KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Izlazna strategija

+28
ana78
lelas
JocY
Ambra
BettyBoop
fmala
laKole
InNaturaVeritas
insomnia
menora72
missile
nina :)
noja
Erata
tuli
SannI-AlL
red
Republica
kockicaaa
djole42
zvoncica36
neca73
Ema78
Shizika
fight&faith
MAAKKI
Simona
Struzzo
32 posters

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od zvoncica36 10/12/2013, 15:55

red ::Salimo se i mm na taj racun...da ja nadjem petla sa strane, da ga lepo iskoristimo i svima dobro. Em stedim novac, em cuvam zdravlje :-)
Samo sto nas zeza pitanje:sta ako ne uspe iz prvog puta :-) sto je verovatno :-) sta
Pa uspeće uz 2,3,4,5,6,...Ja sam radila 6vto pa nisam odustala.Šalim se naravno.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od zvoncica36 10/12/2013, 15:58

Ovo što je Simona napisala za incest je interesantno.Šta je sa ženama koje rade donaciju?Znamo da iste žene stimulišu i da je sve anonimnoSkoro sve žene sa naših prostora idu u PFC.Znam da nije za ovu temu,ali...

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od red 10/12/2013, 17:06

Zvoncice, nema sad salim se! Treba pokusavati dok ne uspe! B-)
I moj mm kad se desi da neki par koji dugo nije mogao da ima dete cudom dobije dete, ume da kaze:
Cudo, ma kakvo cudo, snasla se koka sa strane :-)
Sad da se uozbiljim, i kad bi me ujela ta cece muva, mm bi to znao, a detetu mislim da nebih rekla, samo bih ga tokom zivota pratila tj pazila bih da ne udje u neke odnose sa petlovom familijom.
red
red

Broj poruka : 255
Godina : 48
Datum upisa : 13.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Simona 10/12/2013, 19:37

zvoncica36 ::Ovo što je Simona napisala za incest je interesantno.Šta je sa ženama koje rade donaciju?Znamo da iste žene stimulišu i da je sve anonimnoSkoro sve žene sa naših prostora idu u PFC.Znam da nije za ovu temu,ali...

Ni usvajanje nije oslobodjeno tog rizika, u mnogim slučajevima je biološki otac nepoznat. U redjim slučajevima nepoznati su i biološki otac i majka. Ono što je zaštita deteta a kasnije i odrasle osobe je opet mislim istina. Osoba zna istinu o svom poreklu i "uračunava" i takvu mogućnost. Za razliku od nje osoba koja misli da su roditelji koji je odgajaju i biološki roditelji o tome ne sanja ni u snu. Ono što je zanimljivo i kod usvajanja i kod donacije da nema prepreka zakonski da se biološki rodjaci venčaju. Oni po zakonu nisu rodjaci. Sa druge strane zakon ne bi dozvolio venčanje usvojenika i njegovih sadašnjih rodjaka iako oni zapravo nisu u krvnom srodstvu. Ispravite me ako grešim ali mislim da je tako. Ostaju jedino moralne norme samih osoba i mogućnost radjanja dece sa defektima zbog čega je incest i proglašen nečim nedozvoljenim.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od zvoncica36 10/12/2013, 20:42

red ::Zvoncice, nema sad salim se! Treba pokusavati dok ne uspe! B-)
I moj mm kad se desi da neki par koji dugo nije mogao da ima dete cudom dobije dete, ume da kaze:
Cudo, ma kakvo cudo, snasla se koka sa strane :-)
Sad da se uozbiljim, i kad bi me ujela ta cece muva, mm bi to znao, a detetu mislim da nebih rekla, samo bih ga tokom zivota pratila tj pazila bih da ne udje u neke odnose sa petlovom familijom.
Cilj opravdava sredstvo.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od zvoncica36 10/12/2013, 20:43

Simona šta reći?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Struzzo 12/12/2013, 11:37

Simona ::
zvoncica36 ::Ovo što je Simona napisala za incest je interesantno.Šta je sa ženama koje rade donaciju?Znamo da iste žene stimulišu i da je sve anonimnoSkoro sve žene sa naših prostora idu u PFC.Znam da nije za ovu temu,ali...

Ni usvajanje nije oslobodjeno tog rizika, u mnogim slučajevima je biološki otac nepoznat. U redjim slučajevima nepoznati su i biološki otac i majka. Ono što je zaštita deteta a kasnije i odrasle osobe je opet mislim istina. Osoba zna istinu o svom poreklu i "uračunava" i takvu mogućnost. Za razliku od nje osoba koja misli da su roditelji koji je odgajaju i biološki roditelji o tome ne sanja ni u snu. Ono što je zanimljivo i kod usvajanja i kod donacije da nema prepreka zakonski da se biološki rodjaci venčaju. Oni po zakonu nisu rodjaci. Sa druge strane zakon ne bi dozvolio venčanje usvojenika i njegovih sadašnjih rodjaka iako oni zapravo nisu u krvnom srodstvu. Ispravite me ako grešim ali mislim da je tako. Ostaju jedino moralne norme samih osoba i mogućnost radjanja dece sa defektima zbog čega je incest i proglašen nečim nedozvoljenim.

Ovo je zaista zanimljivo opažanje. Da, sve se svodi na moralne norme. A interesantno kako se I one menjaju. Nekada I u nekim društvima I na incest se nije gledalo tako, kao da je incest, nešto nedozvoljeno. Mislim na rođačke, vrlo legitimne brakove.
I ako iz tog ugla, poredimo usvajanje I donaciju, možda su u blagoj prednosti usvojena deca jer u većini slučajeva postoji zapis, dokumentacija o biološkoj majci (najčešće) pa ono (dete) ako želi da traži, istraži, može. Dok dete iz donacije je zauvek uskraćeno informacija. Koliko sam upoznata, preduslov da budete donor jć ili spermatozoida je da budete anonimni.

I tako odosmo u off...sa sve ovim petlovima... lol! I kad smo već, prokomentarisaću - ne znam da li bih prevarila muža, ne znam, zaista. Ali ako ga namenski varate, ne zato što vas je ponela strast ili ste se zaljubili ili šta već, već isključivo da vam taj drugi napravi dete, to mi je baš očajnički pokušaj. Zar nije jednostavnije, suptilnije ići na donaciju sperm.

U svakom slučaju....to nije izlazna strategija. Naprotiv.

Hajde, javite se cure....I šta posle....Šta posle odluke da presečete?

Đoleeeeeee......kad je prestalo žaljenje?

Ljubim...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Simona 12/12/2013, 15:35

Kako sam ja shvatila ti petlići lol! su zbog toga da se ne ide više na vto pokušaje, uštede pare itd... Opet što ti kažeš to nije izlazna strategija ni u smislu u kome je ova tema ali mislim da nije izlaz ni inače... Ima tema "Genetika" na usvajanju... Većinu osobina formiramo u porodici ali ima nekih osobina u kojima ćete videti odmah nekog drugog te ja mislim da taj petlić ne bi bio usputna avantura nego neko koga ćete videli mnogo puta... Npr moj Vilenjak ima odličnu orijentaciju a nemamo je ni muž ni ja... tj naša je katastrofalna. Onda sjajan je u popravkama a kod nas nijedan muškarac u široj porodici ni sijalicu ne ume da zameni o ženama da ne pričam, slučajno slično je bilo i u hraniteljskoj porodici, znači nigde nije mogao da vidi muškarca koji majstoriše bar u stalnom kontaktu a uzme pa popravlja ceo bicikl ili tome slično... Slično se dešavalo kod moje kume koju je njen tadašnji dečko ostavio dok je bila trudna... Nijedan muškarac u bližoj okolini nije znao da rukuje šrafcigerima i slično a zna da je nekadašnji dečko imao smisla za to, dete još kao sasvim malo iako to nigde nije videlo uzme šrafciger, odvrće tamo, zavrće... Talenat za majstorije je izgleda nešto isto što je urodjeno ili ne... Ja to shvatam kao obogaćenje naše porodice, jedva čekam da malo poodraste što se toga tiče pa da ne moram da se petljam sa majstorima za svaku sitnicu koja je u kući u kvaru. Ali da li bi žena i muškarac koji bi "petlića" hteli da izbrišu i iz svojih života a i iz detetovog blagonaklono gledali tako na osobine koje niko u okolini nema? Nešto ne verujem... a dete bi to osetilo, zapazilo, samo što ne bi imalo objašnjenje. Naš mališan zna da mi nemamo nikakvu orijentaciju dok je njegova sjajna, primećivao je to sa tri godine a kamoli sad...

Takodje se slažem da je u usvajanju nešto manji rizik od incesta nego kod donacije, iako je otac zvanično nepoznat može se njegov identitet saznati od biološke majke kao što i ti Struzzo kažeš...

I opet sam ja nastavila sa offom Very Happy Nadam se da neće sputati Kutanjke da se javljaju na temu...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od MAAKKI 12/12/2013, 16:51

Meni su menjanje petla cak i doktori predlagali, e sad ja sam promenila 4 petla (mbm, veza posle njega, dva donatora) pa opet nista   b  b  b  b  b  b 
Salu na stranu za mene to nije izlazna strategija, jer sa tim treba ziveti, jedno je imati donatora kojeg ne znas i nikada neces upoznati, a drugo imati sliku coveka ispred sebe, a jos samo fali i da ga sreces u gradu.
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od djole42 12/12/2013, 21:50

Struzzo ::
Hajde, javite se cure....I šta posle....Šta posle odluke da presečete?

Đoleeeeeee......kad je prestalo žaljenje?

Ljubim...

Strule ,žal za mladost nikad ne prolazi  Very Happy 
Naučena sam da sažvaćem i progutam sve što mi život servira pa tako i činjenicu da neću biti majka.
Ne mogu reći da ne pomislim ....da ne prodje kroz glavu.....da nekad i zaplačem ....ali jednostavno tako je ...naučila da se nosim sa tim isto kao što čovek nauči da živi kad izgubi nekog najmilijeg.....osećaj je taj....

Presudno je bilo kad sam pre odlaska u LE počela da hvatam sebe kako razmišljam šta će mi dete oduzeti....stidela sam se svojih misli....čini mi se da sam i pisala negde o tome ....Nisam bila sigurna da li je to moj odbrambeni mehanizam ili ja ipak nemam više toliku želju......Odugovlačila sam odlazak u LE ...tu je već bio i moj tumor....prizeljkivala sam da mi dr. kaze da ne mogu zbog njega na VTO ....zelela sam da se nešto desi i ne odemo ali da to neko drugi preseče.....ja nisam imala snage više ni da kazem "Dosta je"
Kad je MM stigao iz LE sa nalazom da nema ničega i da više i ne moze biti .....to je bilo to ,rekla sam ,glasno i jasno " Ne zelim  donaciju ,ne zelim da usvojim ,ne zelim više nikakve pokušaje ,želim da živimo, ti i ja !
I MM -u je laknulo...
Od tada smo stvarno još srećniji ,rešili da sebi ispunimo snove ....recimo moja životna želja je Pariz i kafa na Ajfelu ....njegova je Kuba.....
Ono čega sam se bojala to je da ću jednog dana kriviti sebe i pitati se jesam li učinila sve ......Već sada znam, da ne krivim sebe i znam da nisam bila spremna da učinim sve da bih postala majka ,jer mogla sam sa 23 god ostaviti MM i potraziti "petla " zar ne ?
Moj izbor je bila ljubav i ne kajem se !
Gurala sam svoj kamen uz brdo ...da bih se popela na vrh -pustila sam kamen da se skotrlja !Trebalo je samo vremena da shvatim da mogu do vrha i bez kamena  Very Happy 
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od missile 13/12/2013, 11:07

djole42 ::
Ono čega sam se bojala to je da ću jednog dana kriviti sebe i pitati se jesam li učinila sve ......Već sada znam, da ne krivim sebe i znam da nisam bila spremna da učinim sve da bih postala majka ,jer mogla sam sa 23 god ostaviti MM i potraziti "petla " zar ne ?
Moj izbor je bila ljubav i ne kajem se !
A zašto da se kaješ - zato što si iskrena, poštena, ili zato što si svoja i posebna, zato što nisi kliše, zato što nisi malograđanka i ne radiš stvari po svaku cenu? Ti očigledno imaš odličan i kompletan odnos sa suprugom, i dete bi vama bilo kruna ljubavi i životnog sklada, a ne upotpunjenje porodice.

Ove tvoje reči su i moj slučaj - preslikan! Osim one 23 godine, ja sam sa 33 shvatila da mm i ja imamo problem bračnog steriliteta. Ni on ni ja nemamo dijagnozu, ajde još ova hestero za koji dan da prođe i sve ćemo znati, ali to ne znači da s nekim drugim ne bih zatrudnela. Ali me i ne zanima. Prvo ljubav, sklad, sigurno i toplo gnezdo za dete, pa onda dolazi i dete, ako imamo sreće. Biološko ili usvojeno. A i da nisam u pravu, sad je gotovo. Izbor sam napravila, ja poštujem i sebe i čoveka sa kojim živim, pa ne bih ga prevarila zato što nemamo dece, a kamoli da odem dalje u toj priči. Jel sad da jurim petla, da požurim dok još ima jajnih ćelija? O čemu govorimo, rekoh već da poštujem sebe. I isto je bilo i sa 23 i sa 33, kao i sad sa 43. Inače takođe razmišljam šta sam sve mogla, a nisam, i to mnogo šire nego što je vto priča, ali bilo je tako kako je bilo, i gotovo. Najgluplje i najbeskorisnije i najuzaludnije provedeno vreme je ono koje provedemo u razmišljanju o tome šta bi bilo kad bi bilo. Neću da napišem izreku koja je odličan odgovor na to, jer ima prostih izraza. Ali valjda je jasno. Ništa, jer bilo je onako kako je bilo, i gotovo.

Nemam čvrstu veru da ću biti majka, a nisam ni odustala, tu sam fifti-fifti. Imam jaku želju, prosto žensko sam, biologija je takva da mi majčinstvo nedostaje, ali nemam ni nameru da se bodem 2x godišnje i urušim zdravlje, niti da mi se život pretvori u ivf niti da mi muž bude rezervoar sperme. Hoću da mi bude ljubavnik, kao što je bio pre ulaska termina vto u naš krevet. Imam taj život, pa molim lepo, pokušavam da ga osmislim i oplemenim novim sadržajima. Ne smatram da sam manje vredna ako ne rodim ili ne posedujem natprirodne sposobnosti, ukoliko naravno ne živim u plemenu. Trudim se koliko mogu, psihički i materijalno, pa kako Bog da. Ali bukvalno. Nemam izlaznu strategiju, kao što je nemam ni za slučaj da primim vest o smrti nekog bliskog. Ne zanima me izlazna strategija. Treba biti jak, prihvatiti realnost, ili Božju volju, ili sudbinu, kako god, ustati, kratko razmisliti, i krenuti dalje.

A priču o petlovima ne mogu da komentarišem, prosto ne mogu. Samo ću reći da bih se pred samom sobom srozala do dna kad bih sebi tako nešto dozvolila. Izvinjavam se, ali i ja imam pravo na svoja moralna opredeljenja, ne znači da su ispravna. Da citiram jednu Kutanjku- nisu deca beli zečevi pa da ih vadimo iz šešira.


P.S. Desilo mi se da me jedna osoba uporedi sa jednom zajedničkom poznanicom, i čovek se iskreno zaprepastio, jer kaže - uvek si bila bolja, pametnija, zrelija, neuporedivo "bolja riba", ali je ona uspešnija od tebe - doktorirala mlada i ima dvoje dece, a i muž joj dobro zarađuje. Najsmešnije u svemu je što sam ga gledala u oči i u trenutku mi se učinilo da mu je žao što je tako. Pa kako da mu zamerim takav prostakluk i takvo obraćanje!!!! On je takav, tu su mu horizonti.

P.P.S. Pratim temu već nekoliko dana, čitam redom. Mislim da je tema odlična. Meni je ipak pomalo opterećujuća, jer me već toliko guši ta opsesija majčinstvom, i podmetanje klipova u točkove od strane materijalne situacije (koja nam je loša), da prosto nemam živaca da se uključim, ali me je isprovociralo prepoznavanje sebe same u Đoletovom postu. Pratiću vas i dalje.  osmeh srce
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Struzzo 13/12/2013, 11:54

Missile,
devojke su se šalile na temu petlića...ili polušalile...bar sam ja tako doživela.
Ova tema služi da se razmene iskustva o tome kako je kad se odustane od VTO pokušaja, odustane od ideje da ćete biti trudni I šta posle toga. Ništa više od toga. Nije namera da nekoga opterećuje, nee...ni da se bukvalno bavite rečima "izlaz" I "strategija"... Pretpostavljam da onima koji su još u pokušajima ovakva tema ne prija, pa ne moraju da je čitaju I komentarišu. Je l' lepo rekosmo da nema taboo ni omraženih tema? Pričamo o svemu, ali baš svemu otvoreno.
Ja mislim da ako si se delom prepoznala u Đoletovom postu da si već negde u temi bez nekog velikog plana I smišljanja. Kao što ni Đoleee to nije činila.

Đoleeee....divan post... Ubeđena sam da su tvoje reči mnogim curama značile. I drago mi je što pišeš....ja znam koliko je meni značilo da čitam iskustva drugih cura na Rodi o životu posle VTO....Obavezno sve da preneseš na papir... love 

P.S. I navijam za Paris, moj grad....Samo bih ti Ajfel preporučila kad je lepo vreme...Jednom sam bila kad je duvao jak vetar I bogami smo se ljuljuškali, njihali na vrhu...nije prijatno, veruj mi... No 
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od missile 13/12/2013, 12:30

Struzzo ::Missile,
devojke su se šalile na temu petlića...ili polušalile...bar sam ja tako doživela.
Ova tema služi da se razmene iskustva o tome kako je kad se odustane od VTO pokušaja, odustane od ideje da ćete biti trudni I šta posle toga. Ništa više od toga. Nije namera da nekoga opterećuje, nee...ni da se bukvalno bavite rečima "izlaz" I "strategija"... Pretpostavljam da onima koji su još u pokušajima ovakva tema ne prija, pa ne moraju da je čitaju I komentarišu. Je l' lepo rekosmo da nema taboo ni omraženih tema? Pričamo o svemu, ali baš svemu otvoreno.
Ja mislim da ako si se delom prepoznala u Đoletovom postu da si već negde u temi bez nekog velikog plana I smišljanja. Kao što ni Đoleee to nije činila.
To i meni kasnije pade na pamet- da je bila šala, al ja shvatila ozbiljno.  Embarassed 
Ja jesam već donekle u ovoj temi, i bez izlazne strategije, još jedan pokušaj i ćao. Hoće-hoće, ako neće- neće. Ali sam i svesna činjenice da vrlo lako može da se desi da ne budem majka. Spremam se psihički za taj scenario, pa ako se prevarim - super!!!! A kako ću to prihvatiti - verovatno teško, ali ću prihvatiti. Jer moram. U tom smislu, sad kad bolje razmislim, ja i ne shvatam tačno šta podrazumevaš po d izlaznom strategijom? To je odluka, i toliko.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Struzzo 13/12/2013, 12:48

Pod izlaznom strategijom se podrazumeva sve....razmišljanje o izlasku iz VTO priče, dileme, suočavanje, imanje ili nemanje plana šta dalje (i puštanje da vreme prođe je svojevrsna strategija), partnerski odnosi, o životu posle, itd, itd...
To bi bilo to, Missile. ..Ništa pretencizno, pompezno, nigde konačnih odgovora, ni recepata, kao u svemu.
Da se čuje mišljenje, iskustvo onih koji su odustali od biološkog roditeljstva..
.Primetili smo da takve teme nema. Kao da poraženi, u manjini odu sa ovih strana gde se piše o borbi za dete, o trudnoćama, deci samoj...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od zvoncica36 13/12/2013, 13:24

Pošto se život ''sprda'' na svoj način tako ga i ja doživljavam kao ''sprdnju''.Na početku stranice i piše da se šalimo.Miss ni mi nismo spremne za ''petliće'',ali na žalost pripadamo primitivnom društvu.Zato smo se šalile.Ako žena nije trudna odmah je ona kriva.Dok nije bilo ivf-a ženama je jedino ''petlić'' bio nada.Bilo je i parova bez dece koje su svi žalili.Ti ljudi su na neki način po meni bili srećniji od ostalih sa decom.Uvek mi se činilo da je njihov odnos topliji,iskreniji i sa više ljubavi.Kod muslimana je ranije bio običaj ako muž umre,a ima decu sa nekom ženom njegov rođeni brat je ženi i preuzima brigu o deci.Dobar brak sa decom može da bude još bolji,a loš brak sa decom je još gori.Ja nisam neko ko nije u stanju da živi bez dece.Nisam neko ko ''mora'' po svaku cenu da rodi.Ako bude dece ok,ako ne opet ok.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od missile 13/12/2013, 13:29

Zvončice, izvinjavam se cvet , sad mi je jasno da ste se šalile.  Embarassed  Bezveze sam to shvatila bukvalno.  v 

Stru, ja nekako stalno promašim temu. I ja sam o tome pisala, ali biće da ipak nisam. Rolling Eyes Sorry. Pratim temu pošto sam i ja negde "about to". Da mi je mučno da čitam, veruj mi ne bih.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od zvoncica36 13/12/2013, 13:35

Ma nema potrebe da se izvinjavaš.Sve ovo je tako ''sumorno'' a ja sam po prirodi ''neozbiljna bolesno''.Uvek sam spremna da se šalim,ali kasno shvatim da možda neko to shvati ozbiljno.Šta misliš zašto sam ''Zvončica''?Sve gledam kroz ružičaste naočare.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Erata 13/12/2013, 13:37

zvoncica36 ::Pošto se život ''sprda'' na svoj način tako ga i ja doživljavam kao ''sprdnju''.Na početku stranice i piše da se šalimo.Miss ni mi nismo spremne za ''petliće'',ali na žalost pripadamo primitivnom društvu.Zato smo se šalile.Ako žena nije trudna odmah je ona kriva.Dok nije bilo ivf-a ženama je jedino ''petlić'' bio nada.Bilo je i parova bez dece koje su svi žalili.Ti ljudi su na neki način po meni bili srećniji od ostalih sa decom.Uvek mi se činilo da je njihov odnos topliji,iskreniji i sa više ljubavi.Kod muslimana je ranije bio običaj ako muž umre,a ima decu sa nekom ženom njegov rođeni brat je ženi i preuzima brigu o deci.Dobar brak sa decom može da bude još bolji,a loš brak sa decom je još gori.Ja nisam neko ko nije u stanju da živi bez dece.Nisam neko ko ''mora'' po svaku cenu da rodi.Ako bude dece ok,ako ne opet ok.

Ovo je rečenica iz Starog zaveta, iz Biblije. Naravno ne odnosi se na muslimane, već na sve ljude i ide kao naredba, da udovicu i njenu decu ženi brat pokojnika. Kod nas je udovica najgora na svetu ako nađe prijatelja, ili se ne daj Bože uda. Naš narod ni Bibliju ne čita, ali tobož svi sve znaju, kako treba i šta treba. Kod nas je obeležena žena koja nije rađala, a i devica Marija i njen muž su celi život bili bez dece, dok ona nije bezgrešno začela. I sad taj isti narod koji se moli Bogorodici, ovamo ogovara "bezdetnice". Eto kakva je naša pamet. U razvijenom svetu je normalno i da se udaš, i da se ne udaš, da imaš, ili nemaš decu. Kod nas su svi žigosani. U Beogradu manje, a u malim sredinama je teško. Mnogima je najteže da se suoče sa porodicom i okolinom, kada odluče da stave tačku na VTO. A o tome ne treba brinuti, samo je teško doći do te tačke kada te zabole za sve druge ljude, kada si bitan samo sebi i naravno partner sa kojim je cela priča proživljena.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od zvoncica36 13/12/2013, 13:41

Erata ja prva nisam pročitala Bibliju.Još uvek nisam ''zrela'' za istu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Simona 13/12/2013, 17:16

Struzzo ::... Kao da poraženi, u manjini odu sa ovih strana gde se piše o borbi za dete, o trudnoćama, deci samoj...

To sam i ja primetila, nadam se da će nam se neke stare Kutanjke kojih dugo nema javiti bar na ovoj temi :)

Ono što je meni misterija je zašto ima tako malo i usvojenih mama koje pišu... Mislila sam da će se zatvaranjem dnevnika usvajanja situacija popraviti ali ne vidim neku bitnu promenu sem što smo eto sa onim svim našim ličnim pričama malo sigurnije sada.... Eto koliko ima situacija koje su u usvajanju drugačije od onih na koje smo uobičajeno navikle, dodirnusmo ovde pojam incesta kome se u usvajanju značenje izmenilo ili obesmislilo... Mnogo šta je tako izmenjeno počevši od osnovne reči majka koja u našem slučaju nije "žena koja je rodila"...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Republica 13/12/2013, 17:41

Odemo jer nemamo vishe pricu.
Ja sam se povukla jer nisam imala shta vishe da pishem.
Imam iskustva i znanja ali sam se nekako odvojila od onog entuzijazma kojeg sam imala ranije. Zato i ovde mogu ovako na kratko da pishem jer nekako su mi otishle one misli koje sam ranije imala.Cak i zaboravila. Totalno sam na nekoj drugoj platformi. Wink 
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Struzzo 13/12/2013, 18:14

Republika,
I kako ti je na drugoj platformi? Kakvo je osećanje smenilo entuzijazam?

Simona,
već smo se isto pitale za usvojiteljke. Izgleda da se niko ne može naterati da piše ako neće. Vidim da su tu ali ne pišu. Ne znam šta je razlog, možda nemaju šta da pišu, što reče Republika. Ili su prosto srećne...dobile su decu I to je to, ne bi da šire priču. A zapravo priči (o usvojenju) nikad kraja, no dobro.
Iako smatram da forumi služe kao neka vrsta ventila da pišeš o sebi I razmenjuješ iskustva sa sebi sličnima... zato I ova tema, I one o usvojenju ili o roditeljstvu ili o trudnoći ili o neplodnosti, VTO, pretraga... ne znači da su svi spremni da pišu. Ima onih koji bi najradije da čitaju o drugima.

Da, najviše vatre ima na VTO stranama...I ne znam kako je sad ali kad sam ja bila aktivna, bila je poprilično dobra atmosfera koju je pravilo par vrcavih žena sa dobrom dozom samoironije I što bi rekla Zvončice, sprdnje na sve...

Usvajanje je neka druga priča. Ozbiljna. I živeti bez dece. Ali to ne znači da treba da bude I sumorna.  
Bar ja nisam tako shvatila.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Republica 13/12/2013, 18:33

Odlicno Struzzo. Bez onog cudnog tereta koji sam nosila par godina.
Realnost je smenio entuzijazam u tom pravcu.
Kao shto su se tada poklopile "krivo" kockice da bude bebE , sad su se kockice slozhile pravo da nema nishta od toga shta ja zhelim. Tj mi zhelimo. Obgrila sam to ( naravno da je bio proces) i sad sam kao oslobodjena. Cudno cak i ne mogu recima to opisati.  Wink 
Republica
Republica

Broj poruka : 2478
Godina : 54
Location : Amsterdam
Datum upisa : 01.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Simona 13/12/2013, 19:22

Struzzo ::...

Usvajanje je neka druga priča. Ozbiljna. I živeti bez dece. Ali to ne znači da treba da bude I sumorna.  
Bar ja nisam tako shvatila.

Naravno, sve je uglavnom onako kako mi vidimo... Mene ovi moji prijatelji bez dece uglavnom 'ukopavaju', provode se, uživaju a kad ja počnem da kukam što ja ne mogu negde da idem onda kažu - pa tako ti je to kad si htela da budeš majka, sad sedi kući. Onda se ja šalim da su meni izlasci sad kao u teen danima, oduševljenje kada se dese pošto se retko dešavaju a i vreme je ograničeno... To su mi dobri prijatelji, malo se i šalimo sa tim komentarima... Važno je samo da osoba prihvati svoj život a ne da uvek čezne za nekakvim drugačijim.

Slažem se sa tobom vezano za forum. Mada forum gubi na kvalitetu kad nema više razgovora... Ja bih često nešto napisala u delu za usvajanje ali kad vidim da slabo ko piše i ja izgubim želju. A mislim da ta komunikacija može da bude i te kako korisna... No što i ti kažeš niko se ne može naterati da piše, kako je tako je...

Zaboravih da prokomentarišem vezano za Pariz i Kubu koje je Djole pominjala... Nadam se da ćemo imati izveštaje od Djole i sa jednog i sa drugog mesta. Ja sam bila u Parizu i za mene jeste ono što kažu - najlepši grad na svetu. Gde god sam posle putovala nije mi bilo toliko lepo nakon Pariza, treba da bude definitivno poslednje putovanje. A na Kubi nisam bila, no verujem da je zanimljivo.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od djole42 13/12/2013, 20:12

missile ::
djole42 ::
Ono čega sam se bojala to je da ću jednog dana kriviti sebe i pitati se jesam li učinila sve ......Već sada znam, da ne krivim sebe i znam da nisam bila spremna da učinim sve da bih postala majka ,jer mogla sam sa 23 god ostaviti MM i potraziti "petla " zar ne ?
Moj izbor je bila ljubav i ne kajem se !
A zašto da se kaješ - zato što si iskrena, poštena, ili zato što si svoja i posebna, zato što nisi kliše, zato što nisi malograđanka i ne radiš stvari po svaku cenu? Ti očigledno imaš odličan i kompletan odnos sa suprugom, i dete bi vama bilo kruna ljubavi i životnog sklada, a ne upotpunjenje porodice.
Sada i ja znam sve to što si napisala ali trebalo je stići do toga ,trebalo je osloboditi se svega što su me učili.....budeš dobra ...završiš školicu...fakultet...udaš se ...rodiš dečicu.....

Struzzo ::


Đoleeee....divan post... Ubeđena sam da su tvoje reči mnogim curama značile. I drago mi je što pišeš....ja znam koliko je meni značilo da čitam iskustva drugih cura na Rodi o životu posle VTO....Obavezno sve da preneseš na papir... love 

P.S. I navijam za Paris, moj grad....Samo bih ti Ajfel preporučila kad je lepo vreme...Jednom sam bila kad je duvao jak vetar I bogami smo se ljuljuškali, njihali na vrhu...nije prijatno, veruj mi... No 

Pišem a kad napišem poslaću nekima koji su stručni da to malKo pregledaju  Wink 

Nadam se da neće biti vetra ,da ne bude ostvarih svoj san i poleteh sa Ajfelaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa lol!  lol!  lol! 

Simona ::
Struzzo ::... Kao da poraženi, u manjini odu sa ovih strana gde se piše o borbi za dete, o trudnoćama, deci samoj...

To sam i ja primetila, nadam se da će nam se neke stare Kutanjke kojih dugo nema javiti bar na ovoj temi :)


O ovome ovih dana ,došli gosti ,begam .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 52
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Izlazna strategija - Page 4 Empty Re: Izlazna strategija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 4 od 7 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7  Sledeći

Nazad na vrh


 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu