KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+49
malena 92
sandrolina
OKacica
Petkana
lela1984
ivanicasale
fight&faith
Vuchica
Strumfeta78
Ninche
Stenli
Klarica
dragana76ns
bulevarka
ragaco
fmala
Botox
buby
SoJa
daca32
twinsi
zvoncica36
anasrce
bak
Endzi
hocukusurnecuzvaku
lenabeograd
leptirko82
BiKsi :)
SladZana
tulumba
Likoli
mamadabudem
Niny
dunjas
saska1
PalcicaBg
KoMetaK
Star77
Mili2
sareni leptir
neca73
pluton1
d77
jelena*mama2andjela*
Smrdica
Sofija Veks
neris8
LaFolie
53 posters

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 7/5/2014, 11:34

Sofi super što su bebice dobro.Kako si ti?Jesi li umorna?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 7/5/2014, 11:36

Ja danas odnela urin na proveru i pustila krv.Trebalo bi na mesec dana,a ja na šest nedelja.Zaboravila sam kad treba.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena*mama2andjela* 7/5/2014, 13:30

hvala sofija,sladzana na odgovorima,
iskreno za ove analize sto mi je sladzana poslala nikada nisam ni cula ni radila a ove druge sam uglavnom radila,nesto po nalogu dr Crnogorac nesto po nalogu hematologa...

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 7/5/2014, 14:00

zvoncica36 ::
d77 ::Sladzo, divne vesti.  sunny 
Sofija, a ja nesto nisam shvatila hematologa...kaze mi da joj se javim sredinom juna, kada cu biti 14-15.nedelja i tada ce proceniti oko dalje primene fraxiparina. A koji to parametri pokazuju da treba ukinuti Fraxi?  Rolling Eyes 
Obično kad počneš sa fraxijem onda ga primaš celu trudnoću i 40 dana posle porođaja.Moja koleginica ga prima od et i Elezović joj je rekao da tako mora bez obzira što su joj vrednosti više nego odlične.Sad je u 33.nedelji,a vrednost d dimera joj je 255.Što znači više nego odlično.Prestani da prevrćeš očima i uživaj u trudnoći.Nisi jedina koja prima fraxi nažalost ni poslednja.Možeš i da prestaneš pa ćeš onda možda imati nekog smajlija.
Ala raspalila, zvoncica  sunny 
Ja samo prenosim reci hematologa...posto mi je D dimer 87, dr kaze da joj se javim sredinom juna sa novim rezultatima d dimera i anti 10 ili vec, koji je najbitniji u celoj prici i odlucice o ukidanju Fraxija. Mada, ne znam kako bih to prihvatila...ne bih bas da eksperimentisem...
 zagrljaj 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 7/5/2014, 14:07

D77, ja imam istu mutaciju kao ti. Uvek mi je D dimer bio dobar, ali niko nije pominjao ukidanje, vec su rekli da se prima i 6 nedelja iza porodjaja. Ja mislim da bi trebalo da primas celu trudnocu.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 7/5/2014, 14:52

D77, i meni je rečeno da se prima kroz celu trudnoću i nakon nje 40 dana.

Zvončice, hvala za informacije  ljubav 

Meni su leukociti povećani: 12,7 (3,4-9,7), hemoglobin i hematokrit malo sniženi, a za gvožđe nisu imali reagense Rolling Eyes 

Glukoza mi je 4,9 (3,6-6,1). Vidim da je u granicama, ali mi deluje mnogo, s obzirom na to da pijem gluformin (još danas i sutra).

ALT i ALS su sada ok  f
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 7/5/2014, 15:21

Glukoza ti je odlicna, za trudnice je do 5.2.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od tulumba 7/5/2014, 16:47

Zvončice 36 hvala puno  ljubav 
I ja primam Fraxiparin 0,3 zbog MTHFR heterozigota i PAI 4g/5g i primaću do 6 nedelja posle porođaja...Jednom mesečno kontrolišem D dimer...Ako krene da raste biće korekcija doze...Po nalogu prof.Elezovića...
tulumba
tulumba

Broj poruka : 443
Godina : 44
Location : Beograd
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 7/5/2014, 18:59

Da, da, 6 nedelja posle porodjaja. Tako sam i ja! Svanulo mi bilo kad se to zavrsilo, jer vise se nije imalo gde bosti! Jos sam se ja srecom 6 nedelja ranije porodila, to Arsa hteo da me spasi muka od bockanja! Zauvar i hvala mu na tome. No, vi nomojte ranije!  lol! 

d77, d dimer ti je ok, pretpostavljam bas zato sto primas heparin.

Niny, leukociti su uvek poviseni kroz trudnocu, glukoza ti je ok, bitno da ne prelazi 5.1 kako je meni prof Shu rekla. Ja sam je merila svakih sedam dana. Hemoglobin i ostalo pada kako trudnoca odmice, obavezno uzmi neke suplemente za trudnice koje sadrze gvozdje. Ja sam pila heferol. Jedino je grozno sto utice na stolicu, pa je jos teze obaviti nuzdu. Em progesteron stegne, em heferol dodatno, pa u kupatilu bude povuci potegni. lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Mili2 7/5/2014, 22:53

E meni se D dimer doveo u normalu i dr je rekla da ce ga mozda ukinuti i umesto toga da ce mi uvesti aspirin,sta vi mislite ?
Mili2
Mili2

Broj poruka : 79
Datum upisa : 29.04.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 8/5/2014, 07:46

Mili2, ne znam sta bih ti rekla, ali znam da ukoliko meni ukine Fraxi, zatrazicu misljenje dr Miljica, Elezovica i necu prihvatiti odmah to.
Jutroz uradila glukozu, jer me zabrinuste juce i iznosi 4,9. Mesecima, a mozda i par godina, jutarnja glukoza mi je tolika. Nadam se da je ok, jer su mi svi dr govorili da su opasne oscilacije u toku dana.
 zagrljaj 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od twinsi 8/5/2014, 09:32

Dobro jutro trudnice!

Konačno i ja da se upišem na ove divne strane  yes 
Koliko vidim sve ste uglavnom ok, tako i treba. Sofija i ja sam imala krvarenje, ali sada je sve u redu. Ne brini, to je izgleda postalo normalno.

Buby neka ti je živ i zdrav sinčić draga!

Ja sam u ponedeljak konačno završila sa prvim krugom analiza i sad neko vrijeme mogu da odahnem. Odradila sam:
- osnovni nalaz krvi i urina, odličan;
- urinokulturu, sterilan;
- ureu i kreatinin, odlični;
- torch war, očekivano dobri;
- dabl na svoju roku jer ovdje ženama preko 35-te ne daju da rade, po meni dobar;
- poslata krv za Nifty i sada čekam rezultate.

Bebac je dugačaka 5,3 a NT 1,2. Nosna kost formirana  yes 

Iduće nedelje ponovo kontrola zbog proširenih vena i da dr vidi da li ću ili ne primati boce zbog toga.

Toliko za sada, ljubim vas sve do jedne!


Poslednji izmenio twinsi dana 9/5/2014, 08:59, izmenjeno ukupno 1 puta
twinsi
twinsi

Broj poruka : 384
Godina : 47
Location : Podgorica
Datum upisa : 12.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 8/5/2014, 09:36

Tvinsi,dobro dosla!
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 8/5/2014, 09:57

D77, baš sam juče pisala da je i meni glukoza 4,9. Rekoše mi drugarice da je to ok.

Ja jutros vadila krv opet i sad čekam rezultate. Konačno odnesoh i urinokulturu, u originalnoj bočici  radost radost 

Meni od juče nekako iskočio stomak, baš se primeti  trudnica igra igra
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 8/5/2014, 09:59

Twinsi, dobrodošla na ove strane  osmeh srce  Koja si nedelja, nemaš ticker? Zašto si radila torch i war? Ne znam ni šta je to "war"?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 8/5/2014, 12:32

Meni je glukoza 4.2.Obično se vrti tu do 4.3.Jutros bila kod ginekologa i radila uz.Kaže dr da je sve ok.Definitivno je dečak.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 8/5/2014, 12:47

Zvonka, dobrodošla u dečački klub!  Laughing 

Twinsi, bravo mačko. Postavi tiker, lakše je za nas da te pratimo. A i za tebe, postaćeš zaboravna!  lol! 

Niny, bravo za stomače, jes, baš tako, samo odjednom odskoči u tim nekim nedeljama.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 8/5/2014, 15:43

Zvončice, bravo za dobar uz i za dečaka  bebe ljubav ljubav ljubav
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 8/5/2014, 16:38

Mili,

Meni je prdlog hematologa skroz razuman, ja bih je poslusala, ali opet, odluka je na tebi.

Twinsi draga, dobrodosla na ove strane!  yes yes yes radost radost radost 

Gde su ti vadili krv za NIFTY? I ja planiram za 2 nedelje da ga radim...

Grlim vas, drage moje!

Mene mm zeza da je u poslednjih par dana poceo stomak da mi se poznaje, kaze sigurno si zato malo krvarila, sirio se taj deo za dve bebice  Very Happy 
Sada sam dobro, zabola sam 12,5 sati sna, oborila sve sopstvene rekorde u spavanju!  lol! 

Inace sam dobro, samo se naravno lako umaram. Pre trudnoce su me uvek ljudi pitali kako sve postizem i otkud mi energija da toliko radim, nakon posla imama svasta nesto, vikendom (a i cesce) obavezni clubbing do zore...tada sam bila kao onaj energetski zeka sa reklame Duracell, a sada su mi zamenili Duracell sa nekom kneskom kopijom, pa kada krenem imam energije, ali veoma brzo se umorim, onda malo odmor, i onda mogu opet  lol! 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 8/5/2014, 16:57

Inace, sada zakazah prvi ekspertski pregled. Ipak je odluka pala zbog veoma dobrih preporuka ovde na Novi Sad, i Dr Novakov, radicu 20-og marta, predvece  yes yes 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 8/5/2014, 18:23

Zvoncice, ja se bas ubedacila nak postprandijalne vrednosti secera od 6,9  Crying or Very sad ...definitivno punjena paprika ne prija...
Sofija, istu dr cemo posetiti, ja cu 2 dana kasnije...  sunny 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 8/5/2014, 18:26

Mislis, 20.maja?! Marta neces sigurno! lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 8/5/2014, 20:07

Hehe marta/maja, potatoes, potatos  Razz 

Tako je i pre par nedelja mm napravio lapsus: kada smo bili u Novom Sadu, zena koja vodi agenciju i izdaje nase sobe i apartmane u Novom Sadu dok smo mi u Beogradu, a koje smo bili tokom aprila zatvorili da bih ja tada spremala tamo disertaciju, vidjala me je u proseku jednom nedeljno dok sam bila tamo. I onda smo odlucili da ostanemo tamo do kraja meseca, tj. da produzimo jos nedelju dana da apartmani budu zatvoreni za iznajmljivanje, pa je mm zvao da joj javi, i resio je da joj kaze razlog (moja trudnoca). E, sada, ona me je videla neki dan pre toga, i naravno stomak se nista nije primecivao. A on je zove, i kaze joj da smo odlucili da ostanemo u NS-u jos nedelju dana, jer sam ja u 9-om mesecu trudnoce (umesto u 9-oj nedelji trudnoce)!   b   v Mogu da zamislim njenu reakciju, da je pomislila da je zesce folira, jer ni "S" od stomaka nije bilo, a ja zamisli u 9-om mesecu!  lol!  Sto je najveci fazon on uopste nije primetio da je pogresio, pa sam morala da mu sufliram Wink

D77, mi se bas lepo pratimo  Very Happy   osmeh srce
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 8/5/2014, 23:10

Twinsi draga jos malo stomaci da iskoce pa da ih prosetamo po gradu  osmeh srce 
Zvoncice  bebe 
Trudnice  ljubav 
Uzela rezultate jutros, heterozigot na MTHFR i faktor II. Sjutra kontrola kod hematologa.
Ja sam ovih dana mjerila secer po ustajanju, 4.9, dr jaze ok ali mi je rekla siofor do 16. nedelje, doduse smanjila mi je dozu.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 8/5/2014, 23:13

Nema nam ragaco odavno.
Sofija vec u 9.tom  Very Happy 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 4 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5 ... 22 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu