FMALA - VTO misija

Strana 1 od 22 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Ići dole

FMALA - VTO misija

Počalji od fmala taj 25/4/2012, 12:49

Zdravo!
Citam VTO dnevnike na ovom forumu od kako sam odlucila da krenem u postupak, i evo, kako sam i sama vec na injekcijama i kako mi se blizi dan D, shvatila sam da treba mozda i ja da se registrujem i otvorim svoj dnevnik, kako bih zabelezila sve sto mi se dogadja u postupku i eventualno, time pomogla jos nekome, kao sto su meni pomogla, i tec ce pomoci vasa iskustva.
Ovako, nas problem traje vec dugo, s tim da smo u svemu imali i srece i nesrece. U braku smo 11 i po godina, suprug ima 34, ja 31 godinu (mladi smo stali na ludi kamen, na srecu, stedeli smo godine za kidanje oko svega ovoga). Prvi put sam zatrudnela tek posle 4 godine, iako smo sve vreme pokusavali, ali, klasika, svi su nam ponavljali da smo jos mladi, da nema govora o sterilitetu, da niko ni u mojoj, ni u njegovoj porodici nije imao slican problem, da treba da se opustimo, sve ono sto je verovatno vecina vas vec sto puta do sada cula. Ni lekari nisu bas imali neke ambicije da se bave nasim slucajem, jer nismo uzimani ozbiljno, tako mladi. Govorili su da ce se desiti. I napokon se desilo. Prva trudnoca je, na srecu, prosla dobro (bila sam otvorena i prelezala sam celu trudnocu, ali danas i to smatram savrsenom trudnocom, nasuprot nemogucnosti da ponovo zatrudnim). Rodila sam zdravog, pravog decaka dvanaest dana ranije i evo ga, trckara oko mene. Medjutim, ono sto nismo znali pre njega, saznali smo posle tri godine, kada sam ponovo zatrudnela, ali je u pitanju bila vanmatericna trudnoca. Naime, sa 14 godina sam dva puta operisana i stomak mi je bio pun priraslica koje su ucinile jajovode neprohodnim. Samo je cudo kako je i prva trudnoca uspela. Dr koji me je operisao otklonio je jajovod koji je vec bio pukao, u sestoj nedelji, i "rascistio" ovaj drugi. To rasciscavanje nije pomoglo nista, nakon tacno tri godine od prve vanmatericne, jesenas mi se desila i druga, u kojoj nije pukao taj moj preostali jajovod, ali sam ja trazila da mi ga otklone, jer sam shvatila da mi je samo prepreka u zivotu i da nisam spremna na nove operacije i nova kidanja dok ugledam dve crtice, pa dok docekam betu, pa dok dupliram betu, pa dok nadju na ultrazvuku, da bi na kraju svaki put zavrsilo nozem. U medjuvremenu, izmedju dve vanmatericne, dva puta su mi operisali i grlic, imala sam cin III, tako da mi je tih 6 anestezija i operacija stvarno uticalo na konacnu odluku. E, da jos jedna stvar je uticala na odluku, do mene je lezala devojka koja je radila VTO i plod je zalutao u jajovod, pa je nastradala isto kao i ja. Dakle, VTO, pa jos vanmatericna. Obe smo donele istu odluku, da zrtvujemo problematicni jajovod, da bismo makar VTO mogle pokusati normalno i operisane smo isti dan. Odrstranili su mi, dakle, i drugi jajovod, i ja sam vec tri meseca kasnije posla u avanturu VTO.
Sa takvim nalazima dobila sam odmah preporuku od dr i resenje od Fonda, ovde u Banjaluci o sve ide MNOGO brze nego u Srbiji, ovde sam za par nedelja imala sve uradjene nalaze. Ovde traze mikoplazmu, ureaplasmu i klamidiju, briseve moje i supruga, njegov spermogram i moje hormone. Sve mi je bilo sterilno, osim kod supriga je nadjena streptokoka, to je takodje resio za dve nedelje. Ali, kod mene se pojavio problem sa TSH, koji bio preko 5, pa sam evo, vec dva puna meseca pod terapijom, pijem letroks i bas sutra ponavljam nalaz. Pre dve nedelje je bio 2.1 i zahvaljujuci tome, pocela sam sa injekcijama decapeptyla, svaki dan po jednu ampulu primam, primila sam ih sedam, za tacno sedam dana ukljucuju mi i menopur. U dugom sam protokolu, pila sam dva duuuuga ciklusa mikroginon (prvi 30 i drugi punih 40 dana) i resavam ga se u nedelju.
Eto, to je ukratko nasa prica. Ne ocekujemo mnogo, nemamo ni puno izbora, cinimo sve sto je do nas, pa sad, ako uspe, niko srecniji od nas, ako ne uspe, za svaki slucaj smo pisali more u julu, da se bar oporavimo od razocarenja kako treba.
Pozelite mi srecu, stvarno ce mi trebati, ovako baxuznoj!
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Pogledaj profil korisnika

Nazad na vrh Ići dole

Re: FMALA - VTO misija

Počalji od laKole taj 25/4/2012, 12:54

dobrodošla sugrađanko! srećno!
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dra00 taj 25/4/2012, 13:03

Dobro dosla fmala i SRECNO cvet cvet cvet cvet cvet
dra00

Broj poruka : 1309
Godina : 39
Datum upisa : 01.11.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od heart84 taj 25/4/2012, 13:17

DOBRO NAM DOSLA FMALA sretan početak
heart84

Broj poruka : 3090
Godina : 33
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 25/4/2012, 13:27

Hvala svima! Sugradjanko, ja samo sto DNK ne ostavih, pa ako me znas, prepoznaces me :)
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 25/4/2012, 13:30

ja ne znam da sam te upoznala. al' te prepoznah sa drugog foruma! Wink
laKole

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilya taj 25/4/2012, 13:40

Dobrodosla i srecno otvaranje dnevnika ff
I samo nesto da ti kazem, ovde nema nikakvih pravila, kad je sve savrseno nekad ne uspe, a kad sve ide kilavo nekad uspe. Tako da nemoj razmisljati na taj nacin da si baksuz. Sem toga iznela si jednu trudnocu i to je jako dobro zato sto iz nekog razloga VTO cesce uspe kod devojaka koje su iznele VTO. Mozda ce ti neka devojka obajsniti i zasto, ja stvarno ne znam. Prema tome samo hrabro i pozitivno Wink
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 41
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 25/4/2012, 13:44

Hej, pa da :) Posalji mi pp ko si, samo ako skontam gde su ovde pp Very Happy

Lilya, volela bih da je to olaksavajuca okolnost i da si u pravu! Prva trudnoca je bila spontana, valjda se i to pika..
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od MAAKKI taj 25/4/2012, 22:46

Fmala dobro ti nama dosla i neka ovaj dnevnik bude bebicetan, kako ti rekose ovde pravila nema samo napred i puno pozitive unesi u celu ovu pricu osmeh srce
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 49
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Kamilica taj 25/4/2012, 22:57

Srećno, i da ostvariš svoju želju!!!
Kamilica

Broj poruka : 2615
Datum upisa : 05.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od medolino taj 26/4/2012, 08:29

Neka je sa srecom otvaranje dnevnika i da te sto pre prebacimo na trudnicke stranice!!! sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca sreca
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 30
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od noja taj 26/4/2012, 10:46

Fmala da ostvaris svoju misiju !
SRETNO roda
noja

Broj poruka : 6214
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Orline taj 26/4/2012, 11:18

Srećno
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 45
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od dragmilk taj 26/4/2012, 12:33

Srećno roda roda roda
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 42
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od jaca*caca taj 26/4/2012, 12:43

SRECNO OTVARANJE DNEVNIKA!!!
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 40
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 26/4/2012, 15:23

Hvala devojke, divne ste! osmeh srce
Stomak mi je izboden kao snajdersko jastuce! A tek sam osmu primila! Sad
Zivim za nedelju kad cu se otresti mikroginona!
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilly13 taj 26/4/2012, 15:34

Fmala sretan početak i sretno otvaranje dnenika i da ga završiš sa jednom malom beba
Postupak radiš kod Sanje ili negdje drugo?
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 35
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od laKole taj 26/4/2012, 15:37

joj, jeste, mene je kontracepcija uništila.
zatvor, pa nadutost, nervoza, osjetljive grudi, pa uticaj na tsh....
izdrži još malo.
laKole

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od fmala taj 26/4/2012, 17:59

Lili, da, kod Sanje, prvi mi je pokusaj, stvarno pojma o svemu ovom nisam imala, al sam imala jaku volju. Sad bas i nemam optimizma za izvoz, posto stvari nisu krenule bas sjajno, ali cinim sve sto je do mene, srezala sam kafu na minimum, ni kap alkohola, niti dim cigarete od Nove godine nisam uzela, krecem se, ucim da se ne nerviram oko gluposti.. muz takodje, iako je njegov spermogram super, solidarise se i stvarno se trudimo da sutra znamo da smo mi dali sve od sebe. I da, trudim se da ne slusam previse negativne price ljudi, cak i ne pricam nikom, jer ljudi nemaju ni trun takta. reci cu im kad sve prodje.

Lakole, ja nikad ranije nisam nikakve hormone uzimala, mislila sam da mi je od letroxa, ali se ispostavilo da mi je mikroginon najteze pao od svega ovoga, sto kazes - nadutost, grudi otekle sve vreme, losa probava, pospanost.. kao invalid sam od toga! A najgora mi je ta grozna nervoza, ujedala sam prve dve nedelje..
fmala

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od korpica taj 26/4/2012, 18:59

Fmale,srecno otvaranje dnevnika i sto pre presla na trudnicke strane igracice igracice igracice
korpica

Broj poruka : 2143
Datum upisa : 30.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Mirjana taj 26/4/2012, 19:13

fmala ::
Stomak mi je izboden kao snajdersko jastuce! A tek sam osmu primila! Sad
Zivim za nedelju kad cu se otresti mikroginona!
Ijooooj, a ja se setih kad sam jednog dana sama sebi dala 7 kom. u dva minuta affraid
Sad mi nije žao Laughing
Ta kontracepcija stvarno zna da smori, ali izdržaćeš još nekoliko dana yes
Nek je srećni i bebićetno sretan početak
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 41
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od babybe taj 26/4/2012, 19:24

Dobro dosla Fmale, i meni je period mycroginona trajao vjecnost. Zelim ti lijepu trudnocu i to bez lezanja! ljubav
babybe

Broj poruka : 19
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od BiKsi :) taj 26/4/2012, 21:27

Srećno fmala i da se uskoro radujemo s tobom!

Ja`80-hipotireoza,hašimoto,PCO,hiperinuslinemija,pai-1 4g/5g,mm`79-azospermija;u braku 13 otkačenih godina,a zajedno 17; iz prirodnih radova nikad ništa (njegovi plivači ustvari ne znaju da plivaju, a sad im kasno da nauče, blam ih, jer su matori! Very Happy); iz "manje prirodnih" radova:
1) Spebo, XI 2009.ICSI-beta 2.5,
2) Spebo V 2010.FET-beta 463-biohemijska,
3) Spebo V 2013.ICSI-beta 168,8, 7.6.2013. videli srce 14.12.2013. Kinder suprise!
4) Spebo, IV 2016.ICSI-beta 4,
5) Spebo, IV 2017. FET-beta 2.65
Lilypie Fourth Birthday tickers
BiKsi :)

Broj poruka : 21709
Godina : 37
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od lilly13 taj 26/4/2012, 22:05

opusti se koliko možeš, priče sad ignoriši, kad sve završi znaćeš kako je.
Mi smo ovaj postupak isto ''prešutili'' i shvatili smo da je tako lakše, jer svi stalno nešto pitaju (gdje ste stigli, pa kako ovo, pa što ono- a ne vrijedi objašnjavati jer ništa ne razumiju; a dok čekaš betu: ima li simptoma, pa je l ti ... ,ma to je siguran znak i sl). Ovaj put smo se toga poštedili.

Lakše je kad radiš u gradu u kom živiš- manje je stresa oko dolazaka i odlazaka. Želim ti puno sreće i polako.
lilly13

Broj poruka : 1504
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od beka80 taj 26/4/2012, 23:31

lakole ::ja ne znam da sam te upoznala. al' te prepoznah sa drugog foruma! Wink
He, he i ja lol! Fmala cvet Srećno otvaranje dnevnika i da bude bebićetno.
beka80

Broj poruka : 117
Godina : 37
Datum upisa : 19.03.2012

Nazad na vrh Ići dole

Počalji od Sponsored content

Sponsored content

Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 22 1, 2, 3 ... 11 ... 22  Sledeći

Pogledaj prethodnu temu Pogledaj sledeću temu Nazad na vrh