KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FMALA - Sreća kad se uveća

+51
hocukusurnecuzvaku
insomnia
Ninche
buby
Simona
tetreb
JAmajka
missile
InNaturaVeritas
bulevarka
penelope
saritam
SannI-AlL
tuli
Orline
Endzi
dacans
zvoncica36
BiKsi :)
nina :)
MAAKKI
zoxa
laKole
vivijen
SoJa
bibi.libi
Erata
lelas
Gral
Vuchica
ragaco
Stenli
lenabeograd
ivka
Niny
bubi80
hany
lilya
medolino
pegaz
bak
heart84
dragana76ns
KoMetaK
PalcicaBg
LaFolie
SladZana
noja
leptirko82
twinsi
fmala
55 posters

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 30/9/2013, 13:22

17+6 srce 
______


Ijao, zene, sta me snadje lol! 
Za pocetak da kazem da smo beba i ja dobro, pa da predjem na stvar polako.. Very Happy

Znaci, pet dana nakod prosle kontrole svratila sam do klinike po rezultate briseva, rekli mi da imam neke laktobacile, smesne, i da ne brinem, da ce dr pogledati i da ce mi sutrada javiti sve za dalje. Ja sutradan otputujem na otvaranje jednog predivnog lutkarskog festivala (na koji idem svake godine, ali ove godine sam uspela samo da odjurim na otvaranje, pozdravim raju i vrattim se, ima do tamo par dobrih sati puta), a muz ostane sa sinom i u neka doba me zove i javi mi da je dr dogovorila sa drugim dr-om u klinickom serklaz, i da je on ekao da odmah sutra dodjem, kako bi on meni to odradio vec prekosutra. Ja u utorak, kao bez glave zbavim uputnicu i stignem u dogovoreno vreme gore, on me pregleda, kaze da mi je grlic jako skracen i da ne zna hoce li uspeti da stavi serklaz, ali da ce probati. Prime me u bolnicu. Tu mi sestra kaze da ce u sredu da mi rade nalaze, a u cetvrtak ce on odraditi serklaz. U sredu su me bockali i gledali na uzv. Nalazi manje-vise ok, neki blago poviseni CRP sam imala, pa sam popila 4 cefalexina, ostalo ok. Treci dr koji me je pregledao na uzv kaze da je sa bebom sve u redu, da mi je grlic uredan i (pobogu) skracen zbog konizacije, ali cvrst i zatvoren, i da on to nista ne bi dirao, ali ako sam se ja tako dogovorila sa svojim doktorima.. Kod nas je fazon sa tim lekarima da se niko nikom ne mesa u posao, sve se svodi na - to ce vama vas doktor.. Najgore je to sto je tog "mog doktora" poslala moja prava dr, jer oni valjda tako saradjuju i sto ja coveka i ne znam, nisam slobodna da ga cimam, a osim toga, nijednom mi se nije pojavio u sobi. Padne vece, ja se spremam lagano za sutra, kaze sestra da nema sanse da sam sutra na programu, jer nisam ni anesteziologa prosla. Sto je to bilo tesko uraditi u sredu ne znam, ali mene pomerise, bez da mi iko ista kaze. Sestra to, onako, usput rece.. Ja poludim, docekam jutarnju vizitu, pitam kada cu biti na programu, lekari mi kazu da je moj dr taj dan dezuran, pa ni u petak ne moze, jer ce biti iz nocne, tek u ponedeljak. Ja odlepim, ali iskuliram, pitam mogu li bar na vikend da idem kuci, ionako ne primam nikakvu terapiju, samo se smrzavam u bolnici koja je jos gora nego sto je bila po svakom pitanju. Kazu da mogu. Dodje sestra kasnije i kaze da ga je zvala, da je rekao da ne moze pre srede. OD UTORKA DO IDUCE SREDE DA CEKAM??? Ja pitam mogu li onda da dodjem u utorak vece, nisam budala da lezim za dzabe, ona kaze ne, mogu samo na vikend, ili, ako hocu, da mi to uradi neko drugi. Ja pristanem, mislim se, bas me briga ko ce, samo da pobegnem iz tog Sajlent Hila sto pre, Milan u sledeci ponedeljak treba na operaciju, a ja dangubim u bolnici! Onda se odjednom pojavi taj dr navece i pita kad sam jela, ako nisam skoro, on bi to odmah to vece.. U medjuvremenu sam resila i anesteziologa. Srecom, nisam jela, ali se on nije pojavio, samo je javio da im je guzva i da ce ujutru rano to da mi uradi. A meni frka od anestezije, svaki taj put se ja, jadna, psihicki spremim, i oni me ispale. Docekam jutro, odem u salu i tamo se najstrasnije potresem jer su ispred mene izvezli upravo iz sale dva decaka, jednog, pa drugog, bude se iz anestezije, goli, skvrceni, hladno im, placu, boli ih.. One sestre ih premestaju s kreveta na krevet, niti im se obracaju, nit ista.. Ja se tu malo rasplacem, rasplakala bih se i da mi dete ne ceka isto za nedelju dana, a kamoli ovako.. Sredim se, koncentrisem se na ono sto me ceka, zamrznem emociju, bukvalno, legnem i ispocetka izobjasnjavam skroz svoj slucaj novom anesteziologu (koji mislim da nije ni citao sve sto je ovaj zapisao o mojih prethodnih osam anestezija, teskim budjenjima i posledicama, jer je rekao da ce mi staviti masku, iako moze i samo u venu, a ja od maske kasljem to sr..nje jos dve nedelje, nikad ne povratim, uvek mi ode na pluca - glavnom, kad je cuo, odustao je od maske), a da ne pominjem da sasvim nakaradni upitnik o anesteziji (pisan tako da mi ga strucno lice popuni, tj. ispita me, a koji sam morala sama da ispisem, plus su za odgovore predvidjeni neki minijaturrni kvadratici, i to za odgovore tipa "koje ste bolesti prelezali i kada?" i sl. Na pitanje "da li ste nekada nesto operisali i kada" sam se vec neuroticno smejala, pa u taj kvadratic jedva napisala "vidi ispod", a ispod im pobrojala svih 6 hirurskih zahvata, plus dve vantelesne..) koji sestra nije htela da uzme kad sam joj ga donela, jer je taman kuvala kafu za nju i doktora, nego mi odbrusila da idem u sobu i da ce ona da dodje po to. Znate sto je dosla.. Danas sam joj ga odnela, tri dana posle serklaza Very Happy
Elem, probudila sam se posle jedno dva sata, doduse vrlo lako, oni su me valjda budili i pre, ali se ja ne secam. Uglavnom, probudila sam se i rasplakala se kao godina, jer mi se kao prva vratila ona poslednja slika iz sale, sestra me pita sto sad placem, kad je sve u redu, je l me boli, ja kazem da me ne boli, nego da placem zbog dva decaka, ona misli imam ja dva decaka.. tek popodne sam joj objasnila sto sam plakala.. Do tad su me verovatno vec proglasili ludom lol! 
Ostadoh ja preko vikenda.. Niko me posle te intervencije nije pregledao, niti je dr koji je radio serklaz ikako dosao, a ovi nece da se petljaju. Samo su se u svim vizitama iscudjavali sto nisam dobila nikakvu terapiju, misleci na obavezni antibiotik, pitai me ko me je radio, kad kazem ime, samo spuste onu listu i odu dalje. Danas sam otpustena BEZ PREGLEDA! U otpusnoj pise da sam super Very Happy
Sve na latinskom lol! A ne mogu da gresim dusu, stvarno su me jutros pitali kako sam  b Cekam da mi otkucaju otpusnu i na dnevnom ulosku nadjem gust, smedjkasti (vise tamno zuti) iscedak, dosta obilan, onako, kao kad se mleko usiri.. Ispalo bas puno toga. Prijavim sestri, ona mi da cefalexin i kaze nije to nista. Na otpusnoj mi srecom napisali taj isti.. Ne mogu da docekam kontrolu kod svoje dr..

Eto, o sestrama, hrani i bolnici da vam nepricam. Jadne zene koje tamo cuvaju trudnocu..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od lelas 30/9/2013, 13:44

Fmala ,vazno da je sve proslo i sad ces biti mirna.Kakva golgota oko jednog serklaza ,ti provede nedelju dana u bolnici zbog njihove neorganizacije.
Mazi stomak i da Milan lako prodje sve!
Ljubim te!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od dragana76ns 30/9/2013, 13:45

Fmala, ja nisam pila antibiotike nakon serklaza...kod nas preventivno daju inj.ab u sali...pre anestezije, mozda su i tebi. Strasno je kako su neodgovorni tu kod vas, da zbog serklaza lezis toliko...sramota!!! Mene nisu pregledali nakon, sve su preglede uradili pre intervencije. Ja bih pozvala dr da pitam za taj iscedak a i da se smirim ako nista drugo.
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od leptirko82 30/9/2013, 13:54

O mila moja, užas! Samo da je sve prošlo!
Baš sam se pitala gde si. poljubac
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od tuli 30/9/2013, 15:18

Fmala, sa zakašnjenjem ti čestitam otvaranje TD!
Koji horor prožive radi rutinske stvari-serklaža.
Uf....da iskočiš iz kože
I meni je bio plasiran serklaž, zbog svake sigurnosti.
Sad polako, bez velikih napora i što više odmaranja.
Odabir imena.....glasam za Nikitu, razlog je na tikeru Very Happy
Nisam razmišljala o pogrdnom nadimku, na njih niko ne može da utiče. Iz iskustva znam da se nadimci stiču na osnovu neke karakterne osobine ili fizičkog izgleda, redje su izvedenice iz imena ili prezimena.
Moj sin je dobio ime po Niki-b.pobede, po Hruščovu i Mihalkovu -zbog harizme, po N.Tolstoju-unuku L.N. Tolstoja, rodjenom u Vršcu, a po poreku iz Tulske oblasti (moj nick je tuli,geog.pojam ali nisam iz T.oblasti Wink ), po baki i prabaki-koje su iz RUS
Eto...Very Happy 
Uživaj i odmaraj, jer serklaž nije 100% garancija
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od Niny 30/9/2013, 15:58

Ajoj, kakva priča affraid Bitno je da su ti stavili serklaž i da je sve dobro prošlo yes  ljubav
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od SladZana 30/9/2013, 15:59

Draga saljem ljubav iz Pg, i to je proslo yes 
SladZana
SladZana

Broj poruka : 2915
Godina : 40
Datum upisa : 23.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od KoMetaK 30/9/2013, 16:01

Uh bre Fmala, koji horo od stvari koja je trebala da bude rutinska! Shocked No No 
Vazno je da si sad kuci, a verujem da taj iscedak nije nista strasno, mada je bolje da se konsultujes sa tvojom dr da budes sigurna.
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od BiKsi :) 30/9/2013, 18:03

Majko mila, samo serklaž i toliko peripetija, dobro je da si ti kući! Odmaraj!

BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od SoJa 30/9/2013, 19:23

FMALA, dušice, pa baš si se napatila Shocked 
Bitno je da si sad dobro, odmaraj i mazi stomačić trudnica 

ljubav 

SoJa

Broj poruka : 2029
Godina : 47
Datum upisa : 02.08.2013

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 1/10/2013, 10:55

18 srce 
____


Nisam sinoc uspela da se javim, komirala sam se popodne, a i od juce me napao onaj osecaj kao da cu da dobijem, bas kao da mi je pun stomak krvi, bas sam se isprepadala. Moguce da sam nahladila u bolnici, uzasno je hladno nocu, a meni je strasno nizak pritisak (trudnicki mi ne prelazi 100/60), pa me ne moze ni hladnoca probuditi, a prilicno se vrtim i otkrivam.. Jutros u tom pojacanom iscedku malo rozikastog. Zvala sam svoju dr da se najavim, na putu je, zvacu oko 5 popodne opet. Uglavnom, lezim, ne mrdam, pijem antibiotik i mastam da doguram bar do sedmog meseca.. Bas sam bljak danas..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od LaFolie 1/10/2013, 11:07

hej, ne sikiraj se, ja to isto imam! Ti grcevi su sirenje materice, smarala sam do sada 10 ginekologa razlicitih, pa me uhvati grc oko jajnika, boli pa stane, pa opet... Imala sam i to rozikasto, malo su od sirenja materice kapilari popucali, ne brini, procice vec danas sutra!
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od Erata 1/10/2013, 11:10

Fmala sestro slatka 
Kakvi idioti, sram ih bilo! Ja od ovog jada u Srbiji zamišljam da samo može biti gore u CG i BiH, nema dalje...a i znam toliko raznih priča, pa pomislim da je ovde još i dobro.
Nemoj sada da se bedačiš, toliko toga je iza vas. Još malo pa polovina, a izdržaćete, nego šta, do kraja. Nemoj da se stresiraš, važno je da su ti stavili taj serklaž (jeste da si mogla za to vreme sleteti na mesec i nazad) i da si sada zaštićena. c 
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od SannI-AlL 1/10/2013, 11:24

Fmala poljubac  najbitnije je da je to iza tebe i da si ok.A za medicinsko osoblje,šta reći ,a ne ponoviti se.Kad sve prođe i porodiš se i beba malko poraste,a ti iskoristi tvoju kreativnost i stručno opleti po zdravstvu.
cveće 
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 1/10/2013, 12:05

Lafe, nadam se da je isti slucaj. To rozikasto je sada samo u tragovima, sekret se razvodnjio od juce, juce je bas bio sirast.. Mozda je i od serklaza, mada me cui da se tek sad pojavilo, a gaza bila suva kad su izvadili i tri dana u blnici ne bi ni sekreta, ni krvi, ni bolova..

Erato, skroz si u pravu, ja mislim da je i u Africi bolje. Znas kad je hrana do te mere jadna da i mleko i caj trudnicama sipaju po pola solje. Jadnice povracaju po ceo dan i noc, sestre nemaju nista s tim, ni ne obidju ih, a kamoli da budu s njima. Vise ni terapiju ne dele dva puta dnevno, nego ti samo ujutru donese dnevnu dozu, pa ti sam navijas sat i pijes 4 puta dnevno.. Nemaju lekova, nemaju hrane, grejanje jos nisu pustili, jedino sto je dobro na ovom odeljenju je sto pustaju posetu po ceo dan, ali kad znas da je i to da bi rodbina negovala pacijente umesto osoblja, onda i se i to gadi. Sam popravljas i menjas posteljinu, jos se sestre deru na tebe ako ti je natkazna pred vizitu puna, a to sto ista nema fioku i nema druge nego da na njoj drzis stvari, da ne bi ustajao non-stop, to ih se ne tice.. A zena koje su iz unutrasnjosti i kojima nema ko da donese obrok tri puta dnevno, pa jedu splacine i uplasene nemaju koga da pitaju nista (jer one stvarne nemaju ni tog "svog doktora tu") mali milion, tuga da te uhvati kad ih vidis.. Bas mi ovo sve nije trebalo..

Sanni, osiljeni su mnogo, u nasem narodu jos sto godina nece biti svesti o tome da je dr neko ko je tu da pomogne i zastiti te, a ne nekii gazda.. Dok god im ljudi nose, klanjaju im se i ne smeju da h pitaju nista, niti da im se usprotive, dzaba nama svako angazovanje.. Isto vazi i za setre. Cast izuzecima, ali svi znamo da izuzeci brzo dobiju nogu, ili postaju isti kao ostali..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od lilya 2/10/2013, 09:57

Iju... Zeno draga, pa sram ih bilo sto su tako bahati c 

Nek si ti nama dobro, to je sad najvaznije ljubav
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od zoxa 2/10/2013, 10:37

Zao mi je sto si sve ovo prosla... O bolnicama u Bih - tuga velika i tesko onom ko se tamo nadje.
Za tebe i za bebca usne
zoxa
zoxa

Broj poruka : 2601
Godina : 48
Location : Prag
Datum upisa : 25.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od hany 2/10/2013, 11:10

fmala bas mi je zao kroz sta si prosla, bitno je da si ti i bebac dobro sad

grljenje 
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 2/10/2013, 13:14

Hvala vam. Zakazah kontrolu za ponedeljak..
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od lenabeograd 2/10/2013, 17:15

Mila sto si bila u bolnici Shocked  sorry nisam u toku Rolling Eyes

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od leptirko82 2/10/2013, 17:17

Mala moja, mala zagrljaj zagrljaj zagrljaj
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od nina :) 2/10/2013, 21:09

fmala nek je to iza tebe i da sve bude dobro na kontroli
kad ti sin ide na operaciju krajnika koliko sam svatila u ponedeljak sledeci ili sam se zeznula i da je bio prekljuce na operaciji
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od medolino 4/10/2013, 12:38

Draga, najbitnije je da ste ti i beba dobro!
Ljubimo vas puno usne usne usne 
medolino
medolino

Broj poruka : 2604
Godina : 36
Datum upisa : 26.01.2011

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od fmala 6/10/2013, 16:39

18+5 srce 
______


Samo kratko da se javim..
Odoh sa Milanom u bolnicu, sutra mu je operacija, ipak sam odlucila da budem sa njim. Sve znam, bakterije, viusi, stres, serklaz.. ali sama pomisao da je moje dete tamo negde samo i da ga boli, gora mi je od svega nabrojanog.
Sto se trudnoce tice, deluje mi da je sve ok, sutra popodne imam zakazan preged, ako Milan bude dobro, odmenice me muz u bolnici da trknem da se pregledam.
Pisem vam u utorak, tada bismo trebali vec biti kuci.

Ljub!
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od nina :) 6/10/2013, 23:14

videces da ce sve biti uredu sutra za vreme i posle operacije ida ce se milan lepo odmoriti iopusti tamo sa decom
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

FMALA - Sreća kad se uveća - Page 12 Empty Re: FMALA - Sreća kad se uveća

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 12 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu