KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub 38+

+63
brankav
JocY
Klarica
dragmilk
vero
zvoncica36
InNaturaVeritas
bibi.libi
lilly13
SladZana
Ambra
ciklama
lenabeograd
gaga.ristic1
korpica
Kamilica
hocukusurnecuzvaku
bulevarka
zoxa
dragana76ns
Xena
heart84
vašar
nena beba
cicsa80
jaca*caca
djole42
Niny
lenjivica
Erata
labradorka
dr mali pariz
Sofka
Ninche
suncokret
neca73
Simona
Shizika
Struzzo
maus
winni
bak
ivi
missile
hany
Orline
MAAKKI
BiKsi :)
ninica2
saska1
tuli
laKole
julija
menora72
KoMetaK
noja
anak
lilya
SannI-AlL
bebica mala
Vuchica
Gramatika
agata
67 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Erata 21/2/2013, 13:37

Ja sam našla negde studiju od nekog američkog IVF stručnjaka, koji stavku po stavku objašnjava da su sve to gluposti sa dodatnim analizama i otimanje para. Ni u Pragu nešto ne veruju u to, ali nisu ni protiv. U Solunu isto - fazon, super je ako odradiš, ali što se nas tiče ne moraš.
Našla sam i na sajtu jedne bugarske klinike, stav dr. Stamenova, koji je meni najomiljeniji u ovoj priči, doktor je fenomenalan, ali ne odoh kod njega iz nekog desetog razloga...da je jako bitna imunologija. Oni čak rade analize za NK ćelije i još 300 čuda. I ne razumem šta tamo piše. Takođe radi hečing pod obavezno i to ulazi u cenu IVF paketa.
Različita razmišljanja u različiti saveti...kao i u svakom poslu.
Valja nama preživeti sve te stresove.
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od nena beba 21/2/2013, 13:44

erato vto klinike rade vto. sto manje ispitas i proveris imaces vise vto. to njima ide u prilog. tako zaradjuju vise. nije sve u kvalitetu embriona. sto je na njima. i vama. mnooogo toga je jos bitno vezano sa stanje organizma.
ozbiljne klinike uzimaju sve u obzir da ne izgube u procentu uspesnosti. to im je najbolja reklama.
ali imak smo mi ti kojima je najvaznije da uspe. zato sve treba ispitati gde postoji i najmanja sumnja.
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od nena beba 21/2/2013, 13:47

sannyyyyyy krenulooooo!
navijam najjaceeeeeeeeeeeeeee!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od bak 21/2/2013, 13:47

A kako onda zene koje imaju problem sa trombofilijama ili imunoloski da to otkriju? Bolje je uraditi analize nego svima redom davati kortikosteroide, heparine, i kao to je super, sad si pokrivena, a ako izgubis 5 beba onda cemo da proverimo detaljnije. Ili mozda i necemo...
Sto ne proveriti ako nije invazivno i ako ne narusava zdravlje sama metoda ispitivanja. Svasta
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od nena beba 21/2/2013, 14:10

bak pa i za to postoje metode otkrivanja... mnoge su radile... samo treba pravi doktor da usmeri... ja sam za to da se sve prvo ispita, ili bar vecina, a ne ko ja prvu vto-tap ajd da uradimo. cim je spermogam bio los. a ja nista sem UZ tad nisam radila . uzas. v
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od bak 21/2/2013, 14:25

Ma naravno, nego se ja pitam, ako lekari kazu ne treba, to je glupost, ne upute zenu, kako ona da otkrije? Nisu sve zene vicne internetu...
Odnosi se na post od Erato
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od lilya 21/2/2013, 14:31

nena beba ::bak pa i za to postoje metode otkrivanja... mnoge su radile... samo treba pravi doktor da usmeri... ja sam za to da se sve prvo ispita, ili bar vecina, a ne ko ja prvu vto-tap ajd da uradimo. cim je spermogam bio los. a ja nista sem UZ tad nisam radila . uzas. v

Isto, ali prepisano. Pa kad smo zavrsili prvu VTO koja nije uspela: "Gle, pa vi imate policistican taj levi jajnik." Idi... To sto je na njemu na prvom UZ u toku stimulacije bilo 40 i kusur folikula nikom nista c

Bebice, ja stvarno ne znam kako to kod vas funkcionise i koliko kosta da sve odradite o svom trosku. Ti stvarno imas dosta postupaka iza sebe. Neko objasnjenje mora da postoji. A da dodjete specijalno samo zbog toga u Srbiju da bi odradila analize pa onda sa tim analizama da udjes u postupak? Ne znam, mozda je to los predlog Rolling Eyes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od noja 21/2/2013, 14:36

nena beba ::erato vto klinike rade vto. sto manje ispitas i proveris imaces vise vto. to njima ide u prilog. tako zaradjuju vise. nije sve u kvalitetu embriona. sto je na njima. i vama. mnooogo toga je jos bitno vezano sa stanje organizma.
ozbiljne klinike uzimaju sve u obzir da ne izgube u procentu uspesnosti. to im je najbolja reklama.
ali imak smo mi ti kojima je najvaznije da uspe. zato sve treba ispitati gde postoji i najmanja sumnja.
Sa ovim se slazem u potpunosti yes
igracice
po procentima najmanje se sumnja na kvalitet embriona
Prvo sve ostalo
Bak ti si u pravu, a
Psihologija je da vide koliko su ti roditelji buduci zaista spremni da
uloze sebe u otkrivanju materije, to je jedna vrsta borbe za porodicu, treba zagristi i nepustati
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od lilya 21/2/2013, 14:44

noja ::
nena beba ::erato vto klinike rade vto. sto manje ispitas i proveris imaces vise vto. to njima ide u prilog. tako zaradjuju vise. nije sve u kvalitetu embriona. sto je na njima. i vama. mnooogo toga je jos bitno vezano sa stanje organizma.
ozbiljne klinike uzimaju sve u obzir da ne izgube u procentu uspesnosti. to im je najbolja reklama.
ali imak smo mi ti kojima je najvaznije da uspe. zato sve treba ispitati gde postoji i najmanja sumnja.
Sa ovim se slazem u potpunosti yes
igracice
po procentima najmanje se sumnja na kvalitet embriona
Prvo sve ostalo
Bak ti si u pravu, a
Psihologija je da vide koliko su ti roditelji buduci zaista spremni da
uloze sebe u otkrivanju materije, to je jedna vrsta borbe za porodicu, treba zagristi i nepustati

Hahahahahahaha... Pa trebalo je vidis moju prvu dr u Bisu, ona ti ubije zelju vodu da pijes, a ne da se boris za potomstvo.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od noja 21/2/2013, 14:50

Tako sam se i ja vrtela tri godine.iz supljeg u prazno,
dok nisam naisla na kraljicu, posle smo zajedno resavale stvari, uz pomoc foruma,
Videla sam svojim ocima kako dr slezi ramena i nemaju konkretan odgovor dogovor u prostim slucajevima
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od noja 21/2/2013, 15:15

E zenske nemojte da me pogresno shvatite,
A tako sam se ja istripovala da mora tako tacka nikako drugacije,
dok se nesto nepokrene,
da se mora po vise puta u jednom ciklusu vaditi hormone,
mislim nemora al...
znaci pre et , peti dan od et i na dan bete, znate sta hocu
, samo napred
noja
noja

Broj poruka : 6242
Godina : 45
Location : tamo gde Dunav teče
Datum upisa : 24.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od bebica mala 21/2/2013, 15:32

Moram vam ispricati ovo oko jucerasnjeg rv;sa velikim pr .

Moj zanji fiv poceo je sa istim protokolom kao i predzadnji novo je bilo to sto je birao spermatozoide nekim mzom aparatom.Medjutim ja sa sa mojom ginekologicim radila biopsiju endometrioze i taj rezultat pokazuje da je pojacan imunitet i da kao moje telo nece da prihvati strano (embrion);Postoji terapija za to kortizon antibiotik i jaka doza progesterona.Tako da je taj tretman bio adaptiran od strane ginekologice.
E juce kada je rekao ima puno sanse da vam odobrimo jos jedan besplatan pokusaj fiv.ja nisam mogla a da mu ne pokazem rezultate nalaza endimetije jer postoji problem .Covjek kaze da je ta ginekologica bila njegov ucenik u njegovoj bolnici i da tu biopsiju ona radi bezveze samo vas kostalo 400 eura ,a ja mislim da je to nepotrebno i nevjerujem da cu to uzeti u obzir.A kada sam ustala da odem ipak je rekao da ostavim fotokopiju rezultata njegovoj sekretarici.
Pricam vam ovo samo da bi ste svatile kako je tesko raditi na svoju ruku ovdje kod nas.
bebica mala
bebica mala

Broj poruka : 749
Godina : 48
Location : france
Datum upisa : 27.01.2012

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Struzzo 21/2/2013, 15:47

I ja se slažem sa vama, cure da sve treba uraditi i proveriti od analiza što se može, naravno, ali opet ne zaboravimo koliki je procenat uspešnosti VTO. Nije ni 100, ni 80, ni 60% i to je fakat.... Neke žene sa odgovarajućom terapijom, dobrom pripremom, svim moraju da urade više vantelesnih, neke ne...i to je prosto tako.

Bebice, vidim da si u dilemi....a da dođeš u BG i odradiš analize o svom trošku? Naravno kad budeš mogla, kad budu praznici...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od dragana76ns 21/2/2013, 15:59

Mislim da je to najpametnije, dodjes u Srbiju...odradis sve moguce analize, odmoris malo i u novi pokusaj sa jasnijom slikom o svemu.
Bebice, razmisli dobro...znam da sve kosta...to stoji, ali u poredjenju sa tretiranjem tvog tela hormonima, stresom i svim onim propratnim, mislim da vredi odraditi sve te analize....pre upustanja u novi pokusaj, pa makar on bio i besplatan.
dragana76ns
dragana76ns

Broj poruka : 4182
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 12.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Gramatika 21/2/2013, 16:15

dragana76ns ::Mislim da je to najpametnije, dodjes u Srbiju...odradis sve moguce analize, odmoris malo i u novi pokusaj sa jasnijom slikom o svemu.
Bebice, razmisli dobro...znam da sve kosta...to stoji, ali u poredjenju sa tretiranjem tvog tela hormonima, stresom i svim onim propratnim, mislim da vredi odraditi sve te analize....pre upustanja u novi pokusaj, pa makar on bio i besplatan.

I ja se slažem.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od anak 21/2/2013, 16:42

Slažem se. Mene su 8 godina svi ginekolozi razvlačili kao ma ti si super, sve extra, problem je spermogram, ali nema žurbe, desiće se... Mad Mad Mad Mad U prve tr VTO sam išla kao muha bez glave, verovala da je to - to i nisam mogla da verujem kako se može desiti pozitivna beta a da ne uspe trudnoća. Sve što sam saznala, saznala sam ovde, najviše preko Pariz queen queen queen , i sve što sam uradila uradila sam o svom trošku u BG ili dalje. Sad sam nakon 5 neuspeha, došla i do genetičarke i u sledeći postupak ću ići pokrivena sa svim ili neću ići. A i moja genetičarka misli da je najvažnije organizam dići po svim drugim pitanjima na što bliže savršenstvu, time se samo povećavaju šanse za uspešnu trudnoću (kod mene ona naročito potencira feritin i da se rešimo nekih virusa i bakterija).
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Gramatika 21/2/2013, 16:45

Bravo, Anak i srećno! sunny
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od tuli 21/2/2013, 17:23

Klaberke, slažem se.
Ipak, onaj koji traži pomoć, i naći će je.
I sam sam prošla kroz svašta, i sugerisala dr da probamo ovo ili ono, i na svoju ruku ( i račun) radila mnoge analize, na kraju uključila dr TKM.
Dok sam čekala betu, samu sebe sam više puta pitala, šta promeniti sledeći put?
Uradila sve živo, što je poznato u Evropi.....dalje nisam išla Very Happy
A, pri tom sam znala da život ne nastaje samo u laboratoriji, mnogo toga se dešava i na duhovnom nivou.
Ostalo je da se molim i prizovem anđela u naše živote.
I stigao je moj Nikita sreca

Sanny, mislim, navijam i molim se srca
I za sve ostale molitva


Poslednji izmenio tuli dana 21/2/2013, 17:34, izmenjeno ukupno 1 puta
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od anak 21/2/2013, 17:30

E da Tuli, taj deo je, što se mene tiče, važniji od svih ovih drugih, čak uvek mislim da mi se zato i nije desilo. Kad sam išla 4.put, stalno sam razmišljala šta ako beta bude extra i lepo se duplala a srce se ne bude čulo. I to se i desilo. Mislim da smo sami sebi često najveći neprijatelji, ali jako se teško borit sa tim ponekad. Pogotovo što ja u tim procesima kad sam ja u pitanju vidim samo crno, a nemam nikakav problem da verujem da se čuda dešavaju drugima. Jer se tako desi. Ali, ovo je već offf
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od tuli 21/2/2013, 17:46

Anak, čuda se dogadjaju svakom od nas, pa i tebi.
Teško je ostati pozitivan, kad je u srcu ostalo mnogo tuge, ali se uvek nadje način da se glava digne i oblaci rasteraju.
Meni je, naprotiv svaki postupak donosio sve veću nadu, osećala sam da se približavam cilju. Jednostavno sam oduvek znala, da je nemoguće da ne budem mama.
Noć posle ET, sanjala sam dečaka na trotinetu (vozi ga sumanuto), mužu sam ujutro rekla,stiže nam sin velikom brzinom Very Happy
Zato draga, čuda su rezervisana za sve nas. usne
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Gramatika 22/2/2013, 14:52

tuli ::Anak, čuda se dogadjaju svakom od nas, pa i tebi.
Teško je ostati pozitivan, kad je u srcu ostalo mnogo tuge, ali se uvek nadje način da se glava digne i oblaci rasteraju.
Meni je, naprotiv svaki postupak donosio sve veću nadu, osećala sam da se približavam cilju. Jednostavno sam oduvek znala, da je nemoguće da ne budem mama.
Noć posle ET, sanjala sam dečaka na trotinetu (vozi ga sumanuto), mužu sam ujutro rekla,stiže nam sin velikom brzinom Very Happy
Zato draga, čuda su rezervisana za sve nas. usne

anđeo
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od anak 22/2/2013, 17:47

poljubci
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od SannI-AlL 24/2/2013, 14:57

Klube cmoka za vas od stimulisane mene.Osećam jajnike,žiguckaju baaš,a prođe i 4-i dan sa Merionalima.KUferi se pakuju polako ,pa da se kreće na pute daleke .Samo da preživim prvu folikulometriju i biće mi lakše.Neizvesnost,retrogradni Merkur,stelijum u Ribama...Menora trudničice posle onog mog 'događaja' sa dr i trudnoćom lažnom često pomislim na tebe i tvoje reči da se pazim pogrešnih dg.Vidiš da je kod mene počelo ranije da deluju aspekti .
LJubac klube srcasti poljupci cveće cveće
SannI-AlL
SannI-AlL

Broj poruka : 1531
Godina : 53
Datum upisa : 02.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od saska1 24/2/2013, 15:01

Sanny srećno i da na folikometriji sve bude super onako kako ti želiš

navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2 navijači2
saska1
saska1

Broj poruka : 2530
Datum upisa : 04.10.2012

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od labradorka 24/2/2013, 15:16

Sanny srecan put i dobre rezultate folikulometrije zelim!!!
Uzivaj tamo kao da si na godisnjem,opuusti se i sve ce biti kako treba!!!

ljubav
labradorka
labradorka

Broj poruka : 354
Location : Novi Sad
Datum upisa : 30.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ - Page 13 Empty Re: Klub 38+

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu