KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Klub 38+

+71
Simona
kockicaaa
Bebis
SoJa
Cecana
medolino
sareni leptir
SannI-AlL
djole42
JocY
kristina33
dr mali pariz
dusa71
dunjas
bebica mala
Stenli
Republica
fight&faith
vivijen
zvezdilica
ariadne69
leptirko82
AriesGirl
misic
heart84
lilly13
ivi
Crvic
sigmabh
Angie83
tuli
Ambra
ninica2
twinsi
REAANITA
korpica
labradorka
SladZana
MAAKKI
Ninche
saska1
dragana76ns
bulevarka
Orline
cicsa80
lolipop
hany
lelas
ivka
lenabeograd
anak
laKole
zoxa
maus
menora72
BiKsi :)
noja
LaFolie
neca73
zvoncica36
Niny
lilya
Erata
Shizika
nena beba
KoMetaK
Vuchica
bak
Struzzo
lenjivica
missile
75 posters

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Ići dole

Klub 38+ Empty Klub 38+

Počalji od missile 12/4/2013, 14:57

Erato, pitam se dal je trebalo da prođe toliko vremena, od 2005 obilazimo razne gin, da bi se tek sad shvatilo ŠTA je bilo sve vreme zbunjujuće sa mojom matericom! Eh, ti doktori...
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od lenjivica 12/4/2013, 15:33

Miss, meni su u Biomedici na Slaviji najnormalnije uradili ogtt, samo došla i rekla da hoću i platila (i to dobro, oko 6000) yes
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od lenjivica 12/4/2013, 15:35

Erato, navijaaaaaaaaaaaaaam!!! Strašno me zanima kako ćeš da odreaguješ sa 6 menopura, pa da probam i ja pre donacije još jednom, pa nek ide život! Biće to sve ok! b
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od missile 12/4/2013, 23:28

draganica ::Miss, meni su u Biomedici na Slaviji najnormalnije uradili ogtt, samo došla i rekla da hoću i platila (i to dobro, oko 6000) yes

Meni su baš tamo preko tel rekli da ne može bez naloga lekara. Ma samo treba otići s papirčetom i biće ok, ja čak mislim da odem u Biomediku na BBrdu, kad sam tamo razgovarala s njima kako da se pripremim nisu mi pominjali lekare.
Nego, kako to 6000? U cenovniku im piše 1000! Shocked
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od Struzzo 12/4/2013, 23:35

Miss, možda pojedinačno vađenje krvi i merenje glukoze i insulina 1000 din.
Ja sam vadila u Konzilijumu bez uputa dr...sestra rekla da u principu treba, čisto da zna sa koliko glukoze ( tj. koliko pijem).
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od lenjivica 13/4/2013, 02:07

Miss, ja rekla da me poslao lekar i pitali me sa koliko glukoze i u kojim intervalima, ja rekla ono što sam ovde čitala od devojaka, kako je većina, dakle 75 gr u 0, 30, 60, 90 i 120, više se ne sećam možda i nisam taj u 90, ali sve zajedno te izaže oko 5,6 000, ne sećam se tačno, pomnožiš tu cenu sa brojem vađenja.
lenjivica
lenjivica

Broj poruka : 617
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 06.11.2012

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od bak 13/4/2013, 15:13

Miss, ne zaboravi insulin, svako merenje. OGTT NE podrazumeva insulin u svakom vadjenu, to moras da NAGLASIS!
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od Vuchica 13/4/2013, 18:51

bak ::Miss, ne zaboravi insulin, svako merenje. OGTT NE podrazumeva insulin u svakom vadjenu, to moras da NAGLASIS!

Jeste, Miss, da se ne zeznes kao ja, pa sam morala 2 puta da se bockam. boks

OGTT jeste 1.000 din, plus insulin 5 x 900-1.000 din = cca 6.000 yes
Vuchica
Vuchica

Broj poruka : 3208
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 09.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od KoMetaK 14/4/2013, 14:26

Evo i mene na ovim stranicama. Ne znam dal' sam posla il sam dosla! lol! lol!
U svakom slucaju, posao, posao i samo posao. Rolling Eyes
Bila sam kod KOpitovicke u ponedeljak, i ne stigoh ni da napisem sta mi je zena rekla, jer sam u utorak ujutru morala za CG ranom zorom. Embarassed Kopitovicka predlaze dugi protokol, ja sam otisla na vreme, taman sam sl. dana mogla da pocnem sa suprefaktom, samo sto se sve poklopilo tako da bi A bila u vreme Uskrsa a naravno, oni nece raditi tad. Predlaze sl. ciklus da krenem, tj. sa aprilskim ciklusom i da idem krajem maja na A i ET. Ja i mm razmatramo opciju i odustajemo od nje - idemo u Prag krajem aprila. DAnica mi je poslala semu istog dana kad sam napisala mejl. Medjutim, u petak dobijam zaduzenje od direktora da sam ja odgovorna za konferenciju koju organizujemo od 7-10. maja u CG. U prevodu, sve sto mora da se uradi do konf. je na meni! affraid No Da ne pricam koliko i bez toga imam posla i treba da organizujem karte za 120 ljudi, a letovi se otkazuju, pomeraju, i samo ta 1 obaveza mi je preko glave, jer za svaku kartu ja moram da pitam putnika da li mu odgovara pomeranje, pa da prosledim agenciji, pa novu kartu njemu... i za ovu nedelju sam imala najvise zafrkancije samo oko toga.. a imala sam 2 grupe od po 20 ljudi, samo sam slaal mejlove tamo -amo. Sad sam u nedoumici dal da krecem uopste u postupak ili ne, jer ako krenem, plasim se da necu uspeti da pobegnem za A i ET u Prag, za odmor krajem aprila nisam smela ni da pitam posle zaduzenja. Rolling Eyes
I, eto, ne znam sta mi je ciniti! ako krenem pa ne odem u Prag, ne znam da li bih ovde mogla negde da uradim A i ET. Ili da ostavim sve lepo za sledeci mesec, ali sto sam onda radila histero?!
Ako imate savet, ut sam, mozda vi imate bolju ideju od mene. Very Happy
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od Struzzo 14/4/2013, 14:34

Misliš da su ti najveće šanse u ciklusu odmah posle histero pa se zato dvoumiš i mučiš?
Pa uradi sad u aprilu jedan prirodnjak...
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od nena beba 14/4/2013, 14:40

Meta zakomplikovalo ti se... Ali ako dobro kapiram A očekuješ krajem maja a sav taj posao gotov do 10tog. Bockaj se ovde sama, salji hirmone naukom i otidji tamo oko 7, 8 dana bockanja na uz. Tako sam ja. Da bi što manje izostala sa posla. Tm može doći tek na A, tj dan pre. Srecnooo
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od KoMetaK 14/4/2013, 16:10

Stru, pa tak okazu, da su najvece sanse. A prirodnjak mi se ne radi, jer mi smo jedva imali po 4 embriona od 12-14 jc, a sa 1 ne ocekujem nista. I jos dobijam oko 18. sto znaci opet ce se pasti u vreme praznika ovde. Rolling Eyes
Neno, ja bih krenula sa ciklusom u aprilu, ocekujem oko 18. ciklus i onda da krenem, ali ovde niko nece raditi verovatno, a u Prag ne znam da li mog uda stignem, ako imam posla. Rolling Eyes A bi bila oko 28-29. aprila a te dane ne mogu da uzmem kao slobodne zbog posla. Nije problem bockanje, uvek sam se sama bockala, Sonja ne trazi da si tamo do 7-9. dana, zavisi od UZ, samo sto se meni ti dani padaju i dani za A padaju u ta 2 radna dana (28-29. april) a ne mogu da traizm slobodne dane jer mi je dir. najavio posao i za praznike. Rolling Eyes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od Shizika 14/4/2013, 16:14

Ihh, Meta, bash se posla nagomilalo, a stresan. Nakon histero su nama za "kucnu radinost" dali 4-5 mjeseci tako da nije frka, ne mora bash narednih mjesec-dva. Ne znam shta bih ti savjetovala, mozda da za ljeto definitivno bukirash odmor i odete mirni za Prag (trudni ili ne Very Happy ), a da dok si busy uradish iz prirodnog ciklusa par pokushaja kad uspijesh u BG. Mozda bash ta jedna jc i jedan izabranik spermatozoid budu bebicetni. Ne znam kako to ide sa zamrzavanjem oligo sperme, mozda lupam gluposti ali se rukovodim time da Orline ne pushta muza iz zemlje dok ne baci primjerak na led. Wink (Znam da se ona nece ljutiti cvet ).
Jesu zapetljane okolnosti al' ti kad se okurazish i odluchish sve cesh uklopiti! yes
love
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od missile 15/4/2013, 09:08

Stru, svi dr predlažu histero ciklus ili dva pred bockanje, zavisi dal je bilo sve čisto ili su nešto i uklonili.

META
, ja imam savet za tebe. Pretpostvljam da nećeš da ga poslušaš, ali ti moram reći jer bih tako i sebi, a ti si meni jako draga! yes Elem, zamisli, ne daj Bože, da te strefi bilo koja nevolja zbog koje bi prosto morala da zaj.... posao na nekoliko dana! Šta bi radila? Epa, treba hitno da te strefi jedna trudnoća, i moraš zbog nje da zaj... posao na par dana. Izmisli bilo šta, uzmi neplaćeno, reci da imaš temp i povraćaš, ali ako misliš i osećaš da treba SAD, onda nema dalje dileme. E, ako nisi sigurna, onda sačekaj malo. Pa šta i da uradiš još jedan histero...

Pošto sam smetena, da pojasnim: 1. slušaj svoje srce, i 2. porodica iznad svega.
Šta god uradila, držim ti fige da to bude prava odluka!!! love


P.S. Kad budeš radila vto, kad god to bilo, ti ćeš morati malo da odsustvuješ s posla. Znači, jednom ćeš morati. Sad razmisli da li će to biti kad tebi odgovara, ili kad nekom drugom odgovara. yes


Poslednji izmenio missile dana 15/4/2013, 10:29, izmenjeno ukupno 1 puta
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od Erata 15/4/2013, 09:21

Potpisujem Miss.

Da dodam da su i meni dali kojekakva zaduzenja, natovarili me do besvesti, proglasili me koordinatorom, pa sefom, pa bla bla truc...a onda sam ja lepo spakovala prnje i pravac bolovanje! Verovatno su ostali u soku, ali zabole me.
Ovo mi je najvaznije.

Naravno da je posao bitan, da treba novca za sve, treba zaraditi, ali...sto kaze Miss, sta da se razbolis...

U pitanju je visa sila!
Erata
Erata

Broj poruka : 2458
Datum upisa : 21.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od bak 15/4/2013, 09:35

Meta, mislim da treba da slusas svoje srce, a histero ciklus ili dva pred, nije ni toliko bitno, to je i onako samo snimanje kamericom, a neki traze ciklus-dva pred vto da bi bili sigurni da TADA nema nicega, a ne zato sto to povecava neke sanse za implantaciju

https://www.youtube.com/watch?v=iCHP-gzzUjs

ili

https://www.youtube.com/watch?v=vQ-pQ6xGnUM

Mislim, ljudi to rade ambulantno, bez anestezije, ako naravno nema nista, mi napravismo nauku od toga.

U svakom slucaju, sedi, razmisli i sta god resila bice dobro yes
bak
bak

Broj poruka : 6802
Godina : 48
Location : Zemun
Datum upisa : 25.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od missile 15/4/2013, 09:57

Bakiška, meni je Crnogorac objašnjavala kako histero ima i blagotvorno dejstvo na endometrijum, tj kao ga pobudi malo, ne znam sad da prepričam.
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od lilya 15/4/2013, 10:16

missile ::Bakiška, meni je Crnogorac objašnjavala kako histero ima i blagotvorno dejstvo na endometrijum, tj kao ga pobudi malo, ne znam sad da prepričam.

I meni je ovako objasnila i Kopitovicka i Biljana iz Bisa. Kada VTO drugi put ne usle u Bisu obavezno preporucuju VTO. Po njima vazi ciklis do dva nakom histero.
Oni su poceli ovo da prepporucuju nakon onog samita (ili sta vec) prosle godine sto je bio u Turskoj. Ne znam da li se secate da je pola dr krajem juna bilo na tom skupu. E ona mi je rekla da je to bila jedna od teme tamo.

Meta, steta da propadne histero, ali stvarno ne znam koliko je moguce da se izvuces sa posla. Ne mogu ti nista pametno reci Rolling Eyes
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od Niny 15/4/2013, 10:23

Meta, ne znam šta da ti kažem, osim da nemoj u postupak ulaziti pod pritiskom, to ne valja. Ako sada ne možeš nikako zbog posla, pomeri za sledeći mesec, najvažnije da budeš opuštena. Znam da si histero radila da bi bila spremna za vto, jedan mesec pauze neće mnogo promeniti, bitnije je tvoje unutrašnje stanje, a ne da trčiš na posao, pa na boce... to je veliki stres. ljubav

Ostale devojke love
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od Struzzo 15/4/2013, 11:18

Miss, Lilya,
pričala sam sa dr Sonjom o tome: o vezi sveže urađene histero i bolje implantacije i ona u to ne veruje. Neće ti zabraniti da ako hoćeš, radiš histero ali mi je bukvalno u e-mailu napisala da je "gubljenje vremena".
U vezi sa poslom, potpisujem cure...
Meta,
svi šefove vole radne ljude kao što si ti...Misli malo i na sebe.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od Struzzo 15/4/2013, 11:23

Naravno ako je operativna, tj. pomoću histero nešto uklanjate onda da.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od lilya 15/4/2013, 11:23

Struzzo ::Miss, Lilya,
pričala sam sa dr Sonjom o tome: o vezi sveže urađene histero i bolje implantacije i ona u to ne veruje. Neće ti zabraniti da ako hoćeš, radiš histero ali mi je bukvalno u e-mailu napisala da je "gubljenje vremena".

U vezi sa poslom, potpisujem cure...
Meta,
svi šefove vole radne ljude kao što si ti...Misli malo i na sebe.

Pa ja se bas pitam da li da radim histero pred FET. Kakve sam srece, opet cu nesto zakaciti (msm kad se istrebim od svega jednom) i bas se lomim. Ni meni ona nije nesto specijalno savetovala histero, ali sam joj ja svakako poslala izvestaj.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od missile 15/4/2013, 11:32

Ja verujem i dr Sonji i svim ostalim, ali ne vredi. Ja sam umislila da je histero taj bitan korak, i radiću je ne zvala se ja missile. Ima slučajeva da je histero prethodio 4 ili 5 pokušaju i tek tad došlo do trudnoće. Very Happy
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od zvoncica36 15/4/2013, 11:34

Meta tačno znam kako se osećaš.Mi smo trebali da radimo vto krajem Marta(tj.juče je trebao da mi bude et),ali smo odustali zbog posla.Kako se sve odvija nisam ni sigurna kad ćemo moći da radimo.Početkom Marta sam radila histero kod Kopitovićke.Kad sam je pitala da li da radim čim dobijem menst.vto ona je rekla:''NE.Svaki drugi dan treba da imate odnos.Imate ok matericu i prohodne jajovode.''Meni su rekli da posle histero su veće šanse za uspeh.Da je htelo prirodno bilo bi pre 10god.Morala sam da uradim histero zbog svog zdravlja.Imala sam dva polipa na endo.To mi je sad najvažnije(zdravlje mm i mene).Odustala sam od postupka i razmišljala ceo jedan dan.Možda da sad uradim...????Međutim u životu je baš život najčudniji(zato je tako dragocen) niko ne zna zašto nekome uspe vto,a nekome ne.Mi ćemo ući u postupak polako i opušteno.Sad bih bila jako nervozna(a inače sam nervozna kad radimo vto),a dodatna nervoza mi nije potrebna.Nekad se u životu ono što mislimo da je ''loša sreća'' pretvori u nešto najbolje što nam se desilo.Kopitovićkin savet nije loš bar što se tiče tena(nemam bubuljice),a i celo telo vežba.Što se tiče trudnoće tu se već duže vremena neopterećujem.Uživam u svakom danu pa šta mi život donese.Udavila sam vas.

zvoncica36

Broj poruka : 2090
Datum upisa : 23.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od KoMetaK 15/4/2013, 11:35

Procitah vase savete i hvala vam na njima puuuno! ljubav
Kod mene nista ne moze prosto sto moze komplikovano! c Rolling Eyes
Trebalo je da dobijem 18. ja dobila danas! Tek sad ne znam sta cu! affraid lol!
I, da, meni su skidali polipe na histero, nije samo gledanje kamericom bilo, ali verujem da je dan ciklus posle nece mnogo promeniti situaciju. Nisam pametna! Rolling Eyes
KoMetaK
KoMetaK

Broj poruka : 7138
Godina : 51
Location : Italija
Datum upisa : 09.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Klub 38+ Empty Re: Klub 38+

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 40 1, 2, 3 ... 20 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu