KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FMALA - Sreća kad se uveća

+51
hocukusurnecuzvaku
insomnia
Ninche
buby
Simona
tetreb
JAmajka
missile
InNaturaVeritas
bulevarka
penelope
saritam
SannI-AlL
tuli
Orline
Endzi
dacans
zvoncica36
BiKsi :)
nina :)
MAAKKI
zoxa
laKole
vivijen
SoJa
bibi.libi
Erata
lelas
Gral
Vuchica
ragaco
Stenli
lenabeograd
ivka
Niny
bubi80
hany
lilya
medolino
pegaz
bak
heart84
dragana76ns
KoMetaK
PalcicaBg
LaFolie
SladZana
noja
leptirko82
twinsi
fmala
55 posters

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od Endzi 20/1/2014, 15:16

Bogme se ja uplasih da nisi zaglavila u bolnici,al eto tebe i neka te TU  jos malo  lol!  nije red da napustas klan velikih trbulja bez pozzdrava  lol!  lol!  lol!  lol!  To za Slave ste apsolutno u pravu,na tri Slave se nisam pojavila ove godine,jednostavno nemam zivaca,a opet niko mi ne zamjera jer sam  trudnica  Ja sutra idem na kontrolu,i vadim nalaze...Ne znam sta bi ti rekla za gusenje i stitnu,ipak ste vas dvije dvije nedelje ispred,meni je recimo rad srca konstantno ubrzan kao da sam trcala maraton i nekad jedva disem pa dizem ruke iznad glave... cvet  cvet  cvet  cvet
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od LaFolie 20/1/2014, 16:47

treba čuka da pumpa ovoliko krvi Very Happy ja imam osecaj kao da sam kopala a samo lezim i gledam TV ili citam Very Happy Koliko sada imamo litara krvi?
ja na kontrolu za 2 dana valjda, cekam dr da se javi.
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od hocukusurnecuzvaku 20/1/2014, 16:54

queen lol! lol! lol! ljubav ljubav ljubav zagrljaj zagrljaj zagrljaj srca srca srca 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od SoJa 20/1/2014, 18:40

Fmalena, samo da te ljubnem, jerbo sam se i ja zabrinula što te nema  poljubac 
Još malkice pa deveti, jeeejjjj  x 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od KoMetaK 21/1/2014, 21:55

MAla, divan ti je stomacic! Jos malkice i u bezbednoj si zoni za upoznavanje. Vazno je da je sve spremno!  osmeh srce osmeh srce 
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 22/1/2014, 14:37

34+1 srce
______


Bejah na kontroli. Sve je ok, beba odgovara kilazom ovoj nedelji trudnoce i dr kaze da i sad da se rodi, to bi sasvim uredno sve proslo! Bas me umirio! Grlic se nije dalje otvarao, utrogestan mi je smanjio opet na 2x1 jos samo sedam dana, onda je rekao da prekinem. Sme li se preknuti naglo, posle tog 7 dana?
Mirovanje jos desetak dana, serklaz jos malo drzi, kaze da nije strasno.
Rekao je da dodjem za 10 dana na kontrolu i da budem spremna da cu ostati u bolnici. Nemam jos zvanican stav o tome, s jedne strane bih volela da budem tamo kad pocne da se desava nesto, jer me u tom slucaju ne bi spustali u salu ranije, nego bih mogla da se setam i budem u sobi do finala, za razliku od dolaska od kuce kad te odmah spuste u salu i tamo ostajes sve vreme do porodjaja, a sa druge strane se bojim da ce se taj boravak u bolnici oduziti i da cu se na kraju smoriti kao niko i na porodjaj otici ubijena u pojam. Ali se zaista radujem sto se nesto onacno desava, tj. sto sad mogu da brojim dane do februara, kada cu def. znati koliko smo blizu!!!
Zaboravih opet da pitam za pol dok sam bila na uzv  lol! Mislim, da proverim, mozda se u ova tri meseca od kad sam prvi i jedini put cula sta nosim, nesto promenilo  Very Happy 

Izasao i repertoar s datumima premijere i igranja moje predstave, uopste nisam tuzna sto necu biti tamo!

Toliko od nas!  osmeh srce
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od hocukusurnecuzvaku 22/1/2014, 15:03

Fmala  g g g  sad opušteno čekaš porođaj  igra igra igra igra igra 
Što se tiče Utrogestana, baš sam ja sinoć nešto čitala,piše da može da se ukine odjednom i nema kontraindikacija.
Uživaj i mazi tibu  poljubci poljubci poljubci 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od LaFolie 22/1/2014, 15:09

super za izvestaj!!!!!!!!!!
ako se ti i ja istog dana ne porodimo nista nismo uradile Very Happy
i ja danas na kontrolu, za dogovor za vragostan... i za isti broj dana i ja idem do bolnice Very Happy
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 22/1/2014, 15:12

Pa ja to od pocetka pricam Very Happy ego, deseti dan pada subota, ja bih to pomerila na ponedeljak, ne bih bas u petak, nista dosadnije od vikenda u bolnici Very Happy

Kusurko, hvala za info o utrogestanu, sad mi lakse.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od LaFolie 22/1/2014, 15:15

fmala ::deseti dan pada subota, ja bih to pomerila na ponedeljak, ne bih bas u petak, nista dosadnije od vikenda u bolnici Very Happy

isto!!!  lol! 
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 22/1/2014, 15:20

aj mi sibni tel u inbox, da budemo u kontaktu za slucaj da net zakaze Very Happy
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 23/1/2014, 11:07

34+2 srce
______


Kad se setim kako su me pojedini clanovi familije pre dva meseca nazivali kompletnim ludakom sto pripremam stvari za bebu tako rano, tacno sam ponosna na sebe sto sam umela da im odbrusim: Sto, da neces ti da dodjes da mi peglas stvari dve nedelje, ako poslednji mesec zaglavim u bolnici?! Sve mi je oprano, opeglano, slozeno, ostalo je jos nekoliko benkica i pelena, to ce zaovica ovih dana, a i ja planiam onaj tamo vikend da prestanem da lezim, pa cu mozda i sama, da uzivam d kraja u svijanju gnjezdasca za svje pilence!

Stvari za bolnicu su takodje kompletirane. Sve je u kesama, ostalo je jos samo da sve to spustim u torbu i ponesem. Danas spremih i finalno: ono sto ce mm da ponese u porodiliste kad dodje po bebu i mene  srca Uslikala sam upravo, da podelim sa vama..

1.
FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Ez-P12300
Ovo su prve gege koje je Milan dobio, od moje mame! Naravno, nije ih obukao dva puta, posto se tako mala beba ne nosi nigde i modira se samo kad neko dodje, pa su ostale potpuno nove. Uz njih je isla i jedna kosuljica sa kragnicom, ali smo nju mnogo duze nosili i ona se malo isprala, pa smo je sparili sa, takodje dva puta obucenim bodicem. Pripremili smo i dve kapice, ova desno je iz kompleta, i mnogo je manja, ova levo savrseno odgovara i malo je veca, moramo na sve da mislimo, ipak ce to biti polu-bosanska glavica Very Happy Ako udari mraz, mozda stavimo i obe, posto najverovatnije necemo nositi klasicnu korpu, al o tom potom. Tu su i rukavice, inace ih ne volimo i ne nosimo, noktice mama odreze cim izadjemo iz bolnice, jer smatramo da je mnogo vazno da dete slobodno koristi reflex hvatanja i vezba svoje psihomotoricke sposobnosti, ovo je samo kad moramo vani, ipak smo zimska beba.. U cosku je i benkica, one kao duge gace sa stopicama, za slucajda bas bude mraz i jedne termo carapice, za svaki slucaj.


2.
FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Gmp-P12300
Posto uvek postoji mogucnost da se dr zeznuo oko pola, spremili smo i jednu unisex varijantu  lol! Ovaj kompletic je malo manji, tako da ce biti dobra opcija i ako se beba rodi puno ranije. Prateca oprema, tj. donji ves je isti.



3.
FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 J37-P12300
I za kraj, najlepse! Ovo je nasa porodicna dunjica, u kojoj sam iznesena i ja, i sva deca iz nase porodice, kupila je mamina mama i cuvala mi je za kad budem imala svoje dete. U njoj sam iznela i Milana, iznecu i ovu bebu i cuvacu je za ostalu decu u nasoj familiji, ako moderne mame budu zelele da nastavljaju tradiciju. Osnova je vunena, u savrsenom, mekanom, belom pamuku, a navlaka od pamuka i cipke. Ovaj vuneni deo sam oprala u masini na 30 i susila dva cela dana na radijatoru, pred centrifugu sam rucno morala da ga cedim, pa da vratim, jer je bio toliko tezak da masina nije htela da mrdne, a navlaku sam otkuvala i ispeglala. Najverovatnije necemo nositi korpicu, iako smo dobili jednu staru, ali se daska iz nje ne vadi, pa bi se morala prati rucno, a ja to stvarno ne bih radila ni da sam zdrava, a kamoli sada. Da je kupujem nemam neku potrebu, jer cu u njoj bebu jednom izneti od zgrade porodilista do auta i eventualno na prvu kontrolu u savetovaliste. Ako bas bude bilo potrebe, nabavicemo je kasnije, ali kako sada ne smem nigde iz kreveta, nemam neko dvoumljenje oko toga. Ovo pored je dzak-cebence u nezno zuto-zelenoj boji, za ako bude bilo potrebe, u njega staje dunjica i ima kopce da se moze naprviti iznad glave ona kao velika kapuljaca, da zastitimo bebicu dodatno od vetrova, smetova i svega sto se moze ocekivati od svakog postenog februara..

Mnogo sam srecna! Kad se setim junskog plakanja i svih onih strahova da poverujem da je zaista uspelo.. Nisam verovala da cemo do ovog momenta stici, cesto se uhvatim da sve ovo osmatram sa nekom rzervm, hladno, kao da se desava nekom meni jao bliskom, ali ne bas meni.. a onda se opasuljim i shvatim da je to moja beba, nasa beba, da postoji, da je tu, u mom stomaku i da ce se skoro roditi, da ce se useliti u nas dom i da uskoro necemo moci da se setimo kak je bilo ziveti bez nje.. Zelim svakom da oseti tu srecu, a posebno dragim saborkama koje hrabro gaze krupne i teske korake do ostvarenja svog najlepseg sna!  srca1 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od hocukusurnecuzvaku 23/1/2014, 11:18

Fmala rasplakala si me samo da znaš  srca srca srca 
Ovakvu dunjicu sam imala i ja kad me je moja baka iznela iz porodilišta  srca srca srca 
Stvarčice su preslatke, meni su te mini stvari nekako najslađe, jer shvatiš da od tako malog čovečuljka bude čovek jednog dana, a to se desi dok trepneš, a da ni ne osetimo  srca 
 zagrljaj  najjači draga moja, ti si jedna divna žena koja zaslužuje ovakvu sreću  srcasti poljupci srcasti poljupci srcasti poljupci 
hocukusurnecuzvaku
hocukusurnecuzvaku

Broj poruka : 1595
Godina : 41
Location : Beograd
Datum upisa : 03.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od SoJa 23/1/2014, 11:36

Fmala, rasplaka i mene, tako si oplemenila emocijama ovaj post  srca srca srca 
Stvarčice su preslatke, naročito dunjica. Još sa tako dugom tradicijom, divno  osmeh srce 
Uživaj u svojoj sreći, jedva čekam da prođe i to malo vremena što je ostalo, pa da krene lavina divnih emocija  srca srca srca igracice igracice igracice sreca 
Ljubim te curo i grlim najjače  ljubav zagrljaj 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od leptirko82 23/1/2014, 11:54

Divno, duso moja, divno!
Secam se tvog postupka, svakog trenutka. Kako samo vreme prolazi, ali sa sobom donosi pregrst lepih stvari!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od leptirko82 23/1/2014, 11:54

Divno, duso moja, divno!
Secam se tvog postupka, svakog trenutka. Kako samo vreme prolazi, ali sa sobom donosi pregrst lepih stvari!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 23/1/2014, 12:09

Nisam, bre, htela da vas rasplacem! Hvala na divnim recima, napisah vec sta vam zelim!!!  srca1 
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od SoJa 23/1/2014, 12:13

fmala ::Nisam, bre, htela da vas rasplacem! Hvala na divnim recima, napisah vec sta vam zelim!!!  srca1 

 poljubac srca1 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od nina :) 23/1/2014, 12:58

prelepe su stvarcica a istu ovaku dunjicu imam i ja i sva deca su izneta u njoj koje znam ,kod mene je u subotu bio od brata bebac koji je danas napunio mesec dana i dalje je u lepom stanju ko da je sad kupljena
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od leptirko82 23/1/2014, 16:50

SoJa ::
fmala ::Nisam, bre, htela da vas rasplacem! Hvala na divnim recima, napisah vec sta vam zelim!!!  srca1 

 poljubac srca1 
Ljubim te i ja!!!  poljubac
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od LaFolie 23/1/2014, 18:01

Divna je dunjica, ne mogu da verujem da nije nova!
I ja sam vec spremila sta ce mm poneti za izlazak iz porodilista, jer je mm vec sad pogubljen  lol! 
Joj ja kupila 2 kapice vel 56 pa sam se zabrinula da joj ne budu male  lol! lol! lol! lol! 
Preslatki su mi kompletici !
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od Endzi 23/1/2014, 18:20

smajli angel  smajli angel  smajli angel  smajli angel  smajli angel  Dunjicu istu smo imali i ja i brat kad smo bili bebe,znam po slikama,ma preslatka je i nemogu vjerovat da nije nova,bas je ocuvana...Stvari za bebca su ti preslatke,a bebac sta god da obuce bice pravi mali ljepotan,ja nesumnjam da je musko  Wink To za glavu se nasmijah i podsjeti me na mm,koji je na predproslom UZ,ladno pitao doktora jel bebi glava bosanska( posto je moj tata iz Bosne i obdaren je glavom  lol! ) a doktor mu se nasmijao i rekao da nije,da ima beba normalnu glavicu ...mislim sta reci.... lol!  lol!  lol!
Endzi
Endzi

Broj poruka : 646
Godina : 46
Datum upisa : 30.06.2013

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od Ninche 23/1/2014, 19:03

Divno... kad se samo sjetim komentara - nista od ovog ni ovaj put, i necu vise pokusavati, imam jedno dijete.... e sad imas DVA! :)

JOs malo, malkice Very Happy

 osmeh srce 
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od bak 23/1/2014, 22:25

Jos malo, samo malo  srca 
Znam da nisi htela, al rasplaka i mene  Embarassed 
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 24/1/2014, 11:04

Hhahahah, ma nije, nego me sad brine sta bi se desilo da sam htela da vas rasplacem.. Shocked 

Mnogo mi je drago sto cujem da nisam jedina koja voli, cuva i koristi ove staromodne stvarcice, kao sto je dunjica! I u pravu ste, bas je ocuvana, a i tada su se daleko kvalitetnije stvari proizvodile, ja imam neke stvarcice od kad sam ja bila beba, donela mi mama kad sam bila trudna s Milanom, posto nismo znali pol, a mama je po par tih prvih stvarcica sacuvala svakoj od nas, za uspomenu. Ne biste verovale da imaju preko 30 godina!!! Inace, nama je porodicna blest da se stvari za po kuci drljaju po kuci, a stvari za izlazak cuvaju, pa je tako dovoljno Milanovih stvari ostalo i za ovu bebu. Zapravo, mislim da, ako bude decak, kako je dr rekao, sem obuce necemo morati nista do 9. godine da mu kupimo Very Happy

Ovo za bosansku glavu, naravno, ne mislim ozbiljno, nego mi preslo u naviku, stalno se zezam na racun Bosne, to mi je omiljena tema :)))))

Nince, znaaaaam Very Happy Mislim da cu sama sebi da se smejem kao debil kad napokon sednem da iscitam VTO dnevnik.. Very Happy
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 38 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 38 od 40 Prethodni  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu