da tokom trudnoce izbacis svo testo i svo slatko, ili do kraja zivota?? Koliko ga cesto bakon porodjaja trebas testirati, znas li?

Ja zakazah OGTT za sutra. Da li su odmah rezultati, ili kasnije?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od neris8 25/8/2014, 18:06

Ja se nadam da ce mi rezultati biti dobri, posto trudnoca prodje. Moja doktorka misli da se u trudnoći samo ispolji problem, ali vidim na netu da se vecini zena rezultat popravi posle trudnoce. Ponovicu test za jedno pola godine.
Sofija, ja sam radila u DZ i rezultati su za dva dana. Ako radis kod privatnika sigurno su isti dan. Btw, rekose mi da je najpouzdaniji test sa 100gr, pa radi taj.
D77, ja i inace imam dosta obroka dnevno, stalno nesto ćopkam :). Ali baš volem voće i sladoled. I crnu čokoladu. Btw, upravo sam kupila crnu bambi čokoladu 70% sa stevijom, i odlična je. Preporučujem :)
neris8
neris8

Broj poruka : 82
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 25/8/2014, 19:48

Drage moje, imam jedno pitanjce za vas:

Naime, da li se vama desilo da vam se upali pupak? Moj jeste vec nekih nedelju dana, crven je (deo oko pupka), ima kao neke minijaturne sitne vodene plicice i ponekad bolucka.

Danas sam pitala doktorku u domu zdravlja kada sam isla za doznake sta da radim po tom pitanju, ona kaze da se nekim zenama koje imaju osetljiv pupak moze desiti da im se upali prilikom sirenja stomaka, i rekla mi je da mazem hidrociklin mast. Ja ga kupih i sada citam uputstvo za upotrebu, gde pise da se mast ne sme koristiti tokom trudnoce Shocked E, ko je sada u pravu? Moj ginekolog u DZ je nacelnica odeljenja i moja pretpostavka je da bi znala takve stvari, da li smeju ili ne, a opet, valjda i proizvodjaci znaju sta pisu, da se ne koristi za vreme trudnoce. Bas sam u zbunu.

Imala li je neka od vas upaljen pupak, i, ukoliko jeste, kako ste taj problem resile? Rolling Eyes
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 25/8/2014, 21:04

Sto se PAI mutacije tice,ja je imam,kao i PCOS,a nemam IR i OGTT mi dobar.Ali,svakako kod PAI-ja mora da se vodi racuna,pogotovo vi,trudnjacice! lol! osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 26/8/2014, 00:53

Ja do sada nisam imala problema sa IR, videcemo sutra kakav ce biti OGTT...

Inace, evo mi udjosmo u treci trimestar Very Happy Very Happy Very Happy

Evo jedne vecerasnje, doduse malcice mutne, ali ce da posluzi Wink ulazak u 7-mi mesec, vaga pokazuje +7, ja i bebironi  srca1

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Nqtgt3
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 26/8/2014, 01:19

Lepa trudnicica.Kucica za bepce ti je extra.Prava praska trudnica. osmeh srce

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 26/8/2014, 07:57

Sofija, bravo love  Prelep stomačić! Ti možeš da budeš manekenka-trudnica!!! cvet osmeh srce osmeh srce
Jel baš paziš šta jedeš ili ti je takva genetika?
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 26/8/2014, 08:06

Hvala, medene moje! :* Very Happy

MDB, uglavnom genetika, mada ne volim masnu, puno slanu hranu i testa. Ali zato sladoled tamanim Very Happy Nadam se da ce rezultati danasnjeg OGTT testa biti balgonakloni prema meni zbog toga :-P
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 26/8/2014, 08:15

Ne jedem ni ja masno, začinjeno, ali voolim testo.. Rolling Eyes mada jedem i povrće, voće... I imam dooobrih 5 kg viška. Mada se to kod mene mnogo ne vidi jer je raspoređeno...ali meni smeta.
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lela1984 26/8/2014, 08:27

Moj je dobar,a ja sladoled obozavam.Bice dobar OGTT,lepa trudnice nasa! osmeh srce lol!

lela1984

Broj poruka : 3646
Datum upisa : 01.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 26/8/2014, 08:45

<3 <3

Evo me popih bljak glukozu, sada jos da se samo zadrzi kod mene Very Happy

Ljub, mile!!
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 26/8/2014, 08:58

Sofija Veks ::Uh, bas steta. I je li ti onda savetuju da tokom trudnoce izbacis svo testo i svo slatko, ili do kraja zivota?? Koliko ga cesto bakon porodjaja trebas testirati, znas li?

Savetuju izbacivanje u potpunosti tokom trudnoce, a i posle...a zanimljivo da niko, ali bas niko u blizoj i daljoj familiji nije bolovao od dijabetesa. Mene svrstavaju u rizicnu grupu...najgore od svega sto me zavarao taj dobar jutarnji secer, a radila sam u upravi konditorske firme, pa sam se 5 god.ubijala cokoladama, eurokremima i sl.-tako da sam sigurno pogorsala stanje.
Sofija, navijam za dobar rezultat srca srca srca srca

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 26/8/2014, 11:35

D77, hvala draga :*
Auh, ko ce ga znati...! :-O

Ja zavrsih test, danas poslepodne rezultati, pa cemo videti. Inace, sve pohvale za MediGroup. Smestili su me u predivnan apartman, sve cisto i krevet preudoban, odgledala sam filmic i malo citals, i vreme je zacas proslo. Odoblje super ljubazno i efikasno. A cena testa je kao u bilo kojoj laboratoriji, pa ti onda boravak u apartmanu ispadne gratis...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od neris8 26/8/2014, 11:57

Au, Sofija, pa nije ti uopste dupli stomak :). Srecnice! Ja evo kriziram,od secera samo dvije jabuke za 24 sata. Takodje, mnogo mi je jaca gorusica kod ove neUH ishrane. Valjda ce posle biti lakse, kad prodje ova apstinencijalna kriza Wink.
D77, a kakvi su tebi bili rezultati OGTT? (ako se sjecas)
Btw, nabavila sam Beluga jastuk, nocas cu ga testirati.
neris8
neris8

Broj poruka : 82
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 26/8/2014, 12:06

Neris, mene je beluga spasila, sada mi je isto super korisna za bebe.

Ja ne znam sta je sa tim secerom, jer je meni uvek bio dobar kao i oggt, a ne znam osobu koja pojede vise slatkisa, u trudnoci sam bila jos gora sa kolicinama. Da li je neka predispozicija ili metabolizam, ko ce ga znati.

Sofija, javi rez.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 26/8/2014, 12:42

Neris, moji rezultati su u T-Ogtt za trudnice...

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 26/8/2014, 14:03

Sofija, hidrociklin ne u trudnoci, ja sam ga htela koristiti za neke odvratne bubuljice po licu sto sam imala tada, i snajka, koja je dipl farm mi rekla ne hidrociklin. Eto.

A stomak ti je pu, pu, pu, usrale vas koke! Apartman za bebe za pozeleti! Srecno u trecem tromesecju!

Cure, stisak!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od medolina 26/8/2014, 14:26

Evo i mene Very Happy uzela sam danas nalaze dabl testa ali moj doktor nije bio na posao pa nema ko da mi ih pogleda pa mi ih vi protumacite jer mi je puno da cekam jos dvadeset dana dok ne podjem na kotrolu xexe e ovako pise
godina:29,9 visina:1,86 tezina 89kg dabl radjen 12+6
fb-hCG 18.42 ng/ml 0.57 Corr.MoM
PAPP-A 6.848 mlU/ml 2.99 Corr.MoM
Biochem.risk+ NT <1:10000
Double test <1:10000
Age risk 1:661
Trisomy 13/18 + NT <1:10000 Valjda sam sve napisala :* :* :* :*
medolina
medolina

Broj poruka : 93
Godina : 39
Datum upisa : 02.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 26/8/2014, 17:26

Hvala, Biksi! Very Happy

Medolina, meni se to cini super :)

Drage, stigli rezulatait OGTT-ja, nesto u okvirima granice, nesto iznad vrednosti. Kako vi tumacite?

Referentne vrednosti: 4.1-5.9

Pre glukoze: 4.6

1h nakon glukoze: 7.5

2h nakon glukoze: 5.7

3h nakon glukoze: 7

Na ponovni pregled kod ginekologa idem tek za tri nedelje...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 26/8/2014, 17:38

P.S. Po ovome st onadjoh na netu, a vidim da su cure postovale i na OGTT temi, izgleda da mi je ok, t.j. da je u okviru referentnih vrednosti, koje pronadjoh na vise mesta da su sledece:

Pre <5.3
Nakon 1h: <10
Nakon 2h: <8.6
Nakon 3h: <7.8
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 26/8/2014, 18:00

Sofija, dobar je rezultat...e jedino me zbunjuje vrednost nakon 3h, koji ja nisam proveravala, zasto ti je secer skocio?!
Javice se neko iskusniji...
Veliki zagrljaj

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 26/8/2014, 18:17

D77

Ko ce ga znati...Jedino sto sam drugacije radila je sto sam u posledjih sat vremena popila pola litra vode, oni su mi rekli da mogu, ne znam da li ima ikakve veze sa tim. Meni je spor metabolizam inace, mozda je voda aktivirala malo secer, nemam pojma...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od neris8 26/8/2014, 19:05

Ja sam citala pomalo danas - da bi bilo idealno, treba da se secer posle 3h vrati u referentne vrijednosti, tj. ispod 6, ali tebi je bio ispod 6 vec drugi sat. Stvarno ludo sto ti je skocio secer treci sat. :) Meni su rekli da ne smije voda.
neris8
neris8

Broj poruka : 82
Location : Beograd
Datum upisa : 04.12.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 6 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 6 od 40 Prethodni  1 ... 5, 6, 7 ... 23 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu