KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
menora72
Dacaa
InNaturaVeritas
boki82
Simona
lilly13
neca73
saska1
Ambra
fmala
ivka
Tinche
MAAKKI
Niny
Vuchica
Crvic
sareni leptir
stomacic
Stenli
dragana76ns
LaFolie
laKole
vivijen
Endzi
d77
leptirko82
lilya
Sofija Veks
lenabeograd
ragaco
Ninche
Vilhelmina
AriesGirl
zvoncica36
JecaPereca
missile
Erata
misic
PalcicaBg
BiKsi :)
dunjas
heart84
Orline
lelas
vero
bebica mala
cicsa80
pegaz
maus
zoxa
Angie83
karakaca
kristina33
Xena
tetreb
noja
ariadne69
midori
fight&faith
lenjivica
SladZana
KoMetaK
hany
djole42
labradorka
red
70 posters

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 5/7/2013, 08:49

zvoncica36 ::
BRBLJIVA76 ::...nemam vremena da se iskljucujem...godine idu ,stvari postaju ozbiljne ,para nema,,poso o koncu.....u novembru dace BOG,da krenemo u dobitnu akciju.
Ko god je u ovoj priči ima stotinu problema,ali ti za razliku od mnogih žena imaš posao,pa si skupila nešto para za pokušaj,...Ako ćemo da gledamo tako ja sam upoznala divnu mladu ženu zdravu i pravu kojoj je muž doživeo saobraćajku i 6 god je nepokretan.Žele dete,a nemaju pravo na besplatnu vto(ŠTO JE STRAŠNO).Žena zaslužuje da joj uspe vto više nego bilo ko.Nijednog trenutka se nije samosažaljevala što joj je život sve to nametnuo.Pogledaj Niny i mnoge hrabre žene.Zar je najgore što nam se događa negativna beta?Tebi je ovaj put negativna,ali ti od sveg srca želim sledeću pozitivnu.
u pravu si ,postoje mnogo gore stvari ,i to je bas strasno...i daleko da se samosazaljevam -vec komentarisem svoj status!yes jer nedaj boze da ovaj put ne uspe ,neznam sta cu .o tome sam komentarisala ....
 sto se tice novca -stedela sam skoro punih 4 godina !!!yes yes yes imam i ja zelju da odem na more ,jer nisam bila ne pamtim od kada !
 ali moja zelja za bebom je jaca od mora ,,,odrekla sam se svega zarad tog novca ....komentarisem svoj zivot ,a ne tudj ...smajli angel
 a svakoj od nas ovde zelim bebicetnu godinu !roda roda roda roda
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 5/7/2013, 08:53

Brbljiva, svaka ti čast što si uspela da uštediš, trebalo je odricati se mnogih stvari!
Želim ti da uspeš, da budeš najsrećnija na svetu!!!
Nemoj ni da razmišljaš da neće uspeti. Temeljna si ti, odradićeš sve moguće analize i uspećeš!
Kada opet ideš na konsultacije? Koji su ti sledeći koraci?
Izvini ako sam propustila nešto bitno! cvet 
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 5/7/2013, 10:51

pisem ti pp leptirko82
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 5/7/2013, 10:55

Brbljiva potpuno razumem kako se osecas ,i ja sam imala slicnu situaciju i nadala se,a i svi su govoril,i da je super sto je doslo prvi put do trudnoce da u drugom postupku i trudnoci sve mora biti dobro.
i onda totalno razocarenje beta negativana i pored divnih embriona i odlicnog endometrijuma i lezanja posle transfera.
Ostala mi uspomena od druge vto koprivnjaca,kasalj,krvarenje na 10 dana i Hasimoto.Sad sam fizicki ok,kad uradim hormone i oni budu ok i kad ih doktorka hvali znam da je sve lose proslo. I resila sam idem dalje dok mogu,kako mogu !
Very Happy Ovde je svako prica za sebe i svako ima pravo da bude srecan.Ti odradi sve dodatne analize,da budes mirna i samo hrabro napred ,ja verujem da ces uspeti.
ja sam sve dodatne analize odradila i stavljam tacku ,nista nije moglo da izazove missed ,verovatno je kao sto je dr rekao prvi put:niste vi krivi,jednostavno doslo do neke genetske greske,to je Bozja volja!
I imam ogroman strah od sledeceg postupka,poceo i muz da tripuje da mnogo bombardujem organizam!
Nisam stigla sve da iscitam,trudnicama zelim mirne trudnoce,cekalicama lepe bete,svima uspesne korake!
Uradismo kariotipizaciju na IMD i mom dragom nalaz ok,kao sve ,pu ,pu ,pu!
Meni uredan nalaz samo pise ovako:46,XX,15pstk+ps+ normalan zenski kariotip sa povecanim stalkovima i satelitskim regionom hromozoma 15.Kaze mi sestra da to ne utice na vto,samo je bitno ako amniocenteza pokaze kod bebe to isto da je nasledilo od mene.

Izvinite na opsirnom postu raspisa se!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 5/7/2013, 10:59

Otisla sam juce na kontrolu kod svog dr privatno inace ordinaciju drzi doktor u penziji, posle pregleda izlazimo u ordinaciji sesttra mi kucka izvestaj doktor dopunjuje sve u svemu nalazi odlicni, ubacuje se vlasnik ordinacije sa predlogom pa posle vto kako su nalazi dobri nebi bilo lose da se odradi jedna inseminacija ja se nasmejem i kazem kako trenutno nemam da odvojim 30-50 hiljada, a on ce pa kod nas ce da te kosta 9 hiljada, znate prvo radimo folikometriju pa zatim postupak se radi tako sto filtriramo spermatozoide biramo najbolje.... ja u cudu pa ja sam pre tri godina samo postupak platila 30 hiljada ne racunam folikometriju. Pitam ko od doktora radi ako radi moj doktor mogu da probam dogovor pao da se javim 9 dana ciklusa tj za 7 dana.
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 5/7/2013, 10:59

znam draga,svaka od nas mora dalje ---ja neznam sta da uradim od analiza ,,,pa cu videti na prvim konsulatacijama sada sta ce doca reci...
 kao sto vidim bile smo u istoj prici ,reci mi dali si naisla na neki problem ovaj put ,tokom svih analiza koje kazes da si odradila ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 5/7/2013, 11:03

karakaca ::Otisla sam juce na kontrolu kod svog dr privatno inace ordinaciju drzi doktor u penziji, posle pregleda izlazimo u ordinaciji sesttra mi kucka izvestaj doktor dopunjuje sve u svemu nalazi odlicni, ubacuje se vlasnik ordinacije sa predlogom pa posle vto kako su nalazi dobri nebi bilo lose da se odradi jedna inseminacija ja se nasmejem i kazem kako trenutno nemam da odvojim 30-50 hiljada, a on ce pa kod nas ce da te kosta 9 hiljada, znate prvo radimo folikometriju pa zatim postupak se radi tako sto filtriramo spermatozoide biramo najbolje.... ja u cudu pa ja sam pre tri godina samo postupak platila 30 hiljada ne racunam folikometriju. Pitam ko od doktora radi ako radi moj doktor mogu da probam dogovor pao da se javim 9 dana ciklusa tj za 7 dana.

 macko ,pa gde si mi ti ....jao bas mi je drago da si krenula nesto ....zanima me malo to sto radis ,pogotovo zato sto je 9 hiljade ????!Rolling Eyes Rolling Eyes Rolling Eyes  ocemo li na fejs ili pp ovde .....bas me interesuje ,mozda odlucim i ja da ti se prikljucim...osmeh srce
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 5/7/2013, 11:07

Brbljiva nista sve je ok i urodjene i stecene trombofilije,ogtt test,nista a ovog Hasimota ne priznajem kao problem jer svi kazu da sam ne moze nista u kombinacijama sa trombofilijama moze biti komplikacija.Very Happy 
Karakaca napred !
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ragaco 5/7/2013, 11:08

Karakaca,super,super!!!
Jao,sto volim te neplanirane akcije,nekad ni se cini da mnogo bolje prodju nego mesecima unazad razradjeni planovi!
Srecno ,draga!

ragaco

Broj poruka : 1821
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 28.08.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 5/7/2013, 11:21

lela38 ::Brbljiva nista sve je ok i urodjene i stecene trombofilije,ogtt test,nista a ovog Hasimota ne priznajem kao problem jer svi kazu da sam ne moze nista u kombinacijama sa trombofilijama moze biti komplikacija.Very Happy 
Karakaca napred !

  jao ja nista od toga nisam uradila ...tj dato mi je za proslu vto da se urade trombofilije ,i nadjen ni je povisen titaar LAC (lupus antik.),MTHFR-mi je ok ,pise heterozigot i pise da je ok .oni u kc nis,mi uradili neke ,neke....posle sam videla da tu spadaju mnogi dr faktori koje ja ni pola nisam uradila( PAI,LADEN ...-),a ni oni mi nisu rekli da odradim.nisam radila ni oggt.....
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 5/7/2013, 11:33

Meni su posle prve vto . dali da uradim trombofilije,sve ok,posle druge odem kod hematologa on mi dopuni i uradim protein c i s ,sve ok i uputi zbog povecanih antitela stitne kod endokrinologa,koji me ispitivao pola godine i tek onda uveo terapiju.ogtt test i insulinemije sam radila na svoju ruku,kao i pai,svi rekli ne treba a ja morala!:oops:Kariotipizaciju odradim kad se mojoj doktorki smuci od stalnog pitanja da li da radim pa mi dade uput i ispade fala Bogu ok.
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od leptirko82 5/7/2013, 11:37

Karakaca, baš lepo što ti je predložio IUI. Nek ti je sa srećom, pa da nas obraduješ deeebelom betom!
leptirko82
leptirko82

Broj poruka : 2897
Godina : 41
Datum upisa : 30.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lelas 5/7/2013, 11:44

Skoro sam pisala ovde o Amh pa da dopisem da je zadnji nalaz maj 2013 :2,25 a pre toga 1.98 oktobar 2011 posle cega sledi stimulacija u 2012!Sve ista laboratorija BeoMedica isto drugi dan ciklusa !U medjuvremenu konzilijum pokaze 2012 oktobar 0.9 drugi dan ciklusa!I kome verovati!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 5/7/2013, 11:44

[b]lela38[b] moracu i ja sve to da odradim,a mozda me i na histeroskopiju posalje..
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 5/7/2013, 13:50

Sofija kako si?Nadam se da beta pada.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 5/7/2013, 13:51

Stenli, Vivijan kako ste vas dve?Kad idete na uz?Da li je stalo krvarenje?Nadam se da je sve ok.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 5/7/2013, 13:52

Endži draga još malo pa ogromna beta.Kako si?Navijam za trocifrenu betu.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 5/7/2013, 13:53

Lafolie šta ima novo kod tebe?

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 5/7/2013, 13:57

BRBLJIVA76 ::
zvoncica36 ::
BRBLJIVA76 ::...nemam vremena da se iskljucujem...godine idu ,stvari postaju ozbiljne ,para nema,,poso o koncu.....u novembru dace BOG,da krenemo u dobitnu akciju.
Ko god je u ovoj priči ima stotinu problema,ali ti za razliku od mnogih žena imaš posao,pa si skupila nešto para za pokušaj,...Ako ćemo da gledamo tako ja sam upoznala divnu mladu ženu zdravu i pravu kojoj je muž doživeo saobraćajku i 6 god je nepokretan.Žele dete,a nemaju pravo na besplatnu vto(ŠTO JE STRAŠNO).Žena zaslužuje da joj uspe vto više nego bilo ko.Nijednog trenutka se nije samosažaljevala što joj je život sve to nametnuo.Pogledaj Niny i mnoge hrabre žene.Zar je najgore što nam se događa negativna beta?Tebi je ovaj put negativna,ali ti od sveg srca želim sledeću pozitivnu.
u pravu si ,postoje mnogo gore stvari ,i to je bas strasno...i daleko da se samosazaljevam -vec komentarisem svoj status!yes jer nedaj boze da ovaj put ne uspe ,neznam sta cu .o tome sam komentarisala ....
 sto se tice novca -stedela sam skoro punih 4 godina !!!yes yes yes imam i ja zelju da odem na more ,jer nisam bila ne pamtim od kada !
 ali moja zelja za bebom je jaca od mora ,,,odrekla sam se svega zarad tog novca ....komentarisem svoj zivot ,a ne tudj ...smajli angel
 a svakoj od nas ovde zelim bebicetnu godinu !roda roda roda roda
Sve želimo da postanemo majke,a ja se nadam da ćemo i uspeti.Sigurna sam da je tebi teško,ali svima je teško.Neki uzimaju kredite da bi radili vto.Mislim da će ti život biti mnogo lepši i bogatiji ako počneš da gledaš šta imaš,a ne šta nemaš.Sigurna sam da si bogata osoba.U jednoj stvari se slažemo ja razmišljam o drugima i kako im je,a ti komentarišeš svoj status.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 5/7/2013, 14:21

zvoncica36 ::Sofija kako si?Nadam se da beta pada.

Zvoncice draga

Radili su mi samo dana ultrazvuk, sve je ok, nisu hteli betu. Konsultovala sam se ovde sa vise lekara, u principu ovde ide prvi korak kiretaza, a drugi laparaskopija, ukoliko beta ne padne prirodno skroz, a za sta treba vremena. Takva je prosto procedura, iako su doktori (moji, osim dvoje koji se drze procedure) me savetovali da meni kiretaza apsolutno nije potrebma jer moze u mom slucaju vise da mi steti nego koristi, a da bi valjalo uraditi dijagnosticku laparaskopiju, da se utvrdi gde je meshak. li, ovde to pre kiretaze zbog glupe procedure nije moguce (osim ako nemam rapturu, pa se radi hitni postupak).

Savet sam dobila da izadjem odavde, da radim ultrazvuk i pratim betu, i da uradim privatno laparaskopiju, ne bi li izbegla ovde za mene nepotrebnu kiretazu. No zvala sam sada privatnike, laparaskopija je zesce sjupa! 150.000 je dijagnosticka laparaskopija, a 220.000 operaciona! To mu dodje skoro kao jedan VTO proces, bas puno!

Sada nemam pojam sta da radim. Da li da cekam da mesak prirodno ode, ali tu rizikujem da ipak bude vanmatericna, i da mi prsne jajovod, sto nikako ne bih htela. S druge strane, bas je puno novca da se to privatno uradi!

Ne znam da li postoji neka treca opcija? Tipa da li se u Visegradskoj drugacije radi, ili u nekoj drugoj bolnici u Beogradu? Da li imam sanse da dobijem uput bas za dijagnosticku laparaskopiju drzavno, gde ne mora da se prethodno radi kiretaza? Ima li neka od vas iskustva po tom pitanju, bilo kakvu informaciju...?

Grlim vas sve puno!! zagrljaj 
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 5/7/2013, 14:30

Drage moje, svima veliko HVALA sto ste mi se nasle u tuzi i pomogle mi savetima pre neki dan, sada mi je vec bolje i potrazicu i to savetovaliste o kome ste pisale! srca1  divne ste sestrice!

Svima od sveg srca zelim bebe 

Koliko sam videla , misljenja hematologa se razlikuju po pitanju tog PAI 5\4... ??
Ja sad pijem po savetu dr Jelene interniste aspirin 100 svaki drugi dan posle rucka, eutirox 25 ujutru pre dorucka sa malo vode zbog TSH 3,3, selen 50 jedna dnevno i 2000 gluformin dnevno rasporedjeno po obrocima. A i femibion pijem jednu dnevno. Kontrola za mesec i po. Ta Sonja i Elezovic preventivno daju fraxi koliko sam ukapirala i za hetero, ali to cu tek kad budem bila u sledecem postupku....
Rece mi dr Jelena da dve trecine zena sa PCOS ima neku mutaciju na PAI, hetero ili homo...Ima znaci i to neku vezu...

Endzi, zelim da ti bude velika beta 
LaFolie osmeh srce 
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 5/7/2013, 14:31

Draga Sofija ja sam histeroskopiju radila u Genezisu kod Kopitovićke.Meta je bila u Betaniji isto kod nje,ali je platila oko 35.000din.Evo ti br.sestra Mire pa pozovi i pitaj šta i kako 021-4899-307.Tamo rade transvaginalnu laparoskopiju.To radi Kopitovićka.Nema reza na stomaku.Meni su nju preporučili kao najbolju za histero.Nisam imala nikakvo krvarenje posle uklanjanja polipa.Mislim da je odlično uradila.Sonja je bila oduševljena kakav mi je endometrijum.Ti moraš sama da odlučiš gde ćeš i šta ćeš.Kopitovićka je bila moj izbor i meni je super.Srećno!!!

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od zvoncica36 5/7/2013, 14:34

zvoncica36 ::Draga Sofija ja sam histeroskopiju radila u Genezisu kod Kopitovićke.Meta je bila u Betaniji isto kod nje,ali je platila oko 35.000din.Evo ti br.sestra Mire pa pozovi i pitaj šta i kako 021-4899-307.Tamo rade transvaginalnu laparoskopiju.To radi Kopitovićka.Nema reza na stomaku.Meni su nju preporučili kao najbolju za histero.Nisam imala nikakvo krvarenje posle uklanjanja polipa.Mislim da je odlično uradila.Sonja je bila oduševljena kakav mi je endometrijum.Ti moraš sama da odlučiš gde ćeš i šta ćeš.Kopitovićka je bila moj izbor i meni je super.Srećno!!!
Ovo ti je tel.sestre u Betaniji.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 5/7/2013, 14:34

Hvala puno Zvoncice!!

Ti pominjes histerorkopiju, a meni ovi rekose da mi treba dijagnostika laparaskopija. Da li je to ista stvar?

Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od dunjas 5/7/2013, 14:35

Ih bre Sofi, koja koMplikacija. Ne znam za druge klinike, ali privatno je baš, baš puno, ja lično ne bih išla na tu opciju.

Mene zanima da li su nekom radili kiretažu posle VTO (nrp. zbog blihteda kao meni) pa da mu je pOSle toga predložena i histeroskopija pre nove VTO?

dunjas

Broj poruka : 116
Datum upisa : 13.07.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 26 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 26 od 40 Prethodni  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu