KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Da li "modirate" decu?

+22
BiKsi :)
Shizika
dacans
tuli
Orline
Mirjana
lilly13
era
cufta
penelope
Simona
Struzzo
Ema78
lilya
HappyGirl
Tanja83
nina :)
plavaptica
Milijana
MARA
Xena
nena beba
26 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Struzzo 23/1/2013, 19:28

nena beba ::

P.S. jesi ti Struzzo profesor Srpskog jezika da me stalno ispravljas u pravopisu? Very Happy pusti to, ima ovde i nepismenijih postova pa ne vidim da to radis...
ako cemo da se ispravljamo, treba voditi racuna i o zarezima i tackama... sorry na offtopic...

Nisam te nigde ispravila, rekla bih, tj. napisala. Laughing Ono što sam boldirala odnosi se na moje viđenje tebe sudeći po ovim temama na roditeljstvu: "ne znam - tražim u knjizi" (negde si ti to i naglašavala), što nije loše ali ne uvek...
Ne slažem se sa tim procentima. Koliko sam ja čitala, uvek je vaspitanje, uticaj sredine bitniji od genetike. U ovoj temi pogotovo.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od lilya 23/1/2013, 19:48

Ja sam negde u citanju propustila ovih 50 - 50 posto. U principu postoje razlicite teorije i pristupi sta je vaznije. Jedni tvrde genetika, drugi uticaj priarne porodice i okoline. Ja licno sam pristalica ovog drugog pristupa. Ova tema je zaista zivi primer toga.

A sto se strahova tice ne znam da li se vise bojim toga sto jedino sto detetu imam da ponudim je neki apa - drapa stil (ako se to uopste moze nazvati stilom) i poprilicna nezainteresovanost za takve strane ili kasnijeg uticaja drugara Laughing
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od nena beba 23/1/2013, 19:59

Struzzo :: Ono što sam boldirala odnosi se na moje viđenje tebe sudeći po ovim temama na roditeljstvu: "ne znam - tražim u knjizi" (negde si ti to i naglašavala), što nije loše ali ne uvek...
Ne slažem se sa tim procentima. Koliko sam ja čitala, uvek je vaspitanje, uticaj sredine bitniji od genetike. U ovoj temi pogotovo.

"vidjenje mene" ...ohohohoho... slatko me nasmeja. Rekoh da nisam znala pa sam se pitala i potrazila iskustva ovde. Sumnjam da tako nesto postoji u knjigama. Ipak je to prilicno marginalna stvar. U odnosu npr. na teme tipa vaspitanja dece, ishrane dece, zdravlja dece...
Mozda je tema trebalo da se nazove malo sire, tipa: deca i garderoba. ili je trebalo prosiriti na korisne info. tipa gde sta moze da se nadje na snizenju ili pak gde uopste nesto moze da se pronadje (tipa sandalice odgovarajuce forme, otvorenosti i sl.)...
nego prvo mi tako pade na pamet i ispisah... a sad ne mogu da promenim...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od nena beba 23/1/2013, 20:19

lilya ::Ja sam negde u citanju propustila ovih 50 - 50 posto. U principu postoje razlicite teorije i pristupi sta je vaznije. Jedni tvrde genetika, drugi uticaj priarne porodice i okoline. Ja licno sam pristalica ovog drugog pristupa. Ova tema je zaista zivi primer toga.

A sto se strahova tice ne znam da li se vise bojim toga sto jedino sto detetu imam da ponudim je neki apa - drapa stil (ako se to uopste moze nazvati stilom) i poprilicna nezainteresovanost za takve strane ili kasnijeg uticaja drugara Laughing

ma tih 50-50 je onaj procenat jos iz osnovne, iz biologije, uticaj genetike i sredine u kojoj jedinka boravi. ima, naravn, raznih misljenja po tom pitanju, ali ja vam sad pricam da sam nekad verovala u ovu teoriju (dal je Darvin to rekao?!), ali od kad rodih ove dve-na njihovom primeru, OD PRVOG DANA videh da se svaka rodila sa karakterom, sopstvenim, potpuno razlicitim... cista genetika... i vaspitavah ih isto, u istoj sredini, pa jok! potpuno razlicito prihvatise skoro sve... da ne nabrajam sad, jer odlutah od teme...

elem, moda je jedna od stvari koju ce dete PRE da "povuce" od sredine, cini mi se... a mozda ipak gresim... ova nasa diskusija preko iskustava ce pokazati nesto jasniju sliku...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Simona 23/1/2013, 21:47

Ja imam sasvim drugi utisak o uticaju genetike/sredine. Vilenjak je bio jedna osoba kod hranitelja a vrlo brzo po dolasku kod nas razvijale su se sasvim druge osobine a one stare se povlačile ili nestajale... Mogu da zamislim razliku posle niza godina.

Što se mode tiče ja mislim da na žalost mnoga deca počnu da gledaju na to mnogo pre tinejdžerskog doba a tek tada... Letos ja vodim Vilenjaka u igraonicu a neka mala od tri godine kaže da ona ima bolje patike od njega. Ja kažem da su lepe i njene i njegove a mala sva besna, ne ona ima bolje... tri godine...

Vilenjak je bio prostodušno dete u tom pogledu, u selu gde je živeo nije se čini mi se mnogo polagalo na garderobu niti su deca to komentarisala. A ovde je vrlo brzo počeo da o tome vodi računa, valjda okružen decom poput one male. Tako da nisu ni sve osobine koje su se razvile kod nas pozitivne... Ja gledam da spojim udobnost i kvalitet. Slažem se da je garderoba za dečake jednolična i ograničena u bojama. Parfem je Vilenjaku obavezan detalj. Tu liči na mene, a i pokrete je iskopirao, sve kako ja stavljam... Laughing

Inače i kod moje majke i mene je znatna razlika... Ona uvek voli da je doterana pa makar se išlo do prodavnice, sa druge strane voli uvek nežne boje dok ja volim jače... Ja sam više kao mlada poklanjala pažnju na garderobu a sad mi je svejedno, obučem se pristojno valjda lol! ali o tome skoro uopšte ne razmišljam. Uveče pažljivo spremim sve za Vilenjaka a za sebe nemam pojma šta sutra oblačim, to odaberem tek pred odlazak na posao...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Ema78 24/1/2013, 00:10

Simona, pa sada razmisljas kao mama...normalno je da malo vise paznje pokonis detetu...
Ja sam recimo odrasla u malom mestu, garderoba je bila garderoba, nista vise od toga, i taj moj stav se nije promenio ni dan danas ( volim recimo da priustim sebi neke dobre helanke za trcanje ili dok sam plesala vazne su mi bile dobre cipele), a sve ostalo zavisi od tenutka. Bitno mi je da to nesto kada ga obucem, ima ono nesto, ma gde kupila...
Ali, imam i drugarica koje su dolaskom u veliki grad postale zavisnice trenda... Ne kazem da je to lose, i ja ponekad izgledam kao da je na meni milion dolara, ali ja znam pravu vrednost tih stvari... recimo, mam haljinu u carlston fazonu, kupljena u Piramidi pre x godina, za recimo 20 e. Ali, ja je nosim kao da vredi 200000 e... Trudicu se da decu tome ucim, da je bitno kako se ti osecas u necemu, da ti treba da nosis garderobu, a ne ona tebe... i mislim da zato ja u izlizanim farmericama i japankama , sa Arilje majicom uzgledam kao bomba, a neke moje poznanice mogu da obuku i Pradu, a i dalje izgledaju kao civiluci.
Sa druge strane, ja sam odrasla na drvecu,u blatu, pesku... jesam bila cistunica, ali nikad nisam zarad neprljanja propustala zabavu... Volela bih da moje dete zna sta je blato, pesak, i kisa, i da se pentra po drvecu, i valja po travi...da jurca neoptereceno da li ce mama da se ljuti ako se isprlja...

Moja sestra tako odgaja svog sina, mali je kao bombona... jes da mi je sestra luda, ali je zato mama za primer...Doduse, klinac vec sada zna sta mu se svidja, a sta ne...ali zna i da je nesto van sestrinih mogucnosti....
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Struzzo 24/1/2013, 08:48

Drago mi je da sam te zasmejala, Neno, i jeste smešno. I bi u pravu Milijana!

P.S..Temu o garderobi, veličinama, sniženjima i razmeni iskustava o tome imaš dole na istoimenom pdf-u.
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od nena beba 24/1/2013, 09:37

Ema78 :: Volela bih da moje dete zna sta je blato, pesak, i kisa, i da se pentra po drvecu, i valja po travi...da jurca neoptereceno da li ce mama da se ljuti ako se isprlja...


to!


Struzzo ::Drago mi je da sam te zasmejala, Neno, i jeste smešno. I bi u pravu Milijana!

P.S..Temu o garderobi, veličinama, sniženjima i razmeni iskustava o tome imaš dole na istoimenom pdf-u.

Ti, Struzzo, ovog puta ucini da ovo ispadne nauka, posto POMISLI da sam nesto trazila u knjigama. A ostale, shavtise na pravi nacin i fino polemisu.

P.S. temu ne videh

Htedoh da izdvojim u ovoj prici cipelice, tj obucu. Nekako su mi one najvaznije. U moje vreme najbolje su bile Ciciban. Sad vise izgleda nisu. Ali je cena i dalje "na nivou". Sad , cini mi se, od sume proizvodjaca obuce, nije bas jednostavno izabrati kvalitet. Uvek sam mislila, npr. da je umetak za stopalo, znate ona izbocina, vazan kod prave cipelice. Sad cujem od jedne majke da joj je ortoped rekao bas suprotno-da treba da bude ravno da bi se svod stopala SAM oblikovao a ne opusti naslanjajuci se na ortopedsku osnovu. Kakva su vasa iskustva?


nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od MARA 24/1/2013, 10:43

Cipelice ne treba da poseduju umetak,jer umetak nije u tome vazan.Nama dr kaze moze bilo koja obuca samo da nije Pavle,posto ona poseduje taj ulozak.
Nosimo sve i svasta uglavnom su to patike.
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od penelope 24/1/2013, 11:22

I ja sam trazila temu o cipelicama, a pitala sam i mame u svom dnevniku..
Kao i u svim temama vezanim za bebe,misljenja pedijatara ne samo da se razlikuju, nego idu iz krajnosti u krajnost. Mad
Mi zivimo u manjem gradu i kod nasih pedijatara vaze stara pravila-cim dete prvi put stane na noge, odmah ga ukalupiti u Ciciban. Tako i mame sa kojima dolazim u susret isto razmisljaju. Ciciban je zakon, a eventualno u obzir dolaze Pollino ili Pavle, ali obavezno da ima anatomski ulozak, podebljanu petu i cvrsto da drzi zglob.
A opet, citam potpuno drugacije-mekana obuca bez uloska, tj najvaznije-da dete prohoda boso.
I mene interesuju vasa misljenja i iskustva..
Sa 9 meseci, koliko je imala nasa cura kada se uspravila pored namestaja, nismo kupovali cipelice. Isla je bosa, u carapicama, kasnije smo kupili one carapice sa koznim djonom-na pijaci. Wink
Kada je sa 11 meseci krenula u vrtic, tada jos nije hodala, ali su tamo trazili cvrscu obucu, da je neko ne nagazi. Shocked Pa smo kupili Pollini patofne, delovale su kao neko srednje resenje. Posle jos jedne iste za kuci. I sada nas ceka promena vrlo brzo, pa ne znam sta mi je ciniti...
Sto se odgovora na temu tice, moj je "da". Very Happy Uzivam u tome. Trenerke i dukseve nosimo po kuci, za vrtic uglavnom helanke i neke tunike,majicice i dzemperice, vazno je da bude udobno, a znamo i da se uparadimo. Very Happy
penelope
penelope

Broj poruka : 329
Godina : 42
Location : Bačka
Datum upisa : 07.06.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Ema78 24/1/2013, 12:13

Nemam iskustva vezano za decu, ali sam gledala neku emisiju, ge deciji ortoped savetuje da dete sto vise hoda boso, da cipela ne bude sa anatomskim uloskom i da fakticki bude mekana. Njegovo obrazlozenje je da je stopalo misicni organ, i da misici treba da se razvijaju pokretom, a da ukalupljeni u tvrdu obucu to nisu u mogucnosti.

Jos uvek nemam stav o tome, ali znam da sam ja imala ciciban, kao i sestra, ja imm usku nogu i viskok ris, koscato stopalo, a sestra siru nogu i blago spusten svod...Neke mame koje znam , imaju podeljena misljenja.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od cufta 24/1/2013, 20:09

o daaaaa. Mada moram priznati da to najvise cine njen ujak i moja drugarica. nisu to preskupe stvari ali su divne. sada je to pocela i sama da radi, pa sve cesce moram da je oblacim kako ona hoce.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od era 25/1/2013, 09:10

Mi smo kad je Luca bila mala bili na pregledunkukica kod takvog ortopeda kao sto pominje Ema i meni je sve to logicno delovalo takomda sam se toga i pridrzavala. Prohodala je bosa, po kuci nosila one debele carapice sto se ne klizaju. Nikad joj nisam kupila cipele sa anatomskim uloskom, duboke cipele sto stezu zglob i slicno.
A sto se modiranja tice Luca se baaaas modira. Znam da mi mnogi nece verovati ali to je njen izbor na koji ja mogu malo da uticem. Ja sam dodudese, slusajuci neke psihologe, njoj od prve godine stavljala tri stvari i od njih je ona birala jednu koju ce taj dan da obuce (samo za izlaske).
Danas je to malo drugacije uvela sam na misice pravilo da moraju svaki drugi dan da se nose pantalone, inace bi ona svaki dan nosila suknje i haljine.mi tako uvece slozi 5 kombinacija odelaca za sutra, sve ih sama uklapa, sugestije ne prihvata, i izabere jednu koju sutra obuce. Mnogo voli nakit, lak za naokte, snalice i sl. Susta suprotnost od mene koja se nisam ni za svoju svadbunnasminkala niti nosila cipele na stiklu.
Sad smo dosli i do faze da sama sebi biram garderobu sta ce da kupi. Tu smo se samo dogovorili da ja moram da aminujem sve zbog cene i ona to bas slusa. I ako joj se nesto bas svidi, ako kazem da to ne kupujemo jer je skupo odmah odustane bez pogovora.... I tako pored mene raste jedna mala smizla
era
era

Broj poruka : 722
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 26.12.2008

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od lilya 25/1/2013, 10:25

Ero, ti i ja samo isto izgledale na svojim svadbamma Laughing

Bas cu da pitam sestru sta tamo preporucuju lekari kada su cipelice u pitanju pa cu vam reci. Ja sam sad za 1. rodjendan malcu htela da posaljem crvene duboke starke. I kad se rodio poslali smo mu jedna crvene, duboke, nehodajuce. Ako doktori kazu da ne treba sa anatomskim uloskom onda svakako mogu sreca
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od nena beba 25/1/2013, 10:42

era :: Prohodala je bosa, po kuci nosila one debele carapice sto se ne klizaju. Nikad joj nisam kupila cipele sa anatomskim uloskom, duboke cipele sto stezu zglob i slicno.
...ali to je njen izbor na koji ja mogu malo da uticem. Ja sam dodudese, slusajuci neke psihologe, njoj od prve godine stavljala tri stvari i od njih je ona birala jednu koju ce taj dan da obuce (samo za izlaske).
Danas je to malo drugacije uvela sam na misice pravilo da moraju svaki drugi dan da se nose pantalone, inace bi ona svaki dan nosila suknje i haljine.mi tako uvece slozi 5 kombinacija odelaca za sutra, sve ih sama uklapa, sugestije ne prihvata, i izabere jednu koju sutra obuce. Mnogo voli nakit, lak za naokte, snalice i sl. Susta suprotnost od mene koja se nisam ni za svoju svadbunnasminkala niti nosila cipele na stiklu.
Sad smo dosli i do faze da sama sebi biram garderobu sta ce da kupi. Tu smo se samo dogovorili da ja moram da aminujem sve zbog cene i ona to bas slusa. I ako joj se nesto bas svidi, ako kazem da to ne kupujemo jer je skupo odmah odustane bez pogovora.... I tako pored mene raste jedna mala smizla

i mi po kuci bosi tj u tim debelim carapicama. u vrticu te patofnice sto traze. inace najcesce patike, a kad su cipelice, ipak sa umetkom. uvek ih babe kupovale, pa po starom sistemu. a ja nisam isla sa njima kod ortopeda, pa pustih tako... dal je dobro ili ne , ne znam. ali tesi me sto su veci deo veci deo vremena bose...

aaa znaci bice jos gore sa tim biranjem garderobe uskoro i kod nas... za sad je to kukanje za majicom sa macom ili strumfetom... ima da siznem kad dodje do tako specificnog biranja :)
i ja sam citala za taj izbor od ponudjene 3 stvari... cisto da ne bi izabrale nesto u cemu je hladno...

sama bira sta ce da kupi!!!? joj zeno, ja cu da flipnem kad mi dodje do toga! a tek tata! hahahaha
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Simona 25/1/2013, 10:52

Ja nisam sigurna da deci baš sasvim treba da dopustimo da biraju kod kupovine. Ja sam tako pustila Vilenjaka pa je izabrao neki sako, jeste prelep ali bio je i skup i... neće sad da ga nosi, par puta je obukao i to je to... Tako da gledam da uglavnom ja biram a kad kupujemo onda mu ponudim i tu više varijanti koje bih ja a on odabere, eto tako bira. Ali ako ga pustim skroz sam uvek se uhvati za tako lepu i skupu stvar, mislim zna dete šta valja Laughing I preslatko mu stoji ali je problem što kasnije neće da nosi... To što ja pričam da je on sam birao, da ja to ne bih odabrala da on nije hteo itd ne vredi mnogo...

Inače cipele nosimo uglavnom Ciciban i Pollino... Vilenjak ide dosta bos, to nam je zimi izvor svadja... a leti neka radi šta hoće... Oblači, svlači papuče, klompe i japanke, ali uglavnom ide bos...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od lilly13 25/1/2013, 12:29

Ja mislim da dijete treba oblačiti u ''skladu sa njim'', tj. ako voli da je sređeno zašto mu to ne ispuniti (naravno ne bacati neke ogromne pare i kupovati firmirano) ali da bude lijepo obučeno. Ako je više sportski tip onda ga oblačiti ležerno (trenerkice i sl)
Moja sestra i ja smo po tom pitanju dva različita svijeta, ja volim da je to sve iskombinovano, a njena osnovna odjevna kombinacija trenerka i patike.
Mama je isto bila za udobnost prije svega a boje i to manje bitno, tako da smo nas dvije na svim slikama ''bezveze'' obučene (šta je prvo došlo pod ruku) a naše drugaruce sve nešto upareno (šorcevi, majice, suknjice). Meni je to mnogo smetalo i jedva sam dočekala da sama biram šta ću obući, dok je mojoj sestri to uopšte nije bilo važno- tako je i dan danas.
Da skratim Wink mislim da dijetetu treba biti udobno bez obzira šta nosi, ali ako već možete malo da ga sredite zašto ne bi. Nekim curicama je najljepše u suknjama i haljinama (jer ih ništa ne steže).
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od nina :) 25/1/2013, 12:56

sto se tice obuce mariji smo samo prve kupili anatomske sa uloskom za rodjendan i na kraju se ispostavilo da su joj velike a nije imalo manji br.ona je meni oduvek bila bosa po kuci leti ili zimi ili one carape sto imaju dole kozu je nosila ali to smao kad je ona tela imaju oboje papuce po kuci da nose ali nece ali zato im je fazon kad idemo negde moraju da ih pakuju da ponesu i tamo dali obuju ili ne nema veze vazno da su sa njima
prvo leto znaci sa 15-16 meseci sam joj odma uzela one plasticne klompe na pijaci sto ima ili kod kineza sa rupicama to je nosala celo leto a i obicne klompe je pocela da nosi pre 2 godine ali su me dosta kritikovali sto detetu neuzimam anatomsku obucu jer mora zbog hoda i da joj bude cvrsti zglobovi ali ja to nisam obracala paznju ,oni su prosle godine uzeli i japanke oboje a dotle ih marija nije tela imala je 2 para ali zulja je izmedju prstiju ali sad kako se zarazila i zimi bi ih nosila kako ih voli.
nina :)
nina :)

Broj poruka : 5182
Godina : 48
Datum upisa : 06.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od nena beba 25/1/2013, 12:57

lilly13 ::Ja mislim da dijete treba oblačiti u ''skladu sa njim'', tj. ako voli da je sređeno zašto mu to ne ispuniti (naravno ne bacati neke ogromne pare i kupovati firmirano) ali da bude lijepo obučeno. Ako je više sportski tip onda ga oblačiti ležerno (trenerkice i sl)
Moja sestra i ja smo po tom pitanju dva različita svijeta, ja volim da je to sve iskombinovano, a njena osnovna odjevna kombinacija trenerka i patike.
Mama je isto bila za udobnost prije svega a boje i to manje bitno, tako da smo nas dvije na svim slikama ''bezveze'' obučene (šta je prvo došlo pod ruku) a naše drugaruce sve nešto upareno (šorcevi, majice, suknjice). Meni je to mnogo smetalo i jedva sam dočekala da sama biram šta ću obući, dok je mojoj sestri to uopšte nije bilo važno- tako je i dan danas.
Da skratim Wink mislim da dijetetu treba biti udobno bez obzira šta nosi, ali ako već možete malo da ga sredite zašto ne bi. Nekim curicama je najljepše u suknjama i haljinama (jer ih ništa ne steže).

moje su jos male pa ne znaju koji su tip Very Happy niti ja znam... mogu samo da pretpostavljam da su sportski na mamu ... i tatu...


e zbog ove tvoje boldirane recenice i otvorih temu...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Mirjana 25/1/2013, 14:33

Very Happy
Ja od kad sam rođena imam potrebu da sve oko sebe ulepšam. To ne znači da kupujem skupe stvari, ali zna da se desi i to. Svoje dete isto ulepšavam kao i sebe i sve oko sebe. Šta ću, takva sam. Kad bude bude mogao sam da izabere, nek izabere što mu drago.
Ono što će od mene sigurno naučiti je da se "ona stvar" ne drpa (češe) po ulici i da za to neće imati potrebu ako bude čist! Da se znoj ne može maskirati dezodoransom! Da svež dah mami više od dobrih stihova! Da čovek može da nosi i vreću od 500eu, ako je sam zaradio pare za istu Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Orline 25/1/2013, 15:38

Miro, kraljice Da li "modirate" decu? - Page 2 404938

Zanimljiva tema.
Moj je još mali za modiranje, ali ja se u svemu trudim da budem umjerena pa se nadam da ću biti i u tome. Volim kvalitetno, ali ne po cenu da samo plaćam firmu i robujem markama. Volim doteranost, ali ne po cenu opuštenosti, itd... Kao i svi mi, oblačiću dete onako kako ja mislim da treba, dok ono samo ne krene da bira. Jadan dio moga će ostati, sigurno.

I ja dajem prednost ležernijoj garderobi, ali mi je kao devojčici falilo što mi mama ne vezuje kikice i kupuje haljinice, to sam tek posle shvatila, jer sam tada mislila da je to za neke druge devojčice, a nije za mene, pa kako sam bila stidljiva i teško tražila nešto za sebe nisam je ni molila.
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od nena beba 1/2/2013, 19:09

imam jedno konkretno pitanje: jel neka od "pokretnih mama" videla negde prolecne mantilice? dal je uopste krenula prolecna kolekcija? dobili smo pare i "zadatak" od babe da kupimo mantilice jer ona ne moze napamet. a ja ne mogu sa njima da lunjam po gradu i trazim... pa da bar skratim trazenje...

prosle godine smo i za porlece i za jesen imali tanje kaputice koje smo sad prerasli. to nam je sluzilo za izlazak u svecanoj varijanti preko haljinica i pantalonica. ne moze bas jakna na haljinicu. sad nam je malo, pa treba naci zamenu...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od cufta 1/2/2013, 21:23

Bila danas sa Lucijom u "Meku" u TC Ušće, i malo bacila pogled. Počela je u sve dečije prodavnice da stiže nova kolekcija, ali još je po polovina svake prodavnice "rasprodaja". Prošetaj sama, poslednji sprat su dečije prodavnice. Imaš i u "Marks & Spencer" dečiji deo, "C&A" i u "Benettonu" koji nisu na poslednjem spratu.
To je moj izveštaj od danas. U "Delta Sitiju" imaš i "Monsoon" za devojčice, tu umrem svaki put kada udjem. A uđem kad god sam tamo makar da uzdahnem.
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od nena beba 1/2/2013, 21:26

cufta :: A uđem kad god sam tamo makar da uzdahnem.

lol!
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od MARA 2/2/2013, 15:10

Vidi i u Beba Kids...
MARA
MARA

Broj poruka : 5394
Godina : 36
Location : Vranje-------Serbia
Datum upisa : 01.01.2009

Nazad na vrh Ići dole

Da li "modirate" decu? - Page 2 Empty Re: Da li "modirate" decu?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu