KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+72
lilya
HappyGirl
dacans
Ninche
kockicaaa
dusa71
plavaptica
fight&faith
SoJa
Tinche
vivijen
red
lilly13
Marie
bubi80
nina :)
SSanja
JocY
Orline
twinsi
menora72
dragana76ns
lenabeograd
kristina33
breskva
ivka
nadalica
Erata
PalcicaBg
bak
ninica2
lelas
Stenli
SannI-AlL
saska1
Niny
misic
pegaz
fmala
tetreb
hany
djole42
OKacica
winni
Ambra
Angie83
Maksi
Sofija Veks
laKole
MAAKKI
Vuchica
noja
Crvic
sareni leptir
zvoncica36
d77
karakaca
heart84
ariadne69
KoMetaK
Vilhelmina
BiKsi :)
SladZana
ragaco
labradorka
LaFolie
lenjivica
Klarica
leptirko82
ivalina123
Endzi
AriesGirl
76 posters

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 25/8/2013, 02:43

Hvala hany sunny ljubimo te
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 25/8/2013, 08:21

Nije me bilo neko vreme, bili smo vredni, ali na zalost bez uspeha. Pokusali smo FET sa tri preostala smrzlica  i IVF sa jednom jc iz spontanog ciklusa i opet bez uspeha. Jc iz spontanog ciklusa nije bio morfoloski najbolja i nije se oplodila. Pingvini su se lepo odmrzli, sva tri nastavila da se razvijaju i vracena cetvrtog dana u stadijumu osmocelijskih morula. Endo bio dobar, ET prosao savrseno i ja po treci put doziveh da ni ne docekam odredjeni dan za betu nego sam opet prokrvarila, uradila betu ranije i opet corak. Ne znam da li je realno da ocekujem od nekog doktora da pokusa da nadje neku kvaku zasto se kod mene u sva tri pokusaja dogodila ista stvar. Svakako cu makar pokusati da pronadjem takvog/takvu. Prosto ne mogu da prihvatim da je to slucajnost i da se bas meni eto vec treci put dogadja.
Terapijom sam bila pokrivena, tu nema sta: utrogestan, aspirin, prednizon, folna, estrofem. Uradila imunologiju, uradila trombofilije, poslao me Elezovic juci kaze nema indicija kod mene za terapiju i zaista iz papira sam to i ja shvatila. Uradila histero prosle gosine i opet nakon svega isti scenario. Ne znam, nisam pametna. Nisam ni tuzna do duse, ali sam u soku (verovatno cu kad se osvestim biti tuzna). Ovog puta sam zaista otisla 100% ubedjena da ce uspeti. Ja koja nisam dozvoljavala mastanja, sam cak sa mm imena smisljala, potajno se nadala bliznakinjama... Pet puta sam procitala rezultat u nadi da sam corava i da ne vidim sta pise. Lepo pise 1, 28 sa sve zarezom, nema lazi, nema prevare, nema pozitivne bete, nema bebe. Jbg, opet losa karma.
Jedna stvar oko Praga koja je i meni zasmetala. Prvo na UZ sa dr smo se tek skontale za tu jednu jc iz spontanog ciklusa. Za malo da to ne probamo. Drugo, pet puta sam trazila AHA i Sonja je na prvim kosultacijama rekla obavezno i na kraju zaboravise a nam urade AHA. Ne kazem da bi nam tada uspelo, ali trazili smo i to. Zeleli smo da pokusamo sve kad vec potezemo toliko put. Ne znam gde je doslo do nesporazuma, samo znam da kad sam posle ET pitala Sonju zasto nam se racun ne poklapa shvatila sam da je zbog AHA i ona mi rekla da je to trebalo da naglasim pre ET. A mi od prve prepiske i o tome pricamo. Tako da devojke koje idu u Prag moraju da vode racuna i sve im pojedinacno naglase ako treba sto puta. Vas postupak, vasa nada, vase iscekivanje, vasa borba za bebu, niko se nece bolje zauzeti od vas samih.
Za sve ostali im skidam kapu, skroz su profi, Sonja je stvarno jako dobar lekar, embriolozi su im savrseni, alu iskreno, imaju posla kao na fabrivkij traci i to u avgustu. Dobro pazite ako idete da nesto ne propustite. Da se razumemo, ne znam sta nam je dalje ciniti, ali svakako bih se pre opet prepustila njima i potegla 1000km u Prag nego dala dve ovace na papiru nekoj beogradskoj klinici. Ipak, ako zanemarim to poredjenje, mislim da smo mi sa Pragom zavrsili. Dva puta nije uspelo, valjalo bi nesto promeniti. A i ne zelim vise nikad da posetim Prag. Prelep grad, ali za mene pun bolnih secanja.

Eto to je moje iskustvo. Ne zamerite sto tek sad javljam, prijalo mi je da se od svega izmestim. Nadam se da cemo u nekom narednom izvlacenju mm i ja imati vise srece.
Srecno svima.


I samo jos jednom da se zahvalim mojim divnim drugaricama sa Kutka koje su sve ovo vreme bile uz mene bodrile me i hrabrile i nadale se iskreno i snazno i time mi ulepsale i ovaj pokusaj ljubav 
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 25/8/2013, 08:43

lilya ::Nije me bilo neko vreme, bili smo vredni, ali na zalost bez uspeha. Pokusali smo FET sa tri preostala smrzlica  i IVF sa jednom jc iz spontanog ciklusa i opet bez uspeha. Jc iz spontanog ciklusa nije bio morfoloski najbolja i nije se oplodila. Pingvini su se lepo odmrzli, sva tri nastavila da se razvijaju i vracena cetvrtog dana u stadijumu osmocelijskih morula. Endo bio dobar, ET prosao savrseno i ja po treci put doziveh da ni ne docekam odredjeni dan za betu nego sam opet prokrvarila, uradila betu ranije i opet corak. Ne znam da li je realno da ocekujem od nekog doktora da pokusa da nadje neku kvaku zasto se kod mene u sva tri pokusaja dogodila ista stvar. Svakako cu makar pokusati da pronadjem takvog/takvu. Prosto ne mogu da prihvatim da je to slucajnost i da se bas meni eto vec treci put dogadja.
Terapijom sam bila pokrivena, tu nema sta: utrogestan, aspirin, prednizon, folna, estrofem. Uradila imunologiju, uradila trombofilije, poslao me Elezovic juci kaze nema indicija kod mene za terapiju i zaista iz papira sam to i ja shvatila. Uradila histero prosle gosine i opet nakon svega isti scenario. Ne znam, nisam pametna. Nisam ni tuzna do duse, ali sam u soku (verovatno cu kad se osvestim biti tuzna). Ovog puta sam zaista otisla 100% ubedjena da ce uspeti. Ja koja nisam dozvoljavala mastanja, sam cak sa mm imena smisljala, potajno se nadala bliznakinjama... Pet puta sam procitala rezultat u nadi da sam corava i da ne vidim sta pise. Lepo pise 1, 28 sa sve zarezom, nema lazi, nema prevare, nema pozitivne bete, nema bebe. Jbg, opet losa karma.
Jedna stvar oko Praga koja je i meni zasmetala. Prvo na UZ sa dr smo se tek skontale za tu jednu jc iz spontanog ciklusa. Za malo da to ne probamo. Drugo, pet puta sam trazila AHA i Sonja je na prvim kosultacijama rekla obavezno i na kraju zaboravise a nam urade AHA. Ne kazem da bi nam tada uspelo, ali trazili smo i to. Zeleli smo da pokusamo sve kad vec potezemo toliko put. Ne znam gde je doslo do nesporazuma, samo znam da kad sam posle ET pitala Sonju zasto nam se racun ne poklapa shvatila sam da je zbog AHA i ona mi rekla da je to trebalo da naglasim pre ET. A mi od prve prepiske i o tome pricamo. Tako da devojke koje idu u Prag moraju da vode racuna i sve im pojedinacno naglase ako treba sto puta. Vas postupak, vasa nada, vase iscekivanje, vasa borba za bebu, niko se nece bolje zauzeti od vas samih.
Za sve ostali im skidam kapu, skroz su profi, Sonja je stvarno jako dobar lekar, embriolozi su im savrseni, alu iskreno, imaju posla kao na fabrivkij traci i to u avgustu. Dobro pazite ako idete da nesto ne propustite. Da se razumemo, ne znam sta nam je dalje ciniti, ali svakako bih se pre opet prepustila njima i potegla 1000km u Prag nego dala dve ovace na papiru nekoj beogradskoj klinici. Ipak, ako zanemarim to poredjenje, mislim da smo mi sa Pragom zavrsili. Dva puta nije uspelo, valjalo bi nesto promeniti. A i ne zelim vise nikad da posetim Prag. Prelep grad, ali za mene pun bolnih secanja.

Eto to je moje iskustvo. Ne zamerite sto tek sad javljam, prijalo mi je da se od svega izmestim. Nadam se da cemo u nekom narednom izvlacenju mm i ja imati vise srece.
Srecno svima.


I samo jos jednom da se zahvalim mojim divnim drugaricama sa Kutka koje su sve ovo vreme bile uz mene bodrile me i hrabrile i nadale se iskreno i snazno i time mi ulepsale i ovaj pokusaj ljubav 



zagrljaj 
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 25/8/2013, 08:44

noja ::Hvala hany sunny ljubimo te

ljubav 
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 25/8/2013, 09:15

Lilya zagrljaj 

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od JocY 25/8/2013, 09:25

E Lilya moja u pm vise.... Lubim te puno...
JocY
JocY

Broj poruka : 2090
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 20.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od labradorka 25/8/2013, 10:52

Lilya zagrljaj 
Nazalost i tamo postaje kao na traci,uzimaju posla vise nego sto mogu da odrade kako treba.Ja sam se uzasno lose osecala kada sam to jutro dosla na aspiraciju tog jednog folikula i shvatila da dr ne zna nista o mom slucaju,ni da sam vec bila kod njih,ni da se desio spontani,ni da ce se raditi fet..a sve iz jednog njenog pitanja upucenog meni kada smo videli da je folikul otisao a to je: zasto ste se odlucili za prirodan ciklus,radimo mi ovde mnoge druge metode?onda sam joj objasnila da smo mi ustvari dosli prvenstveno zbog fet-a a nadali smo se da bi mogli prirodnjakom da dobijemo jos jedan embrion..kao da nema komunikacije izmedju dr i koordinatora..
I meni je isti osecaj sto se Praga tice,tesko je bilo opet setati tim ulicama posle svega sto se desilo..
Ljubim te i zelim da se sto pre oporavis i krenes dalje..
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dragana76ns 25/8/2013, 10:57

Lilya,sve znas usne
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od saska1 25/8/2013, 11:02

Lilya baš mi je žao zagrljaj 
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 25/8/2013, 11:57

Lilya,samo da te zagrlim,da sve sto pre zaboravis,mnogo mi je zao!
Nisam pametna sta da ti kazem,sve zvuci neverovatno da na isti dan krene krvarenje,a da su dobri embrioni i endo.Nije mi jasno,Elezovic smatra da nije potrebna terapija ili nema ni urodjenih ni stecenih trombofilija.
Oporavi se brzo,mnogo te lepih stvari ceka!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od nina :) 25/8/2013, 12:08

lili zao mi je jako
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 25/8/2013, 12:57

dragana76ns ::Lilya,sve znas usne
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 25/8/2013, 13:03

Hvala devojke Very Happy

Labradorka, ti samo polako i smireno. Sve ce biti dobro samo bez sekiracije pre vremena. Videces da ce biti dobro yes
Ja moram priznati da nisam imala takav utisak, naprotiv imala sam utisak da me dr skroz provalila i da je skapirala kolika mi je frka od krvarenja i zato mi dale estrofem i rekla da se ne brinem ako budem krvarila da to nije cikkus i da je za njih to dobar znak. E sad sto se to kod mene pojacalo i sto je bilo znak neceg drugog to je druga prica.

Lela, nemam trombofilije, sve OK kod mene, a opet svaki put prokrvarim prvo malo, gotovo jedva vidljivo, a onda krene nakon par sati krene obilnije. Jedina razlika je sto je ovog puta to krvarenje za sad stalo, ali obzirom da sam prestala sa terapijom i estrofenom cenim da cu dobiti za koji dan. I onako bi mi ciklus bio sutra.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 25/8/2013, 13:27

Lilya žao mi je:cry: 

Da li ti je možda Sonja rekla zašto nisu sačekali 5. dan kod zamrzavanja?
Meni je Zadori prošle jeseni vratio morule 4. dana (biohemijska trudnoća), a Ivanovići se tome iščuđavali, pa ni meni više nije jasno ..

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 25/8/2013, 13:51

Dunja, u Pragu se o tome prica pre svega sa embriolozima, Sonja je zaduzena za stimulaciju, aspiraciju i ET. I ona je sama naglasavala svaki put kada se povede prica o embrionima, ona kaze da je misljenje dr Hlinke takvo i takvo. Dakle, nije ona ta koja odlucuje koji se embrioni vracaju, nego embriolog. Sto ima smisla ja verujem. Ja se zaista ne secam da su kod neke devojke cekali blaste. Nisam se raspitivala zasto.
Bas ti i nisam dala neki specijalno pametan odgovor Rolling Eyes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 25/8/2013, 13:54

Ma ni meni nisu objasnili zašto bi kao trebao da se čeka bar 5. dan (meni su Ivanovići zamrzli 6. dana, ali ne znamo još da li će preživeti odmrzavanje, daj Bože da hoće).

Nego se sećam te Biljine rečenice kada je gledala Zadorijev prokol i kao, svašta, zašto ti je vraćao morule, to niko ne radi. Mada sada kontam, tebi i nisu vraćali morule, nego blaste? Ja sam se pogubila ..


Poslednji izmenio dunjas dana 25/8/2013, 14:04, izmenjeno ukupno 1 puta

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fmala 25/8/2013, 14:02

Lilya, vucem te jako za nosic! Ja sam posle prvog postupka utripovala da mi je aspirin skodio, trebala mi je kvaka.. Crying or Very sad Ovaj put ga nisam pila, i bila sam, zahvaljujuci utripovanoj kvaki, sigurnija da je sve kako treba uradjeno, sad ce biti sta mora. YYelim ti da sto pre nadjes svoju kvaku i da budes sledeca na trudnickim dnevnicima!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lenabeograd 25/8/2013, 14:10

lilya jako mi je zao , nema reci Koje bi opisale tugu
samo hrabro napred i ostavi sve iza sebe ne razmisljaj o tome sta bi bilo ako bi bilo
mozda razmisli i o drugim klinikama u drugim zemljama , mada ja sam ubedjena da svi oni rade nekako na isti nacin

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od breskva 25/8/2013, 14:11

I meni su vraćali morule stare 4 dana. Ali činjenica da većina njihovih pacjentica na kraju ostane u drugom stanju i rodi zdravu bebu meni uliva neko povjerenje da znaju šta rade. Što se mi više zamaramo, samo se više psihički opterećujemo, a onda ništa od bebe. Valjda oni računaju na to da te i ovdje prati i vodi dobar doktor, pa ne treba sve greške pripisati njima. Mislim da je samo puka stvar sreće, nekom uspije od prve, nekom od 3,4, nekom od 10 put. Samo treba strpljenja i pokušavati. Ja sam uvijek mišljenja, da, kada je u embrionu život, da će se on svim silama boriti da opstane, nebitno hoće li endometrij biti ovakav ili onakav. A takav ili takva će se nekada pojaviti svima nama jednog dana i biće baš borbena kao i njena mamica/mamice. pozdrav svima

breskva

Broj poruka : 17
Datum upisa : 18.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od bubi80 25/8/2013, 14:13

Lilya mnogo mi je zao zagrljaj 
Idemo dalje,ko sto i sama kazes valjalo bi nesto i promeniti.
Bice jednom,mora usne

Koracaljke srecno!
bubi80
bubi80

Broj poruka : 521
Godina : 43
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 25/8/2013, 14:24

Lilya, ne postoje reci kojim bih te mogla utesiti.
Jako mi je zao sto ovoga puta nisi uspela.
Zelim da ti dodju mnogo bolji dani, sto pre!
Grlim te jako. zagrljaj
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 25/8/2013, 14:43

Liljo moja stišćem te sa svih strana... nema jbng pravila, nit se zna da li treba cekati duže ili odmah drugi dan vracati...prvo se psihički odmori od ovog neuspeha, izbaci tugu kad naidje, a onda ćemo zajedno da smišljamo šta i kako dalje, da te ponovo prečešljamo! Mnogo mi je krivo, baš baš, i ja sam bila ubedjena da će biti ok, al ne da de se. Zagrli tvog mužića, stisnite se onako pravo, a ja se nadam da ćete do proleća imati složene kocke bar na jednom polju, a svim srcem ću navijati da bude na oba polja. Šta god da odlučite, ja sam tu da pružim podršku! Ljubim i stiskam.

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 25/8/2013, 14:50

Lilya

Zao mi je draga... Crying or Very sad  samo polako, grlim te punoo...

zagrljaj 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 25/8/2013, 14:53

Inae, meni je to najvise smetalo i u mom postupku za Prag - komunikacija, tj. vucenje za rukav za odgovore Danice, kasnije Mirne u njenom odsustvu...kada mi je trajao onaj haos oko Bete, Mirna mi je rekla da joj se obavezno javim kada se sve zavrsi. To je bilo krajem jula, pre tacno mesec dana kada sam joj napisala mejl. Otada ni odgovor nisam dobila, makar "tapsanje po ramenu". Pretpostavih da je na odmou, ali 5 nedelja mi malo dugo za odmor... b 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 25/8/2013, 18:20

Lilya, jako mi je zao, draga! Sad No Toliko puta si nas tesila ili bodrila, toliko puta si nam pomogla, stvarno si vec davno zasluzila da ostvaris svoj san...  zagrljaj
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 29 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 29 od 40 Prethodni  1 ... 16 ... 28, 29, 30 ... 34 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu