KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+49
malena 92
sandrolina
OKacica
Petkana
lela1984
ivanicasale
fight&faith
Vuchica
Strumfeta78
Ninche
Stenli
Klarica
dragana76ns
bulevarka
ragaco
fmala
Botox
buby
SoJa
daca32
twinsi
zvoncica36
anasrce
bak
Endzi
hocukusurnecuzvaku
lenabeograd
leptirko82
BiKsi :)
SladZana
tulumba
Likoli
mamadabudem
Niny
dunjas
saska1
PalcicaBg
KoMetaK
Star77
Mili2
sareni leptir
neca73
pluton1
d77
jelena*mama2andjela*
Smrdica
Sofija Veks
neris8
LaFolie
53 posters

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 6/5/2014, 06:00

P.S. Koja sam ja kretina!
Kada sam radila PAI i ostale mutacije, valjda sam se toliko unezverila sto sam pai heterozigot, da sam predvidela sve ostale analize! Naime, dokona trudnica sta ce drugo radit izmedju 5 i 6 ujutru, nego preturati po hrpi svojih analiza. I jbt nadjoh da sam radila sve analize, ukljucucuji i stecene trombofilije, i sve su mi bile dobre, samo sto sam se ja toliko opteretila jednim negativnim rezultatom (pai heterozigot) da sam apsolutno smetnula s uma da sam sve to vec radila. Rezultati su svi fala Bogu dobri, radila sam i antitrombine III, Protein S, Protein C, Inhibitor aktivatora plazminogena (PAI1), vreme krvarenja, vreme koagulacije, INR i jos svojekakve skracenice. Srecom, sada ih nadjoh, pa ukoliko budem ponovo isla kod hematologa, da pokazem, jer sam prosli put na pregledu rekla da nista nisam radila. Ispran trudnicki mozak...  Rolling Eyes 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 6/5/2014, 10:31

Sofija i ja se ovih dana pitam cemu mi mozak sluzi  Very Happy 
Mene probudila sestra sa genetike da u cetvrtak podignem ostale trombofilije koje su tek sad gotove, sama sam pai radila. Jos sam neki mutant znacu uskoro koji.  Laughing 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 6/5/2014, 15:31

Dabl dobap  Very Happy 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 6/5/2014, 15:37

Sladzo,super!
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 6/5/2014, 17:32

Super Sladzo!  yes yes 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 6/5/2014, 17:38

Sladzo, divne vesti.  sunny 
Sofija, a ja nesto nisam shvatila hematologa...kaze mi da joj se javim sredinom juna, kada cu biti 14-15.nedelja i tada ce proceniti oko dalje primene fraxiparina. A koji to parametri pokazuju da treba ukinuti Fraxi?  Rolling Eyes 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 6/5/2014, 17:46

Uh, ni meni to bas nije jasno. Mozda vrednosti D-dimera? Mog hematologa je n.pr interesovalo da li sam ikada imala neke probleme sa venama, ili neko iz moje porodice, sto kod nas nije bio slucaj. To, u kombinaciji da nemam osim urodjene PAI heterozigot mutacije, da nije homozigot, i da nemam nijednu stecenu trombofiliju, da nemam istoriju bolesti u porodici, i da sam svakako u prvom trimestru pokrivena terapijom aspirinom je prevaglo da mi se ne uvodi tek sada fraxi. Ali mislim da sam vec primala fraxi od pocetka, da bi verovatno nastavila. Ne znam ni sama, svaki dr ima po tom pitanju razlicito misljenje, jer je to relativno nova oblast i za njih. Videh da je slicna situacija i na stranim sajtovima.

Mozda ce ti devojke koje primaju ili su primale fraxi bolje znati da odgovore zasto bas tada...

 ljubav 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od hocukusurnecuzvaku 6/5/2014, 20:38

Trudničice moje drage, samo da vas sve  zagrljaj  i pošaljem  ljubav ljubav ljubav  i maziće za vaše bebiće  d d d 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena*mama2andjela* 6/5/2014, 22:18

Drage moje trudnice,pre svega veliki  usne za sve od nas troje.
Imam pitanje za sve vas,naime citam vase postove i nazalost svaki drugi treci post se odnosi na neke genstske mutacije itd pa me zanima kako ste ih vi " otkrili" tj koje to testove radite?
Ja i mm smo u sklopu pripreme za VTO radili oboje,na nase isnsistiranje, genetski kariotip tj ispitivanje hromozoma i oboje smo dobili rezultat uredan zenski tj muski kariotip. Jel to taj test?

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od leptirko82 6/5/2014, 22:22

Bravo, Sladzooo!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SladZana 6/5/2014, 22:54

Hvala drugari. Ova info o trombofilijama me malo uzdrmala ali sam pod fraxijem pa sam opet mirnija, u cetvrtak cu znati sta sve posjedujem  Very Happy 
Jeco to su analize na trombofilije prije svega faktor V Leiden, faktor II, MTHFR I PAI.
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 6/5/2014, 23:00

Jeco, imas i za stecene trombofilije, pored onih genetskih koje ti je Sladza napisala:

-brojenje trombocita
-vreme krvarenja
-protrombinsko vreme
-aktivisano parcijalno tromboplastinsko vreme APTT
-fibrinoliza
-fibrinogen-gravimetrijski
-protein C hromogena metoda
-protein S  
-lupus antikoagulans
-rezistencija na aktivirani protein C koagulacijski
-antitrombin III
Inhibator aktivatora plazminogena (PAI 1)
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 7/5/2014, 01:01

Trudnicice jedan veliki zagrljaj od prezauzete mame  d d d d d  Sofi nadam se da se krvarenje smirilo,ovdje je bar 80 % zena imalo krvarenje u toku trudnoce,i ja sam oko 11 nedelje krvarila jedno 4-5,tako da razumjem sve zene,sta prolaze tad...Sladzo Bravo za dabl,tulimba super vijesti...Ostale drage zene  ljubav ljubav ljubav ljubav 
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 7/5/2014, 01:33

Za sada se smirilo, Endzi, iskreno se nadam da ce na tome da ostane...

Ljubac najsladji za tvoju medenu smizlicu preslatku!!  osmeh srce ljubav 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 7/5/2014, 09:14

Slađo, bravo za dobar dabl  bb bb bb bb 

Sofija, dobro je da je stalo krvarenje  usne  usne  usne 

Ja sam danas nosila urin za urinokulturu i tamo mi kažu pogrešna bočica  affraid Odem i kupim u apoteci bočicu baš za urinokulturu, svašta, nikad čula za tako nešto  Rolling Eyes I sad moram opet da idem sutra.
Jel se ta bočica mora cela napuniti, jer vidim da ima neku pregradu unutra?
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 7/5/2014, 09:52

nisam ni ja cula za tu "specijalnu bocicu".ja prosli put nosila u onoj za urin.Sta nece izmisliti.
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 7/5/2014, 10:03

E ne moš više ni da piškiš u staru bočicu, kako je vreme došlo!  lol! Nikad čula za bočicu sa pregradama. Ti im Niny napuni, ko ih šiša, bolje da ima viška, nego da opet dolaziš.  lol! 

Sofija, a d dimer, kontrolišeš li ili ne? Kod kog hematologa si bila?

Fraksi se daje na osnovu mutacije i visine d dimera.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od bak 7/5/2014, 10:16

Niny, nosila si u dz? Bocicu koja ima unutra onaj deo sa crvenom i zelenom podlogom, ako je to ta koju opisujes napunis urinom i zatvoris. Sacekas minut i prospes urin i tako praznu sa zasejanim podlogama nosis.
Neka ti daju u apoteci, imaju oni pisana uputstva. Ili nek ti objasne, ali to je sustina.

Godinama vec ovde ne moze da se nosi za urinokultur u obicnim bocicama.  Rolling Eyes Sviraju....

Ili odnesi privatno u cemu hoces  Rolling Eyes 

Trudnice  osmeh srce 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 7/5/2014, 10:31

Hvala Bak. Ja bih je ladno odnela punu, da mi nisi rekla  lol!  Kupila sam je već, ali mi ne rekoše ništa u apoteci. Do sad sam nosila u Pasterovu, tamo se nosi po starinski, u običnoj bočici za urin.
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od anasrce 7/5/2014, 10:59

Drage moj trudnice samo da vas sve cmoknem i zagrlim  ljubav 
Sofija drago mi je da je krvarenje stalo i da se bakanicama sve super!
Sladjo bravo za dabl!
Niny nasmejala si me bas za ovu bocicu  Very Happy
Uradio ovako kako ti je Bak objasnila, nikako da nosis punu, onda nece vredeti nista  usne 
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Strumfeta78 7/5/2014, 11:20

Bocica za urinokulturu se zove urispekt.
Moze i da se u obicnu sterilnu bocicu piski, pa se u taj urin umoci taj poklopac, drzi minut, i vrati u onu bocicu i zatvori.
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 7/5/2014, 11:26

Niny ::Slađo, bravo za dobar dabl  bb bb bb bb 

Sofija, dobro je da je stalo krvarenje  usne  usne  usne 

Ja sam danas nosila urin za urinokulturu i tamo mi kažu pogrešna bočica  affraid Odem i kupim u apoteci bočicu baš za urinokulturu, svašta, nikad čula za tako nešto  Rolling Eyes I sad moram opet da idem sutra.
Jel se ta bočica mora cela napuniti, jer vidim da ima neku pregradu unutra?
100 puta sam radila urinokulturu i mogu ti reći da te bočice postoje min.10 godina.To unutra je podloga.Ako daješ samo urinokulturu onda treba da uradiš sledeće.Prvo se opereš kad ustaneš pre piškenja.Prvo se malo ispiškiš pa tek onda napuniš flašicu.Zatvoriš je i ostaviš urin da odstoji oko 2 min.Otvoriš flašicu i prospeš urin,ali sve vreme dodiruješ samo poklopac od flašice(nikako podlogu) i zatvoriš flašicu.Odneseš tako zatvorenu.Ako treba da daješ urin i urinokulturu kupuješ dve flašice(običnu za urin) i flašicu sa podlogom(za urinokulturu).Isto se prvo opereš.''Pustiš'' malo urina u wc šolju,a odmah zatim ''napuniš'' flašicu za urin,a posle nje flašicu za urinokulturu.Postupak za urinokulturu je isti kao gore treba da odstoji,pa da se prospe,...

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 7/5/2014, 11:27

Tulumba čestitam!Pa ti si nam trudnica.DIVNO!!!

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 7/5/2014, 11:27

Slađo super za dabl.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 7/5/2014, 11:32

d77 ::Sladzo, divne vesti.  sunny 
Sofija, a ja nesto nisam shvatila hematologa...kaze mi da joj se javim sredinom juna, kada cu biti 14-15.nedelja i tada ce proceniti oko dalje primene fraxiparina. A koji to parametri pokazuju da treba ukinuti Fraxi?  Rolling Eyes 
Obično kad počneš sa fraxijem onda ga primaš celu trudnoću i 40 dana posle porođaja.Moja koleginica ga prima od et i Elezović joj je rekao da tako mora bez obzira što su joj vrednosti više nego odlične.Sad je u 33.nedelji,a vrednost d dimera joj je 255.Što znači više nego odlično.Prestani da prevrćeš očima i uživaj u trudnoći.Nisi jedina koja prima fraxi nažalost ni poslednja.Možeš i da prestaneš pa ćeš onda možda imati nekog smajlija.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 3 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 3 od 40 Prethodni  1, 2, 3, 4 ... 21 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu