KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

+47
Zensko pero
Nessi
Borbica
alisa
Principessa
micam
BabyBear
LelicaLola
Sirijus
valika77
Lola1972
Nataly17
dusica78
zsuki75
mimi84
bak
Bundevicav
srculence 84
BiKsi :)
mimi85
lela1984
tatjanica
MaloMorgen
Blanka
sanja 73
libra35
sunny.tp
noja
winni
Zmajuška
mamadabudem
luckystar74
micaubica83
Amna84
daki_mm
sareni leptir
Irena Irena
bundevica
logona
OKacica
Erata
bulevar79
nebuloza
Mirjana
saska1
laKole
fight&faith
51 posters

Strana 13 od 22 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 22  Sledeći

Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 29/3/2016, 20:59

Prestala sam od sinoc sa nocurkom, vjerujem da je mnogima pomogao, ali mislim da nije za svakog. Sigurna sam da ovaj mjesec nisam imala nikakav porast folikula zbog njega, iako imam jako lose ovulacije, osmog dana ipak je uvijek dolazilo do porasta folikula i bio je uocen. Ne bih vise sa nocurkom da eksperimentisem, procitah da moze itekako da pomjeri ili zaustavi ciklus, kao i ovulaciju. Alisa me juce navede na dalje proucavanje. Mislim da pored ovoliko suplemenata, nocurak moze biti izbacen :-)
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 29/3/2016, 23:01

Ja malopre kao nesto dobila... mrljavi.... nije jos bas istinski krenulo.... i ja ga izbacujem i planiram da uradim u sredu FSH,LH i E2 cisto da vidim gde sam sad.... da nisu slucajno skroz pobrljavili.... a i taman cemo da vidimo da li mi je E2 otisao mnogo visoko od nocurka pa mi se zbog toga i ciklus poremetio....
MM ne bi bilo lose da ostavis neki link od nekog tog clanka gde pise negativan uticaj nocurka.... i ja sam kao nesto trazila sinoc medjutim nisam nasla nista slicno ( doduse nisam citala strane sajtove )
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od noja 30/3/2016, 00:18

Macinu travu ona je slicna klomifenu za rast folikula .virak posle ovulacije pa do menstruacije tu nista ...pa opet prestanak m mavinu i tako tri meseca ...al nista dok traje stimulacija
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od noja 30/3/2016, 00:19

I muz moze macinu travu da pije
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 30/3/2016, 10:56

Ja koliko znam virak se pije stalno , bez prekida 3 meseca 3 puta dnevno ,a macina trava se ne pije samo tokom krvarenja isto 3 meseca ujutru i uvece
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od noja 30/3/2016, 12:08

Macina se pije do ovulacije samo ako dodje do trudnoce pa zato ne ...a mislim da nista netreba u toku menstr.
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 30/3/2016, 13:36

Evo nesto o nocurku i poremecaju ovulacije i menstrualnog ciklusa, ovo naravno vazi samo ako se primjete poremecaji, kod mene je ovulacija, tj. bolje receno nikakav porast folikula. Mnogi se kunu u nocurak, ali za mene nije ili je prevelika doza od 1300 mg, ali cim minema porasta folikula, ne cini mi se da je dobro za mene. http://babyandbump.momtastic.com/trying-to-conceive/1116923-warning-evening-primrose-oil.html
http://community.babycenter.com/post/a23689369/evening_primrose_oil_and_no_periods
http://www.vivawoman.net/2009/11/hormone-imbalance-from-evening-primrose-oil/
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 30/3/2016, 13:42

Noja, slazem se potpuno sa tobom, sto se tice macine trave, ali ocajnice ( marrubium ). Dva puta sam je pokusala koristiti, kod prvog uzimanja izazove mi krvuckanje, pila prvo dvije solje, pa smanjim na samo jednu, dzabe, uvijek krvuckanje. Ali, na ultrazvuku za pripremu pred prvu vto, 3 folikula, znaci, nije ometana ovulacija, naprotiv, ovulacija je bila ohohooo, za mene sa niskim amh. Ono sto je mene prepalo i ne znam u cemu je stvar, je to krvuckanje, sto znaci da je jaka za moj organizam i da je vjerovatno mogu i dalje koristiti, samo treba znati podesiti dozu ili dane uzimanja ili sta vec. Ista stvar je bila i sa babinim zubom, samo kod njega nije bilo dnevnog krvarenja, vec tek posle uzimanja od 7-10 dana.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od noja 30/3/2016, 15:43

Probaj jednu solju 2dc na dan ali na gutljaje, od jutra do mraka po gutljaj
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 30/3/2016, 16:39

MaloMorgen ::Evo nesto o nocurku i poremecaju ovulacije i menstrualnog ciklusa, ovo naravno vazi samo ako se primjete poremecaji, kod mene je ovulacija, tj. bolje receno nikakav porast folikula. Mnogi se kunu u nocurak, ali za mene nije ili je prevelika doza od 1300 mg, ali cim minema porasta folikula, ne cini mi se da je dobro za mene. http://babyandbump.momtastic.com/trying-to-conceive/1116923-warning-evening-primrose-oil.html
http://community.babycenter.com/post/a23689369/evening_primrose_oil_and_no_periods
http://www.vivawoman.net/2009/11/hormone-imbalance-from-evening-primrose-oil/

Pa tacno vidis meni ne odgovara jer mi je estradiol povecan ( to je valjda estrogen) .... bas cu sutra da uradim hormone da vidim gde sam.... a MM i tebi je E2 visi zar ne? Njega bi Amna trebala da pije .... ona rece da E2 gotovo i nema.... zato joj je FSH tako visok
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 30/3/2016, 19:54

Jeste Alisa, to je estrogen, e bas me interesuje da li ti je povisen posle nocurka ili sta li je vec. Ti si ipak dobila menstruaciju, iako je, kako kazes, vise spotting nego pravi ciklus. I kod mene estrogen povisen, tacno, a zato Amna nema menstruaciju, zbog niskog E2 ili gotovo nikakvog. Dobro zboris Alisa, ona bi trebala da navali na nocurak.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 30/3/2016, 19:55

Noja, hvala, odlican ti je savjet, nisam se toga sjetila. Bas cu da probam i sa macinom travom i sa babinim zubom.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 30/3/2016, 20:48

Nije spoting.... danas ima kao nesto vise .... samo sto mi je bas cudan ciklus... krv je nekako braon, crvena , tamna..... vadim ujutru krv i javljam sutra kad dobijem rezultate
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 31/3/2016, 15:27

Stigli rezultati:
FSH 13.34 ( pre 2 ciklusa bio 10.3)
LH 11.21 !!!! ( nikad mi nije bio ovako visok!!! pre 2 meseca bio 3.85)
Estradiol 83.8 ( pre 2ciklusa bio 89)

Ne znam sta da kazem.... meni je nesto od ovih suplemenata podiglo LH.... estradiol mi je malo pao ( iako smo mislili da je od nocurka mozda skocio) i otuda predpostavljam i skok ovog FSH-a mada koliki je znao da mi bude nije los....
sad me bas brine ovaj LH....
Izbacila sam nocurak u svakom slucaju pa cemo da vidimo sta ce da se desi.... najbolji hormoni su mi bili to pre 2 ciklusa dok sam bila samo na cajevima ( virak,ocajnica i zdravac)...
Malo sam se zabrinula.....
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 31/3/2016, 21:52

Alisa, i lh je povezan sa estrogenom, ali bih voljela da nam se neko pridruzi ko se odlicno razumije u vezi hormona, pa da nam razjasni nedoumice. Fsh ti nije los, kako to da ti je amh tako nizak, nikako mi ne ide tvoj amh sa visinom tvog fsh-a.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 31/3/2016, 22:00

Nesto sad citam.... nije dobra ni velika razlika izmedju FSH i LH a ta se razlika sad smanjila.... kad bi mogla sad i da ispratim malo folikule na uz bilo bi super al nista od toga u ovom ciklusu.... Resih da nastavim sa q10,ubiquinol,myo inositol,ovaboost,l-arginin, cink, folna i cikoloproginova jos ovaj ciklus, izbacujem nocurak pa cemo u sledecem opet hormone pa da vidimo gde smo.... necu nista novo da ubacujem.... vraticu cajeve verovatno...


Meni je FSH toliki zahvaljujuci cikli.... pre 5 - 6 godina kad sam pocinjala sa ciklom isao mi je do 28.... a i e2 mi je visok.... pozeljno je da bude ispod 50.... znas za klackalicu FSH i E2 ( kad mi je E2 bio 35 tada mi je FSH bio 28 ) .... Visok E2 daje laznu sliku niskog FSH-a.... to sam apsorvirala.... a ovom LH ne znam nista zato sam se malo isprepadala kad sam videla koliko je skocio
Pre 5 - 6 godina kad sam pristupila forumu bile su aktivne zenice koje su se odlicno razumele u hormone, pogotovu u ovaj nas problem ali nazalost vise nisu na Kutku.... postavila sam pitanje i na hormonima pa ce valjda neko da mi odgovori
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 31/3/2016, 22:25

Znam za tu klackalicu u vezi Fsh-a i E2, da estradiol ne bi trebao da je iznad 50, mada sam citala na engleskim forumima da je granica E2 do 70-80. Ja vise nista ne smijem da testiram, bojim se, dobicu srcani udar affraid od divnih li rezultata. Meni je doktorica savjetovala mogucnost uzimanja cikloproginove za bolje podebljanje endometrijuma, posto mi je posle kiretaze, endo ca. 8-9 mm.
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od srculence 84 1/4/2016, 14:51

Izvinite za sta pijete virak a za sta je macina trava?
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od MaloMorgen 1/4/2016, 22:29

Srculence, koliko znam virak se uzima vecinom u drugoj polovini ciklusa i navodno poboljsava progesteron, dok macina trava se koristi samo u prvoj polovini ciklusa i djeluje na estrogen i ovulaciju. Javice se cure koje ih koriste i imaju informacije iz prve ruke
MaloMorgen
MaloMorgen

Broj poruka : 148
Datum upisa : 20.09.2015

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 2/4/2016, 07:00

Ima puno clanaka na netu o virku i macinoj travi... Virak sam na vise mesta procitala da se pije ceo mesec 3 puta dnevno... generalno je dobar za zdravlje reproduktivnih organa... nisam procitala da utice posebno na neki hormon... kazu da redovnom upotrebom dovodi do balansa hormona, preporucuju ga svima i nisam procitala da ima ikakvih negativnih posledica... trebalo bi ga piti min 3 meseca pred postupak...
Macina trava je vec malo zeznutija... kako se pije razlicita su misljenja... meni je travarka rekla da je pijem 2 puta dnevno , ujutru i uvece i da pravim pauzu za vreme ciklusa ( za ovo sam procitala da prosiruje krvne sudove i pospesuje cirkulaciju tako da ako se pije za vreme ciklusa moze da dovede do odliva i pojacanog krvarenje )...
Mislim da i ovde na kutku u podforumu lecenje biljem imas pisano o njima ...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od srculence 84 2/4/2016, 07:45

Hvala vam,htela sam iskreno da cujem vasa misljenja o svemu tome. Nisam pila nikad te cajeve pa sam htela preventivno da uzmem virak. Hvala vam na svemu
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od alisa 2/4/2016, 08:55

Srculence mislim da mozes da uzmes da pijes Virak... nisam jos cula da je nekom lose pao... Ne znam kojih problema imas ( da li imas neki hormonski disbalans ili probleme sa ovulacijom) u svakom slucaju mislim da ne moze da ti skodi....
Meni su najbolji nalazi hormona bili dok sam pila cajeve ali ja sam pila pored virka i macinu travu i zdravac ( negde gore sam vec pisala kako sam ih pila)
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od srculence 84 2/4/2016, 09:31

Alisa za sada je sve ok,imam endom.cistu na jajniku. Al bih pila preventivno. Hvala ti osmeh srce
srculence 84
srculence 84

Broj poruka : 1175
Godina : 40
Datum upisa : 09.05.2014

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od noja 2/4/2016, 21:07

Srculence neces pogresiti probaj da ih pijes ako ti odgovaraju tri meseca pa pauzu ja sam ih sigurno pila godinu dana i vise , ali sa pauzama kombinaciju virka i ocajnice ..ali u stimulaciji nisam
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od noja 2/4/2016, 21:07

I zlatnu maku sam i bioastin to je i mm koristio
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija - Page 13 Empty Re: Suplementi za pobljšanje kvaliteta jajnih ćelija

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 22 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 17 ... 22  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu