KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
menora72
Dacaa
InNaturaVeritas
boki82
Simona
lilly13
neca73
saska1
Ambra
fmala
ivka
Tinche
MAAKKI
Niny
Vuchica
Crvic
sareni leptir
stomacic
Stenli
dragana76ns
LaFolie
laKole
vivijen
Endzi
d77
leptirko82
lilya
Sofija Veks
lenabeograd
ragaco
Ninche
Vilhelmina
AriesGirl
zvoncica36
JecaPereca
missile
Erata
misic
PalcicaBg
BiKsi :)
dunjas
heart84
Orline
lelas
vero
bebica mala
cicsa80
pegaz
maus
zoxa
Angie83
karakaca
kristina33
Xena
tetreb
noja
ariadne69
midori
fight&faith
lenjivica
SladZana
KoMetaK
hany
djole42
labradorka
red
70 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 28/6/2013, 10:55

Vilhelmina ::Meni nije jasno - koje su prednosti vracanja blaste, a koje su prednosti vracanja embriona?

MM misli da su vece sanse za embrion, kad ima 5 - 10 celija da se prilagodi i nastavi da raste u materici,,,,
Ja mislim da ako je vec stiglo do 100 celija da je onda sigurnije da ce da nastavi da raste...

?

Kod vracanja blasti je uspeh mnogo veci, zato sto uspeh zavisi samo do implantacije, a ne do razvitka embriona do blaste.
Ne dodju svi embrioni do blaste, jednostavno na putu deobe umru. Ti embrioni koji bi umrli u labaratoriji do razvitka do blaste,
umrli bi i u materici i zato u slucaju vracanja embriona, uspeh zavisi i od procene biologa da ce embrion doci do blaste i od implantacije.
Na primer, statistcki samo 50% embriona koji danas imaju od 5-10 celija ce doci sutra do blaste.
Ja sam prvi dan imala 12 super kvalitetnih embriona, a 4 dana kasnije samo 7 blasti.
Od tih 7 blasti, 2 najbolje su mi vracene, a ni jedna od onih 5 nije dobila ocenu A i nije mogla biti zamrznuta. Jer samo blaste sa ocenom A imaju velike sanse da budu zive i nastave razvoj posle odmrzavanja.
Iz tog razloga, je veoma bitno i koji kvalitet blasti se zamrzava, jer nece sve blaste posle odmrzavanja nastaviti razvoj ....

U slucaju da ima malo embriona, ne ide se ne blaste, da se ne bi rizikovalo da u laboratoriji ni jedan embrion ne dodje do blaste,
onda je bolje da se vrate embrioni, jer ima vece sanse da ukoliko su kvalitetni uspeju u materici, negi u laboratoriji.
Takodje, ukoliko je laboratorija losa, biolizi se odlucuju cesto na vracanje embriona, jel nisu sigurni da se embrioni u njihovoj laboratoriji mogu razviti i preziveti do blaste, i ako su dobrog kvaliteta, jel su laboratorijski uslovi losi.

Zamrzavaju se iskljucivo blaste, jer zamrzavanje embriona, nosi ogroman rizik, da posle odledjivanja, deoba celije nece biti nastavljena.

Ukoliko si imala 20 embriona (oplodjenih jc) , a samo na primer 10 blasti, to znaci da ostali embrioni, nisu stigli do stadioma blaste. Ukoliko je laboratorija dobri, ti embrioni i da su vraceni u matericu ne bi nastavili razvoj. S tim u vezi uspeh, vracanja blasti je veci, jer zavisi iskljucivo od implantacije.
Statisticki, kod zena do 40 godina. uspeh vracanja blasti je 50 %, a kod embriona 30% , jer embrioni uvek sa sobom nose rizik da li ce u opste stici do blaste i njihov izbor za vracanje na osnovu kvaliteta zavisi iskljucivo od procene biologa i njegovog iskustva.
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 28/6/2013, 10:55

Stomacicu, nadam se da ce sve biti dobro!!!! zagrljajzagrljajzagrljajzagrljajzagrljajzagrljajzagrljajzagrljaj
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 28/6/2013, 10:58

laKole ::
Vilhelmina ::Meni nije jasno - koje su prednosti vracanja blaste, a koje su prednosti vracanja embriona?

MM misli da su vece sanse za embrion, kad ima 5 - 10 celija da se prilagodi i nastavi da raste u materici,,,,
Ja mislim da ako je vec stiglo do 100 celija da je onda sigurnije da ce da nastavi da raste...

?

u razvoju embriona najčešče greške u dijeljenju (uzrokovane uglavnom hromozomskim greškama) se dešavaju u ranoj fazi - prvih nekoliko dana. zato se radi kultivacija do blastociste- da se izbjegne vraćanje embriona koji se nepravilno dijele jer neće dati vitalnu trudnoću.
sa druge strane, neki labovi nisu vrhunski i nemaju vrhunski materijal koji koriste u radu, neke žene nemaju u stimulaciju puno jajnih ćelija i da ne bi ostale bez transfera - vraćaju se ranije, 2 ili 3 dan. jer, u suštini, niko ne zna šta se dešava u uterusu nakon začeća, možda prirodna sredina povoljno djeluje na embrione pa i oni koji u labu imaju manje šanse, u ženskom organizmu se izbore.
jednostavno nema pravila, nekad blastociste ne daju vitalnu trudnoću a 6-ćelijski embrion na 3 dan (a trebalo bi da je 8-ćelijski taj dan) na kraju završi rođenjem zdrave i prave bebe.

Lakole, u isto vreme smo postovale :-)
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 28/6/2013, 11:02

Hvala Erato i Lakole na odgovoru,,,,malko mi je jasnije...
Sad smo mm i ja pricali, ako bi svaki mesec odvajali 200 evra, za godinu i po bi smo mogli u Prag. Bila bi to zesca stednja, ali ostvarivo i realno.

Stomacic, zelim ti da ti se TSH spusti, da sve bude u redu, navijam srca
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od fight&faith 28/6/2013, 11:04

stomacic ::Drage moje drugarice, nije me bilo neko vreme, jos uvek sam u bolnici, a ovaj moj doktor mi zabranio tablet pa nisam mogla da se javim, ali danas sam dobila nov tel. i evo me.

Vidim da ima i lepih i ne tako lepih vesti
Trudnice zelim vam laganu trudnocu, a onima koje nisu imale srece u ovom pokusaju mnogo vise srece u narednom nema predaje.

Ja sam jos uvek u bolnici krvarenje stalo, ali TSH naglo raste trenutno je 7,32, u ponedeljak me salju kod Ivanovica u Beograd.
Dr u mom gradu nije siguran da ce se moja trudnoca odrzati tugatugatuga

Draga stomačic nadam se da će sve biti u redu i da imaju neku terapiju kojom TSH mogu da drže pod kontrolom. molitva
Sofija nadam se da će sve proći što bezbolnije, u svakom slučaju mislim da ne bi bilo loše da poslušaš savete devojaka sa foruma ...
Vilhelmina većina nas tako kalkuliše i štedi svaki dinar... šta da se radi, nema nam druge. Samo se nadam da će se jednog dana sve isplatiti.

fight&faith

Broj poruka : 1852
Location : Beograd
Datum upisa : 17.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 28/6/2013, 11:07

d77 ::Erato, kontaktirala dr Jelenu, internistu, mailom i odgovarala mi vise puta, ali sada hoce i da se vidimo. Da li znas da li ima guzve i koliko se ceka?

Daco, i ja sam dogovorila viđanje sa Jelenom radi pripreme za FET. Napisala mi je spisak analiza koje trebam da uradim a onda da je nazovem i dođem kod nje. Mislim da nema čekanja. Ja ću uraditi sve u toku sledeće nedelje nadam se i onda ću se javiti.

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 28/6/2013, 11:08

Vilhelmina ::Hvala Erato i Lakole na odgovoru,,,,malko mi je jasnije...
Sad smo mm i ja pricali, ako bi svaki mesec odvajali 200 evra, za godinu i po bi smo mogli u Prag. Bila bi to zesca stednja, ali ostvarivo i realno.

Vil, ukoliko ste podigli spermogram na 24 miliona, ja bih predlozila da probate i koju insemenaciju, kao i prirodnim putem uz pracenje ovulacije.
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 28/6/2013, 11:08

misic ::
Vilhelmina ::Meni nije jasno - koje su prednosti vracanja blaste, a koje su prednosti vracanja embriona?

MM misli da su vece sanse za embrion, kad ima 5 - 10 celija da se prilagodi i nastavi da raste u materici,,,,
Ja mislim da ako je vec stiglo do 100 celija da je onda sigurnije da ce da nastavi da raste...

?

Kod vracanja blasti je uspeh mnogo veci, zato sto uspeh zavisi samo do implantacije, a ne do razvitka embriona do blaste.
Ne dodju svi embrioni do blaste, jednostavno na putu deobe umru. Ti embrioni koji bi umrli u labaratoriji do razvitka do blaste,
umrli bi i u materici i zato u slucaju vracanja embriona, uspeh zavisi i od procene biologa da ce embrion doci do blaste i od implantacije.
Na primer, statistcki samo 50% embriona koji danas imaju od 5-10 celija ce doci sutra do blaste.
Ja sam prvi dan imala 12 super kvalitetnih embriona, a 4 dana kasnije samo 7 blasti.
Od tih 7 blasti, 2 najbolje su mi vracene, a ni jedna od onih 5 nije dobila ocenu A i nije mogla biti zamrznuta. Jer samo blaste sa ocenom A imaju velike sanse da budu zive i nastave razvoj posle odmrzavanja.
Iz tog razloga, je veoma bitno i koji kvalitet blasti se zamrzava, jer nece sve blaste posle odmrzavanja nastaviti razvoj ....

U slucaju da ima malo embriona, ne ide se ne blaste, da se ne bi rizikovalo da u laboratoriji  ni jedan embrion ne dodje do blaste,
onda je bolje da se vrate embrioni, jer ima vece sanse da ukoliko su kvalitetni uspeju u materici, negi u laboratoriji.
Takodje, ukoliko je laboratorija losa, biolizi se odlucuju cesto na vracanje embriona, jel nisu sigurni da se embrioni u njihovoj laboratoriji mogu razviti i preziveti do blaste, i ako su dobrog kvaliteta, jel su laboratorijski uslovi losi.

Zamrzavaju se iskljucivo blaste, jer zamrzavanje embriona, nosi ogroman rizik, da posle odledjivanja, deoba celije nece biti nastavljena.

Ukoliko si imala 20 embriona (oplodjenih jc) , a samo na primer 10 blasti, to znaci da ostali embrioni, nisu stigli do stadioma blaste. Ukoliko je laboratorija dobri, ti embrioni i da su vraceni u matericu ne bi nastavili razvoj. S tim u vezi uspeh, vracanja blasti je veci, jer zavisi iskljucivo od implantacije.
Statisticki, kod zena do 40 godina. uspeh vracanja blasti je 50 %, a kod embriona 30% , jer embrioni uvek sa sobom nose rizik da li ce u opste stici do blaste i njihov izbor za vracanje na osnovu kvaliteta zavisi iskljucivo od procene biologa i njegovog iskustva.

Uh uh uh, misic, sad mi je sve kristalno jasno, hvala na ovako detaljnom odgovoru!

Znaci - imala sam 50 % sanse, a ne 30%, 31 godinu, blaste sa ocenom A - i nije uspelo...koji sam ja baksuz.....Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 28/6/2013, 11:12

misic ::

Vil, ukoliko ste podigli spermogram na 24 miliona, ja bih predlozila da probate i koju insemenaciju, kao i prirodnim putem uz pracenje ovulacije.

Da, od sledeceg meseca pratimo ovulaciju i radicemo prirodno svaki mesec, pa sta bude.
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 28/6/2013, 11:15

Vilhelmina :: .... Znaci - imala sam 50 % sanse, a ne 30%, 31 godinu, blaste sa ocenom A - i nije uspelo...koji sam ja baksuz.....Crying or Very sadCrying or Very sadCrying or Very sad

E, pa to je ono sto ja nisam sigurna kod nasih klinika. Da li su to zaista blaste sa ocenom A ?
Ja nikako da nadjem standard za ocenjivanje blasti. Predpostavljam da u EU oni imaju standard za ocenjivanje, a mislim da je to kod nas vise baazirano na subjektivnoj oceni ....
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 28/6/2013, 11:18

misic ::

E, pa to je ono sto ja nisam sigurna kod nasih klinika. Da li su to zaista blaste sa ocenom A ?  
Ja nikako da nadjem standard za  ocenjivanje blasti. Predpostavljam da u EU oni imaju standard za ocenjivanje, a mislim da je to kod nas vise baazirano na subjektivnoj oceni ....

Moguce, vrlo moguce....zato sad nesto razmisljam o Pragu, LaFolie mi dade ideju srca1

Rade li u Pragu sa blastama?
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od noja 28/6/2013, 11:20

Nekad embrioni od manje celija vole vise prirodno okruzenje pa neke klinike praktikuju i drugi dan vracanje istih, globalno koliko sam ja ispratila nema pravila a ni razlike izmedju blaste, morule, osmoc. cetvo itd ...
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 28/6/2013, 11:23

vilhemina, nisu statistike baš tako egzaktne.
evo ti pregled uspješhosti iz jedne zg klinike za 2012. godinu.

IVF/ICSI

Za cijelu godinu, uspješnost je bila 36% po započetom stimuliranom ciklusu, odnosno 39% po učinjenom embriotransferu. U ovom trenutku imamo 33.9% kliničkih trudnoća (iza 12-og tjedna trudnoće) po embriotransferu.Najmlađa pacijentica koja je ostvarila trudnoću IVF-om ima 25 godina, a najstarija 43. U donjoj tablici prikazana je statistička usporedna analiza ovih postupaka, iz koje možete vidjeti da smo bili uspješniji u mlađih žena, u onih kod kojih smo dobili više stanica, kao i u onih koje su imale embriotransfer peti dan.

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Zrb-Untitl

U grupi pacijentica kod kojih smo imali dvije blastociste za ET petog dana, uspješnost po ET nam je bila 53%, a 25% svih trudnoća su blizanačke. Desila se i prva troplodna trudnoća kod ET dvije blastociste. Odnedavno preporučujemo i transfer jedne blastociste u odabranih parova.

U 9% pacijentica nismo imali ET, najčešće zbog izostanka oplodnje ili zastoja razvoja zametka nakon oplodnje. Imali smo jednu vanmaterničnu trudnoću.

Za IVF/ICSI prirodni ciklus, uspješnost po ciklusu bila je 12.5%, ali je po ET 33%, jer u svih žena nismo imali ET.

Krioembriotransfer

Uspješnost krioembriotansfera za prošlu godinu je 50%, iako je još uvijek riječ o malom broju postupaka (6/12). U svim slučajevima osim jednog (zbog bolesti pacijentice ET trećeg dana nije mogao biti učinjen) smo krioprezervirali i vraćali jednu ili dvije blastociste.

U ovoj je skupini 1 pobačaj, jedna blizanačka trudnoća, , a imali smo i jednu heterotopičnu trudnoću (gdje se zameci istovremenu razvijaju i u maternici i u jajovodu) te je pacijentica morala biti operirana i jajovod uklonjen. Trudnoća u maternici se uredno razvija dalje.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 28/6/2013, 11:44

laKole ::vilhemina, nisu statistike baš tako egzaktne.
evo ti pregled uspješhosti iz jedne zg klinike za 2012. godinu.

IVF/ICSI

Za cijelu godinu, uspješnost je bila 36% po započetom stimuliranom ciklusu, odnosno 39% po učinjenom embriotransferu. U ovom trenutku imamo 33.9% kliničkih trudnoća (iza 12-og tjedna trudnoće) po embriotransferu.Najmlađa pacijentica koja je ostvarila trudnoću IVF-om ima 25 godina, a najstarija 43. U donjoj tablici prikazana je statistička usporedna analiza ovih postupaka, iz koje možete vidjeti da smo bili uspješniji u mlađih žena, u onih kod kojih smo dobili više stanica, kao i u onih koje su imale embriotransfer peti dan.

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Zrb-Untitl

U grupi pacijentica kod kojih smo imali dvije blastociste za ET petog dana, uspješnost po ET nam je bila 53%, a 25% svih trudnoća su blizanačke. Desila se i prva troplodna trudnoća kod ET dvije blastociste. Odnedavno preporučujemo i transfer jedne blastociste u odabranih parova.

U 9% pacijentica nismo imali ET, najčešće zbog izostanka oplodnje ili zastoja razvoja zametka nakon oplodnje. Imali smo jednu vanmaterničnu trudnoću.

Za IVF/ICSI prirodni ciklus, uspješnost po ciklusu bila je 12.5%, ali je po ET 33%, jer u svih žena nismo imali ET.

Krioembriotransfer

Uspješnost krioembriotansfera za prošlu godinu je 50%, iako je još uvijek riječ o malom broju postupaka (6/12). U svim slučajevima osim jednog (zbog bolesti pacijentice ET trećeg dana nije mogao biti učinjen) smo krioprezervirali i vraćali jednu ili dvije blastociste.

U ovoj je skupini 1 pobačaj, jedna blizanačka trudnoća, , a imali smo i jednu heterotopičnu trudnoću (gdje se zameci istovremenu razvijaju i u maternici i u jajovodu) te je pacijentica morala biti operirana i jajovod uklonjen. Trudnoća u maternici se uredno razvija dalje.

Ovo je vrlo zanimljivo!
Definitivno - bitne su godine zene, broj jajnih celija i vise sansi su za blaste nego za embrio...
Ne znam kako da se nosim sa svojim neuspehom, pokusavam sebi da racionalno objasnim, ali ne ide, nisam ni prestara, imala sam puno jajnih ceija, imala sam blaste, dobru matericu...TSH jeste bio preko 3, ali je ipak bio u granici normalne, antitela nisam imala, bilo je vruce, cirkulacija je tada ok...mozda ipak nisam trebala da setam, kuvam, perem sudove i sl., mozda sam ipak trebala da lezim, mozda da sam koristila taj fraxi,,,,uuuhhh...
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 28/6/2013, 11:52

Stomacicu, mislim na tebe i navijam da sve bude dobro.

Sofija, kad stignes javi se.

Sto se Praga tice, ja ne znam nikog da su mu vratili blaste. Vracaju embrione 2 ili 3 dana stare. I tada ih i zamrzavaju.
Ja sad kod sebe nemam USB sa slikama i filmicima da vam kazem da li su moji bilo osmocelijski ili kakvi.
E sad, oni rade sa dobrom opremom i imaju mogucnost pracenja razvoja embriona i jasno mi je donekle kako procenjuju kvalitet ako mogu da isprate razvoj embriona od povetka do kraja. Kako ovi nasi procenjuju to ne znam. Kada sam ovde radila morala sam da im verujem na rec da su embrioni dobri. Obrni, okreni nije mi uspelo ni tamo ni ovde Rolling Eyes
Mozda je ta oprema preskupa pa ne mogu da je priuste da je nabave, a mozda ih zabole kad i onako imaju posla, nazalost.
Nemam pojma, samo glasno razmisljam Rolling Eyes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 28/6/2013, 11:53

vilhelmina, nekad nema objašnjenja. nisi ti ništa pogrešno uradila. pogledaj brbljivu, preležala je 15 dana i ima isti rezultat kao i ti. jednostavno, da se zna zašto je to tako - pa sve bismo još u prvom pokušaju bile trudne.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 28/6/2013, 12:01

Sonja mi se javila iz Praga, da trazim misljenje hematologa za d dimer i trombocite. Miljic, Miticka i Elezovic su na godisnjem.....
ima li neko predlog gde da odem?
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vuchica 28/6/2013, 12:02

Zavod za transfuziju?
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 28/6/2013, 12:03

LaFolie ::Sonja mi se javila iz Praga, da trazim misljenje hematologa za d dimer i trombocite. Miljic, Miticka i Elezovic su na godisnjem.....
ima li neko predlog gde da odem?

Možda rade privatno, bez obzira na godišnji?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 28/6/2013, 12:04

Stomačiću, tvoj tsh od 7 nije jedini za koji ja znam, jer je našoj kutanjki Orline u ranoj trudnoći bio 15, Tinčetu je bio 8 ili 9, pa je sve ispalo ok, samo je bitno da ti dr odmah poveća dozu eutiroksa, čini mi se, da si ranije rekla da ga piješ. I biće sve ok, nema razloga da ne bude. Žao mi je što te dr tako stresirao, mislim tim izjavama, zašto odmah negativno, ne razumem, to je ovde u Srbiji tako često, odmah na nož te dočekaju, pa se skenjaš i iznerviraš u startu, umesto da te umire, i osokole, ne razumem. Umesto ti sad da razmišljaš pozitivno i samo pozitivno, i da se umiruješ tako, onda te non stop kopka njegova izjava! grrrrrrrrrrrrrrrrr Ja sam zbog takvih stvari promenila izabranog ginekologa, ubijala me žena u pojam, te strašna mužu dijagnoza, te minimalne šanse, pa kad mi kaže joj sve to od analiza treba da radiš, pa zgazila bih je. A ova sada dr, za svaku situaciju je imala lepu reč, ja kažem imam mutaciju, moram primati heparin, ona odmah kaže, ne brinite, važno da ste otkrili i da budete pokriveni terapijom, imam sad trudnicu koja prima heparin, sve je ok, blizu je porodjaja. I tako za svaki problem. Za moju psihu to je baš značajno, jer sam i ja pozitivac po prirodi. Ok, ne letim visoko, a znam koje su i posledice, al želim uvek da verujem da ono za šta se borim nije uzalud i da ću uspeti! Ako ne verujem, neću ni da se borim. Mirna Bačka, miran Srem.

I još jedno pitanje za stomačića, zašto oni tebe šalju ustvari kod Ivanovića?!


I kako oni mogu znati da će se loše završiti, ne razumem, još ako je to samo rekao zbog povišenog tsh, onda stvarno nemam reči.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 28/6/2013, 12:06

missile ::
LaFolie ::Sonja mi se javila iz Praga, da trazim misljenje hematologa za d dimer i trombocite. Miljic, Miticka i Elezovic su na godisnjem.....
ima li neko predlog gde da odem?

Možda rade privatno, bez obzira na godišnji?

zvala sam Jevremovu, Genezis, zavod za transfuziju, otkacise me :)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 28/6/2013, 12:07

Shocked

Jesi probala kod Elezovića privatno da zakažeš
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 28/6/2013, 12:08

da, zvala sam BelMedic, kazu sve puno
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 28/6/2013, 12:10

lafolie, idi kod ove dr jelene čiji su pacijenti erata i dunjas. rekoše da je internista hematolog.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 28/6/2013, 12:11

Lafe, reci da si trudnica i da je hitno Very Happy 
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu