KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

+66
ZeljkaMV
sanja 73
MaloMorgen
PalcicaBg
sunny.tp
Margom
masato
lela1984
Blanka
Ema78
AriesGirl
tiramisu
Tebi
karakaca
JednaSova
Sofija Veks
pavlovic_miljana
jjjJelenajjj
Alextiph
ivanicasale
aleksandra b
ChillyVilly
ganedina
leptirko82
Niny
hocukusurnecuzvaku
Mika
Strumfeta78
ivi
midori
OKacica
Orline
InNaturaVeritas
Arya
Lyanna
Vuchica
Ambra
SoJa
Januar
anasrce
snedra
KoMetaK
JecaPereca
LaFolie
cicsa80
flyki
dunjas
bak
sareni leptir
d77
laKole
missile
noja
zvoncica36
saska1
Erata
dr mali pariz
lelas
tetreb
ciklama
Crvic
labradorka
djole42
Ninche
neca73
jeca74
70 posters

Strana 2 od 25 Prethodni  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Sledeći

Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Ninche 11/5/2013, 08:23

Missile, isprazni malo inbox Wink
Ninche
Ninche

Broj poruka : 1085
Godina : 52
Datum upisa : 11.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od tetreb 13/5/2013, 18:15

Misile ja imam snizen protein S (0,64) i LAC i MIljic mi je rekao da moje telo odbacuje plod u startu jer ga prepoznaje kao opasnost za stvaranje tromboze i mora da se uvede heparin i pre aspiracije jer imam gušću krv koja mora da se razredi i pripremi za trudnoću.Pitala sam za LAC rekao mi da je bolje da mi bude snizen nego povišen a tebi je malo povišen.Potrazi ga privatno ne vredi ga ganjati po KCS.
Ja imam i MTHFR I PAI-1 heterozigot ali on se foikusirao na ovaj protein S.
Evo draga njegovog izveštaja mozda će nekome značiti:
1. Pre početka stimulacije uzimati aspirin 100mg svaki drugi dan posle ručka
2. Tri nedelje pre planiranog transfera embriona da počne da uzima PRONISON 5mg posle doručka OVO JE ZBOG ŠTITNE
3. Pet dana pre planiranog transfera da dobija fragmin amp2500j na 24h.
Sutradan po transferu da poveća na 2500j na svakih 12h
4.Na dan aspiracije fragmin primiti posle 4-5h nakon intervencije
5. Za 10 dana od započinjanja terapije fragminom proveriti KKS ukoliko su trombociti nizi od 150000 potrebno je hitno konsultovati hematologa
ON SMATRA da je ovo moj problem taj protein S a ne štitna žlezda, bez heparina neću moći da ostvarim trudnoću
tetreb
tetreb

Broj poruka : 671
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 14/5/2013, 10:22

Tetreb,

hvala ti puno na ovom postu!!! Mislila sam da to i nema neke velike veze, ali sad sam sigurna da moram da vidim hematologa. Sa štitnom bar za sada nemam problema.

Genesis mi zakazao dr Mitić, ali imam ja zakazano i kod dr Miljića, za svaki slučaj, ako ne vidim Mitićku iz nekog razloga.

Juče sam dala krv za 17OH-PROGESTERON, čemu to služi- pojma nemam. Jel to neko radio i zbog čega?
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lelas 14/5/2013, 10:30

Missile,dobar ti je plan,da imas misljenje od hematologa kojeg prvo navatas i da rasterecena udjes u postupak!ja taj progesteron nisam radila,samo onaj 21 dana ciklusa,mozda je to taj u stvari,ali jos mi nisu gotovi rezultati tako da nisam od neke pomoci.Javice se neko ko zna!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 14/5/2013, 10:40

Nije taj progesteron, ovaj se radi 2dc.

Nego, hematologe (dobre) je teško uhvatiti, zato sam se ja obezbedila. Čak su mi obećali i za Elezovića da mi jave termin, ali ne javljaju. lol! Ma ništa više ne smem da prepustim klinici ili slučaju, moram sama da se snalazim.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 14/5/2013, 11:01

Tetrebka, odličan post, tnx. Hajde mi napišite gde ste nahvatale Miljića i koliko ste čekale, ali na pp, pliz!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 14/5/2013, 11:12

Bixi, poslala sam ti, nego tebi hematolog ne treba. Postavljala si svoje rezultate, i sve ti je dobro. Rolling Eyes
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 14/5/2013, 11:47

Bixi ima mutaciju-koliko mi se čini.
Ispravka jedna-da e pomisle ostali da je pronizon zbog štitne-
Pronizon se uzima u sl.kad su antitela štitne povišena-AntiTPO i AntiTg-svejedno koji.
Mislim da i u još nekim prierima povišenih At se pronizon daje-mislim kod ASA.
pozdrav cure,i samo gurajte!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 14/5/2013, 14:34

Da, im sam mutant, em imam povisena antitela tpo. Drago mi je sto sam pocela da uzimam pronizon, pa sta god da bude. A Miljic mi treba bas zbog te dve kombinacije.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od missile 14/5/2013, 14:41

Evo mog rezultata 17OHP:

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 1h5f0o
Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 E5lhlu

Rađen 2dc, znači dobar je. Very Happy
Ako neko zna čemu ovo služi.... Ako ne, možda nekom bude zatrebalo, ja ću pisati čim pitam dr.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 14/5/2013, 15:51

Taj progesteron sam radila u sklopu krš nalaza a u vezi sa OGTT-om.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 14/5/2013, 18:23

Miss care! E ova nasa borba je ludilo majke mi. Tako si mi simpaticna sa ovom analizom. Tako sam i ja radila sve i svasta. Pola nisam znala cemu sluzi, ali morala sam. Sta god da sam nasla na netu, ja trkom u laboratoriju.:)
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Crvic 14/5/2013, 18:24

dr mali pariz ::
...
Ispravka jedna-da e pomisle ostali da je pronizon zbog štitne-
Pronizon se uzima u sl.kad su antitela štitne povišena-AntiTPO i AntiTg-svejedno koji.
Mislim da i u još nekim prierima povišenih At se pronizon daje-mislim kod ASA.
pozdrav cure,i samo gurajte!

Moja AMC-At (TPO) su dvadeset puta veca od maksimalno dozvoljenih a AntiTG pet puta. Dijagnoza Hašimoto tireoditis. Niko mi nikada nije spomenuo Pronizon. Molim vas da mi neko odgovori da li treba o tome da pričam sa endokrinologom? Hvala...
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od saska1 14/5/2013, 18:50

Miss ja bila kod Mitićke žena mi se stvarno dopala vrlo detaljna sve moje analize pregledala jednu po jednu a imam podeblju fasciklu i našla mi propust dr Miljića a to je da uradim rezistenciju na aktivisani protein c i još neka anti tijela.Terapija samo aspirin ali odmah sada pa da ga pijem par mjeseci i folna 1x.Dok sam kod Miljića pila aspirin samo nekoliko dana pred aspiraciju kaže da to nije bilo dovoljno.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 14/5/2013, 19:15

Crvic ::
dr mali pariz ::
...
Ispravka jedna-da e pomisle ostali da je pronizon zbog štitne-
Pronizon se uzima u sl.kad su antitela štitne povišena-AntiTPO i AntiTg-svejedno koji.
Mislim da i u još nekim prierima povišenih At se pronizon daje-mislim kod ASA.
pozdrav cure,i samo gurajte!

Moja AMC-At (TPO) su dvadeset puta veca od maksimalno dozvoljenih a AntiTG pet puta. Dijagnoza Hašimoto tireoditis. Niko mi nikada nije spomenuo Pronizon. Molim vas da mi neko odgovori da li treba o tome da pričam sa endokrinologom? Hvala...
Crvić-svakako. Pre i sa internistom,ma svejedno-i Se da piješ-dobar za AntiTpo
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lelas 14/5/2013, 19:30

da se i ja nadovezem u vezi povisenih antitela stitne Very Happy Miljic me uputio da ih odradim a kad sam dosla sa rezultatima uputio me endokrinologu.Endrokinolog mi nista nije dao za antitela(Macut) a ja sad jurim drugog(Sumarac) !
Pronizon mi niko nije predlagao,ni Ivanovici kod kojih sam bila na dogovor skoro a Se nikako da pocnem da uzimam!Da napomenem nemam ni urodjenih ni stecenih trombofilija,ogtt test odlican.
Uzimala sam minimalne doze deksametazona u proslom postupku,tad nisam ni proverila antitela da li ih imam,Ljubic to svima daje u postupku!Muz je zbog Asa uzimao isto deksametazon i doslo do poboljsanja pa je prestao!
Dr Mali Pariz,ljubi zvezde puno! ljubav
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lelas 14/5/2013, 19:33

Crvic Sumarac je zakon koliko vidim po zenama sa foruma,pa je pojuri,radi sredom na poliklinici,endokrinologija drugi sprat,!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od BiKsi :) 14/5/2013, 19:39

Lela, ni Sumarac ti nece dati nista za antitela. Bar meni nije. Rekla da sama antitela nisu problem, al udruzena sa mutacijom vec prave problem i treba uvesti pronizon. To je meni rekla, videcemo da li ce i tebi :)!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od lelas 14/5/2013, 19:44

BiKsi,javljam sta ce mi reci,obavezno! cvet Mislim kad uradim kariotipizaciju u ponedeljak nemam vise sta da radim od analiza,mucim i sebe i lekare!
lelas
lelas

Broj poruka : 1644
Datum upisa : 18.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 14/5/2013, 21:55

Eto-ni mwni Šumarac za povišena At-a imala sam AntiTg viša-malo-nije dala kortikos., a ni Ljubić ,kod kojeg sam 3.VTO radila,nije mi dao dexa-tako da niko nije isključiv.A meni je internista iz Ivanovića,koji su me pripremali z Prag,prepisali pronizon,10 mg posle doručka.
kao što vidite dve žene-4 sise i isti toliko stavova po pitanju istog.

Lelo,hvala draga,da ti treća bude sreća ,pa uskoro da svoju sreću držiš u svom naručju!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Crvic 14/5/2013, 22:28

Draga Parižanko i Lela,

Hvala vam puno! Selen pijem već duuugo, antitela štitne mi ne idu na gore ali ni na dole : ( Ivanovići mi nisu ništa davali tokom IVF-a (završio se biohemijskom). I ja sam kod Macuta, ali planiram da posetim dr. Šumarac...
Crvic
Crvic

Broj poruka : 267
Datum upisa : 26.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od dr mali pariz 14/5/2013, 22:36

Srećno Crvić!!
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Erata 15/5/2013, 08:36

Crvic, da li su antitela stitne razlog sto udes na vto? Mojoj drugarici su kod Ivanovica prepirucili vto, jer ima antitela oko 3000. E sad, ako smeta za prirodnu trudnocu, smetace i za vto, barrm ja tako razmisljam. Kad je to pomenula endokrinologu, on je uveravao da sntitela ne mogu spreciti trudnocu i da ce joj dati pismenu potvrdu da to nije tacno. Kakva su vasa saznanja?
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od saska1 15/5/2013, 08:45

Evo ako nekom znači da i ja iznesem svoju dijagnozu kod mene su antitijela TG bila preko 4000 ma katastrofa pila eutiroks i selen i ništa nisu padala ,međutim sad pre par mjeseci kad sam ih ponovila ona oko 300 nikom nije jasno od čega su pala ,dali od imunoglobulina koji sam primala u prošloj vto ili sama od sebe neznam.Dr Šumarac tvrdi da ta antitijela nisu problem.
Kod Ivanovića kad sam radila vto isto mi nisu dali ništa od terapije i isto se završilo biokemiskom.
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od saska1 15/5/2013, 08:47

Dali neko zna gdje se radi rezistencija na aktivisani protein c i koliko košta?
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2 - Page 2 Empty Re: Imunologija- sterilitet i subklinicki pobacaj- Level 1-br.2

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 25 Prethodni  1, 2, 3 ... 13 ... 25  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu