KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+51
rada78
maki79
Klarica
hany
saritam
bebica mala
vivijen
JocY
Plavusica90
Erata
labradorka
BiKsi :)
heart84
ninica2
maus
Ema78
Simona
missile
Orline
Gramatika
Ninche
menora72
SannI-AlL
Crvic
saska1
Niny
bulevarka
zoxa
bak
cici
nina :)
laKole
dacans
lelas
leptirko82
Vuchica
SSanja
Stenli
Gral
lilly13
Endzi
dragana76ns
SladZana
fight&faith
SoJa
KoMetaK
fmala
ananana
LaFolie
noja
lenabeograd
55 posters

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 17/10/2013, 11:16

fmala, ja sam vec obezbedila gardu oko mene kad se budem porodila da pomognu dok se malo ne oporavim  b

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dacans 17/10/2013, 11:22

Uvek bih se poradjala CR u spinalu...svesna si, vidis bebu..a traje svega desetak minuta..samo vadjenje bebe nek 2/3 min..ma milina..a beba je odmah tvoja..dobijes je na ljubljenje..Mene je profa prvi put kad me poradjao pitao za ime..ja kazem ako bude svetla bice Hana..ako bude garava bice Mina..i dok smo to komentarisali..eto njega vice.."Majka stize Mina"...i pokazuje mi moju bebu..ljubim je...ma divno divno divno..cujes njihove mere, ocene..tu si prisutna..nemam pojma ja bih se uvek tako poradjala..mislim da moram na CR..a morala sam jer je Mina bila karlicno..sam Vejnovic susta suprotnost Stojicu..opusten, nasmejan, veseo..voli da se sali..sjajan psiholog..ne znam..on je za mene br 1...svoj posao voli vise od bilo kog lekara kojeg ja znam...nisam ga za dve trudnoce videla namrgodjenog, nervoznog..nikad ne vidis da je umoran..meni je sve to puno znacilo..a on je i nacelnik perinatologije, tako da te obilazi svaki dan posle porodjaja, u sok sobi ti dozvoljava dodatne terapije za bolove..ma neprocenjivo mi je njegovo prisustvo bilo svakog trenutka
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 17/10/2013, 11:24

trudnicice drage, vecina vas, ako ne i sve, zna da imamo akciju sakupljanja parica za besplatnu VTO nekoj kutanjki. Znam da sve kosta i da je sve preskupo, ali mozda ce nekoj od nas sa kutka doneti radost, a nasih 100-200 dinara nisu mnogo za nas, ali svaka po toliko i sakupicemo jos malo para koliko je preostalo da se podeli donacija. Za sada ima oko 209.000 dianra, dogovor je da se sakupi 2.000 evra i da se onda izvlaci srecna dobitnica.
Evo linka sa brojevima racuna: https://kutak.forumotion.com/t2518-raeun-za-donaciju

I stanja na racunu:

https://kutak.forumotion.com/t2534p135-dosadasnje-uplate-stanje-na-raeunu
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Niny 17/10/2013, 11:27

Menora, kakav medenjak mali srca srca srca srca srca srca
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 17/10/2013, 11:32

Daco, jesi isla kod njega privatno pa se dogovorila za porodjaj? Sve sam i ja tako cula za njega. Da je jako dobar strucnjak, ali i psiholog.
Htedoh te pitati za spinal jel istina da ne smes pomerati glavu 24h da ne bi imala neke nus pojave od anestezije, kao npr nepodnosljive glavobolje? I, kao, ledja te bole ceo zivot posle toga ? Da, da ne zaboravim, noge ne osecas ceo dan, kao paralizovan si Shocked Shocked Ja tako cula, pa odustala od spinala, bi mi kao horor film.
ps. Divno za ovo "Majka, stize Mina". Mogu da zamislim osecaj sunny

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 17/10/2013, 11:52

Vidi ti ovu malenu slatkaču Menorinu, kakav med! Šećerko! smajli angel 

Sar, ma šta zdravo, ja tamanim sve, samo količinski manje neg ranije, ne opterećujem želudac, ubije me posle gorušica i kiselina, ne može želudac to sve onda dugo da prevari.

Kometice i ja sam puna četiri meseca tamanila sve i mnogo više, bila mnogo gladna sve vreme, al kad je krenula gorušica, onda sam smanjila obroke. Znam za krompir nije preporučljiv, al jbg, on me najmanje muči, kao i piletina, šargarepa, pirinač, pa češće to jedem nego nešto drugo. Videću danas onda spanać kao garnir, ili jednostavno ništa kao garnir :). Plazmu ne jedem od kako su krenule gorušice, a tamanila sam je samo tako, plus pila po litar mleka dnevno. Sad više pijem jogurt, mada uzimam i mleko.

Zaboravila sam juče od propratnih trudničkih zahebancija da dodam i prekomerno znojenje i valunge u početku, krvarenje desni i krvarenje iz nosa. :)
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dacans 17/10/2013, 12:33

Ma kakvo nepomeranje glave 24h..lezis najnormalnije, ustajes iz kreveta prvog dana sa sestrama..vrtis se po krevetu..iskreno najlosiji deo jeste to ne osecanje nogiu..ali to traje par sati...cula sam da kod nekih devojaka mogu da se jave glavobolje ali nista speijalno dramaticno, popijes Brufen..paracet..ako bas boli.....ledja me ne bole ni manje ni vise nego pre oba porodjaja..
Da isla sam kod njega privatno, i dogovor je bio od starta da idemo na prirodan..ako nema indikacija za CR..jbg ja imala indikaciju Mininu guzu:P Razz Razz  On je meni negde izmedju 6. i 7. meseca rekao da je guzom na dole...ja njemu kazem pa dobro, ima jos tri meseca da se okrene..a on klima glavom levo desno i kaze..nesto mi ne izgleda kao da ce se okrenuti..i nije..i dalje ne znam kako je znao da se nece okrenuti..lol! lol! lol! lol! 
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 17/10/2013, 12:48

Menorice, ona je predivna....
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 17/10/2013, 12:50

Saritam, ja idem kod Vejnovića privatno, krenula pre par meseci. Fin je skroz, ne priča puno, UZ traje 3 min bukvalno.Odmah me je pitao *šta zelim*, ja rekla da nemam zahteva ako sve bude ok, on isto to preporučuje. E sad kako ću proći u Betaniji,videću već pa ću ti ispričati.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lenabeograd 17/10/2013, 13:15

    divna je menora72 ::Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Kupanjecona

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ninche 17/10/2013, 14:01

Generacijo, rodila si sebi lutku! :)
poljubac veliki :)
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od leptirko82 17/10/2013, 14:05

Menora, Ninche, kako su vam divne curice!!!!!!! ljubav ljubav ljubav
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 17/10/2013, 14:06

Biksi, od ovih proopratnih z, niti jedna jedina me nije zaobisla, bas sam skoro pricala sa drugaricama, svaka je imala ponesto, ali ja bas sve :-) neka bebe lepo napreduju, a sve ce proci. Inace, jedna od beba je sinoc odlepila, toliko se vrpoljila da mi je stomak poigravao sa leve strane pupka jedan mali deo je cupkao, moglo je lepo da se vidi, kao kad vam igra oko, pa vidite treperenje u uglu, e tako je treperio stomak, bilo je neverovatno videti
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 17/10/2013, 14:55

Znala sam ja Daco da ces se ti zabezeknuti kad cujes sve sto sam ja cula za spinal Shocked Dobro je da ima neko ko ima pozitivno iskustvo sa tim, pa da nama ostalima pomogne.Ja se, zaista, trudim da ne mislim o porodjaju previse, pre svega da se ne bih opteretila bez potrebe jer, sve smo mi drugacije, ali kad cujes tako nesto, uhvati te strah, pa trazis suprotno misljenje.  
Klarice, ti ces mi biti informacija iz prve ruke Very Happy 
Stenli, i ja uzivam kad posle jela legnem na ledja, pa krene talasanje, malo sa leve, malo sa desne strane. Nasi mali plivaci igra igra

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od SoJa 17/10/2013, 16:02

Menora, devojčica ti je prava lutkica srca srca srca 

Ninche, takođe srca srca srca srca 

ljubav ljubav

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od dacans 17/10/2013, 16:05

Ninche..kakva je bre to lepojka...prava lutka...pu pu pu...nevidjeno lepu ceru imas:12a: smajli angel osmeh srce smajli angel osmeh srce smajli angel 
dacans
dacans

Broj poruka : 926
Godina : 50
Location : Novi Sad
Datum upisa : 25.05.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 17/10/2013, 18:20

Saritam ja nosim tako lepo iskustvo iz Betanije da sam poslednji dan plakala sto idem kuci, a dr.Visnjevac me pita sta je, ja kazem necu kuci ovde je bas lepo kao u banji, pogled na zelenilo ispod prozora se cuje fontana, svi me paze i dodaju bebu, kuci toga nema, a on kaze pa imamo mi i knjigu utisaka Very Happy  pa nas nahvalite jer nas obicno kude, eto malo da te ohrabrim.
Inace ja sam uvece oko devet ustala iz kreveta i peske sama odsetala, kao puz, do druge sobe na kraju hodnika. Sve se moze, izbacili su me iz soka sto je razumljivo jer je meni sve bilo ok a dosle su nove zene a aparata nema dovoljno, guzva je ogromna i ja sam zavrsila posle par sati cr u obicnoj sobi, ali ni to nije problem. U 22h sam vec trazila da zaustave trodone jer sam htela odma ujutru da dojim, iako sam mogla to i pored lekova,...ali ja lekove ne volim a bol mogu da kontrolisem. tako da se ni ne secam da sam se porodila cim su mi doneli bebu sve sam zaboravila i stavila ga na stomak,... sta ti je majka Very Happy  a moja mama kaze, pa ne mozes tako moras i na sebe da mislis. reko samo kad je meni on stigao,... Very Happy 
sve u svemu to je nesto najlepse i sve se moze i nista nije strasno samo ako ste sabrani i spremni na saradnju,...
Srecno
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od ananana 17/10/2013, 18:27

za spinal OBAVEZNO dan pre toga popiti sto vise tecnosti, moze i 4l i nece biti glavobolje i nus pojava
ananana
ananana

Broj poruka : 1028
Godina : 42
Location : Novi Sad
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 17/10/2013, 19:29

Danas isla u DZ, pokupila upute, otvorila porodiljsko i sa njima završila igra Udjoh u 9ti, slikala tibu (okačila sam na odgovorajuću temu) i sad brojimo sitno, u danima... lol! 
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od penelope 17/10/2013, 22:03

Daco, lepo receno za carski u spinalu, u potpunosti delim tvoje misljenje, dozivljaj je neopisiv. Iz ovog ugla, JAKO mi je drago sto sam se odlucila za spinalnu. Doktorica anesteziolog mi je stajala iznad glave i govorila sta se desava i, kada je beba izasla, sestrice su tapsale, svi su vikali nesto "cestitaaaamo", "kaaaako je lepa" i tak'. Very Happy Stvarno jedan neverovatan osecaj, najjaci u mom zivotu.
Ali i ja sam jaaako bila uplasena, tresla sam se kao prut, jedva mi dadose anesteziju. Very Happy 
Jeste trip sa oduzetim nogama, jeste da 24 sata nismo smeli da dizemo glavu, pa sto cevcica, infuzija, injekcija, bode ko gde stigne-kod nas se ostaje 48 sati u sok sobi, bez izuzetka, ustaje se nakon 24 sata, 7 punih dana u bolnici, to je neko pravilo za sve, ali eto, svugde drugacije. Ali u tom momentu, veruj mi, na to ne obracas paznju nesto, jer nesto drugo mnooogo vaznije se desava i mislis samo na to. yes smajli angel 
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 17/10/2013, 22:09

Stenli ::Biksi, od ovih proopratnih z, niti jedna jedina me nije zaobisla, bas sam skoro pricala sa drugaricama, svaka je imala ponesto, ali ja bas sve :-) neka bebe lepo napreduju, a sve ce proci. Inace, jedna od beba je sinoc odlepila, toliko se vrpoljila da mi je stomak poigravao sa leve strane pupka jedan mali deo je cupkao, moglo je lepo da se vidi, kao kad vam igra oko, pa vidite treperenje u uglu, e tako je treperio stomak, bilo je neverovatno videti
Mene su bar mucnine zaobisle i povraćanja u prvom trimestru. Zaovar bar nešto!lol! A naravno da je sve to u rok službe, koliko smo se samo borile, ovo sad ko šiša, preguraćemo očas posla.
Super je kad stomak pocne da poigrava, ja sam danima bila u čudu, kad to krene, zavrnem majicu i blenem ko tele, a kez na licu teleći totalno! :) Videćeš, biće toga sve češće i više, meni se bebac okrenuo, pa mi je sad drugačiji osećaj, neko u prethodnih mesec dana, eto juče mislim da se igrao vaterpola i branio na golu, sigurna sam, koliko mi se stomak njihao tamo amo!lol! 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 17/10/2013, 22:10

Čuh se malopre sa našom kutanjkom ančik, ona se odavno nije javila, ostala je prirodno trudna proletos i porodila se 21.9. Dobila je Helenu, precakana je!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 17/10/2013, 22:53

Menora bebica je predivna,nek je ziva i zdrava sto godina srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca srca
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 17/10/2013, 23:02

Cestitke Ani i neka joj je ziva izdrava Helena!!! Jel to Anna ili kako joj bese vec nik? Sedele zajedno prosle godine na Zlatisu sa Simonom? Pozdravi je puuuuno, tako se radujem prirodnim trudnocama ovde na kutku!
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 17/10/2013, 23:54

Nije ona, druga ana, s kojom se ja videh pre mog postupka, moja zemljakinja, ona se spremala za komisiju i vto, i spontano ostala trudna. A jedva cekam i da anna bude trudnica, sve nekako mislim da će i kod nje spontano da se desi, da ne mora na novu vto!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 35 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 35 od 40 Prethodni  1 ... 19 ... 34, 35, 36 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu