KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

+56
micaubica83
dragana76ns
Ancica 87
AriesGirl
peki78
annci
KoMetaK
Niny
d77
lela1984
ChillyVilly
mamadabudem
Vecka
nadalica
natural123
ivanicasale
makac71
missile
ganedina
bezdan
logona
kockicaaa
LEPTIR
Mirjana
Erata
neca73
insomnia
Ninana
bak
bundevica
Petkana
JocY
fight&faith
laKole
korpica
jovanka.draskic
BiKsi :)
noja
Smrdica
boni m
PalcicaBg
Sofija Veks
lenjivica
ragaco
LaFolie
hocukusurnecuzvaku
Crvic
anasrce
lelas
fmala
saska1
Vuchica
SoJa
MAAKKI
leptirko82
SladZana
60 posters

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od SoJa 11/6/2014, 23:06

Anči, navijam jako  vv vv vv vv vv vv vv vv 
 vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv 
 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 navijači1 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od saska1 11/6/2014, 23:41

fight&faith ::Annci hvala puno na odgovoru. Pitala sam zbog cisti koje mi se u poslednje vreme cesto pojavljuju, pa sam mislila da uvedem cycloproginovu, ali da ne prekidam uzimanje DHEA. Cini mi se da je saska rekla da je pila DHEA uz kontracepciju.
Navijam za dobar UZ i cekam izvestaj.

 vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv

Da ja sam pila nisam prekidala dhea uz kontracepciju
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od annci 12/6/2014, 09:27

Hvaaalaaaa, drage moje... cveće  cveće  cveće 

Ko ce docekati 16 da krenem za NS.... b  b  b 
Krv dala za E2. Cekam rezultate.... b b b 

samo neko cekanje, ali neka. moram se navici. pa sledecih devet meseci cu cekati  sreca 
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od mamadabudem 12/6/2014, 09:29

Annciiii, držimo fige za E2  yes radost radost radost 

Koliko E2 treba da bude minimalno da bi mogla da se radi aspiracija?
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od annci 12/6/2014, 09:44

Nemam pojma, MDB.
U februaru mi je 13dc, pred STOP bio 1713...a nije bilo ni jedne jc Crying or Very sad .
Meni je danas 9dc, tako da pretpostavljam da je oko 500-700 ok (u novembru mi je bio 500, u februaru 660). Ovo je sve u pmol/l.
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od bundevica 12/6/2014, 09:50

Annci, navijamo jako za par dobrih sampionskih folikula i za dobar E2  navijacica navijacica navijacica navijacica
bundevica
bundevica

Broj poruka : 128
Location : Beograd
Datum upisa : 01.03.2014

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od fight&faith 12/6/2014, 10:01

saska1 ::
fight&faith ::Annci hvala puno na odgovoru. Pitala sam zbog cisti koje mi se u poslednje vreme cesto pojavljuju, pa sam mislila da uvedem cycloproginovu, ali da ne prekidam uzimanje DHEA. Cini mi se da je saska rekla da je pila DHEA uz kontracepciju.
Navijam za dobar UZ i cekam izvestaj.

 vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv

Da ja sam pila nisam prekidala dhea uz kontracepciju

Saska hvala puno na odgovoru.  Very Happy Sretno danas na aspiraciji, navijam za puno lepih celijica i predivnih embriona.  jumping 
Annci, drzim fige za bar dva prelepa embrioncica.   g 
MDB imaces i ti sigurno bar 2-3 celijice, nadam se da ce dr pristati da ti odradi prirodnjak.   g

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od annci 12/6/2014, 10:05

Saska, drzim fige danas i navijam jaaako... navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 
za puuuno dobrih celija  bravo bravo bravo 
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od ganedina 12/6/2014, 11:12

Annci , ja mislim da jednoj zreloj jajnoj ćeliji ogovara vrednost od 200-250 nečega, bar je tako važilo u moje vreme kad sam ja radila stimulacije . Tu dobijenu vrednost u rezultatu podeliš sa ovim brojem i dobiješ koliko imaš j.ćelija tj., pomnožiš broj folikula sa ovim brojem i dobiješ očekivanu vrednost estradiola. Ja sam jednom imala 15dc E 2 oko 600 za 1 folikul koji to nije ni bio , nego prerastao u cistu, jer sam ja samoinicijativno pila po 2 klomidfena dnevno ukupno 8 dana- pametnica !!!!!!!!

Nestrpljivo čekam sada tvoj rezultat pa ćemo same ovde da mozgamo , do kontakta sa Genezisom .

Saska , srećno danas! Da bude što više lepih, zrelih jajašaca .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od annci 12/6/2014, 11:35

Joj, ganedina, ja sam u februaru imala E2 od 1700tih pmol/l. Na samo dva folikula. Dr bila prezadovljna. A onda na aspiraciji-corak. Nije uspela da izvadi ni jednu.


Stigli mi rezultati. Estradiol 466 pmol/L. Nije sjajno, ali nije ni lose. Cekamo UZ....
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od bak 12/6/2014, 11:45

Annci, pa ok je. Koji dan ciklusa? Koji dan (polu) stimulacije?
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od ganedina 12/6/2014, 11:51

Annci bravo , odličan ti je E 2 , nemoj uopšte da brineš. Bolje da je manji nego tako ogroman , kao što si imala prošli put . Na osnovu mojih dosadašnjih iskustava ti u februaru sa tolikim E 2 nisi praktično ni imala folikule , već po meni - to su bile ipak samo ciste, zato nije ni mogla da ti izvadi jajne ćelije , jer ih nije ni bilo . To je ja mislim bio sindrom praznih folikula. Neka me ispravi neko ako grešim . Jer po toj tolikoj vrednosti E 2 ti si trebala tada imati 7-8 folikula , a ne samo 2 koliko si ih ti tada imala . Kako je glupa ta dr. što je bila prezadovoljna sa tolikim estradiolom, očigledno da ona nema pojma da 1 zrela jajna ćelija je ekvivalent E 2 u vrednosti oko 200 .
Izvinjavam se što sam bila ovako gruba , ali nisam mogla da izdržim , a ne prokomentarišem . Po meni je to elementarno neznanje . Ja nisam lekar, ali bar toliko sam naučila za ovih 10 godina u borbi za bebu .

Annci, to E 2 od 466 meni trenutno miriše na 3 folikula. Ajde molim te ponesi to od februara i pitaj Kopitovićku , baš da vidim šta će ti reći .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od annci 12/6/2014, 12:01

Bak, danas mi je 9dc. Ispila juce poslednji od 10 klomifena i primila poslednjui menopur (3 dana po 150 IU).

Ganedina, ako si u pravu, onda je to zaista elementrano neznanje. Uzas! Znam i ja za tu foru od oko 200 po celiji, ali to sigurno zavisi i od dana ciklusa. Ako neko jos nesto zna...saljite zene. Bas cu danas pitati Kopitovicku i za novembar i za februar. Mada je ona sve to gledala i nije komentarisala. Verovatno zena nece iz kolegijalnih razloga. Ali ako pitam, morace nesto da odgovori...Videcemo...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od ganedina 12/6/2014, 12:10

Annci, a koliki su ti u februaru bili folikuli, jel si bili veci od 22 mm? Mislim da je to njihova maximalna dimenzija posle koje bi trebalo da pucaju i izbacuju zrelu jajnu ćeliju . Ako su veći, onda su to samo ciste , a   "stručnjaci "od dr. ih zovu "prazni folikuli" . Mada se , ali retko može desiti da puknu na većoj dimenziji od 22 mm .Ja sam skoro 100% sigurna da ćeš sad na UZ imati 2 ili 3 lepa folikula i da ti je endo danas između 7-8 mm.  Srećno .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od fight&faith 12/6/2014, 12:11

annci ::Joj, ganedina, ja sam u februaru imala E2 od 1700tih pmol/l. Na samo dva folikula. Dr bila prezadovljna. A onda na aspiraciji-corak. Nije uspela da izvadi ni jednu.


Stigli mi rezultati. Estradiol 466 pmol/L. Nije sjajno, ali nije ni lose. Cekamo UZ....

Annci mislim da je to OK i da ces imati 2 divne celijice.  Very Happy

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od annci 12/6/2014, 12:18

ganedina ::Annci, a koliki su ti u februaru bili folikuli, jel si bili veci od 22 mm? Mislim da je to njihova maximalna dimenzija posle koje bi trebalo da pucaju i izbacuju zrelu jajnu ćeliju . Ako su veći, onda su to samo ciste , a   "stručnjaci "od dr. ih zovu "prazni folikuli" . Mada se , ali retko može desiti da puknu na većoj dimenziji od 22 mm .Ja sam skoro 100% sigurna da ćeš sad na UZ imati 2 ili 3 lepa folikula i da ti je endo danas između 7-8 mm.  Srećno .

Na UZ koji sam radila 13dc, jedan je bio 16 drugi 19. 14dc primila STOP ranom zorom. Da li posle STOP nastavljaju da rastu, to ne znam. Zna li neko?
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od annci 12/6/2014, 12:19

Ih 2 celije! Sta bih dala za 2!
Ma sta bi dala i za 1!  srca 
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od ganedina 12/6/2014, 13:40

Annci , ja mislim da posle stop injekcije folikuli više ne rastu .

Bilo šta je bilo , sad samo mislimo na ovo šta je sada i šta će biti . Ja navijam za 2 lepa ujednačena folikula i 2 još lepše i zrele jajne ćelije , pa onda za 2 super embriona i konačni bingo .
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od annci 12/6/2014, 18:39

Evo nas na povratku iz Novog Sada. Situacija nije uopste ruzicasta.
Na desnom jakniku-NISTA. Ona dva antralna nestala.
Na levom jajniku (koji je uvek corak) stoji jedan . Al dr kaze da miruje. Dogovorile smo se da odem ponovo u ponedeljak na UZ. Mozda ovaj jedan spontano sam od sebe naraste.

Resismo dilemu. Kaze sa za 9dc + estrofem koji pijem, E2 mora da bude preko 550.

Bas sam mislila da je ovaj put onaj pravi...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od annci 12/6/2014, 18:40

Evo nas na povratku iz Novog Sada. Situacija nije uopste ruzicasta.
Na desnom jakniku-NISTA. Ona dva antralna nestala.
Na levom jajniku (koji je uvek corak) stoji jedan . Al dr kaze da miruje. Dogovorile smo se da odem ponovo u ponedeljak na UZ. Mozda ovaj jedan spontano sam od sebe naraste.

Resismo dilemu. Kaze sa za 9dc + estrofem koji pijem, E2 mora da bude preko 550.

Bas sam mislila da je ovaj put onaj pravi...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od mamadabudem 12/6/2014, 19:58

Ne znam šta bih ti rekla sa mojim jaDnicima koji raduckaju...Idi na UZ možda se pojavi neki novi. A možda je taj jedan ONAJ PRAVI?!  Wink Ja 6dc nisam imala nijedan. Tek mi je videla 11dc. I sad ćutim... Nekako kad čujem da je prisutan samo jedan folikul ja se setim d77  sunny sunny sunny 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od annci 12/6/2014, 20:06

Da. D77...sunny sunny sunny 
To stvarno vraca nadu...
annci
annci

Broj poruka : 1805
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 14.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od mamadabudem 12/6/2014, 20:09

Pa kažem ti, sad ćemo da je dozovemo ... Very Happy da nas vuče za nos!!!! sreca 
mamadabudem
mamadabudem

Broj poruka : 2253
Location : Beograd
Datum upisa : 12.02.2014

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od fight&faith 12/6/2014, 23:02

Ih Annci, bas mi je krivo.  zagrljaj  Mozda bi bilo bolje da stimulacija klomifenom pocne ranije tj. 3 dc, kako je predlozila leli. Citala sam na stranim sajtovim da, ako se sa klomifenom pocne ranije npr. 2 ili 3 dc to pomaze da se mobilise veci broj antralnih folikula i da je klomifen od 4 dc uvece ipak kasno za poorise. Naravno, ja nisam lekar i ne donosim odluke.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od ganedina 13/6/2014, 08:27

Annči , .ebem mu miša. A baš sam se nadala da ih sigurno ima 2 -folikula . No dobro, sad šta je tu je , što kaže dr. možda taj 1 krene sa rastom , pa bude 1 ali vredan. Vidiš kako je i kod MDB interesantna situacija , 6 dc nije bilo ništa a sad je već druga situacija .

MDB , nadam se da će se u ovom ciklusu tvoja situacija lepo razvijati i da na kraju bude "glavni zgoditak", baš kao kod D 77 . I da imamo još koju trudnicu iz prirodnjaka .

F@F , i ja mislim da sa klomifenom treba krenuti ranije , oko 2 dc isto kao kad se radi i klasična stimulacija za IVF, to mi je nekako normalnije/logičnije .Da, lela kreće od valjda 3 dc, pa ćemo baš da ispretimo dešavanja i kod nje .

Annči ,nadala sam se da je DHEA zajedno sa ostalim suplementima i kod tebe dobro odradio posao kao i kod Lacky i kod još neke cure, sad ne mogu da se setim tačno kod koje . Ne znam, možda je 1 mesec korišćenja ipak kratak period, možda si ti kao i one trebala da ga piješ 3 meseca . Valjda je makac 71 u pitanju, ona je sa klasičnom stimulacijom u Pragu imala 2 folikula , a sada posle DHEA ima ukupno 4 i bez stimulacije, s tim da joj je proradio i taj desni jajnik , koji je prethodno bio mrtav . Nije mi jasno gde sa izgubiše i kako ne krenuše u rast ta 2 antralca na 1 jajniku koji su bili pre nekoliko dana kod tebe na UZ ?!

E da, sad sam se setila da je meni dr. ranije dok sam još radila inseminacije davao Klomifen od 5 dc . Pa zar tek to nije kasno?! A možda i nije, ali kod mlađih žena kod kojih iz nekog razloga izostaje ovulacija . Ja sam i na takvu terapiju reagovala i uvek imala dobar endo i 1 filikul oko 20 mm. E sad, dal je on imao jajnu ćeliju, ili je bio ćorak , to nikada neću saznati . Pretpostavljam da mi je još i tada uveliko bila prisutna IR koja , koliko sam shvatila drastično utiče na ovulacije i kvalitet jajnih ćelija . Tako da nikada nije bilo ništa od svih tih"lepih " folikula, prirodnjaka ni IUI.
ganedina
ganedina

Broj poruka : 1049
Location : Beograd
Datum upisa : 17.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 24 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu