KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+55
fmala
JocY
lela1984
dragana76ns
Klarica
fight&faith
tetreb
Orline
dragmilk
ninica2
lelas
Beograd
neris8
bundevica
SannI-AlL
jelena*mama2andjela*
Shizika
ganedina
Smrdica
Petkana
tulumba
twinsi
veki1
buby
Erata
JednaSova
Botox
kockicaaa
ChillyVilly
SoJa
Ninche
bak
SladZana
noja
PalcicaBg
Stenli
ivanicasale
neca73
Strumfeta78
BiKsi :)
d77
ragaco
pluton1
Mili2
hocukusurnecuzvaku
ivi
sareni leptir
leptirko82
Niny
KoMetaK
saska1
Sofija Veks
Vuchica
mamadabudem
medolina
59 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 30/6/2014, 15:07

Ovako meni su u klinici Ivanović gde sam radila VTO rekli da u 12.nedelji prekinem utrogestan,jer dete ima posteljicu i ne treba mu utrogestan;ali ja guska jedna plašljiva i strašljiva po ličnom izboru krenem sama da pijem 2x200 mg...Odem prošle nedelje kod dr koja mi vodi sada trudnoću i ona kaže da sam dobro uradila i da nastavim da pijem tako...Slučajno izvadih krv zbog AC i šok...Izgleda mi Utrogestan malo oštetio jetru...Od večeras surutka i bez utrogestana pa šta mi da Bog...
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Smrdica 30/6/2014, 15:12

Mozes probati i vaginalno ja koristim 3*200 tako rekli mi do 16 nedelje pa cu videti sada na kontroli hoce li  ga ukinuti...kako se razlikuje od klinike do klinike..
Smrdica
Smrdica

Broj poruka : 293
Godina : 40
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 30/6/2014, 15:15

Tulumbice, meni je dr rekao da se alt i ast, kao i holesterol i trigliceridi ne rade u trudnoci i da je normalno da budu poviseni, kao i fibrinogen i leukociti itd, itd.... Meni nisu bili poviseni iako sam pila utrogestan... Koliko su ti poviseni?
Ne prestaj sa utrogestanom do AC...stavljaj ga vaginalno...
Ja sam pila utrogestan jos nedelju dana po odradjenoj AC, preventivno i vise ni jedan... Kad ti prodje AC, prestani da ga pijes ako nema kontrakcija...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 30/6/2014, 15:23

tulumba ::Niny,hvala ti puno.Reci mi molim te da li i kako uzimaš utrogestan?Možda mi je jetra oštećena zbog oralnog uzimanja 2x2oo mg utrogestana.

Ja pijem 3x200mg, maltene od samog početka. Smiriće ti se enzimi jetre, to je trenutno. Pij surutku. Ja sam popila 2x1 litar i više nisam mogla.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 30/6/2014, 15:23

Ovako ALT 190 normalno do 40,a AST 69 normalno do 40.Ma ja sam kreten otišla u svoj DZ i znam da ne treba raditi holesterol,leukocite,ALT,AST,Sedimentaciju,ali me sestra ubedi,kao ajde da zaokružimo sve...Strašno kako sam povodljiva.c 
Znači da ne ukidam utrogestan,samo vaginalno da ga stavljam do AC i posle AC 7 dana...
Sto lekara,sto mišljenja... v 
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 30/6/2014, 15:24

tulumba stavljaj vaginalno ,sve su ti  cure objasnile i slazem se sa njima .
 e sada neznam koliko ti surutka moze pomoci ,jeste ona dobra za ciscenje jetre i zdrava ,ali pitam zbog bebe...nemoj da napravi neki haos dodatni ?! ja sam surutku pila nakon druge vto ,zbog lekova da me malo ocisti .
posavetuj se sa lekarom ,nemoj  na svoju ruku .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 30/6/2014, 15:25

Mislim da jedna šolja surutke neće da škodi,a može da pomogne
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 30/6/2014, 15:29

Naravno da ne moze da skodi... Samo se ti nama opusti i AC ce proci kako treba... zaista traje 20 sekundi  zagrljaj 
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 30/6/2014, 15:32

tulumba ::Mislim da jedna šolja surutke neće da škodi,a može da pomogne
...pa naravno ,bas jedna solja nece da skodi ....ja sam dnevno pila po 2l ,,,,tada .pa sam pomislila da ces i ti tako .... Razz
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 30/6/2014, 15:34

Drage moje hvala vam puno,oraspoložiste me  zagrljaj 
Valjda će biti sve ok...
Štrumfeta,niny,smrdice i leptiru hvala vam do neba
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 30/6/2014, 15:35

smiledraw  smiledraw  smiledraw  smiledraw
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 30/6/2014, 15:44

Ja ne primam nikakvu terapiju, primala sam samo aspirin prvih 12 nedelja. I nakon njega mesec dana mi je d- dimer bio super. Hematolog mi je tada proverila, nemam nikakve stecene trombofilije. Rekla je da ne moram vise da proveravam d- dimer do kraja trudnoce. No meni djavo ne da mira, i proverih ga, kada shok! Od cega on moze toliko da skoci, znate li? Nemam nikakva zgrusavanja krvi. Da li mozda nisam dovoljno shetala? Mozda trebam da ponovim opet stecene trombofilije, ne znam da li se i njihove vrednosti mogu menjati u toku trudnoce?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 30/6/2014, 15:50

ja sam koristila aspirin 100g prva tri emseca do aspiracije ,nakon toga uveden fraxi od 0,3 i stalna kontrola d dimera zbog podesavanja fraxija ,ukoliko skoci iznad errefv vredn .
 imam lupus antikoagulans i pai mutaciju ,ali je fraxi zbog lupusa jer je on haos za trudnocu .tako mi je objasnio Elezovic tada .
e sada ,ja bih na tvom mestu podhitno potrazila dobrog hematologa i pitala o cemu se radi ,mislim da ti treba sto pre fraxi .a dr ce ti reci tacno od koliko ,dal od 0,4 ,0,3 a vidim neke cure primaju i od 0,6 .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 30/6/2014, 15:53

Sofija,ista si kao ja,ako si čitala predhodne postove...Sve radimo na svoju ruku...Ne brini,nađi na netu koliko je dozvoljen d dimer u drugom tromesečju,tj.do koje vrednosti nema razloga za strah...Normalno je da se u trudnoći povećava...
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od neca73 30/6/2014, 15:55

Sofija, normalno je da tokom trudnoce D-dimer raste. Znaci raste kod svih trudnica, tako da nemoj da brines. To je normalno.
neca73
neca73

Broj poruka : 1452
Godina : 50
Location : Beograd
Datum upisa : 23.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 30/6/2014, 16:01

U Konzilijumu su ref. vred. 0-500 ug/l...Sofija, proveri ref. vrednosti ili ponovi d-dimer. Meni kad su u Visegradskoj radili uvek su mi pisale vrednosti npr. 0,36. a kad radim u konzilijumu onda je npr 360 ug/l
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 30/6/2014, 16:15

Uspod 500 uvek pisu, ali to se ne odnosi na trudnice. Kod trudnica je u drugom trimestru oko 1000, za blizance duplo, oko 2000. Meni je ipak 3700, sto je skoro duplo od okvirnih vrednosti. Opet mi nije jasno kako je moguce da u roku od mesec dana skoci toliko drasticno, od 600 na 3700? Sutra cu svakako ponoviti u starom labu d-dimer a ako nakon toga treba uraditi ponovo stecene trombofilije. Sutra idem i kod dr na pregled grlica, pa cu je ujedno pitati i za savet. Totalno sam zbunjena tolikim skokom...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 30/6/2014, 17:18

meni je Kopitovicka rekla da se pridrzavam te analize na svake 2 nedelje cele trudnoce ,a Elezovic je rpe toga reko da ih mogu raditi na 3-4 nedelje .
kao sto vidis Kopitovicka je bila u pravu i takodje rekla da d dimer jako brzo ume da skoci ,zato mi je i pomerila to vadjenje d dimera na svake 2 nedelje .
evo sada kod tebe sam se bas uverila u nagli skok .
samo mi malo nejasno kako nemas nijednu trombofiliju a ddimer skocio ?! ...ipak ponovi ti to .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 30/6/2014, 17:35

Evo upravo mi je stigao rezultat d dimera - 410 i tokom cele trudnoce nije presao 500, uz adekvatnu terapiju...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 30/6/2014, 21:20

Sofija,a jesi li radila urodjene trombofilije? Meni je sad ANtic dao da ponovim stecene, nisam ih radila skoro 3 godine. Ne znam kod kog ides, ali toplo preporucujem ANtica, koji je odlican a mnogo dostupniji od ostalih.


Grlim trudnjace, ne stizem da vas ispratim sve.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 30/6/2014, 21:38

Urodjene jesam, PAI1 4G/5G heterozigot, ali stecenu nijednu nisam imala, pa stoga reamisljam da ih ponovim, ne znam da li kod stecenih ume da bude odstupanja...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 30/6/2014, 23:46

Valjda ume, i menjaju se vremenom, kako sam shvatila, pretpostavljam da mi je zato Antic i dao da ih uradim. Ponovi sutra, ali dok cekas rezultat, pozovi belmedic i reci im danasnji, pa odi kod njega sto pre. Ja sam sad naplasena od svega, pa cu malo i vas da plasim, ali to je bas visoka vrednost za ovaj period trudnoce. Ja sam PAI 4g/4g, i on kaze da je prirodna trudnoca i prvi postupak ne bi mi dao nista, ali s obzirom na broj postupaka i spontani (koji nije izazvan trombofilijama sigurno) bolje je da primam fraxi od pocetka stimulacije. I La Folie je imala problema sa skokom d-dimera, cini mi se da je i ona 4g/5g i cini mi se da ima samo PAI. Nemoj da se igras, please.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 1/7/2014, 08:23

Sofija, u potpunosti se slazem sa Metom...znam puno cura koja su i sa mutacijom PAI 4g/5g primale fraxiparin tokom cele trudnoce.
Moracu i ja da proverim D dimer ovog meseca, bez obzira na stav hematologa da to odradim tek septembra.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 1/7/2014, 10:15

d77 ,obavezno proveri .nije naodmet .
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 1/7/2014, 10:21

Sofija, i ja imam 5G/4G i primam fraxi, d dimer mi je uvek miran, kod homozigota verovatno ima više skakanja. Čekaj, ja sam sad zbunjena, ti ni ne primaš fraxi? Ako je tako, onda treba da ti ga uvedu. Javljaj šta kaže dr.

D77, proveri d dimer ranije, od viška glava ne boli, daleko je septembar. Ja proveravam na 3-4 nedelje.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu