KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+63
Tinche
annci
JocY
LaFolie
Arya
Lyanna
misic
Ninche
zoxa
lilya
twinsi
laKole
tetreb
hocukusurnecuzvaku
megica-pegica67
lenjivica
rada78
Za5ljana
Stenli
sigmabh
tatjana2
bombombica
bebana.bebana
aleksandar.ignjatovic.39
PalcicaBg
cicsa80
djole42
ninica2
Endzi
Ambra
jekica
Ema78
bak
Orline
fmala
ivi
OKacica
ragaco
Bebis
Crvic
Niny
SannI-AlL
dragana76ns
noja
zvoncica36
ariadne69
anasrce
lelas
Erata
KoMetaK
Sofija Veks
MAAKKI
pegaz
fight&faith
saska1
leptirko82
BiKsi :)
zvoncica76
SoJa
ivanicasale
Vuchica
InNaturaVeritas
sareni leptir
67 posters

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 12/10/2013, 10:39

BRBLJIVA76 ::ja nisam proveravala IR ,do sada nisam imala PCOS ,a na prosloj vto mi dali cardiopirin i fraxiparin 0,4 ,inace imam povecan LAC ... 
  ja toliko mogu da ti kazem ,,ali javice se neka koja ce ti opsirnije i bolje objasniti jos po nesto ....
Je l ti je LAC puno povisen?
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 12/10/2013, 10:52

ja imam tri trombofilije, a nemam ni PCOS ni IR... Primala sam Clexane od 4tog mjeseca trudnoce do kraja i 6 nedelja poslije poroda ( u postupku i prva 3 mjeseca aspirin),, u promjenjivim dozama, po preporuci hematologa.. i dodatnu folnu kiselinu... imam PAI, MTHFR i Faktor V Leiden , sve heterozigoti.... eto...
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jekica 12/10/2013, 10:53

cao arya.ja isto imam heterozigot 4g/5g na genu za pai 1.i evo trudna sam iz treceg puta uspelo kod ivanovica ,dr.goca je the best.to nije nista opasno,ja primam inekcije fragmina na 12 sati i pijem pronison tablete.ako budes isla kod ivanovica verovatno ce te ginekolog kod koga budes isla tamo uputiti kod dr.miljica da ti prepise terapiju za homozigot.nije nista opasno i budi opustena.Laughing

jekica

Broj poruka : 66
Datum upisa : 02.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jekica 12/10/2013, 11:03

da I pijem gluchophace tri puta dnevno.

jekica

Broj poruka : 66
Datum upisa : 02.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jekica 12/10/2013, 11:09

dr.miljic je najbolji hematolog kod ivanovica,ja idem kod njega za terapiju.

jekica

Broj poruka : 66
Datum upisa : 02.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 12/10/2013, 12:01

Ninche, pretpostavljam Clexane nesto slicno kao Fraxiparin (Heparin, Lovenox...). Prvi put cujem da su nekome krenuli sa inekcijama od 4. meseca... Obicno je od prvog dana, cim se otkrije trudnoca. Ali po tvom avataru i tikeru rekla bih da je itekako moguce! :)

Jekice, PAI drugarice Very Happy, mene je od starta uplasilo to, sto znam da kada su prisutne dve ili vise trombofilija, terapija je zagarantovana. Medjutim, sto se tice samo PAI-a, da ti ne pricam koliko sam studija skinula sa neta i nista posebno nisam saznala. Doktori su mahom, u fazonu... Ma daj, nije to nista.
A oba roditelja mi imaju prosirene vene, tata je imao i trombozu... I sama imam problem sa venama i oticanjem nogu, tako da sam pravi kandidat za dooooobru dozu inekcija! Very Happy

Koliko sam ginekologa izmenjala da ne pominjem... i onda sam sela i napravila listu svih klinika specijalizovanih za sterilitet i odlucila se za Ivanovice.

I da... Posto sam analize radila u Konzilijumu, oni meni nisu napisali da li sam homo ili heterozigot... :S



(mali OT... Koliko rano treba da ih pozovem da bismo mm i ja zakazali pregled? Znam da prvi pregled treba da bude 2 dc i vec sam sve papire ranijih analiza pripremila, kao pravi streber Very Happy)
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ninche 12/10/2013, 12:07

ti si Arya heterozigot cim je 4g/5g :) (homozigot je 4g./4g)... a ja sam tek u 4tom mjesecu saznala za trombofilije, srecom pa sam uzimala aspirin do tada pa sam bila pokrivena, koliko - toliko :) ... Clexane.fragmin, fraksiparin, sve je to isto, samo drugi proizvodjac :) ... PAI sam po sebi nije neka mutacija, ali kada je ukombinovan sa jos necim, tipa lupusa, onda vecina hematologa daje terapiju :)... obidji ako treba i 5 hematologa, i nadji onog koji ce ti dati terapiju - ako nista zbog tvoje psihe :). SRETNO!!!
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 12/10/2013, 12:29

Ninche ::ti si Arya heterozigot cim je 4g/5g :) (homozigot je 4g./4g)... a ja sam tek u 4tom mjesecu saznala za trombofilije, srecom pa sam uzimala aspirin do tada pa sam bila pokrivena, koliko - toliko :) ... Clexane.fragmin, fraksiparin, sve je to isto, samo drugi proizvodjac :) ... PAI sam po sebi nije neka mutacija, ali kada je ukombinovan sa jos necim, tipa lupusa, onda vecina hematologa daje terapiju :)... obidji ako treba i 5 hematologa, i nadji onog koji ce ti dati terapiju - ako nista zbog tvoje psihe :). SRETNO!!!
Hvala na pojasnjenju!
Mene je zbunilo to sto sam negde citala da sva tri oblika PAI-a (4g/4g, 5g/5g i ovaj moj) mogu biti i hetero i homozigot. Mada se po americkim i britanskim forumima svasta pise, jer i te jadne zene isto tako traze i pokusavaju da saznaju o cemu se radi.

Elem, znam da PAI nije opasan, jer u fibrinolizi ima ulogu da razbije ugrusak, medjutim ako dodje zajedno sa MTHFR ili nekim drugim (koji stvaraju ugruske(, e onda je problem.

Ja sam radila MTHFR, Laiden, Protrombin II i PAI. Samo se PAI pokazao pozitivan, mada pocinjem nesto da sumnjam u rez. Konzilijuma, tako da se razmisljam da ponovim na drugom mestu. (verovatno sada zvucim kao ludaca Very Happy)

Ako neka od vas ima ideju sta bih jos od mutacija mogla da radim, neka predlozi.

MM je bio u fazonu-ma, kad ostanemo trudni, ako hoces da se bockas da bi ti bilo lakse, slobodno... Sto mislim i da cu uraditi! Very Happy


Jos ovo bih dodala.
Trenutno pijem Dostinex 0.5mg (jednom nedeljno) zbog prolaktina. Ostalo mi je jos 5 nedelja.
Prosle godine sam radila profil prolaktina (vadjenje na 3 sata) i bio je vise nego odlican. Medjutim, pre mesec dana je bio povisen, sto povezujem sa stresom, a i vadili su mi krv samo jednom, pa ne znam ni koliko je merodavno.

Endometrijum je jako tanak, to me zapravo i najvise brine, jer se od kiretaze nije uopste popravio. Pred kraj ciklusa mi je uvek 6mm.
U prethodnom ciklusu mi je dala Klomifen, primila sam pregnil i uzimala Progesteron do kraja ciklusa (od 16. dana), naravno dobila regularno ali endometrijum, opet tanak.

Sad pijem PeruvianMaku, jedem brazilski orah, (cveklu kad se nateram, jer je ne volim ic), pijem ulje nocurka i riblje ulje...
Sve u svemu, hipervitaminiziram se! Very Happy
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jekica 12/10/2013, 12:37

: arya nemoj da citas to po internetu jer ces se jos vise uplasiti.idi kod ivanovica i polako i smireno vidi sta ce reci.nista se ne sekiraj.ja sam imala dve operacije mioma,jos milion nekih problema i eto me sad trudna.pai gen nije nista strasno,videces i sama.roda roda roda roda roda roda 

jekica

Broj poruka : 66
Datum upisa : 02.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 12/10/2013, 12:42

jekica ::: arya nemoj da citas to po internetu jer ces se jos vise uplasiti.idi kod ivanovica i polako i smireno vidi sta ce reci.nista se ne sekiraj.ja sam imala dve operacije mioma,jos milion nekih problema i eto me sad trudna.pai gen nije nista strasno,videces i sama.roda roda roda roda roda roda 
Alal ti vera! :)

Divno je sto si posle svih tih muka dobila svoju nagradu!

Oguglala sam na sve strahove, veruj mi, jedva cekam da se pomerimo s ove mrtve tacke i da se nesto konkretno desi, jer se 3 godine vec uzaludno opustam! Very Happy

Mazi stomacic! srca 
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 12/10/2013, 12:42

Arya ::

Endometrijum je jako tanak, to me zapravo i najvise brine, jer se od kiretaze nije uopste popravio. Pred kraj ciklusa mi je uvek 6mm.
U prethodnom ciklusu mi je dala Klomifen, primila sam pregnil i uzimala Progesteron do kraja ciklusa (od 16. dana), naravno dobila regularno ali endometrijum, opet tanak.

Sad pijem PeruvianMaku, jedem brazilski orah, (cveklu kad se nateram, jer je ne volim ic), pijem ulje nocurka i riblje ulje...
Sve u svemu, hipervitaminiziram se! Very Happy
Kad sam radila inseminaciju ja sam, na osnovu sopstevnog istrazivanja na ovom i drugim forumima, posle 3 dana klomifena ukljucila 1 tabletu estrofema od 2mg, a posle 5 dana i poslednjeg klomifena pojacala dozu na 2 tablete. Endo se bas ubucio. Doduse najbolje da vidis sa svojom doktorkom da ti doda estrofem ili nesto slicno. Jedno vreme sam jela i ananas, dok mi se nije smucio. Onda sam otkrila da je on dobar zbog bromelina, pa sam kupila bromelin u kapsulama, ima ga u onim prodavnicama Twinlab i sl.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 12/10/2013, 12:43

Ja imam pitanje: pošto uradimo urođene i stečene trombofilije (i ne daj Bože saznamo da nešto nije kako valja) koji je sledeći korak? Uput za hematologa, negde privatno ili postoji još neko koga vidimo pre toga (tipa ginekolog koji radi vto)? Koga preporučujete od hematologa a da se može doći do njega bez čekanja od pola godine?
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 12/10/2013, 12:54

Tj. pitaću ja ovo na imunologiji da ne zatrpavam ovde, hvala whatever...
F&F, imam i za tebe pitanje vezano za estrofem ali to ću u pp. Lj;-)
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fmala 12/10/2013, 12:58

Opet vas nista ne razumem lol! 
Dodjoh samo da malo navijam!
wavecrowd 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 12/10/2013, 12:59

fight&faith ::Pa gde si Misic, nema te 100 godina. Bas sam nekoliko puta pitala gde ste ti i Stomacic. Very Happy 
Hvala na bebećem prahu i rodama. Very Happy
poljubac 
Imala sam nekih problema sa kompom, od avgusta, ali sada sam ponovo online ;-)
Puno te pozdravljam draga F&F, i saljem mnogo mnogo rodica i vucem za nosic roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca 
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 12/10/2013, 13:05

F&F, ja sam isto tako sumanuto jela ananas, cveklu i brazilski orah, dok mi se nije smucilo (jer u svemu treba imati meru, sto ja nemam Very Happy)

Sada se samo molim Bogu, da se poboljsa sam od sebe.
A sto se tice Bromelina, on se valjda koristi kod oticanja i bolova u zglobovima i tako tim stvarima. Nisam znala da ima neki uticaj na endometrijum....

13. novembra idem na pregled (planiram opet da uradim PAPA, kolpo., briseve, 3 bakterije...), pa cu ga tada proveriti opet, mada ce to biti odmah pose vece i ne verujem da ce se bilo sta videti.

Kanim se mesecima, da se par nedelja hranim samo baznom hranom, ali to iziskuje pretanak pusenja i kafe, pa sve odlazem... v 

IVV, kad uradis sve te analize, ides kod hematologa. On najbolje zna da desifruje i uporedi ih medjusobno.
Meni je bio povecan C3 (iz krvne slike) i antiTPO, pa sam obisla i endokrinologa.

Ali sam bila kod jednog (zaboravih mu ime) u Belmedici, kod Dr. Kovac u zavodu za trans. krvi, a cula sam podeljena misljenja za Elezovica.

Sada sam odlucila da kod Ivanovica radim sve, i zahtevam terapiju bez obzira na misljenje.


(... i je l samo meni ne radi multuquote?)
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od jekica 12/10/2013, 13:06

isto se borim dugo godina sa sterilitetom,uradila milion analiza i od papira vise neznam sta cu.ali se isplati na kraju.tek mi je pocetak trudnoce i nesmem previse da se radujem,9 meseci je dugacak period.tek kada ugledam moju bebicu srecicu tek onda mogu da se opustim.arrya ,zelim ti da uspes od srca.osmeh srce

jekica

Broj poruka : 66
Datum upisa : 02.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 12/10/2013, 13:10

Miskoooooo!!!! ljubav ljubav ljubav
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 12/10/2013, 13:11

Hvala Arya, tako sam i mislila, sigurno se konsultuje još neko, ja inače idem kod reproduktivnog endkrinologa pa ću taman poneti sve analize. Uskoro ih radim, kapiram da je OK nekoliko meseci pre sledećeg postupka, zbog eventualne terapije, to sam ovde provalila.
Hvala puno!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 12/10/2013, 13:13

Hvala ti, jekice!

Znam kako se osecas, zato samo polako i neka ti je trudnoca laka, lepa i dosadna! osmeh srce trudnica 
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Arya 12/10/2013, 13:15

InVitroVeritas ::Hvala Arya, tako sam i mislila, sigurno se konsultuje još neko, ja inače idem kod reproduktivnog endkrinologa pa ću taman poneti sve analize. Uskoro ih radim, kapiram da je OK nekoliko meseci pre sledećeg postupka, zbog eventualne terapije, to sam ovde provalila.
Hvala puno!
Ma nema na cemu... Samo hrabro u nove pobede! igra 
Arya
Arya

Broj poruka : 60
Godina : 41
Datum upisa : 10.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 12/10/2013, 13:23

misic ::
fight&faith ::Pa gde si Misic, nema te 100 godina. Bas sam nekoliko puta pitala gde ste ti i Stomacic. Very Happy 
Hvala na bebećem prahu i rodama. Very Happy
poljubac 
Imala sam nekih problema sa kompom, od avgusta, ali sada sam ponovo online ;-)
Puno te pozdravljam draga F&F, i saljem mnogo mnogo rodica i vucem za nosic roda roda roda roda roda roda roda roda roda
Hvala draga Misic. Very Happy Nadam se da ces se sada cesce javljati. lol!

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 12/10/2013, 13:33

Arya ::
BRBLJIVA76 ::ja nisam proveravala IR ,do sada nisam imala PCOS ,a na prosloj vto mi dali cardiopirin i fraxiparin 0,4 ,inace imam povecan LAC ... 
  ja toliko mogu da ti kazem ,,ali javice se neka koja ce ti opsirnije i bolje objasniti jos po nesto ....
Je l ti je LAC puno povisen?
LAC mi nije nesto povisen ,,,,koliko se secam (trenutno sam na poslu ,pa nemogu da gvirnem u papire ,da ti kazem tacno ) ,ali mislimda je sasvim malo bio povisen ..... zasto pitas ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 12/10/2013, 14:33

IVV, odgovorila sam ti na temi imunologije, da opet ne raspredamo ovde. :)

A što se tiče prirodnih trudnoća posle jedne vto, pored tetrebke, imamo mariju86, nefertari, tinche, zoxu, buby, key, kasiu, lenu, bokicu, cici, cipiripi, ne znam je li anuška išla na vto pre nego je rodila njenu dečicu, eto, za nju nisam sigurna. Ovo su cure kojih sam se odmah setila, a sigurno ih ima još al mi mozak zakrčio. Pritom, ima devojaka kojima je vto uspela, a ima i kojima nije, al su prirodno ostale trudne, od gore pomenutih. Nema pravila. Zato ne treba odustajati od starih dobrih prirodnih radova! Ja imam i jednu prijateljicu koja je prvo imala uspešnu vto, a nakon par meseci od porodjaja ostala i prirodno trudna.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 12/10/2013, 14:36

Arya, nemam odgovore na tvoja pitanja, samo što se tiče endometrijuma, ja sam isto uvek kuburila sa debljinom, al prilikom vto mi je dostizao dovoljnu debljinu za usadjivanje embriona. Mada sam jela ananas kad sam bila u postupcima. Ja znam da klomifen tanji endometrijum, a verovatno i još neki lekići i hormončići. Bitno je da endo bude troslojan i da bude od 8mm pa naviše na dan vraćanja embriona.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 24 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 24 od 40 Prethodni  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 32 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu