KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

+51
rada78
maki79
Klarica
hany
saritam
bebica mala
vivijen
JocY
Plavusica90
Erata
labradorka
BiKsi :)
heart84
ninica2
maus
Ema78
Simona
missile
Orline
Gramatika
Ninche
menora72
SannI-AlL
Crvic
saska1
Niny
bulevarka
zoxa
bak
cici
nina :)
laKole
dacans
lelas
leptirko82
Vuchica
SSanja
Stenli
Gral
lilly13
Endzi
dragana76ns
SladZana
fight&faith
SoJa
KoMetaK
fmala
ananana
LaFolie
noja
lenabeograd
55 posters

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od lelas 5/9/2013, 14:46

Samo da ljubnem drage trudnice!ljubav 
Ostajte zdravo i debelo sto se kaze,mada znam da ste sve trudnice za primer i da se niste ugojile mnogo ,samo stomacici porasli!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 5/9/2013, 17:10

ja nisam sigurna, ali mislim da sam osetila bebu!
4 prsta ispod pupka samo kao da me je neko bocnuo prstom u stomak ... mozda je i misic zaigrao
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od BiKsi :) 5/9/2013, 17:34

Lafe, mrsave zene pre osete, tako da je moguce, bar koliko ja citah o toj temi. Meni skroz dole talasi, a osecala sam pre kao lupanje srca, kao damar da zaigra, kao taj misic da zaigra sto kazes, al to nisam uvrstila u mogucnost da je beba. Narocito sto sam na razlicitim mestima u stomaku to osetila. Bebac mi se javlja, definitivno je to on, samo bash dole, glupo receno, al odma iznad stidnih dlacica. Sori na plasticnom objasnjenju, al jgb, tako je. Malo je nekako nelagodan osecaj, podseca me na to kad mi neko predje rukom preko reza od kicme, ne znam da li imas neki rez od prethodne operacije, al ja nekad i svojom rukom kad predjem preko reza od kicme, stresem se, a tek neko drugi, brrr. E sad sam se vec navikla i lepo mi i nije mi tolika nelagoda. Volim kad zatalasa.

Ja pronizon Kometice i dalje cepam po 5mg, i tako cu sve do 37. nedelje, po savetu Miljica, al ja imam povisena antitela na stitnu, te je pronizon ostavljen zbog toga.

Sa punih 14. nedelja sam prekinula utro, bitno je da se vidi da je posteljica formirana, onda opusteno utro da se ukida. Ja sam od 12. nedelje postepeno smanjivala do punih 14. nedelja. Isto tako gluko od 12. nedelje do punihh 13. prekinula, isto smanjila bila.

Gral, ja bih ipak stavila serklaz bez obzira sto je jedan dr za, drugi nije, sad je sve ok, al kasnije ce mnogo veci pritisak da bude, nek kazu devojke koje imaju blizance, one su merodavnije. Al kasnije je teze i saginjati se i tusirati, sve je to napor, a vrlo brzo se sve to odradi, bar kako je draganans76 pisala, imate to u njenom dnevniku. No, ti kako hoces, ovo je samo moje misljenje. Mirnija zena bude, bar po mom misljenju.

Meta, pregnil nisam koristila, pa nemam pojma sta s tim. Zovi ti Genezis, to ti je sigurica.

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 5/9/2013, 18:47

JAO poludecu koliko me svrbe grudi,cak sam primjetila da mi se bradavica peruta,a stalno ih mazem,te sajicem te bademovim uljem...kakvo je stanje kod vas sa mljekarama ?lol! lol! lol!
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Ema78 5/9/2013, 19:04

endzi,zasto mazes bradavice?

za tim nema potrebe,osim kada usled dojenja nastanu ragade, i to iskljucivo lanolinom. za sada ti je dovoljna samo voda, cak ne ni sapun...a ako se peruta sam vrh bradavice, moguce je da su proradile malo zlezde. ne diraj nista,  mazi samo kozu, nikako areolu.
i posavetuj se sa ginekologom.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 5/9/2013, 19:38

Endzi, Ema je u pravu, to nije perutanje nego prvi tragovi mleka koji se skore, nemoj se iznenaditi ako nadjes kapljicu na majici tacno na mestu pradavice, ili zutu flekicu, to je od toga.

Lafe, ma jesi, garant, taj osecaj ne vara! srce
Kod mene je osecaj, kako bih plasticno opisala.. Kao kad jezikom prodjes po unutrasjosti obraza. Kad sam bila trudna s Milanom, isto je bilo rano, ali lakse za potvrditi, jer sam imala samo 49 kg, pa sam mogla da pritisnem to mesto i cak rukom osetim. sad je tu koza malo deblja, a i ne usudjujem se da pritiskam, ali znam osecaj, pa lako prepoznam.

Kometice, ja sam depo primala kratko, ali utrogestan pijem jos uvek, iako sam 15. nedelja, i picu ga do 17. sigurno, jer mi je tek tad kontrola. Kao, za svaki slucaj, posto mi je grlic skracen.. Dobar je depo, malo smara, ali zlata vredi. A TSH roveravam jednom mesecno, iako mi je dr rekla svaka tri meseca.. To je bilo u rvom tromesecju kad mi je rekla, al ja ipak proveravam..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od KoMetaK 5/9/2013, 20:46

Hvala vam drage na savetima, zvala sam Genezis, ali profesorka nije tu, rekli mi da zovem 8. uvece, tad ce biti tu, pa mogu i da se cujem sa njom. Posle shvatih da je 8. nedelja, ali verovatno vec ranije ona ima zakazano. Do tad sam prepolovila dozu dexazona (ko sto mi Dragance rece) i taman imam da izguram do kraja nedelje i valjda ce biti dosta.

Lafe, ti si mrsavica, usopte me ne bi cudilo da si osetila mrvicu!!! srca srca srca srca srca osmeh srce osmeh srce 

Ja cu je sigurno osetiti u 6. mesecu, koliki mi je stomak, nema sanse da je osetim ranije! lol! lol! 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 6/9/2013, 10:19

ja sam nocaas imala migrenu takvu da sam povracala. Seva me stomak, kao stuja da prodje, da li su ta sevanja ok?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 6/9/2013, 12:41

moj dr je na godisnjem, zvala sam drugu ordinaciju da odem da se smirim...
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 6/9/2013, 13:03

Mislim da jesu LaFo, pojačaj malo magnezijum, umiruje te grčevi. Meni je pomogao.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 6/9/2013, 13:04

pijem svakog dana magnezijum direkt... idem u pola 4 da vidim da nisu neke kontrakcije, jer je prosli put na UZ dr video jednu
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 6/9/2013, 13:06

Ne brigaj LaFo, sve je to ok. Malo se primiri i umiri. Ipak je ovo drugo stanje. Meni je dr. rekla kad me malo boli stomak tj malo više, da prilegnem i stavim utrogestan. Hvala Bogu, nije mi trebalo.
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 6/9/2013, 13:08

hvala ti puno Klarice! cvet 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 6/9/2013, 13:11

I ja idem u 15-30h na UZ. lol! LaFo kad vidiš svoju mrvicu, ima sve da prodje osmeh srce ljubav 
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 6/9/2013, 13:12

srca  ja mislim da ce da kaze siri se materica, ali kada me sevne, bas se isprepadam i idem da me umiri... kako sam samo hrabra sreca 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Klarica 6/9/2013, 13:14

i hrabra si i jaka lol! Samo mislimo pozitivno. I naravno da se širi, tek posle 12te nedelje materica izlazi iz svojih okvira, pa mora nesto i da zaboli doktor 
Klarica
Klarica

Broj poruka : 522
Location : Novi Sad
Datum upisa : 28.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 6/9/2013, 13:48

Lafo siri ti se materica,stalno nesto citam na tu temu,tako da ne brines....nego koliko ti rece da ti se cjedilo dole?jos uvjek kad se obrisem imam kao neku prljavstinu,nekad vise nekad manje....Sad sam u tripu da mi se stomak smanjio,i brinem,jer i vaga mi pokazuje manje 1.5kg,a jedem....jel to sto ne stavljam vise utrogestan vaginalno,vec ga pijem ovih dana??vazda neka muka,uh....No Shocked
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 6/9/2013, 13:49

Citala sam da neke zene prokrvare,kad im je vrijeme da dobiju??
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 6/9/2013, 13:50

Endzi, krvi je bilo par dana, ali se ukupno 10 dana cedilo sve to... kao i menstruacija, sve tamnije i tamnije, samo manje kolicinski. Na kraju je par dana bilo samo kao prljavo, nije ni licilo na krv. Tako mi je bilo za svaki hematom....
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 6/9/2013, 13:50

Endzi ::Citala sam da neke zene prokrvare,kad im je vrijeme da dobiju??
bude i to, ali ja ceo zivot nemam pojma kada treba da dobijem plus se na UZ bas video hematom veliki
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Endzi 6/9/2013, 13:54

pa tako je i meni sad,nije krv vec prljavo....Nista Lafo,mahni bebcu,sad kad ga vidis  na monitoru,od Nas DVOJE :) osmeh srce
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 6/9/2013, 13:57

hocu :) hvala!!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od fmala 6/9/2013, 14:37

Lafe, samo bez panike, najverovatnije nije nista, ali i ja sam ipakuvek za proveriti.

Endzi, ako ti je doza manja, moguce da si izgubila visak tecnost koji se skuplja nekad od silnh hormoa (ja sam imaa taj problem) a i prosle su vrucine od kojih se malo mozda i oticalo. Bar je kod mene to slucaj. I ja sam sebi mrsavija, doduse, stomak je ogroman..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od LaFolie 6/9/2013, 16:21

evo me, mala smrda cese glavu na UZ dok ja da umrem od straha :))))))) cese glavu jednom pa drugom rukom, mlatara nogama, uziva... On kaze da je to sevanje od sirenja materice, neko oseti jace neko slabije i da sam krupnija da ne bih toliko osecala sve to.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od menora72 6/9/2013, 17:36

Drage zene , majke ,trudnjache ,saborke srce srce srce 

Puno Puno Puno vam hvala svima na cestitkama !!!

Carski protekao super , izasli iz Betanije nakon tri noci u sredu 3.09. i vec sam se dobro osecala , beba zdrava i zivahna Hvala Bogu isto !!! Tajo i ja ucimo svaki dan , i svaki dan je nova avantura ... ljubimoooooo vas jakoooooooooo sve  a narocito vas pozdravlja nasa Sonja Duska  srce srce srce
menora72
menora72

Broj poruka : 857
Godina : 51
Location : Novi Sad
Datum upisa : 18.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD  - Page 16 Empty Re: Dešavanja u mojoj trudnoći - za one koje nemaju otvoren TD

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 16 od 40 Prethodni  1 ... 9 ... 15, 16, 17 ... 28 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu