KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+67
Star77
Mili2
Mili
neris8
Sofija Veks
mamadabudem
d77
karakaca
jelena*mama2andjela*
caci
Likoli
ivka
anasrce
veki1
smarija
Ninche
Erata
zvoncica36
Orline
tetreb
ChillyVilly
kockicaaa
makica1984
buby
Vuchica
KoMetaK
mrsbg
ninica2
Ema78
MAAKKI
Klarica
JocY
lilly13
pluton1
dragana76ns
Botox
hocukusurnecuzvaku
noja
neca73
lenabeograd
BiKsi :)
Stenli
fmala
lelas
Endzi
bulevarka
cufta
fight&faith
saska1
missile
leptirko82
cicsa80
ragaco
SladZana
zoxa
bak
ganedina
SoJa
PalcicaBg
Niny
Strumfeta78
Simona
vivijen
lenjivica
Struzzo
LaFolie
nina :)
71 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 25/4/2014, 16:30

D77, znas me, znam te Wink

Da, dve nedelje se ceka...ja jos nisam odlucila gde cu da ga radim, za sada se premisljam izmedju Konzilijuma i MediGroup. Ipak ne bih da ga placam 900 evra ako vec ima za 700, a cisto sumnjam da su rezultati manje pouzdani...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 25/4/2014, 16:35

A nejasno mi je zasto je u NS skuplje nego u BG?  Rolling Eyes 

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 25/4/2014, 16:40

Valjalo bi ih pitati, mozda su i oni snizili cene...mislim da ga ovde radje redje nego u BG-u, kada sam pitala pre neki dan dr u Genesisu, ona je rekla da su oni od nedavno poceli da je rade, Konzilijum i Jeveremova je rade vec par godina, mozda i to ima veze sa formiranjem cene. Ili eventualno da gde salju za obradu rezultata, kosta vise...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od d77 25/4/2014, 16:44

Pa da, Sofija...Genesis je krenuo krajem februara ove god.i znam da salju u Kopenhagen na obradu.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 25/4/2014, 17:10

Vi koje nosite blizance, pe nego odradite NIFTY ili AC, raspitajte se o rizicima i razmislite da li biste bile spremne da rizikujete jednu bebu zarad druge ili obe, ako nedaj BOze rezultati budu losiji. Ipak ove analize kostaju, a kako sam ja shvatila neke duple mame i posle visegodisnjeg citanja, AC nije pouzdan, jer ne znaju iz cije su posteljice uzeli plodovu vodu. Verujem da je tako i za NIFTY, jer kako ce odrediti koji plod "ne valja". Mogu da vam daju samo rizik. Drugo, mislim da se na dabl, tripl ili kvadripl testu moze da sazna priblizno isto. NIsta nije garancija, a opet... Ja sam se kad su mi predlagali AC raspitivala, citala i shvatila da ja zelim to dete kakvo god da je posle svega i da cu biti spremna da se nosim sa svime. Ono sto se secam je da kod 2 trizomije deca ne zive duze od mesec dana, kod Tarnerovog sindroma mogu da imaju normalan zivot i da se nikad ne otkirje da ga imaju, a za Dauna vec znate. Moja prijateljica je rodila blizance, jedno je Daun, sad ce 2 godine i iako se muce, ni danas, da moze da vrati vreme, bi zadrzala bebe, jer tu ljubav koju dobijaju od bebe sa daunom ne dobijaju od druge. Ona nije radila nista osim dabl i tripl testa jer su joj rekli da je nepouzdano, a beba se sve vreme krila u karlici i rezultati su joj bili dobri i za jedan i za drugi test. Ni NIFTY ni AC ne garantuju da beba nece imati nekih drugih zdravstvenih problema koji su mnogo gori od ovih sindroma. Kad sam ja svom dr rekla da ne zelim da radim AC i da cu prihvatiti to dete kakvo god da je, rekao mi je, pa jeste, postoje mnoge druge dg koje se ne otkrivaju ovim testovima a koje su mnogo gore. Ja nisam radila nista od testova, jer nisam bila spremna na ono sto sledi posle, ako ne daj BOze nesto ne valja. Prvo smo mislili da idemo na PRENA u Sloveniju, a onda odustali, jer je beba bila ok po UZ i dabl, na prekid nismo bili spremni, pa sacuvasmo pare. Najvaznije je da se nadje dobar lekar koji zna da pogleda dobro na UZ i da ima dobar aparat. I, da jos vazniej od toga je da mazite i pazite vase bebice, da budu zdrave i lepo rastu!  osmeh srce osmeh srce
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 25/4/2014, 17:27

Kometice sve si lepo napisala i ja se slažem sa tobom.Mislim čak da test iz krvi nije pouzdan kad su blizanci u pitanju i donacija.Takođe znam da ni AC nije pouzdana kod mnogih bolesti.Pisala sam na temi AC o devojčici sa autizmom,a rezultati dabl,tripl i AC bili odlični.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 25/4/2014, 17:27

Bas tako, Kometa...to su teske odluke, ali ja sam veliki optimista otkako sam krenula sa ovom trudnocom, za razliku od prve, jer je mozak cudo, i za dobar, i za los uticaj.
Ja sam neka sredina izmedju osloniti se skroz na medicinu, i pustiti da priroda ucini svoje...bas kao i za sve terapije - s jedne strane zelim da budem pokrivena terapijom, jer ne zelim da nicim ugrozim svoje bebice, ali sa druge strane zelim da svaki put dobro promislim i da li mi je ta terapija zaista neophodna, jer, ako nije, ona takodje moze da steti ili meni, ili bebicama, ipak se u telo ubacuje nesto sto prirodno nije namenjeno, sto je vestacki, i sto doktori jedni misle da ti jeste potrebno, a drugi cak da ti steti. Takodje znam da mi koje smo u VTO procesu radimo mnogo vise analiza, a recimo negde sam procitala da se procenjuje da oko 2/3 ljudi ima neku vrstu genetskie mutacije, pa eto ih silne trudnice u prirodnim trudnocama izvedose trudnoce, cak i one koje su pokusavale prirodnim putem da zacnu po nekoliko godina...Moja drugarica se pre par dana porodila sa 40, prirodna trudnoca, od terapije je samo prva tri meseca pila folnu, i do 32-nedelje je primala 1x100 utrogestana, i to je sve. Vozila je, seksala se, letela avionom, djuskala na koncertima...dubl joj nije dobar bio, em zbog godina, em je bivsi pusac, ali nije radila AC, ni NIPTY, nista. Za D-dimer ni cula nije. Secer nije proveravala. Samo minimum analza - urin i krvnu sliku, i svakih 6 nedlja na pregled. Sada je mama predivne devojcice, zdrava,prava, 10-ku dobila kao ocenu. Nije se ni oko cega u trudnoci stresirala i opterecivala, vesela i bezbrizna, koju god da sam joj analizu predlozila da uradi, odmahivala je glavom. Tako da pravila nema. Mozda i ona, da je proveravala, imala bi neku mutaciju, ili nek rezistenciju, ili povisene nalaze pojedine. Ne kazem da treba ici skroz tako kroz trudnocu, jer mi smo ovde svesnije rizika ukoliko stvari krenu nizbrdo, ali zato ja mislim da je super da se trazi drugo misljenje lekara kada nisi siguran oko necega u trudnoci...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od zvoncica36 25/4/2014, 17:38

E sad drage žene da napišem svoj BLAM.Pošto imam redovne stolice(ređe) rešim ja u dogovoru sa ginek.da uradim koprokulturu.Nikada do sad je nisam radila,pa samim tim nisam ni znala kako ''uloviti'' uzorak.Kažem ja mm verovatno ima neka veća posuda od one za urin ili da iskoristim tu za urin????Odem ja u apoteku i pitam apotekarku:''Da li postoje posebne flašice za koprokulturu''?Žena mi kaže:''Da''.Pruža mi malu flašicu.Bila sam ŠOKIRANA.Moj komentar je bio:''OVOLICKA FLAŠICA''???Apotekarka je isto bila iznenađena mojim komentarom.Pobegla sam iz apoteke,a onda mi je moja sestra objasnila kako se daje uzorak i KOLIKO MATERIJALA TREBA PONETI.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 25/4/2014, 17:48

Zvoncice  lol! lol! lol!  Hehe slatko me nasmeja!  b  b 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od hocukusurnecuzvaku 25/4/2014, 18:28

Trudničice drage samo da vas sve  zagrljaj 

Niny  ljubav ljubav ljubav  beba Bebić je  love love love srca srca srca srca srca d d d 

Buby David je slatkoća jedna  d d d  nek vam je živ i zdrav  ff 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od pluton1 25/4/2014, 18:32

Sofija,nemam,pre neki dan sam napunila 31.
U genesisu je 680evra.
pluton1
pluton1

Broj poruka : 319
Datum upisa : 12.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 25/4/2014, 18:51

Mlada nasa Plutonka  love love love 

Oh, pa onda je svuda ista cena, super! :)
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 25/4/2014, 22:29

Evo ja sam 77 godiste,i radila sam samo dabl i trpl,drugo sve mi je doktor kod koga sam radila VTO zabranio da radim radi rizika...a drzavni ginekolog me je odmah slao na amnio centezu..tako da sve zavisi od doktora do doktora i naravno na vama je da odlucite...
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od jelena*mama2andjela* 25/4/2014, 23:15

Endzi nifty test se preporucuje bas zbog toga sto je 100% neinvazivan tj obicno vadjenje krvi. Za amnio naravno znamo koliko je "opasan" narocito za blizance.

jelena*mama2andjela*

Broj poruka : 968
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.01.2014

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 26/4/2014, 00:12

Endzi

A jesu li ti rezultati i dabla, i tripla bili dobri?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 26/4/2014, 00:24

Ja sam vam samo rekla da se raspitate koliko su uopste bilo koji od testova pouzdani za blizance, jer imam utisak da je ovo nacin da se uzmu pare a ne samo prevencija. Pitajte i tamo gde planirate da radite, ali raspitajte se i u okolini, a cika google ume da da odgovore na sva pitanja  Wink 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 26/4/2014, 00:26

TRIPLE I QUADRIPLE TESTUključuju testove krvi, obično poznate kao trostruki (triple) ili četverostruki test.Određivanje četiri serumska markera estriol, inhibin A,  hCG i alfa fetoprotein u majčinom serumu (16. – 18. Nedelje trudnoće).Ovaj test se obično radi između 15. i 18. nedelje trudnoće.Test meri nivo navedena četiri serumska markera. Abnormalni nivoi tih markera u krvi povezane su s povećanim rizikom za Downov sindromom.Kada se mere sva četiri serumska markera, test otkriva oko 80 posto djece s Downovim sindromom i  ovo je četvorostruki test (quadriple test). Trostruki test (triple test), koji ne meri inhibin A, je manje precizan, oko 70 posto.Svi ovi rezultati nas samo informišu o veličini rizika za neku hromozomski anomaliju, i oni nas upućuju na dalje dijagnostičke procedure.
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 26/4/2014, 00:29

Ja sam vec dosta guglala, u principu je uvek neizvesnije kada su u pitanju blizanci, u slucaju da jedan od dva blizanca nisu u redu. Kada su oba u redu, to je to :) Ruku na srce, u Genesisu mi nisu sami predlagali to, cak je dr rekla da ako je dabl test dobar, i ekspertski UZV, da ne bi morala da radim dodatne testove. No ja bih uradila sebe radi, da budem mirnija, ako se tako sto moze reci (a nisam sigurna ni da ce mi dabl test biti dobar, vecini "starijih" mama dabl test ne bude toliko dobar, jer se dosta bazira i na licnim podacima, i oslanja na statistiku), a posle se uvek ispostavljalo da su u pitanju zdrave bebe...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 26/4/2014, 00:29

Ja sam sa andreom radila dobl bio je dobar i  ta cetiri seruma  iz krvi a sa leom samo dobbl test. Ac sam odma znala da necu 
Isto mi je Andjelicka predlagala neka cuda zbog godina 
A recimo moj dr nikad i inace nepreflaze AC

I
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 26/4/2014, 00:31

I da srce smo snimali kod bebe u 24 nedelji to je kod mog dr obavezno svaka trudnica se salje na to snimanje a UZ su na mesec ili sest nedelja
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 26/4/2014, 00:35

Hvala, Noja :)

Meni je moja (drzavna) dr odmah dala uput za AC, iako joj ja rekoh da necu. Privatna je vise bila tipa odluci sama, imas druge opcije, ako dabl bude dobar i UZ ne moras dalje ispitivati...naravno, svaki dr je razlicit, treba naci nekog od poverenja, i slusati i svoje instinkte...

 c 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 26/4/2014, 00:38

Pa ne znam eto moj dr je bas poznat i u bettaniji jedan od nacelnika i svasta se covek nagledao radi godinama al nikad mi nije spomenuo AC
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 26/4/2014, 00:40

I poradjao me je na CR oba puta  Very Happy
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od noja 26/4/2014, 00:48

Trudnice nelupaj tu lepu glavicu uzivaj u trudnoci uzivaj u tome sto znas da imas zdrave dve bebice u stomaku smisljaj imena ili ih imate vec ?
pravi planove za A :)))
Bitan je i stav muza ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sofija Veks 26/4/2014, 00:53

U pravu si draga...nego sada kada treba da pisem disertaciju, misli me sve drugim putem gone Wink

Za imena jos nismo pricali, da vidimo prvo kog ce pola biti bebci...mada i to ume da prevari - mojoj drugarici koja se porodila pre 2 dana su joj sve vreme na pregledima dr govorili da nosi decaka, oni smislili i ime, i kupili garderobicu, kada na porodjaju - devojcica!  Very Happy 

Kapiram da cemo se odluciti za neko ime koje je manje-vise prepoznatljivo u svetu, a da nama lepo zvuci, jer je em mm stranac, em ne planiramo da zivimo ovde jos dugo..to su vec slatke muke, kada dodje vreme za to...  love love
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu