KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+63
Tinche
annci
JocY
LaFolie
Arya
Lyanna
misic
Ninche
zoxa
lilya
twinsi
laKole
tetreb
hocukusurnecuzvaku
megica-pegica67
lenjivica
rada78
Za5ljana
Stenli
sigmabh
tatjana2
bombombica
bebana.bebana
aleksandar.ignjatovic.39
PalcicaBg
cicsa80
djole42
ninica2
Endzi
Ambra
jekica
Ema78
bak
Orline
fmala
ivi
OKacica
ragaco
Bebis
Crvic
Niny
SannI-AlL
dragana76ns
noja
zvoncica36
ariadne69
anasrce
lelas
Erata
KoMetaK
Sofija Veks
MAAKKI
pegaz
fight&faith
saska1
leptirko82
BiKsi :)
zvoncica76
SoJa
ivanicasale
Vuchica
InNaturaVeritas
sareni leptir
67 posters

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 8/10/2013, 20:22

Jekice, jesi li radia betu danas? Navijam svakako da nam javis sto pre pozitivnu betu!!! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 

Zvoncice, ti bese radis u cetvrtak betu? Navijam i vucem za nos jako! Ja sam je radila 9. dpt! igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice igracice 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica76 8/10/2013, 20:32

da,da, u cetvrtak i tad mi je 12 dan.

ah jos samo jedan dan da prezivim
zvoncica76
zvoncica76

Broj poruka : 16
Godina : 47
Location : cacak
Datum upisa : 20.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 8/10/2013, 20:35

za5ljana
čestitam ti od srca beta 
Sigurno je tu više bebana beba beba beba 
Što se tiče bolovanja, nemoj da brigaš dal će neko da te gleda ovako ili onako, nego osmeh na lice, sve četiri uvis i uživaj sreca 
Ja bih se odrekla posla, ako treba yes 
Srećno, neka ti trudnoća protekne lagano ljubav

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od SoJa 8/10/2013, 20:37

zvončice, želim ti da u četvrtak i ti ugledaš veeeeliku beta 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od KoMetaK 8/10/2013, 20:41

Zvoncice, ako mene pitas, mozes i sutra da radis, pokazace neku vrednost sigurno, ako ima trudnoce! Very Happy Ne znam da li si citala moj dnevnik, meni je Kopitovicka rekla da treba da radim 12. dana ili bese 14. posle ET, a ako sam nestrpljiva, mogu i 9. ili 10. dana. Ja uradila 9. i bila 60. Ako si mnogo nestrpljiva, pa nervozna, mozes da radis i sutra, ja ti dajem dozvolu Wink lol! 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/10/2013, 20:44

Miruj Kometooooo! :) Zvončice, izdrži do četvrtka!:) Ja navijam da beta bude lepa i debela! Kako se inače osećaš,piši slobodno!

Čekamo i Jekicu da se javi, nadam se i njenoj lepoj beti!


BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica76 8/10/2013, 20:56

uradila bih je ja ali mi je muzic protiv toga a i nije mi sutra kuci a necu bez njega da radim.

pa dobro sam uglavnom,4-5 od ET su me malo bolelo grudi i stomak a posle toga nista mogla sam da poletim ali danas me je opet malo stomak boleo

ma bice to dobro,optimista sam ja
treca sreca
sreca 

zvoncica76
zvoncica76

Broj poruka : 16
Godina : 47
Location : cacak
Datum upisa : 20.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 8/10/2013, 21:15

Zapetljana čestitam trudnoću i da sve ide glat beba beba 
Jekice,Zvinčice navijam jako za veeeeelike beeeettteeee b b b b b b b b b b b beta roda beta roda beta roda beta roda beta roda roda beta 

Jefto dobro Meta reče sex 
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 8/10/2013, 21:21

BiKsi :)"

[quote="Jeftelija ::
Koje se analize rade za trombofilije? Jel zna neko konkretno da mi nabroji/napise?
Stečene trombofilije: PT, APTT, Protein C, protein  S, APCR, d dimer, lupus antikoagulans-lac c, lac s i LA- antitela na lupus, homocistein, fibrinogen, plasminogen,trombocite proveriti uz ovo.

Urodjene trombofilije: FII G20210A mutacija i MTHFR C677T mutacija, PAI1 i V laiden.

Od imunologije koja se prepliće sa stečenim trombofilijama, najprostije rečeno, treba uraditi: Antinuklearna, antifofilipidna (sa antikardiolipinskim), antimikrozomalna, antitireoglobulinska antitela, cirkulisuci imunokompleksi, anti beta 2 glikoprotein, antiovarijalna antitela.

Antiovarijalna antitijela mi nikad Miljić nije tražio šta ona znače da ih nekad provjerim,a i ovi cirkulisući imunokompleks ne sjećam se da sam i njega ikada radila šta on pokazuje?

saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 8/10/2013, 22:33

Kometo, mogu ja na muza koliko hoces al meni su seksi jajovodi, imaju podvezice (ufircani). Od kucne radinosti beba nema Very Happy
Biksi hvala ti do neba na objasnjenju, toliko se opirem fraksiju samo na osnovu d dimera, da cu sad lepo sve analize da uradim samo da vidim jel stvarno imam trombofilije ili ne. Necu da se bodem bez valjanog razloga.
Ko od dobrih hematologa radi privatno u Beogradu a da mozete da mi preporucite, nemam vremena od posla da cekicarim po bolnicama. Taman imam mesec dana da to odradim.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/10/2013, 22:56

Od onih koji se bave hematologijom i trudnoćama dr Pedja Miljić, radi u Jevremovoj i na Kliničkom, dr Antić i dr Elezović rade u Belmediku! Ženice su bile zadovoljne njihovim mišljenjima!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 8/10/2013, 23:00

Biksi for president. Hvala ti :-) :-) :-)
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od InNaturaVeritas 8/10/2013, 23:14

Jefto, nisam videla odmah da si dobila odgovor pa sam ti poslala u pp. Isti taj spisak je meni dala Biksi superwoman, kao i Miss, sa istim karakteristikama, koje nigde nema bre, di je Miss?! Sve lepo popisano, uredno...ja ih radim posle laparo. Znam da se može proći za dž na vma a nešto i u Zavodu za transfuziju. Srećno!
InNaturaVeritas
InNaturaVeritas

Broj poruka : 864
Location : Beograd
Datum upisa : 24.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/10/2013, 23:18

Sale, antiovarijalna antitela skoro niko nije radio, sem nable nekad davno, evo ti link
https://kutak.forumotion.com/t577p15-preuranjena-menopauza-pof

nije utvrdjeno kako utiču na ovarijalnu rezervu i organizam valjda, nego am ja to skupljala sa naše teme o imunologiji i prepisivala na papir šta sve treba i gde se radi na uput, pa sam sada prekopirala samo.

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/10/2013, 23:22

Cirkulišući imuno kompleksi su mislim vezani za lupus i antinuklearna antitela, mada me to pitala i anasrce, nisam joj znala odgovoriti, mislim da se to vrti oko lupusa.

U antitela treba dodati i antitela na štitnu, gde omiljenog mi Hašimota da zaboravim! Dakle, antiTPO i antiTg.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 8/10/2013, 23:32

e kad ste se vec dotakle tih cuvenih trombofilija..... meni to ostalo da odradim...
ali ne znam bas kojim putem da krenem...
dal da samo uzmem i iskuckam na papirce ovo sve i tako odem u lab? Naravno da necu blage veze imati kad dobijem rezultate...
i onda se napravim pametna i sa svim nalazima zakazem kod nekog (od ovih cuvenih i dobro nam poznatih) hematologa? I tamo kazem, ja sve ovo pokupila na forumu, a dr-koka-Biksi mi sazvakala... lol! 

nema sanse da idem po lekarima za upite...a kontam da bi i tamo bila ista prica, ''ja dosla sa spiskom'',...
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od rada78 8/10/2013, 23:38

Ja ću da pohvalim hematologa drAntića, meni je on spasao trudnoću. Privatno radi u Belmediku na 3 lokacije u Beogardu.

Vuchica nemoj da se ustručavaš, Ja sam isto tako, iskopirala spisak sa Foruma i uradila analize u Konzilijumu, bili su gotovi za 2 dana. Rezultate sam odnela drAntiću. Slobodno, nemoj čekati.
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/10/2013, 23:42

Vučice lol! !

Ja sam sa teme imunologije ispisala šta sve treba da odradim, od hormona, trombofilija, antitela, briseva, svega na parče papira i nosila ga jedno dve godine sa ostalim papirima vezanim za vto. Otišla kod moje dr ginekologice i krenula redom kako sam šta mogla. Na uput sam uspela da uradim sve briseve, sve viruse, dve urodjene mutacije, sve stečene, ogtt, vitamin d, kariotipe oba parnera, antispermatoziodna antitela. Platila sam samo dve urodjene mutacije, androstendion, dheas i još nešto, ubi me sad šta za endokrinologa, platila amh, to nigde kod nas ne rade na uput, suprug je morao spermogram stalno da plaća i kod hematologa u Bg dva pregleda do sada platila, do kraja trudnoće biće još jedna kontrola. Da, platili smo i mikrodelecije y hromozoma, al dosta sam uspela i na uput. Za komisiju kad sam spremala analize trebao t3 i t4, to sam isto platila jer kod nas u labu to ne rade. Premnogo bi ti para trebalo za sve, znaš samo koliko antitela ima, plus što mora igg i igm, a to se posebno naplaćuje, preskupi su i virusi i brisevi kad se plaćaju, ne znam kako hoćeš, ako imaš para, što da ne, al meni je svaki sačuvan dinar značio, jer nismo mogli preko fonda, a i ovo jedno po jedno, sitno, al nabere se samo tako. Plus mm koristio terapiju proksidom, pa vitamini i ostala čuda, ma treba jbnih para za izvoz u ovoj priči...
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/10/2013, 23:44

De si rado sto godina! I Lafolie je bila kod njega i baš je zadovoljna njegovom stručnošću!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 8/10/2013, 23:49

ljubac, Biksi, bas si brizna, a nista manje od tebe i nisam ocekivala!!! ja imam odradjene briseve, sve hormone, sva cuda vezana za stitnu zlezdu, ogtt,... tako da su mi ostale ''samo'' te hematoloske analize... ginekologica nema sanse da mi da bilo koji uput...
jedino da probam nesto kod dr.opste prakse...

Hvala, Rado, za preporuku....mislim da je i LaFolie isla kod tog dr...
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/10/2013, 23:52

Vučice, a što ne da, ne razumem. Meni je moja dala uput za transfuziju, tamo su mi uradili što je moglo, pa mi onda transfuziolog dala uput za dalje, tipa za antitela i za dve urodjene mutacije. MOže li tako i kod tebe?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 8/10/2013, 23:57

Moja dr.gin. je suvise sujetna da bi prihvatila da napise uput za ono sto joj ja donesem na ''papiricu''...duga prica... da li mi verujes da mi nije napisala ni uput za viruse, koji su mi trebali za komisiju?

ali da, ta ideja mi se doa\pada...da probam da dobijem uput za transfuziju od dr.opste prakse...naravno sa dijagnozom VTO...pa da vidim kuda to moze da me odvede...
Hvala, koko! sreca 


Poslednji izmenio Vuchica dana 9/10/2013, 00:00, izmenjeno ukupno 1 puta
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 8/10/2013, 23:59

Pa možeš li tu sujetku da izbrišeš sa tvog spiska i promeniš je jednostavno?!

Ja sam za komisiju kad sam pokušavala odštampala ono sa sajta, tako donela, mada je moja dr već totalno bila u toku, i sve već znala šta treba, valjda dosta ženica u problemu, nažalost, pa često piše te upute...
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 9/10/2013, 00:03

ja izmenih svoju poruku ali ti si se vec nadovezala....
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od rada78 9/10/2013, 00:08

Nemoj ti da čekaš uput, nikako...kod mene u DZ radi idiot isto takav!

Analize su dosta skupe, nemoj čekati, radi odmah i pravac kod hematologa, on će ti dalje reci šta još da odradiš.

još jednom preporuka za drAntića.
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 15 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 15 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu