KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+51
rada78
maki79
Klarica
hany
saritam
bebica mala
vivijen
JocY
Plavusica90
Erata
labradorka
BiKsi :)
heart84
ninica2
maus
Ema78
Simona
missile
Orline
Gramatika
Ninche
menora72
SannI-AlL
Crvic
saska1
Niny
bulevarka
zoxa
bak
cici
nina :)
laKole
dacans
lelas
leptirko82
Vuchica
SSanja
Stenli
Gral
lilly13
Endzi
dragana76ns
SladZana
fight&faith
SoJa
KoMetaK
fmala
ananana
LaFolie
noja
lenabeograd
55 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 7/10/2013, 11:50

Kad je dvoje, drugacije je, uvek jedan aktivan, a drugi mozda tad spava, pa tako u krug.
Ja se pre neki dan bila bas uspanicila, nema ih, pa ih nema. I procitam negde da je to normalno, ali ako ce nam biti lakse da se moze kao proveriti. Naime, pojedes cokoladu, ili krem, i popijes vodu za tim, ;legnes i kao tad bi trebalo. Meni se javili, probaj i ti Very Happy:DVerujem da je to glupost, al ja sam sklona kad se uplasim u sve da poverujem :)
Veliki ljubac za lepu devojcicu i njenu mamu!!!

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 7/10/2013, 11:56

moja lenjivica spava do 1 :) tek se od 13h javlja Very Happy a nocu se probudim i osetim kao da se brcka, ne lupa se vec kao da uziva
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 7/10/2013, 11:59

Neka dusica uziva, najlepse je kod mame u tibi srca1

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Stenli 7/10/2013, 18:10

Ja ih ne osecam svaki dan, vec samo periodicno. Ali evo danas je neko od njih bas skakutao prilicno. Biksi, hvala na savetima, sve osim masl ulja sam probala, no nista. Koristim one mikrolax mikroklizme sada, videcemo.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 7/10/2013, 18:42

Kad ste ce pocele da osjecate bebce?Ja jos nista ne osjecam,sem ogromne tezine kad nesto jedem No No No
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 7/10/2013, 20:59

Dr. kazu da treba da se oseti u 18-19 nedelji. Lafo, nemoj da brines, kako raste tako će pokreti biti učestaliji i jači. U 9tom treba da je osetiš svaki dan. Mada moja mala najviše voli kad ja spavam, e baš onda šuta.. Mada, sad je već velika,pa se svaki pokret oseti, bio jači ili slabiji.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 7/10/2013, 21:28

Endzi, ja tek u 20. nedelji, dok sam skontala da je to beba :), proslo nekoliko dana, pa sam onda bila sigurna. Prvo stidljivo ponekad, pa ga onda nema dva tri dana, pa onda se opet javi malo cesce, tako je bilo od te 20. nedelje, a od 22. recimo lupa svaki dan i sve cesce i cesce. Kad ustanem i doruckujem javi se, posle rucka javi se, posle svake klope, mada javi se i mimo toga sada, a uvece pravi zurke, samo tandrlja unutra. Kad lupa nogama koje su mu gore, to je ok, al kad ga osetim glavom dole, ili mozda i rukicama, uh kako neprijatan osecaj, odmah me tera da se povijem, sagnem, ili da piskim. Ajde kad sam kuci, al ako hodam bas neprijatan osecaj, mislim da cu poceti da nosim pojas za trudnaje bas zbog toga. A gore kad lupa, menja polozaje, levo i desno oko pupka, ili direkt u pupak, ili kad lupi iznad pupka negde i to visoko, bas se iznenadim. Pred prosli uz, a to je bilo u 21. nedelji, cini mi se, nije mi se javljao dva tri dana pa sam se bila utripovala naravski, al posle je nastavio i od tada ne prestaje sa vibracijama!

Ima i neka fora pored tih slatkisa da se namestis u polulezeci polozaj, stavis nesto ispod ledja, neki jastuk npr, i da ce valjda u tom polozaju da se mrdne i oseti.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 7/10/2013, 22:45

Lafe, bravo za dobre rezultete TSH i d-dimera! Sto se pokreta tice, mislim da je normalno da i oni malkice odmore Wink 
Ja sam jos "sveza" trudnica, tek ima da cekam da osetim pokrete, jer imam stomak i nisam mrsava, tamo negde za 2 meseca! Mada, ovo moje kako se suta na UZ, ko zna, mozda i pocnem da ga osecam uskoro! lol! 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 8/10/2013, 09:13

Ja sam moje osetila u 16. nedelji. Lupkalo je povremeno samo na jednom mestu. Kad sam pitala dr kako to da osecam samo jednu bebu, on se nasmejao i rekao da su to mozda creva jer je za tu nedelju rano, mada hoce ranije kod blizanaca.  Ali, ja sam sigurna da je to bila jedna od mojih bebica, i danas je isto lupkanje na tom mestu najcesce, samo jace jer su veci. Ali, svaka od nas je prica za sebe i bebe su neke jako aktivne, neke nisu. Nek su one zive i zdrave i neka nas lupkaju do mile volje jer za mene je to, pored saznanja da sam najzad trudna, najlepsi osecaj, a verujem i za svaku od vas. Puno vas d sve nas troje

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 8/10/2013, 11:56

Uzeh jutros onu knjigicu Šta da očekujete dok čekate bebu i malo prelistah šta savetuju i šta se očekuje u 6. mesecu! Oni za većinu stvari kao da mene opisuju.lol! Pritom se navodi oko tih pokreta da se najviše osećaju izmedju 24. i 28. nedelje. I da se ne treba uporedjivati sa drugim trudnicama oko toga, jer ima mirnijih beba, a nek prave žurku po ceo dan. :) Piše recimo da se češće javlja krvarenje iz nosa, a ja upravo imam vaticu u nosu, jer mi krv već poslednja 4 dana svako jutro krece nakon duvanja nosa. Pa mi krvare desni nakon pranja zuba, i to piše, pa mi se javljaju noću grčevi u nogama i to piše, pojačan sekret i to piše, neverovatno kako je sve to u tom mesecu tako kod većine žena!

Odo do apoteke da kupim eutiroks, pa da radim ovo s posla što imam.

Ljubim vas okruglice i one koje će to tek postati! A i mame koje ovde svraćaju!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maki79 8/10/2013, 13:52

Pozdrav trudnice moje mile i slatke. Ja nisam svracala na ove strane bas bas dugo ali sam se nesto uzelelaovih prica o trudnoci. Evo sad evociram uspomene od pre godinu dana na danasnji dan sam govorila mojoj bebi u stomaku ajde bebo izadji napolje ne mogu vise da te trpim unutra, a danas kad podivlja i pravi dzumbus kazem vrati se u stomak ne mogu da te trpim vise ovde tamo ti je ipak bilo lakse. Naravno sve je to sala i sada sam jako presrecna sto sam MAMA i evo spremamo se za 4 dana da proslavimo prvi divan dan.
Samo da vas sve izljubim i da vam pozelim da vam ovi trudnicki dani proteknu sto brze i sto lepse.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od rada78 9/10/2013, 00:15

Evo još jedne mame Very Happy  i mene dugo nije bilo na ovim stranama

Pozdrav svim trudnicama i podrška sa moje strane.

Uživajte u trudnoći
rada78
rada78

Broj poruka : 1030
Location : Beograd
Datum upisa : 04.05.2011

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 9/10/2013, 11:02

ja od danas ne radim igra 
ne mogu vise da sedim 8 sati jer me ledja posle bole dosta, pa jedva spavam nocu. Ovi sa posla su rekli da je sve ok, da sam od nas na godisnjem pa onda bolovanje.
Da i vas bole ledja u donjem delu?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 9/10/2013, 11:08

LaFo, mene nije bolelo, ali neke moje drugarice jeste. Širi se materica, pa opterećuje ledja Wink Mene tek sad kreće sve zivo da bolucka, od prepona do ledja lol! 
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 9/10/2013, 11:10

LaFolie, mene su pocela boleti negde od 19. nedelje bas, bas. Donji deo ledja, karlica. Sirimo se i pravi telo mesta za nase andjele.

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 9/10/2013, 11:15

ja sam daaaavno davno pala na ledu, na dupe naravno, i mesec dana nisam mogla da se ispravim. I na masazi mi je fizijatar rekao da mi fali repic kicme, pa kada se zavalim dok sedim, ubi me posle sam kraj kicme. Onda mi se krivila kicma u desno, pa su rekli ili plivanje ili operacija. Tako da, nisam ja bila super ni pre :)
Ali mi je pilates odlican. Sve u svemu, ja i ocekujem da ce me jos vise boleti kako bude stomak tezi, ali bar znam sta je.
Sad me pita kolega, kada se vracam sa bolovanja Very Happy Reko negde u martu aprilu 2015 lol! 
nije mogao da veruje Very Happy
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 9/10/2013, 11:46

E Lafe, super sto vise neces raditi, opustencija i kuliranje totalno!Ja planiram jos ovaj oktobar da izdrzim, i eventualno pola novembra, onda imam mesec ipo dana odmora i nekih zaradjenih dana, sve moram da iskoristim do januara.

Ledja i mene bolucaju, i karlica i pubicna kost, ponekad osecam malo i trnjenje u butinama,sve se siri, razmeksani nam zglobovi, pa mora tako, a i pise na bebac.com, kad pratis ono iz nedelje u nedelju bas sve skoro sto ti se desava, tako je bar meni, nesto pogode bas u tu nedelju, nesto bude sto je u sledecoj, nesto se pre izdesava, svaka zena, posebna prica, al sve je to ok. Ja nocu dok se prebacim na ledja ili drugu stranu, ili dok ustanem do wc/a, pa to je citav proces, al kontam da je to tako kod vecine zena.




BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 9/10/2013, 11:55

BiKsi :) :: Ja nocu dok se prebacim na ledja ili drugu stranu, ili dok ustanem do wc/a, pa to je citav proces, al kontam da je to tako kod vecine zena.
da da i ja Very Happy kao foka Very Happy
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 9/10/2013, 12:06

Uzivaj Lafe u zasluzenom trudnickom,bice dana za rabote lol! lol!  Ja sam kao i Biksi planirala da radim jos oktobar,imam u novembru odmor od 23 dana,i mozda jos odradim tih 7 dana da zaokruzim novembar,al nisam sigurna Very Happy Very Happy ,ocu da se konacno malo opustim setkam pored mora bez gledanja na sat lol! Mene kicma da kucnem jos ne boli,al me pocinje hvatati zadnjih par dana neka nesanica...probudim se da piskim,i ne zaspat za spas...No affraid affraid
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 9/10/2013, 12:17

Hoce to tako enzi.Rolling Eyes Moja zaova nocima spavala nije, gledala filmove. Ja kasno legnem, uvek posle ponoci, jer da legnem rano, ne bih mogla zaspati dugo.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 9/10/2013, 13:01

Da li vam se desava da vam se stomak stvrdne ponekad u toku dana? meni se to desi sa leve strane, to je povrsina dlana, ne zgrci se ceo stomak. Ne boli nista, nego ne znam sta je. Kad pipam, tu je trvdo, a sa desne strane mekano.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 9/10/2013, 13:32

Meni se to desavalo par puta, dr kaze da su kontrakcije, one lazne. Ili beba izbaci guzu. U svakom slucaju mi rekli da je to ok

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 9/10/2013, 13:34

Hvala puno Sarita!
Valjda je sve ok dok je grlic ok
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od maki79 9/10/2013, 13:37

Meni se to desavalo kad Katarina izbaci neki deo tela pa onda tu bude tvrdo a na drugim mestima gde je praznije mekano nemoj se sekirati sve je to normalno.
maki79
maki79

Broj poruka : 1879
Godina : 45
Location : Beograd
Datum upisa : 15.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od saritam 9/10/2013, 13:38

Ja se bila par puta uspanicila jer sam predpostavila da su kontrakcije, bar sam citala da one tako izgledaju, i posto sam cak pocela i da merim na koliko sati, minuta mi se to javlja (a javlja cas danas jednom, sutra dva puta, prekosutra nijednom, znaci bez nekog pravila), odem ti ja kod dr da proverim. On se nasmejao i rekao da nema potrebe da merim, jos je rano za prave kontrakcije, pregledao mi grlic i rekao sve je ok. Treba nas zene razumeti, ja se za svaku sitnicu uspanicim. Sve je to ok, LaFolie, al tu smo da pitamo. Puno ljubaca od nas

saritam

Broj poruka : 190
Datum upisa : 02.07.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 29 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu