KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+66
menora72
Dacaa
InNaturaVeritas
boki82
Simona
lilly13
neca73
saska1
Ambra
fmala
ivka
Tinche
MAAKKI
Niny
Vuchica
Crvic
sareni leptir
stomacic
Stenli
dragana76ns
LaFolie
laKole
vivijen
Endzi
d77
leptirko82
lilya
Sofija Veks
lenabeograd
ragaco
Ninche
Vilhelmina
AriesGirl
zvoncica36
JecaPereca
missile
Erata
misic
PalcicaBg
BiKsi :)
dunjas
heart84
Orline
lelas
vero
bebica mala
cicsa80
pegaz
maus
zoxa
Angie83
karakaca
kristina33
Xena
tetreb
noja
ariadne69
midori
fight&faith
lenjivica
SladZana
KoMetaK
hany
djole42
labradorka
red
70 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/6/2013, 20:23

misic ::Evo, nadjoh vredosti za D-dimer po tromesecima trudnoce ako nekom bude trebalo:

1. Za period pre trudnoće i do 12. nedelje trudnoće, normalne su vrednosti do 500mg.
2. u II tromjesečju, normalne su vrijednosti do 1000mg.
3. u III i pred kraj trudnoće uobičajene su vrijednosti do 1500mg.

Ja čuh u prvom tromesečju ide do 1000, no nema veze. Curama je i bez terapije skakao i bilo je ok, meni je samo bitno da sam ja pokrivena terapijom, i da ona deluje. Meni je vrednost d dimera na papiru koji dobijem iskazano u ng kroz mol, pa ne bih znala kako se to konvertuje u mg. Ustvari, verovatno zavisi kako je izražen, da li u ng/mol ili u nekog drugoj jedinici.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 27/6/2013, 20:28

Bixi, moguce da su razlicite vrednosti.
To sam nasla na zdravlje i zivot, neki doktor odgovara na pitanja, ne mora da znaci da tacno, evo linka:
http://www.zdravljeizivot.com/forum/viewtopic.php?f=70&t=20275
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/6/2013, 20:33

He, he, to je dr Erden Radončić, on lajn car medju lečnicima! Na koliko li je samo taj čovek pitanja odgovrio, svaka mu čast! Hvala mišiću!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/6/2013, 20:35

Ne poljubih cicsu, a htedoh! Upisala sam se na temi statistika!love
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 27/6/2013, 20:43

BiKsi :) ::He, he, to je dr Erden Radončić, on lajn car medju lečnicima! Na koliko li je samo taj čovek pitanja odgovrio, svaka mu čast! Hvala mišiću!
jeste biksi, baš on. naučio me više o vezanosti bolesti štitnjače sa svim aspektima našeg zdravlja, posebno reporoduktivnog, nego nuklearac i endokrinolog zajedno. on me prosvijetlio o različitim potrebama za supstitucionom terapijom kod većine ljudi tokom ljeta i zime. i još mnoštvo toga.
btw, i dalje, sa istom predanošću odgovara na pitanja dosadnih pacijenata (uključujući i mene Razz) putem maila. jedino neće u internetski etar više - okrio je da kolege ginekolozi postavljaju pitanja pretvarajući se da su pacijenti!?! Shocked
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 27/6/2013, 20:46

Meni je recimo Eden Radoncic napisao da mi ne treba nikakva terapija za moje mutacije. To mi je bilo cudno. Ali jeste car:) Bebica sigurno prica o analizi na NK celije, ali se u Francuskoj drugacije zove. Samo se uzme isecak endometrijuma i salhe na analizu na nekoliko tipova celija koje ometaju implantaciju tj. ubijaju plod. Kod nas se to ne radi. Ali to resava pronizon. Antibiotike je dobila sa stop injekcijom. To je ono standardno, zbog aspiracije, da ne dodje do infekcije.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 27/6/2013, 20:52

erata, jesmo li sa istom kombinacijom?
ni meni nije htio dati samo tako. ali pošto ja jako teško dolazim do et, uključio je ipak. a objasnila sam mu da sam ja na svakom nalazu kks koja je rađena na automatskom brojaču imala flagovan (obilježen) rezultat trombocita uz upozorenje da se veoma brzo sljepljuju (plt clumps). prvo je htio da uradim homocistein i ukupni pai1 u serumu prije nego što mi preporuči terapiju - nažalost, kod nas se to ne radi pa nisam ni kompletirala te nalaze.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 27/6/2013, 20:55

Da, to su 'Natural Killer cells' ili NK celije, ukoliko ih je veci broj nego u granici normale, mora se primati terapija dok plod ne ojaca (uglavnom do 12 nedelje) , zavisi od broja NK celija.

Citala sam o tome u Jevremovoj u reklamnoj brosuri, bas cu ih pitati da li rade te analize.
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 27/6/2013, 20:56

a objašnjavao mi je i za te nk ćelije - kako je to trebalo biti 'revolucionarno' otkriće ali se, poslije par godina i studija, pokazalo da ipak nije tako. navodno, vrlo je mali procenat takvih problema, skoro zanemarljiv.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od ariadne69 27/6/2013, 21:02

affraid  Devojke, ipak hvala na savetima! srce


Poslednji izmenio ariadne69 dana 27/6/2013, 21:10, izmenjeno ukupno 1 puta
ariadne69
ariadne69

Broj poruka : 244
Godina : 54
Location : Subotica
Datum upisa : 08.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od BiKsi :) 27/6/2013, 21:10

laKole ::
BiKsi :) ::He, he, to je dr Erden Radončić, on lajn car medju lečnicima! Na koliko li je samo taj čovek pitanja odgovrio, svaka mu čast! Hvala mišiću!
jeste biksi, baš on. naučio me više o vezanosti bolesti štitnjače sa svim aspektima našeg zdravlja, posebno reporoduktivnog, nego nuklearac i endokrinolog zajedno. on me prosvijetlio o različitim potrebama za supstitucionom terapijom kod većine ljudi tokom ljeta i zime. i još mnoštvo toga.
btw, i dalje, sa istom predanošću odgovara na pitanja dosadnih pacijenata (uključujući i mene Razz) putem maila. jedino neće u internetski etar više - okrio je da kolege ginekolozi postavljaju pitanja pretvarajući se da su pacijenti!?! Shocked

E kolege, kolege, pa stvarno nisu tačni!Shocked Strašno.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od misic 27/6/2013, 21:18

BiKsi :) ::
laKole ::
BiKsi :) ::He, he, to je dr Erden Radončić, on lajn car medju lečnicima! Na koliko li je samo taj čovek pitanja odgovrio, svaka mu čast! Hvala mišiću!
jeste biksi, baš on. naučio me više o vezanosti bolesti štitnjače sa svim aspektima našeg zdravlja, posebno reporoduktivnog, nego nuklearac i endokrinolog zajedno. on me prosvijetlio o različitim potrebama za supstitucionom terapijom kod većine ljudi tokom ljeta i zime. i još mnoštvo toga.
btw, i dalje, sa istom predanošću odgovara na pitanja dosadnih pacijenata (uključujući i mene Razz) putem maila. jedino neće u internetski etar više - okrio je da kolege ginekolozi postavljaju pitanja pretvarajući se da su pacijenti!?! Shocked

E kolege, kolege, pa stvarno nisu tačni!Shocked Strašno.

Kolege prepisivaci Wink
misic
misic

Broj poruka : 358
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2013

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Erata 27/6/2013, 21:30

Lakole ja sam homozigot MTHFR i PAI heterozigot. Imam 4 misljenja. Radoncic- bez terapije. Elezovic- bez terapije, ali ako D dimer skoci 2-4 puta vise od gornje granice, uvesti fraxiparin, Jelena- terapija od pozitivne bete i Miljic- terapija od ET, s tim sto mi je Jelena dala aspirin kao pripremu i do poz. bete, a posle ukinula aspirin i uvela fraxiparin. Ona mi je rekla da ke drugaciji pristup ako je postojala prirodna trudnoca i kada nikad nije doslo do trudnoce i da meni ne treba terapija da zatrudnim, vec da se spreci spontani.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od tetreb 27/6/2013, 21:55

Drage moje da se javim posle moje nestrećne/neslavne vto kod slavnih ivanovića, danas na UZ u prvom ciklusu nakon vto affraid cista 38x30mm na levom jajniku ova doktorka koja mi je radila uz smatra da će pući sama pošto joj izgleda kao vodena i ne zeli da mi daje terapiju.Kontrola narednog ciklusa.
Šta vi mislite treba li preduzimati nešto ili prosto sačekati.
Boli me glava od svega sve mi se smučilo:aa67:
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od LaFolie 27/6/2013, 22:01

vodena pukne. ja sam vise puta imala te i po 8cm.... ne brini se cvet
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 27/6/2013, 22:14

Drage moje

A da li u Jevremovoj imaju dovoljno precizne ultrazvuke? Pretpostavljam da bi trebalo, s obzirom da se kod njih rade i vantelesne, i da imaju porodiliste...nesto razmisljam da izbegnem opet halabuku po N. Frontu, i da odem lepo kod njih, jer nisam ni sigurna koliko ovi u Fronu uopste primaju preko vikenda, ukoliko ne krvaris, ili nesto slicno...sta mislite?
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 27/6/2013, 22:21

LaFolie, čestitam i ovde :12a:Mnogo me je obradovala tvoja beta.
Tetreb, i ja sam imala nakon prve neuspešne VTO cistu, i malo veću, otišla posle sa ciklusom. To naravno važi za folikularnu, tzv. vodenu. I posle ove uspešne imala dve, ali se povukle kako je odmicala trudnoća.
Cure kojima ovaj put nije uspelo, veliki zagrljaj.
Sofija, nadam se da će to sve proći OK, i da neće biti VM. Jevremova ima dobre UZ-ove, možeš da uradiš kod njih ako hoćeš, ali onda te svejedno kači vikend posle za Front.
Čestitam svim novim trudnicama. osmeh srceosmeh srceosmeh srce

Baš dosta korisnih saveta ovde, i korisnih info. Šteta što ovde i ostaju zatrpane. Ali ja od one stare garde, što je sve razvrstavala po temama, al razumem i vas što pišete sve ovde, nekad se i ne stigne, ovde budu info iz prve ruke odmah.

Ja sam radila bris kavuma, radjeno mi je u toku ciklusa, drugi-treći dan i poslat uzorak na mikrobiologiju. Biopsija endometrijuma mi je radjena ali u okviru histeroskopije.
Ako ti je radjeno bebice u ciklusu ili tik posle njega, vjerovatno je to bris kavuima. Tako se vidi da li ima endometritisa, infekcije ili zapaljenja endometrijuma, endometrioza je drugo.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 27/6/2013, 22:24

Orline,

Kako mislis da me posle opet kaci vikend za Front? Meni je palo na pamet da odem u Jevremovu ukoliko i oni imaju preciznu aparaturu, pa da ne idem uopste u Front (tj. u slucaju da nije vanmatericna, ako se to pokaze). A ako se pokaze da jeste, nesto sam citala da ukoliko je "plod" mali, da se daju neke pilule da zaustave rast, pa da se onda mesecnim ciklusom izbaci...sta mislis? usne
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 27/6/2013, 22:35

Mislim da te kači vikend zbog pregleda i prijema u Frontu ako bude neophodan.

To nisu pilulice neke obične, to jo čemu ti pričaš je Metotreksat, citostatik, i treba da se pije u bolničkim uslovima, kada može proći i bez operacije. To dr proceni.
Ja sam imala slično kao ti, beta je rasla, ali bila mala. Meni nije bila VM. Ali nije se zezati sa tim.
Nisam baš upratila šta ti je Sonja rekla, kad da se javiš u bolnicu
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 27/6/2013, 22:40

A kolika ti je bila beta, Orli? Meni je isla od 130 do 400, jednom u medjuvremenu pala na oko 200, pa se za 6 dana malcice podigla do 400...

Dr iz N. Fronta kod koje idem privatno mi je rekla da se javim tek za 10 dana u N. Front na taj precizniji ultrazvuk, ona sve vreme odbacuje mogicnost vanmatericne, a objasnjava ga zato sto nema slobodne tecnosti. Dr Sonja mi je pak danas rekla da postoji mgucnost od VM i da to svakako treba proveriti, i da ne cekam sl. petak vec da idem jos koliko u ponedeljak, ili ranije, ovog vikenda na precizniji UZ. Tako da sada mozgam sta mi je najbolje ciniti u ovoj situaciji...Inace, proslo je tacno mesec dana od ET-a...
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 27/6/2013, 22:45

Bila je prirodna trudnoća, sedam dana kasni ciklus, i beta 110, pa za dva dana porasla, pa još za dva opet ne sećam se stvarno, tada nisam ništa znala, bilo je to 2005. Meni su posumnjali u VM iako se ništa na UZ nije videlo. Ali ja nisam nimalo krvarila.
Pazi, slobodna tečnost ne valja,. Ja nisam ginekolog, ali kad ima slobodne tečnosti onda najčešće kod VM je krv i tada treba hitno u bolnicu, ne znam da nešto drugo curka u trbuh kod VM stvarno.

Možeš onda ujutro u Jevremovu ako ti je tako lakše, pa traži drugo mišljenje da li da odmah ideš u Front ili sačekaš do ponedeljka.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Vilhelmina 27/6/2013, 22:47

Drage sestrice, hvala na utehama, podrskicama i ohrabrenjima. srca1 divne ste sve!

Biksi, nisam radila HSG jer kao ne treba ako je los spermogram, ali ja cu sad da uradim...da znam...AKo je dobar, onda mogu da se bacim na prirodno jer poslednji rezultat mm je 24 miliona i ok brzina....Jajnih celija sa PCOS, koliko sam razumela Gocu jednom prilikom, imam za izvoz...

Cula sam se sa Biljom danas, zvala me, bila je stvarno saosecajna i znacilo mi je puno sto me je zvala...Zvucala mi je nekako kao da je i ona bila sigurna da cu biti trudna i rekla je nesto u stilu 'uopste ne kapiram kako ipak nisi trudna'...Znam da se stvarno trudila oko mene, non stop ultra zvukovi, pracenje, pozivi...Nemam stvarno sta da zamerim, a i Goca - nije imala potrebe toliko da mi hvali blaste, ako stvarno nisu bile super, nekako kao da su obe bas licno verovale u moj uspeh...Bilja ostaje pri tome da mi histeroskopija uopste ne treba, za HSG mi je preporucila jednog doktora u gradskoj bolnici... Inace, radila sam jutros sa betom i TSH sa anti telima, antitela su ok, ali TSH je 3,33... Bilja kaze da to nije razlog zasto nije doslo do implantacije, ali da ponovim TSH za koji dan opet, pa ako opet bude takav, da mi internista da nesto na e., zaboravila sam sta rece...Pre godinu i po mi je TSH bio 1,5...Za heterozigot na PAI 1 ponavlja da to nije problem i nije za terapiju... I tako.... Sve u svemu - neki zakljucak je - da se desilo sto se desilo bez nekog razloga i da je to prosto tako - nekom uspe iz prvog, nekom iz petog puta...

Cicsa, koleginica?! srceLaughing ....sve si u pravu....hvala ti na lepoj zelji,....da, nije na nama da sudimo bilo kome, to si - kao i sve ostalo - potpuno u pravu!

Dunjas, zelim ti puno srece, svako ima drugacije iskustvo, ali prema meni su svi bili jako fini i iako mi nije uspelo oba puta, zadovoljna sam klinikom i doktorima, radom i posvecenoscu....

Sofija, zelim ti da sto pre resis problem, da bude sve u redu!
Vilhelmina
Vilhelmina

Broj poruka : 237
Location : BG
Datum upisa : 06.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sofija Veks 27/6/2013, 22:48

Hvala draga cvet

Kod mene nema slobodne tecnosti, zato ova Dr misli da nije u pitanju VM...zvacu ujutru svakako, a uzecu i kod drzavnog uput, od biska glava ne boli... :)
Sofija Veks
Sofija Veks

Broj poruka : 2743
Location : Beograd
Datum upisa : 05.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Orline 27/6/2013, 22:52

Samo napomena, Sofija, ja mislim da može biti VM i bez vidljive krvi. Kad ima krvi onda je pukao jajovod i ne valja, to je stanje koje je imala LaKole, a Xena je prošla bez rupture.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od laKole 27/6/2013, 22:55

sofija, ne rekoh ranije jasno pa me nisi razumjela - meni se slobodna tečnost (krv) pojavila u stomaku kad je pukao jajovod! ne prije! a tad mi je operacija spašavala glavu. ja sam imala i gestacijske miješke u uterusu pa su samo na to obraćali pažnju. nismo očekivali embrion i u jajovodu.
i što reče, orline, to je citostatik, ideš u izolaciju, i nema garancije da će to rijšiti stvar - čitala sam skoro na rodi, jedna djevojka je i poslije metotraksata imala rupturu jajovoda pa završila na operaciji.

evo, orli me dopuni prije! cvet
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak - Korak po korak na putu do bete + - Page 11 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu