KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+49
malena 92
sandrolina
OKacica
Petkana
lela1984
ivanicasale
fight&faith
Vuchica
Strumfeta78
Ninche
Stenli
Klarica
dragana76ns
bulevarka
ragaco
fmala
Botox
buby
SoJa
daca32
twinsi
zvoncica36
anasrce
bak
Endzi
hocukusurnecuzvaku
lenabeograd
leptirko82
BiKsi :)
SladZana
tulumba
Likoli
mamadabudem
Niny
dunjas
saska1
PalcicaBg
KoMetaK
Star77
Mili2
sareni leptir
neca73
pluton1
d77
jelena*mama2andjela*
Smrdica
Sofija Veks
neris8
LaFolie
53 posters

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 24/6/2014, 12:35

Ragaco,štrumfeta preslatke ste  zagrljaj 
Baš ste super.Blago vama još malo...Došlo je tek leto...Moja beba će tek kada dođe zima...Ko će to dočekati...
Stomačići su vam ko bombonice  ljubav ljubav 
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 24/6/2014, 13:11

Rale, bome, malac se bas bas spustio, eto njega ove nedelje! :)

Strumfe, vi ste jos u visinama, necete jos!

Preslatki su vam stomaci, pu, pu, pu!

Tulumbice, neces se okrenuti, docice jesena, a onda i zima i vase upoznavanje! A tek onda vreme pocne da leti, da ne verujes!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ragaco 24/6/2014, 13:45

Sad mi javiše,stigao je krevetac,idemo predveče da ga uzmemo i ostaju kolica-dragi insistira da budu crvena,a nemaju ih na lageru,pa ćemo to malo pričekati-ionako nećemo baš prvih dana u šetnju.
I time je i kupovina gotova,još da pristignem sve sa anlizama.
Ako bi pričekao bar 10-ak dana,baš bi bio zlatan dečko  Very Happy

Tulumbice,što kaže Biksi,proleti to nekako i poslušaj Štrumfa,pa uživaj u svakom danu!
Ljubac za sve naše mile drugarice i drugare!!!!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 24/6/2014, 13:45

Strumfeta  love love love love 

Ragaco, baš ti se spustio stomak  yes
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 24/6/2014, 14:14

Drage, lepi su vam stomacici  sunny 
A sto se tice TSH, javio mi se mailom dr Macut, koji je u inostranstvu trenutno i povecao mi dozu Eutyroxa, tako da svakodnevno uzimam po 75mikrograma. Kaze da TSH ne sme preci 3. Kontrola za 2-3nedelje.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 24/6/2014, 15:59

Ragaco, Strumfeta, uzivam u fotkicama vasih stomacica, kako ste medene!!!  ljubav ljubav 

Ja sam jutros uspela da istripujem samu sebe: posto mi je dr povecala dozu utrogestana na 2x200mg dnevno, ostale su mi vaginalete od po 100mg, ja ih stavljam po dve. Jutros stavila prvo jednu, pa nakon nje kada da stavim drugu, primetim da se valjda od toplote vaginaleta malo omeksala, i deo folije od pakovanja se zalepio za nju. Naravno, skinem tu foliju i stavim je. I onda mi djavo ne da mira - sta ukoliko je i prva vaginaleta imala takodje na njoj zalepljen deo folije, a da ja nisam primetila, i da sam sa vaginaletom metnula i deo folije?  Shocked Kapiram da bih valjda to primetila, ali crv sumnje se uezao, i ne mogu danas nikako da se opustim...ufff...  Rolling Eyes 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od hocukusurnecuzvaku 24/6/2014, 16:18

Ragaco, Štrumfetice  srca srca srca srca srca  pu-pu-pu predivne ste  ljubav ljubav ljubav ljubav 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od hocukusurnecuzvaku 24/6/2014, 16:20

Sofi, verujem da bi osetila foliju, zagrebala bi te ili šta slično, a i ti imaš oštro oko ne verujem da bi ti takvo šta promaklo  sunny 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 24/6/2014, 16:22

U pravu si, Kusurko, svesna sam negde da se tripujem, ali mozak je cudo, kao radi!  Shocked 

 usne usne usne love 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 24/6/2014, 17:07

ragaco,strumfetice bas ste mi slatke sa tim stomacicima.Pu,pu,pu...Medene ste...Dace bog da sledece godine i ja imam takve fotke :) molitva molitva 
Sofi mislim da bi primetila foliju  ff  ne brini
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 24/6/2014, 17:20

Bas sam se razocarala...stigao rezultat Tripl koji pokazuje ogroman rizik od Dauna, cak 1:50. Kako je moguce kad mi u NS Dabl pokazivao 1:4500 i prof.Novakov rekla da nema potrebe raditi druge pretrage. Sta sada?  No 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 24/6/2014, 17:29

Uh, bre, kako sada to?? Jesi li isto vadia krv kod Dr Novakov? Nadam se da ce ti se javiti devojke sa vise iskustva, ali pretpostavljam da ce te Dr Novakov savetovati sta dalje, verovatno neke dodatne pretrage... Ne zaboravi da su i dabl i tripl samo statistika, tako da ne mora nista da znaci, ali ipak ti proveri da li nesto treba dalje. Vecina devojaka kada uradi dabl koji je dobar i ne radi tripl, ko zna koliko puta mozda bi se tako nesto cesto desilo...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od mamadabudem 24/6/2014, 17:33

Pa kako je to moguće da dabl bude dobar a tripl...? A da ipak radiš AC?
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od hocukusurnecuzvaku 24/6/2014, 17:36

Sofija Veks ::U pravu si, Kusurko, svesna sam negde da se tripujem, ali mozak je cudo, kao radi!  Shocked 

 usne usne usne love 

 zagrljaj ljubav ljubav ljubav 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od hocukusurnecuzvaku 24/6/2014, 17:37

d77 ::Bas sam se razocarala...stigao rezultat Tripl koji pokazuje ogroman rizik od Dauna, cak 1:50. Kako je moguce kad mi u NS Dabl pokazivao 1:4500 i prof.Novakov rekla da nema potrebe raditi druge pretrage. Sta sada?  No 

A da vidiš da zakažeš genetsko savetovalište, da vidiš šta će ti reći  zbunjen 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 24/6/2014, 18:01

Sofija, Dabl sam radila u NS i dr Novakov je rekla da je sve ok i da nista vise ne radim. Medjutim, moj dr u Nisu je trazio da uradim i Tripl i rezultat je ovaj...samo sam se presla, stoji znak > 1:50, kada je rec od Daunu. Sta ovo znaci?
Bas sam se iznervirala i sve pobrkala.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bundevica 24/6/2014, 18:04

d77, triple test je manje pouzdan nego double test. Double test se zajedno sa NT smatra zlatnim standardom u pracenju trudnoce, triple i quadruple test su neki nastavci u pokusaju da se dalje prati razvoj ploda, ali NE pokazuju pouzdanost kao double test, te se stoga mnogo redje rade.
NT+double test i ekspetski UZ oko 18-20 nedelje su apsolutno pouzdaniji nego triple test, u to budi sigurna. Mi cesto mislimo da dodatne analize povecavaju stepen pouzdanosti pracenja trudnoce, ali to cesto nije tako, narocito ne kada neki test ima statisticki dokazanu manju "moc" negoneki drugi vec ustaljeni. To je oblast medicine koja stalno dozivljava inovacije i napretke, triple i ostali testovi su deo toga, ali na zalost ima tu jos "doterivanja" da se radi da bi bili pouzdani u nivou u kom su double ukombinoan sa ekspertskim UZ. U medjuvremenu, dok se ta doterivanj ne dese, oni nisu siroko prihvaceni kriterijumi i, da zivis negde u inostranstvu, verovatno ti ne bi ni radili. Kod nas te analize nisu toliko skupe, pa svaka trudnica to moze da uradi cak i na svoju ruku i tako vecina i uradi triple test.
Dr koji za UZ pracenje trudnoce vazi za apsolutnog autoriteta kod nas (ovo misle cak i njegove kolege koje su po definiciji sujetne i ne hvale tako lako), on ne predlaze trudnicama triple test. Njegova pouzdanost nije zadovoljavajuca i lako moze da se sa rezultatima upadne u statisticku igru u smislu da pokazuje lazno ovakve ili onakve rezultate, sto mislim da je i kod tebe slucaj. Ta dodatna anksioznost nikome ne treba i zato i nije prihvacen kao rutinski test.
bundevica
bundevica

Broj poruka : 128
Location : Beograd
Datum upisa : 01.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 24/6/2014, 18:05

Laboratoije umeju da budu razlicite, ko ce ih znati. Ne secam se da sam vidla kod nekog da je dabl toliko super ,a tripl toliko razlicit. Ja bih na tvom mestu zvala Dr Novakov i posavetovala se sa njom, da eventualno mozda ponovis tripl kod nje, jer je ista laboratorija?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 24/6/2014, 19:16

Sofija, ovo sam radila u Nisu...a zamisli u NS mi je pokazivalo 1:100.000 kada je u pitanju 18 hromozom, a sada samo 1:1650. Prosto nije normalna tolika razlika...
Bundevica, hvala puno...pravo si  osmeh srce 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 24/6/2014, 20:21

Sofija Veks ::Laboratoije umeju da budu razlicite, ko ce ih znati. Ne secam se da sam vidla kod nekog da je dabl toliko super ,a tripl toliko razlicit. Ja bih na tvom mestu zvala Dr Novakov i posavetovala se sa njom, da eventualno mozda ponovis tripl kod nje, jer je ista laboratorija?
d 77 ,potpisujem Sofiju ,ako vec neznas sta da radis .
 ...jos nesto ...ako ti je lepo dr Novakov rekla da nema potrebe za daljim analizama ,zasto si ceprkala po tome  Laughing ?
 smatram da je ta dr Novakov veci strucnjak od Niskih lekara (bez potcenjivanja tvog doktora tamo ) ,ali ipak su veci strucnjaci u Bg i Ns ,moramo sve mi sa juga,istoka ...to priznati .kako god to izgledalo i zvucalo .
ja sam otisla sada na Uz tj onda na priv UZ ,i doca rece da i oni radde expertni i dabl itd ...ali kaze ,posto je vto  da odem ipak gore u NS ,gde sam i radila vto ,i ja sam jos tada resila da cu doci za NS ,bas iz tog razloga da mi se ne desi sumnjiv rezultat pa da bijem posle glavu sta je i dali je dobro .
 moja drugarica je imala dabl test 1:250 ,radila je AC (jer su joj svi rekli da radi AC ) i srecom sve je ok.rodila je lepu devojcicu .
mislim da je tvoj dabl merodavan i dobar ,ali verujem da si  jako zabrinuta -zato zovi Novakov i posavetuj se . osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce  osmeh srce
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 24/6/2014, 21:35

Uf Daco,taman se malo opustis i opet briga.Najbolje da vidis sa dr kod koje si radila dabl.
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bundevica 25/6/2014, 09:27

Kakva briga, videces Daco da brige nema  doktor 
Ne vredi sad muciti glavu zasto si uopste radila triple, jer nisi ti radila nista sto ti doktor nije rekao. Kakav je, takav je - ali je doktor i to tvoj koji ti je dao takvo uputstvo.
Ipak, slozicu se da su triple testu skloniji doktori iz domova zdravlja jer su manje upucuceniji u tematiku "po dubini" i ne znaju sve aspekte tih testova (i dobre i lose), a i vole da dobiju neki papir kojim ce da popune tvoj dosije gde ce crno na belo da stoji nesto sto je kao objektivno izmereno u laboratoriji, bez potrebe da oni sami tu zauzimaju neki profesionalni stav ili misljenje.
Ti razgovaraj sa dr Novakov, a ja ti preporucujem i dr kojeg sam spomenula. Njemu sve kolege skidaju kapu dole za umece u ultrazvucnom pracenju trudnoce, on kad ti nesto kaze, mozes da budes sigurna da je to apsolutno tako.
bundevica
bundevica

Broj poruka : 128
Location : Beograd
Datum upisa : 01.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ivanicasale 25/6/2014, 09:48

D77 drzim palceve da je sve ok.Tu ne mogu da ti pomognem u vezi doktora,ali ima ovde iskusnije cure koje znaju nesto o tome i ja kao laik mogu samo da se slozim s njima.Ali se nadam i verujem da bice sve ok. Grlim i ljubim te
ivanicasale
ivanicasale

Broj poruka : 2280
Godina : 36
Location : Zajecar
Datum upisa : 28.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 25/6/2014, 10:25

Hvala puno  zagrljaj 
Cekam da mi se javi dr Novakov.
Bundevice, a o kom dr se radi? Nisi mi napisala ko je u pitanju.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od sareni leptir 25/6/2014, 11:57

bundevice ,i mene zanima ko je taj doktor i gde ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 37 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 37 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 36, 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu