KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+60
neris8
malena 92
bulevarka
lilly13
Afrodita
Likoli
InNaturaVeritas
anasrce
noja
JednaSova
djole42
neca73
jovanka.draskic
SladZana
ChillyVilly
hocukusurnecuzvaku
Petkana
Mili
Sofka
Ceca797
saska1
Ninche
mamadabudem
Endzi
KoMetaK
ragaco
OKacica
Strumfeta78
ganedina
ninica2
Star77
fight&faith
nadalica
insomnia
Vuchica
karakaca
sareni leptir
annci
Ninana
MAAKKI
ariadne69
lelas
jelena*mama2andjela*
SoJa
Erata
bak
SannI-AlL
d77
mijaki
JocY
Sofija Veks
BiKsi :)
leptirko82
PalcicaBg
ivanicasale
Niny
bundevica
najdi10
zvoncica36
srculence4me
64 posters

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 31/3/2014, 09:34

Lelas, veliki  zagrljaj  bez  obzira za sta se budes odlucila.
Kada sam ja bila 1x kod Kopitovicke, odmah mi je napomenula histeroskopiju, ali hoce prvo da uradi UZ. Dok sam se spremala, ja kukala da mi je dosta vise intervencija i hvala Bogu, ona je bila odusevljena stanjem materice i endometrijuma i rekla da zaista nema potrebe za histereskopijom.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 31/3/2014, 09:38

lelas ,znaci i ti imas miom na zadnjem zidu materice ? meni je radjena histeroskopija ,otklonjen septum ,ali nije diran miom .a kopitovicka sada videla 3 kom.miomcica ..15,10,8mm.ja bas pitala dal ce smetati ,ona kaze nece -ali je doboro da se prate kada dodje trudnoca.
i ja sam razmislajla o biljkama bezobzira sto iomi sada ne stvaraju probleme ,ali meni je sada kasno -vec sam pred vto ,a inace sam se bacila na biljke ranije zbog urepalazme pa i nebih ni mogla da uporedo pijem nesto i za miome .
ali probaj imas svasta ...dosta hvale Femisan kapi ...ja sam za prolaktin i hormone koristila floravitex kapi(proizvodi mediflora -n sad ,ja mislim)

izmedju ostalih cajeva ias i ovaj ...pa pogledaj http://www.bastabalkana.com/2013/10/caj-za-miome-na-materici-ciste-upale-jajnika-polipe-biomiom/
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 31/3/2014, 09:43

Na Fet bi isli na leto ,sto je blizu.
Profesorka kaze ,normalno da razmislim i odluka je moja,cak mi je dala priv.broj doktora iz fronta koji je dobar za operaciju mioma ako necu kod nje.Na uz nije mogla lepo da vidi desni jajovod tako da sumnja na hidrosalpinks ostaje.Nije napisala dijagnosticka laparoskopija vec operativna.
Bar dodjoj do informacije koji je dr u frontu dobar za te stvari.Dr Rastko Maglic.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 31/3/2014, 09:44

Brbljiva tvoji su bas mali ,tako da ne brigaj,rekla bi ti ona da su za uklanjanje.kod mene se prosirio i na prednji zid.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 31/3/2014, 09:48

Da ,nije naglasano da operacija bude laparoskopska ,sad videh.PIse operacija mioma i rehisteroskopija.
Problem mi je muz .koji za operaciju nece da cuje.Lepo su mi zene rekle,da ga cuvam a ja mu uvek sve pricam sto doktori kazu,saznam procitam i sad on vise ne moze da se bori,cinimi se da ce odustati.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 31/3/2014, 09:49

Ceco, navijam za tebe, da beta lepo poraste. Trudnoća postoji i verovatno će ti reći da nastaviš terapiju i ponoviš za dva dana. Svi se nadamo da će se srećno završiti. Držimo fige draga! :)

Lelas, veoma zanimljiv izveštaj i meni se sve dopada. Ne dopadaju mi se dijagnoze naravno, ali mi se dopada Kopitovićka, sve više i više. Žena je očigledno bolji stručnjak od svih kod kojih si do sada išla i to moraš uzeti u obzir. Pogledaj koliko je žena samo na kutku koje su zahvaljujući njoj sada trudne, ili imaju decu. Ja bih zaboravila sve što su mi drugi govorili i okrenula se samo ka njoj i poslušala sve njene savete. A onda kada me ona pripremi, otišla bih po smrzliće u Prag. Tako bih ja da sam na tvom mestu. Ne znam zašto si tako olako prešla preko Gocinog stava, da neće da ti radi VTO dok ne ukloniš miom. Ja bih itekako razmislila i o tome šta kaže Goca, jer je i ona žena stručna, bez obzira na neke druge stvari koje je prate. Nije mi jasno kako ti to muž ne dozvoljava operaciju!? Kako on može da proceni šta treba da se radi. Valjda treba da te vode stručnjaci kroz ovu priču, a ne muž, kojem je žao da te seku i svaka mu čast na tome, ali ne čini vam time dobro i to vas neće dovesti do cilja. Ti znaš da ja verujem u čajeve, ishranu, akupunkturu, ali kada je u pitanju problem koji je narastao do većih razmera, tada u kratkom roku može pomoći samo hirurgija. Meni je Mančić rekao da bi mi mogao izlečiti hidrosalpings i da je glupost što su mi zatvorili jajovod. Ja u to verujem. Ali isto tako znam da bih se i da sam ranije otišla kod njega, opet pre odlučila da ga hirurški zatvorim i idem na vto, nego da pokušavam sa njim. Zašto? Pa zato što za sve te alternativne metode treba jako puno vremena, ne može preko noći. U pitanju je godina, dve, da bi se uradilo nešto sa jajovodima, velikim miomima itd. Barem sam ja stekla takav utisak, da je tu potrebno dosta truda i vremena. A ja imam 35 godina i da li se meni isplati da čekam? Ili da idem na sigurniju varijantu?
Isto tako, ti imaš 38 godina. Ako sada kreneš sa čajevima, alternativama, to možda potraje do 40. Možda rešiš miom, ali gubiš na drugoj strani, na vremenu, kvalitetu jć, sveopštem stanju koje doprinosi trudnoći. Ja bih išla na operaciju, a paralelno bih uzimala i čajeve i išla na akupunkturu. Ne bih slušala muža, ni doktore koji su ispod nivoa Kopitovićke, kada je u pitanju ovaj naš problem. Žena zna i pošteno ti je rekla šta i kako treba da činiš. Što se tiče Sonje, ona se ne udubljuje u naše stanje. Tamo se radi aspiracija i ET, a sve ostalo je na nama i na doktorima kojima ovde ukažemo poverenje. Izvini ako sam direktna, ali kažem ti kao svojoj sestri. Uzmi stvar u svoje ruke i pusti muža. Kada dođete do bebe, zahvaliće ti na odlučnosti!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Strumfeta78 31/3/2014, 09:51

Lelas izvini, ali na prvom mestu je tvoje zdravlje...Tu odluku donosis sama, a muz treba da bude samo podrska, a ne da otezava. Miomi mogu da budu i opasni, nevezano za ostvarenje trudnoce...eliminisi ti to sto pre, pa onda po bebe...jer ako ostanu, mogu da rastu i uporedo sa bebom, pa da i nju ugroze...
Strumfeta78
Strumfeta78

Broj poruka : 957
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 08.11.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 31/3/2014, 09:52

Lelas, nema odustajanja...  zagrljaj 
zato ja svom muzu mnogo toga nisam govorila i sve drzala u sebi(sto nije bas pametno)...jer, ne znam sta bi mu se desilo kada bih mu rekla da sam otpisan slucaj i da mi dr govore da ne mogu imati svoje dete. On za najmanju sitnicu trci u wc i umire od bolova u stomaku.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 31/3/2014, 10:01

Ja sam svom govorila sve i u svemu me je podržavao, ali i da nije, ja bih uradila po svome. Ne bi me mogao odgovoriti od operacije, ako treba da idem. Ja sam u Mišoviću ležala sa ženom koja je izgubila bebu u 20 i nekoj nedelji, sina...užas!!! Imala je miom sa jedne strane i hematom sa druge, a beba je bila u sredini. Prokrvarila je i onda je nedeljama ležala u bolnici, na održavanju trudnoće. Pratili su je svakodnevno, ali hematom umesto da se smanjuje, on je konstantno rastao. Sa druge strane je bio miom i u nekom momentu se zdrav bebac ugušio od pritiska. Ali ona neće da operiše miom. Kaže to će ona čajevima. Doktor Đerić, koji je i meni radio kiretažu joj je rekao više puta da razmisli i da kada se malo oporavi dođe da joj to operišu, ali ona to jednostavno neće. I ja sam pričala sa njom - ne! Zašto, nije mi jasno. Imala je 41 godinu i to joj je bila prva trudnoća. Inače, kada dođe do trudnoće sa miomom, kritičan je period dok beba ne preraste miom. Strogo se miruje, postoji rizik od gubitka ploda i nije nimalo jednostavno.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 31/3/2014, 10:04

Slazem se Erata...ono sto ja resim, ne postoji niko ziv ko ce me odvratiti od toga.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bak 31/3/2014, 10:05

Lelas, duso, ja sam ti svoje misljenje rekla. Svaka cast muzevima, ali za takve stvari ptam samo lekare. Takvi miomi mogu i u trudnoci da prave problem, moras misliti i na to. O hidrosalpingsu da i ne pricam, o njima je valjda sve receno. Razmisli jos malo pa u akciju!

Ceco, nema druge osim da sacekas sutra ja da tad navijam jako  igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 

Koracaljke  sreca 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 31/3/2014, 10:07

Erata ,ti znas da cenim tvoju iskrenost i direktnost,tako da potpisujem sve sto si rekla.
Nisam ,olako presla preko Gocinog stava,ali sam otisla po jos neko misljene ,izmedju ostalih dr Arsic iz fronta kod koje sam od 2009.I tako trazeci jos neko misljenje ,prosle godine,sa sve muzem,koji se uvek nudi da ide sa mnom,jer se on vise sekira od mene,i on cuje tu za rizike prilikom operacije.i inaj deo ,da miom ne smeta ,pa prelomismo vise je bilo protiv nego za operaciju.Ne odlucuje muz ,naravno ,ali covek samo prica da sam mu ja najvaznija i sta ce mi sve ako se materica ne oporavi ,probusi i tako to.On brine,mnogo se napatio u zivotu i ovu borbu svata ,idemo dalje,treba pokusavati.Cak je bio i protiv trece stimulacije ,zbog komplikacija koje sam imala posle prve i druge.Ali ne moze ovo realno da sagleda.Najbolje da pustim da se malo smiri pa ponovo da navalim.
ja ove godine punim 40 godina.Cak sto se alternative tice ,razmisljam i totalnom gladovanju ali bi mi to bas iscrpelo organizam.
Kuma ,mi je trenutno kod Goce i ja joj nedam dok je Goca skroz ne ispita i da pomislja na Prag.Prag nudi savrsenu uslugu,ali njoj treba neko da je pripremi ,tako da o Goci imam lepo misljenje kao dijagnosticaru.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 31/3/2014, 10:12

Mislim da je to pravi način,ako si ti za intervenciju.
Pusti ga da se malo smiri,pa polako pretresite sve za i protiv...
Na kraju krajeva,ići na FET sa ovakvim stanjem,to isto znači svesno preuzeti rizik...

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 31/3/2014, 10:12

Ja sam uvek tražila doktore koji će mi naći problem, predložiti neku intervenciju, a bežala od onih koji mi pričaju da je sve ok, da je milion žena zatrudnilo sa tim istim problemom, da se opustim...
Jeste lakše kada ti neko kaže - ma ti si super, ništa ne treba, samo sreće, ali da li to daje rezultate? A rezultat je samo jedan i ako ga nema, džaba ljubaznost i lepe i utešne priče. Ja sam sve živo uradila, išla pod nož, sve analize, prekopala internet uzduž i popreko...Zato sada želim da uživam, daće Bog nadam se. Da se ne potežem svaki čas po ordinacijama i da budem pod lupom. Da dani idu i stomak raste u miru i tišini.
Ako i ostvariš trudnoću sa tim problemima, ne gine ti stalno praćenje i maltretiranje, ultrazvukovi...Sigurno ne želiš to za svoju bebu, već da joj pripremiš kućicu kao bombonicu i da može lepo da raste, bez stalnog promatranja, brige i strepnje.
Izvini na direktnosti. Ljubim te i znaš da ti želim najbolje.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 31/3/2014, 10:15

Što se tiče protokola, meni se čini da Prag uvek radi kratki, svima. Da li se varam? Ne sećam se da je neko kod njih imao dugi.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 31/3/2014, 10:24

upravo tako erato ....cim nema uspeha znaci da nesto ne valja ,doktori ili ja i moj organizam .
 ja i moj mm se jedno drugome podrska ,a moj mm je cudo -dupla pozitiva.mene izgleda da ce sada vratiti na poso ,za koji ja naravno nemam vremena .a mm mi samo govori -PRVO VTO I DA TO RESIMO ,PA SVI OSTALO -POSAO CES ,NACI .-
naravno da i ja tako razmisljam ,svakako mi je preca vto od svega ..
cula si devojke ,najbolje je slusati i vezati se za jednog doktora ako vec imas ovde pripremu za Prag ,a koliko vidim Kopitovicka je vrh doktor -za sve ovde u Srbiji.
Ja da sam na tvom mestu ,isla bih na operaciiju ukoliko to moze da pomogne vto uspehu (a sigurno da moze !),pustila bih mm malo da se ohladi i postepeno bih razgovarala i ubedjivala ga .
objasni mu da to moze imati debele posledice ,ukoliko se toga ne resis.i ko sto rece cura ovde ,ipak smo mi u godinama ,blizimo se 40im.nemamo vremena za gubljenje ,a ni cajeve .srecno ti bilo ,sta god odlucila .
 d77 ,javljaj  betu ! sad ces se smiriti kada vidis trocifreni broj ...juhu ... ljubav  
 ljubav  ljubav  ljubav  ljubav  
 ceco ... f  f  c  c  c
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 31/3/2014, 10:26

Leptiricu, dajem krv tek u 16h.  Rolling Eyes 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 31/3/2014, 10:29

znam ,citala sam ----ali beta je beta ,,taman ce do 16h da poraste jos..! Wink
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 31/3/2014, 10:30

Neka se duplira i bicu zadovoljna  sunny 
Mada, za 12dnt beta od 600 je ogromna.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 31/3/2014, 10:31

nek je ,neka je ..samo neka raste ....ne buni se mnogo .. Very Happy  Very Happy  Very Happy
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 31/3/2014, 10:44

d77 ::Neka se duplira i bicu zadovoljna  sunny 
Mada, za 12dnt beta od 600 je ogromna.

Hahahah, a šta ako bude 1000?  sreca sreca sreca sreca 
d77, nemoj sad da sitničariš možda budu dvojke, trojke  beba beba beba f f f f Samo nek se rađaju bebe bebe 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 31/3/2014, 10:45

MM, ubacen 1 embrion  sunny 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 31/3/2014, 10:47

Hihihi.....videćemo koliko je ubačeno....Ja tipujem na hiljadarku  beta 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od mamadabudem 31/3/2014, 10:48

A Sofija je apsolutni beta-rekorder!  yes   sreca 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 31/3/2014, 11:01

Mislis da je biolog ubacio tudje embrione?  smajli angel 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 20 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 20 od 40 Prethodni  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu