KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+55
nina :)
ivi
LaFolie
Lyanna
Crvic
djole42
Vuchica
zvoncica36
lenjivica
ninica2
SannI-AlL
cicsa80
InNaturaVeritas
Dacaa
anasrce
Ema78
Jelica
AriesGirl
ms_do
bulevarka
PalcicaBg
Bekanicaa
Ninche
BiKsi :)
leptirko82
dragana76ns
ragaco
midori
Ambra
neca73
Erata
labradorka
fmala
OKacica
JocY
laKole
ariadne69
KoMetaK
MAAKKI
SoJa
sareni leptir
pegaz
saska1
Endzi
lilya
tatjana2
dusa71
noja
fight&faith
Sofija Veks
Niny
bak
Stenli
lelas
d77
59 posters

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 20/9/2013, 11:01

meni je tsh 5.5 i pijem eutirox 50 mg a pijem i estrofem 2x2 (spremam endometrijum za FET) ali ako mi se ne spusti tsh verovatno ništa od FET-a... sledeće sedmice kontrolišem tsh pa videću šta će biti...
Hej šta vi mislite negde sam pročitala na nekom forumu da se može estrofem piti i 3x2 po 2mg ne znam šta vi mislite o tome pa da povećam dozu? Malo blesavo zvuči što ja to tako sebi određujem terapiju ali kad god sam pila 2x2 endometrij nije bio veći od 7.5...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 20/9/2013, 11:02

Anasrce, bila sam na konsultacijama i na pregledu 3dc, ako se mm izleci od bakterija krecemo na bockanje 04.10. radost ...
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anasrce 20/9/2013, 11:09

D77 mislim da ce ti sad biti rez dobar, javi kad uradis yes 

Pegaz nadam se da ce se spustiti Tsh da mozes da ides na Fet, drzim pesnice radost 

Okacice navijam iz sve snage!! I jedva cekam da te bodrim!! radost radost radost 
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 20/9/2013, 11:18

Pegaz, Okacica, navijam jakooo:aa7: 
Hvala, anasrce....

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 20/9/2013, 11:21

Hvala anasrce i D77 d !

Pitala sam za FSH jer je moj 2.1 alije moja dr endokrinolog rekla da ne uzimam nista od terapije samo da nastavim sa metforminom (2x1000mg) u toku trajanja postupka.

Jedva cekam da to sve krene, a opet nekako se najvise sekiram oko toga kako ce ovi moji na poslu to prihvatiti, mada se psole nerviram sto sam budala da se oko toga sekiram jer imam pravo da se borim za svoje potpomstvo... problem je sto to potpomstvo treba da jede nesto, hehe... Ako me razumete.
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od anasrce 20/9/2013, 11:44

Okacice da li mozes da uzmes odmor i da im nista ne govoris? Ili da uzmes bolovanje ali da ne kazes zbog cega ides na njega?
I nemoj oko toga da se opterecujes, nadam se da ne idu bas u krajnost da se plasis za posao..
anasrce
anasrce

Broj poruka : 444
Location : Beograd
Datum upisa : 15.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od d77 20/9/2013, 11:48

I ja imam isti problem...necu im reci za VTO, iskoristila sam god.odmor-ostalo jos malo, a bolovanje mi se ne otvara, jer posto radim iz prirodnjaka, ne znam da li cu bas ovog ciklusa imati jc i postupak.

d77

Broj poruka : 1742
Datum upisa : 01.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tatjana2 20/9/2013, 12:10

Hvala vam devojke!!!
Okacice navijam jakooo da sto pre krenes sa bockanjem i da ti bude uspesno!!!b b b b b 
tatjana2
tatjana2

Broj poruka : 41
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dragana76ns 20/9/2013, 12:11

Pegaz, meni je to mala doza eutiroxa za tako visok TSH....necu da se pravim dr ali javice se jos koja zenica koja deli moje misljenje. A kad si bila kod endokrinologa?
Tatjana,ja sam drugostepenu prosla polovinom septembra, a pismo mi stiglo sredinom decembra da se javim 3.01...ali tada je bilo zzz oko tendera pa je to oteglo...mada moja drugarica je je u maju prosla drugostepenu a dobila je pismo za otobar, a druga u junu prosla a da se javi sredinom novembra. Iskreno...ne verujem pre decembra,januara. Srecno vv vv vv
Okacice...da posebno zaprasim tvoje korake vv vv vv vv vv vv vv 
Devojke, polako se prazne trudnicke strane....ajde, preuzimajte stafete, srecno svima koji krecu ili su u pripremama
vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od OKacica 20/9/2013, 12:14

Hvala vam devojke, divne ste ljubav !
OKacica
OKacica

Broj poruka : 1352
Location : Beograd
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 20/9/2013, 13:30

Da zaprašim korake, zahuktava se, verujem da će ovo biti jedna lepa i plodonosna jesen!

Pegaz, sa tim tsh nipošto ne idi na fet, ali NIPOŠTO. Spuštaj ga ispod dva, pričam ti iz iskustva. Moj je na fetu bio oko 4, dr mi tvrdila da je ok, a druga dr, privatno kad je videla, prvi komentar bio, s ovolikim tsh, koji je usled kontracepcije jos bio skocio, nema sanse da se ostvari trudnoća.

Okačice, srećno, još malo pa nam trudnuješ.

Za tobom će i dacaa, a i ostale cure koje čekaju start.

Tatjana, bravo za komisiju, srećno i tebi, da što pre dobiješ pismo

D77, moj savet za tebe bi bio kao i cure što su prethodno rekle, mada bih ja i tog dr Zadorija jurila, kad je toliko temeljan, a za laparo nadji vrhunskog stručnjaka. Ponekad je svetlo odmah tu, samo se čini da ga nema, a očas posla se pojavi, kad smo najumorniji i najskenjaniji, znam po sebi. Izdrži, traži način da te nešto podigne! Odeš kod 5 doktora koji rade laparo, čuješ mišljenje, i onda ćeš znati šta ćeš i kako dalje!

Ana, superica za terapiju, sad si endokrinološki potpuno pokrivena i spremna za postupak. Još da se hematološki pokriješ ako bude trebalo i puška!

roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda roda vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 20/9/2013, 13:48

dragana76ns ::Pegaz, meni je to mala doza eutiroxa za tako visok TSH....necu da se pravim dr ali javice se jos koja zenica koja deli moje misljenje. A kad si bila kod endokrinologa?
Tatjana,ja sam drugostepenu prosla polovinom septembra, a pismo mi stiglo sredinom decembra da se javim 3.01...ali tada je bilo zzz oko tendera pa je to oteglo...mada moja drugarica je je u maju prosla drugostepenu a dobila je pismo za otobar, a druga u junu prosla a da se javi sredinom novembra. Iskreno...ne verujem pre decembra,januara. Srecno vv vv vv
Okacice...da posebno zaprasim tvoje korake vv vv vv vv vv vv vv 
Devojke, polako se prazne trudnicke strane....ajde, preuzimajte stafete, srecno svima koji krecu ili su u pripremama
vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv vv
draga nisam bila kod endokrinologa nego mi je to preporučila dr Kopitović, rekla mi je tek za tri sedmice da proverim nalaze a ja to pijem od 10.09. ja mislila sledeće sedmice da proverim da li pada tsh ali možda je rano da ga proveravam, a obzirom da ne osećam nikakve nus-pojave sa ovim eutiroxom od 50mg mogu i da ga povećam pa da za ovaj ciklus padne....

Biksi u pravu si definitivno ali definitivno, ja pijem estrofem i mislila sam uporedo ako se spusti tsh da odem ali kratak je period da bi se spustio sa 5.57 na čak 2.... Inače Kopitovićka mi je tako savetovala da uporedo pratim pa da odlučim a dr Sonja se slaže s tim i tako sam ja sad sama sa svojim nedoumicama šta da radim...Rolling Eyes 




pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 20/9/2013, 13:58

Pegaz one su dr(Kopitović i Sonja) mislim da mogu da ti daju bolji savet od nas.Nekad je bolje da dr.kaže otvoreno NE ili DA,a ne ovako prebacuju na tebe(pacijenta) odgovornost.Da sama odlučiš???Pa i jedna i druga imaju dosta godina iskustva,a i plaćene su za to,ako ništa drugo da kažu kad možeš da kreneš u postupak.Što se Estrofema tiče ja bih pila kako mi je rečeno.Znam da žene piju i 3x1,ali ako su ti rekli 2x1 onda tako pij.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 20/9/2013, 14:16

Pegaz pitaj ih konkretno! Jasno i glasno šta da radiš, jer mora tako, nema druge.
Ovako sebi stvaraš bespotrebnu nervozu i što kaže zvončica, plaćene su za to da kažu šta, kada i kako.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 20/9/2013, 14:17

zvoncica36 ::Pegaz one su dr(Kopitović i Sonja) mislim da mogu da ti daju bolji savet od nas.Nekad je bolje da dr.kaže otvoreno NE ili DA,a ne ovako prebacuju na tebe(pacijenta) odgovornost.Da sama odlučiš???Pa i jedna i druga imaju dosta godina iskustva,a i plaćene su za to,ako ništa drugo da kažu kad možeš da kreneš u postupak.Što se Estrofema tiče ja bih pila kako mi je rečeno.Znam da žene piju i 3x1,ali ako su ti rekli 2x1 onda tako pij.
Znaš kako, dr Kopitović (možda se ponavljam...) mi rekla
"da iskoristim evra flastere i uz njih da pijem estrofem 2x1 i onda kad skinem flastere da nastavim estrofem 2x2, uporedo da pijem eutirox 50 mg i da pratim nalaz tsh da li će se spustiti i ako padne na 2 da odem na FET a ako ne onda da dobijem uz onaj utrogestan pa sledeći ciklus da spremam FET"
Dr Sonji javim tako i ona napiše "da se slaže sa predlogom dr Kopitović"

U međuvremenu sam istraživala koja je maksimalna dnevna doza estrofema čisto informativno i tako naletim da je neka uzimala po preporuci dr 3x2...
Činmi mi se da ću ja ipak FET za ovaj ciklus preskočiti zbog TSH...
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 20/9/2013, 14:20

Onda je sve jasno. Ako se ne spusti TSH ne ideš, odlaže se za sledeći ciklus i prati se dalje. Kada se spusti - ideš. Po meni tu nema ništa nejasno, sve je rečeno. Nemoj samoj sebi ništa da prepisuješ.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 20/9/2013, 14:29

Hm... da jasno je... samo što to uporedo me prosto nervira mislim to ako ovako idem ako onako ne idem, jer meni se endometrijum jedva deblja i sad osim što o tome treba da razmišljam moram da razmišljam i o tom TSH, bezveze i tako da sad ovog momenta ne znam konkretno na čemu sam i tako se još ne mogu organizovati sa godišnjim odmorom (koji ću koristiti da bih išla tamo), a s druge strane mi žao da ne odem ovaj ciklus jer sam prošli radila histeroskopiju (tako preporučila dr Kopitović histero ciklus pred fet)...

pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 20/9/2013, 14:35

tatjana2 ::Drage moje koracaljke, evo ja sam napravila jos jedan korak... Juce sam prosla drugostepemu komisiju u Novom Sadu igra i sada cekam to cuveno pismo... KOliko ste vi cekale na njega??? Sve vas d 
Tatjana, i ovde se pise o tome, pogledaj... https://kutak.forumotion.com/t2576p405-vantelesna-oplodnja-o-trosku-osiguranja-rzzo

Kod mene u potpisu imas moj slucaj... Nema pravila, ja sam inace, zaokruzila N.Front...
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 20/9/2013, 14:37

Nemoj na silu ništa. Vidim da ti je drama u glavi. Meni sa strane se ne čini tako komplikovano, ali tebi verovatno jeste haos. Odradila si histero, važno je da je sve ok, a to da li se u ciklusu posle histeroskopije povećavaju šanse, ja sam pitala Prag i odgovorili su mi da dr. Sonja ne misli tako i misli da se u mnogim slučajevima radi bespotrebno. Dr. Milica Ilić iz Jevremove mi je rekla da histeroskopija nije tako bezazlena stvar da bi se radila tek tako i da ne treba da se radi bez potrebe. Nije prvi put da imamo različita mišljenja od različitih lekara, pa čak i od istog lekara, u fazonu danas kaže jedno, sutra drugo.
Hoću reći, važno je da je sve odrađeno i da si uradila ono što je do tebe, a da li ćeš ići ciklus nakon histeroskopije, ili 2-3, mislim da niko ne može garantovati uspeh u vezi sa tim.
Ako je beba odlučila da se rodi, sačekaće te i lepo se smestiti i sa histero i bez histero i sa vitaminima i bez vitamina. A TSH moraš spustiti, ne samo zbog zatrudnjivanja, već i zbog trudnoće koja će doći, mi verujemo u to - veruj i ti!
Ljubim te i ne daj se!


Poslednji izmenio Erata dana 20/9/2013, 14:40, izmenjeno ukupno 1 puta
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 20/9/2013, 14:37

Tatjana, srećno probijanje leda, da ne kažem prvostepene komisije. Želim ti brz poziv, lak početak i srećan završetak!

Vučko moj, legendo ljubav 
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 20/9/2013, 14:49

Erata ::

Vučko moj, legendo ljubav 
Erata, srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci 

Ja sam juce isla na ''veliki servis'' - pregled, uz, brisevi, papa... kaze doca, sve kao bombona lol!
malo me plase brisevi, kako i ne bi ...valjda ce sve biti ok...
...i cekanje se nastavlja...


Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od pegaz 20/9/2013, 15:41

Erata ::Nemoj na silu ništa. Vidim da ti je drama u glavi. Meni sa strane se ne čini tako komplikovano, ali tebi verovatno jeste haos. Odradila si histero, važno je da je sve ok, a to da li se u ciklusu posle histeroskopije povećavaju šanse, ja sam pitala Prag i odgovorili su mi da dr. Sonja ne misli tako i misli da se u mnogim slučajevima radi bespotrebno. Dr. Milica Ilić iz Jevremove mi je rekla da histeroskopija nije tako bezazlena stvar da bi se radila tek tako i da ne treba da se radi bez potrebe. Nije prvi put da imamo različita mišljenja od različitih lekara, pa čak i od istog lekara, u fazonu danas kaže jedno, sutra drugo.
Hoću reći, važno je da je sve odrađeno i da si uradila ono što je do tebe, a da li ćeš ići ciklus nakon histeroskopije, ili 2-3, mislim da niko ne može garantovati uspeh u vezi sa tim.
Ako je beba odlučila da se rodi, sačekaće te i lepo se smestiti i sa histero i bez histero i sa vitaminima i bez vitamina. A TSH moraš spustiti, ne samo zbog zatrudnjivanja, već i zbog trudnoće koja će doći, mi verujemo u to - veruj i ti!
Ljubim te i ne daj se!
poljubac 
c 
verovaćemo da će me sačekati....
pegaz
pegaz

Broj poruka : 694
Datum upisa : 27.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dragana76ns 20/9/2013, 16:12

Pegaz, meni je TSH kada sam vadila betu skocio na 4(sto su mi rekli da je normalno)..i dr mi je uvela dva dana 50 jedan 75mg...za 3-4 nedelje pao je ispod 2, i danas ga istom terapijom drzim na 1.4 mislim da je bolje da odes kod endokrinologa da ti prepise jacu dozu...ne vredi ti da ga vadis ranije, moraju proci 3 nedelje od pocetka uzimanja terapije da bi videla stvarnu vrednost. Ja jako verujem dr Kopitovic, i ne verujem da bi te pustila sa takvim na fet a sto se histero tice, mislim da to sad ne treba da te opterecuje...vazno je da sredis tsh, cak i debljina enda nije toliko vazna koliko izgled(mislim da je Menori bio oko 7-8 na dan et i eno nuna Dusku)
Srecno Pegaz, i drza se dr Kopitivic yes 
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 20/9/2013, 16:19

Slažem se sa draganom. Histero je bitno da si odradila, preporuka je u naredna dva tri meseca otići na vto, a ti ćeš to i uraditi.
Ja bih otišla kod reproduktivnog endokrinologa i pitala za terapiju. TSH ti mora ići ispod dva, to ti je sad najbitnije po meni, i od toga ti zavisi šta i kako dalje. Ako tsh padne ideš, ako ne padne, ne ideš. Meni deluje jednostavno s ove strane.Ja bih tako. Estrofem sam pila u fetu, pisala sam tamo na temi o fetu, ne sećam se više, mada znam da se ide sa većom dozom koja se smanjuje postepeno. No, i to nemoj na svoju ruku, ja bar ne bih. Mislim da bi ti endokrinolog dao malo veću dozu leka, kako bi ti se tsh spustio brže, al to je samo nagadjanje.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ambra 20/9/2013, 16:24

I tako odem ja danas na pregled u Genezis, pred prirodnjak, i paf opet cista 6cm i opet punkcija zakazana za sledecu nedelju. "Obradujem" se naravno, kako i ne bi, tacno mi 3cm mesecno raste cista i lepo pitam Crnogorac sto mi je ciniti, necu valjda da punktiram cistu svaka dva meseca. Kaze ona zao joj da se operisem (mislim, meni nije, zadnji put sam operacijom ciste bila mirna 5 godina) pa ajd videcemo posle prirodnjaka sta ce da bude. To se naravno odnosi na uspeh ili neuspeh vto.

E sad ja imam pitanje, posto u BG ne znam ni jednog eminentnog strucnjaka ginekologa da me operise (ako imate preporucite mi) da li ja mogu da se operisem kod Kopitovicke (za koju sam shvatila iz ovih diskusija da to radi) u Betaniji o svom trosku?
Zna li neko da mi da tu info?

ps. mozda sam i umislila da Kopitovicka operise.
Ambra
Ambra

Broj poruka : 1234
Godina : 51
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 32 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 32 od 40 Prethodni  1 ... 17 ... 31, 32, 33 ... 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu