KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

+16
Lav
fmala
Botox
mijaki
Mirjana
Akijeva
natalija
nena beba
Ema78
lilly13
tuli
dr mali pariz
Marie
plavaptica
Tinche
Orline
20 posters

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Orline 18/1/2013, 15:34

Videh da ptica pise u svom dnevniku o kenguru, kako je dobila kritiku od somatopeda.

Sve je to vec vidjeno i cuveno, ali mene interesuju konkretna vasa iskustva i sta su vam rekli pedijatri.
Mi smo dobili vaucer u 10% vrednosti kolica, i mm mi kupi kengura. Ja sam pre bila za maramu, ali on je smatrao da njemu marama ne bi stajala Laughing pa je kupio kengura da i on moze da ga ponese u tome. Ne bih ga ja nosila mnogo u tome, do radnje po 'leb i mleko, ali na prvi pokusaj da ga ponesem je udario u takvu vrisku da se zacrveneo i zakasljao na kraju, jedva sam raskopcala da ga izvadim od vike i otimanja. Ne znam da li da pokusam ponovo? Mozda kad napuni cetiri meseca pa da okrenem od sebe. Kukovi su OK, siroki povoj skinuli danas sa puna tri meseca.
Ima li neko cije dete nije htelo u kengura?
Vidim da bojanin malecki uziva u marami od rodjenja, mozda je trebalo ranije da pocnem, nisam pametna
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Tinche 18/1/2013, 15:59

Meni batak nije hteo u maramu nikako...mozda zato sto nije bio maza pa i nije voleo taj sklupcan polozaj.
Dok je kengur obozavao!!! I cesto smo ga koristili dok nije postao pretezak...bata mislim.

Za misljenje ne znam jer iskustva nemam...nisam pitala dr-a nijednog. A on posledica nema.

Zato sam za dubak/setalicu znala od starta da ga necemo posedovati.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Orline 18/1/2013, 16:06

Pa ni ja ne mislim da ce mu nesto faliti za kratke relacije. Znacilo bi mi, jer cu biti sama sa detetom na duze vreme, a ne znam da li ce moja mama biti sve vreme sa mnom. Moram do prodavnice ponekad. Ja sam u zgradi bez lifta pa iako je prvi sprat ima i na ulazu jos stepenice i malo je nezgodno i njega i kolica i kesu.
Brine me sto nece u kengur. Je li tebi Bata hteo od starta ili se privikavao? Kada si ga prvi put stavila?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Tinche 18/1/2013, 16:20

Orline ::malo je nezgodno i njega i kolica i kesu.

To kazes sad...ali ce lepo vreme uskoro...i duze setnje ce vam prijati sto je u kenguru nemoguce. Pa ces setnje u kolicima naravno koristiti i za odlazak do prodavnice.
Itekako ces savladati tehniku "vuce kolica uz stepenice unazad na zadnjim tockovima" sa svim kesama dole u korpi ili okacenih gore.
Isto tako ces se spustati...nista lakse, veruj mi, samo da steknes rutinu. Za ledja ko te pita...al dobro, bebe su nam najvaznije!

Bata je hteo od samog starta i prvog stavljanja. Mislim da je bilo negde oko treceg meseca... Znam da sam ga i sa skafanderom stavljala...sto znaci i zimi sam ga nosila sa jedno sest meseci. Kada idemo u duze setnje kombinovala sam da bi mogao malo i da zvera, a u kolicima je spavao. Prestali smo da ga koristimo kada je lepo vec u kolicima sedeo pa je mogao da uziva.
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od plavaptica 18/1/2013, 22:05

Ja sam Anu prvi put stavila sa nekih 4.5 meseca. Nije se bunila, bila je onako malo iznenadjena, ali joj se setnja jako svidela, ono vidi sve iz nove perspektive...Preko zime nam je idealo resenje. Ionako ne bi mogli u neke duge setnje da idemo, a po snegu i bljuzgi je mnogo prakticniji od kolica i cini mi se da joj je tako toplije. Cula sam ja i ranije da neki dr. imaju lose komentare na upotrebu kengura, ali uvek iz druge, trece ruke, pa sam ipak to zanemarila. Ja iskreno ne mislim da ce joj nesto smetati to sto proseta pola sata ili sat nosena u njemu. Duze od toga moja kicma ne bi izdrzala, sreca pa je Ana lagana jos uvek. Orle i ja sam se prvo zapalila za maramu, ali mm takodje sebe nije mogao da zamisli sa istom, pa odustadoh. Mozda se Mihailo tog trenutka uplasio, ili bio neraspolozen, niste probali jos koji put?
Tinche, zbog cega si protiv setalice? Bas me interesuje jer sam se i za
nju naslusala raznih oprecnih komentara, a jos uvek nemam svoje misljenje Rolling Eyes
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Marie 18/1/2013, 22:33

Evo da napišem naše iskustvo sa kengurom - kad smo išli na kontrolu sa 3 meseca pitala sam dr da li bih smela da je stavim u kengura, isto sam mislila samo za odlazak do prodavnice tj. na neke kraće relacije, međutim dr nije baš bila za to, rekla je u principu bi trebalo staviti dete u kengura tek kad počne da sedi samostalno (sad mi je iz ove perspektive to malo nepraktično, mislim zbog težine bebe u tom dobu kad već sedi). Tako da nisam odmah isprobala kengura, ali jesam sa nekih 4 meseca, njoj se mnogo dopalo, jedino nam je malo u početku bio problem dok se namontiramo - ona se unervozi jer joj je vruće pošto je obučena, ali sad to brzo obavim i čim izađemo u hodnik sve je ok. Uvek je okrenuta od mene i baš joj se dopada, osmatra lepo okolinu, pre neki dan se izbrbljala sita Very Happy Mislim da će mu se dopasti, probaj još koji put, a pogotovo kad izađete napolje, okolina zanimljiva... Ja ipak više volim kolica, ovako mi bogami otpadnu leđa, ali je baš praktično za kupovinu.
Marie
Marie

Broj poruka : 149
Godina : 40
Location : Beograd
Datum upisa : 04.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od dr mali pariz 25/1/2013, 21:28

Jedva nađoh temu.
Počeću skroz off...
danas mi javlja drugarica čije bebe imaju osam meseci da nepravilno hrani decu jer-između ostalog-uspavljuje ih mlekom,oa će-zaboga-to i tako raditi i narednih godina...Iskreno bih volela da mi dete i u pubertetu zaspi pošto popije šolju mleka.
Znam da si me rezumela .
Kengur nam je odlična opcija i rado ih koristimo id samog početka trećeg meseca. Tad su imali preko 3,6kg,koliko je pusalo u prospektu za kengur.
prvo smo Ivonu stavili i ona je prevrištala iako smo je postavili ka meni...i sl put je bilo tako,posle su svaki put uživali. Imamo dva kom.,i rado izađemo i sad u šetnju sa njina,iako sad više nije moguće duže od sat ipo dva,jer jedno ima preko osam,a drugo preko sedam kg.
Koristi kengur što pre,uživaj u šetnji...ja i u tržnicu sa nekim od njih idem,uživaj,jer ćebrzo pregurati težinu kad ćeš moći više da ga nosaš.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Orline 25/1/2013, 23:04

Tinche ::
To kazes sad...ali ce lepo vreme uskoro...i duze setnje ce vam prijati sto je u kenguru nemoguce. Pa ces setnje u kolicima naravno koristiti i za odlazak do prodavnice.
Itekako ces savladati tehniku "vuce kolica uz stepenice unazad na zadnjim tockovima" sa svim kesama dole u korpi ili okacenih gore.
Isto tako ces se spustati...nista lakse, veruj mi, samo da steknes rutinu. Za ledja ko te pita...al dobro, bebe su nam najvaznije!

lol! Haha, verovatno, sad mi izgleda nemoguće, hahaha.

plavaptica :: Mozda se Mihailo tog trenutka uplasio, ili bio neraspolozen, niste probali jos koji put?
Moguće je, zato sad pokušavam u stanu da ga oslobodim. Zakopčam ono okonogica pa ga nosim po stanu. I dalje plače, ali ne histeriše, pa ga brzo vadim napolje, ali napredujemo. Mislim da sam otkrila razlog, ruke kad provučem je najgore. pa sam ga nosila poslenji put sa rukicama pored tela. Tako je podnošljivo, za njega mislim Wink

Marie ::Evo da napišem naše iskustvo sa kengurom - kad smo išli na kontrolu sa 3 meseca pitala sam dr da li bih smela da je stavim u kengura, isto sam mislila samo za odlazak do prodavnice tj. na neke kraće relacije, međutim dr nije baš bila za to, rekla je u principu bi trebalo staviti dete u kengura tek kad počne da sedi samostalno (sad mi je iz ove perspektive to malo nepraktično, mislim zbog težine bebe u tom dobu kad već sedi). Tako da nisam odmah isprobala kengura, ali jesam sa nekih 4 meseca, njoj se mnogo dopalo, jedino nam je malo u početku bio problem dok se namontiramo - ona se unervozi jer joj je vruće pošto je obučena, ali sad to brzo obavim i čim izađemo u hodnik sve je ok. Uvek je okrenuta od mene i baš joj se dopada, osmatra lepo okolinu, pre neki dan se izbrbljala sita Very Happy Mislim da će mu se dopasti, probaj još koji put, a pogotovo kad izađete napolje, okolina zanimljiva... Ja ipak više volim kolica, ovako mi bogami otpadnu leđa, ali je baš praktično za kupovinu.
Pa kad može da sedi dosta je i teže, u pravu si. Pitaću i ja dr, idem uskoro, ali znam da će reći isto što i tebi.

dr mali pariz ::Jedva nađoh temu.
Počeću skroz off...
danas mi javlja drugarica čije bebe imaju osam meseci da nepravilno hrani decu jer-između ostalog-uspavljuje ih mlekom,oa će-zaboga-to i tako raditi i narednih godina...Iskreno bih volela da mi dete i u pubertetu zaspi pošto popije šolju mleka.
Znam da si me rezumela .
Kengur nam je odlična opcija i rado ih koristimo id samog početka trećeg meseca. Tad su imali preko 3,6kg,koliko je pusalo u prospektu za kengur.
prvo smo Ivonu stavili i ona je prevrištala iako smo je postavili ka meni...i sl put je bilo tako,posle su svaki put uživali. Imamo dva kom.,i rado izađemo i sad u šetnju sa njina,iako sad više nije moguće duže od sat ipo dva,jer jedno ima preko osam,a drugo preko sedam kg.
Koristi kengur što pre,uživaj u šetnji...ja i u tržnicu sa nekim od njih idem,uživaj,jer ćebrzo pregurati težinu kad ćeš moći više da ga nosaš.
Razumela Wink I hvala ti na ovom boldovanom, ufff, sad mi je lakše. Znači samo da pokušavam još par puta i eto mene, pičim ko raketa do parkića i radnjice lol!
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od tuli 26/1/2013, 15:33

Kengura nikad nismo koristili, nisam ga ni pokušavala staviti u njega.Nekako nismo imali potrebe, a i pedijatar je rekao ni slučajno nositi u kenguru, posebno ne dečaka.
I moja kičma je slaba, smetalo bi mi da me teret vuče napred....starost Laughing
Ja sam više Tinče tip, kolica i mogu na kraj sveta, natovarena Very Happy
tuli
tuli

Broj poruka : 3308
Datum upisa : 24.11.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Orline 26/1/2013, 15:57

Hehe, zemo Very Happy
Za kičmu razumem, ali ko me pita Laughing

Navići ću se ja, nego mnogo mi bre skoro dva sprata za kratki đir po kraju. Će vidimo. Ljub za drugara
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od lilly13 26/1/2013, 17:00

Sad će me mnogi ''krivo pogledati'' ali...

meni je isto problem da iznosim kolica sama (usko stepenište, kolica teška, pa prvo moram iznijeti kolica, rasklopiti ih, pa onda nju da iznesem) i to predugo traje za tako kratku šetnju.
Ja nisam nikoga pitala, i pošto sam po čitav dan sama sa Nikom moram je malo i vani izvesti. Ja sam nju stavljala u kengura koji dan prije 2 mjeseca (imamo neki mali kengur koji ima ono ojačanje za glavu i dodatno ojačanje za leđa koje se izvadi kad beba poraste i kad je okrenuta od mene) i izađemo do kraja ulice do pekare - to sve ukupno traje do 15 minuta, ali je još poduprem barem jednom rukom dok je u kenguru, i bez obzira na to odvali mi leđa (sad ima oko 5,5kg). U kenguru je okrenuta prema meni i uglavnom dok se vratimo ona meni zaspe na grudima.
Ja sam u principu razmišljala, i kad je u rukama nosim jednom rukom je držim između nogica a drugom oko grudi - to baš i nije neka razlika u položaju u odnosu na kengura.
Ako je vani baš jako hladno onda i ne izlazimo ili je na rukama iznesem koji minut ispred kuće (isto dok izađemo ona padne u san).
Naš kengur je do 9kg.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od lilly13 19/2/2013, 11:52

I da još dodam, Nika sad ima 3 mjeseca i mi još nosimo široki povoj pa je dosta čvršća u tome, juče sam razmišljala da joj ne stavljam široki povoj da li bi je stavljala u kengura i iskreno, nisam baš sigurna. Jer kad je bez širokog povoja nekako mi je ''mekana''.
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Ema78 19/2/2013, 12:08

Devojke, samo citam ovu temu, i razmisljam koje je najbolje "prevozno sredstvo" za peti sprat bez lifta...Ja sam mislila da kolica ostavljam u delu stepenica koje vode ka podrumu,odatle nema puno do parka, ali mi komsije ne bi dale kljuc( mi zivimo u nadogradnji i nemamo prava na podrum)...sve penzioneri...da im ne ukradem EI Nis tv iz podruma verovatno...

Paldala mi na pamet ta marama, kengur ne, mada mi se cini da je on prakticniji. Moja sestra je svog klinca nosila u kenguru, i ne fali mu nista...eno ga trci, skace...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od plavaptica 19/2/2013, 12:22

Ana, kako je navikla cele zime u kenguru, sada vise nece da se vozi kolicima, dosadno joj.
Meni je kengur super prakticna stvar, isto mislim i za maramu....mi smo nas bas koristili, Ani je toplije tako, a zajedno smo mnogo mobilnije nego sa kolicima.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od nena beba 19/2/2013, 12:27

ema i mi imali slican problem sa kolicima zbog ne postojanja lifta. mada i zbog njihove velicinie (blizanacke). resili tako sto smo ih drzali u gepeku!
pa svaki put na rukama dole , pa deca u auto na sediste, pa sklapaj kolica, pa stavi decu, pa u povratku opet sve po redu... nije bilo jednostavno ali nije moglo drugacije... sad vise ni nece u kolica odavno...
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Ema78 19/2/2013, 12:30

Neno, i meni ta opcija ne gine...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od natalija 20/2/2013, 15:41

MI obožavamo kengur od prvog dana. iako smo imali iščašen kuk i fizijatar i ortoped su rekli da je kengur ok, ali da ne bude okrenuta ka meni. od prvog meseca sam je nosala i još je nosim, fizijatru je bitno da visi glavica napred i tako jača mišiće a ortopedu da noge budu široko, pa smo je nosili i sa pavlikovim kaiševima u kenguru. nećete verovati ali moja Lenka i danas pre zaspi u kenguru nego u kolicima. (imamo neki prelep chippolino koji može da se namesti i u spavaći položaj.)
Moje dete i ja se ne razdvajamo i po gradu da ne bih vukla kolica po prodavnicama idemo zajedno u šoping. Ona je toliko strpljiva kad vidi da uzimam kengura da ništa ne može da je iznervira :)
natalija
natalija

Broj poruka : 702
Datum upisa : 18.01.2008

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Akijeva 11/4/2013, 02:26

E sad ja uglavnom sve živo sam se lepo obavestila, ali za kengura sam sad u velikoj dilemi. Prvo da se nadovežem na već napisano, kad je moja beba imala grčeve, ja sam je lično po cele noći nosala bez odmora i kako to ne može da joj šteti a kengur može, ali evo sačekala sam 6. meseci po preporukama pedijatra, srećom moja beba ima samo malo preko 6kg. E sad moje pitanje je, da li sad uopšte i uzimati kengura ili je to bacanje para. I ako uzimam, šta će mi oni do 9 kg, mora neki za više. Da li dati za babybjorn 11.000 ili ne. To je moje pitanje i volela bih savet od ostalih mama. Moja beba voli da se nosi, naravnokad je naučila tako i s tim, da li bi mi korišćenje kengura olakšalo to nosanje ili će ono prestati kad prohoda, što u principu može da se desi već za 3-4 meseca.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od dr mali pariz 11/4/2013, 09:12

Akijeva,kengur itekako ima smisla-ja moje još nosam u istom,a kupili u Aksi Infatino-do 14 kg,ili 11,sadse više i me sećam-a mislim da je14kg.,i koštao je 4500.prezadovoljna sam istim,i od trećwg meseca ih nosim u tome.
dr mali pariz
dr mali pariz

Broj poruka : 22885
Godina : 46
Location : mali pariz
Datum upisa : 29.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od plavaptica 12/4/2013, 00:44

Kengur vredi i ja se slazem, nas je do 9kg i mislim da je to sasvim ok, Ana ce tu kilazu dostici tek kroz nekoliko meseci. Ja preporucujem yes
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Akijeva 13/4/2013, 00:15

@ dr mali pariz
Ja sam gledala taj Infantino i izgledao mi je sjajno i baš je jeftin, a onda sam čula za onaj slučaj da je beba umrla u jednom od njihovih modela i da je povučen sa tržišta pa se nisam usudila da ga uzmem. Gledala sam razne, ali oni ocenjeni sa najvišim ocenama se kod nas uopšte ne prodaju zbunjen

@ plavaptica
Ja sam naj naj htela hello kitty brevi, koala, ali je on do 9 kg, pa sam zato odustala, jer mi se to čini malo i ne znam što toliko ograničenje stavljaju, da li to znači da će pući pod većim teretom? Onda to i nije neki kvalitet ili to možda znači nešto sasvim drugo...
Koliko tvoja Ana ima kila, sa koliko se rodila i koliko je imala u 6. mesecu, čisto da uporedim,jer moja šnjufta je imala 5.860 gr na zadnjem merenju, a to je bilo odavno, sad cenim da ima možda čak i 6.500 gr. Rodila se sa 2800 a izašli smo iz bolnice sa 2520 gr. U prva dva meseca je dobijala sve po kilo i trista, a posle sve manje, ali opet uvek ka gornjoj granici predviđenog, a i dalje je mrša baš, jedino što baš raste u dužinu i sad ima 69 a imala je 47.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od plavaptica 13/4/2013, 00:25

Akijeva, mi imamo neki Bertoni kengur, znam da nije neka naj marka, ali on je odlicno uradjen i nema sansi da bi se pocepao ili pukao. Moja sestra devojcicu od 1,5god, prilicno krupnu za svoj uzrast i dalje ponekad nosi u njemu.
Inace Ana se rodila sa 3250, ali nije bas bila nesto turbo napredna, sa 6meseci je imala 6.500g, a pre mesec dana sa nekih 8.5meseci 7500.
plavaptica
plavaptica

Broj poruka : 1463
Godina : 49
Datum upisa : 07.07.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Akijeva 13/4/2013, 00:35

Hvala na brzom odgovoru, znači i ja mogu sa mojom da očekujem da neće dobiti mnogo više od toga.Ništa, još ću da vidim i razmislim,ali odlučila sam da neću dati neku ludu cifru,jer ona voli kolica baš baš,a ovo mi treba po kući više i za neke brze šnjurove po kraju.
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Mirjana 13/4/2013, 09:47

Akijeva, ja umalo padoh u nesvest kad sam pročitala 11000 Shocked
Ja sam naš platila oko 1000din, ne sećam se tačno. Nemam pojma do koliko je kg, niti sam znala da se to gleda, niti sam sačuvala kutiju kako bih mogla da vidim.
Cvrle ima 10kgi550gr i još uvek ga nosimo u kenguru koji obožava. Kad vidi da izvlačim kengur, odmah se smeje i maše ručicama i nožicama. Jedino ga nikada nisam nosila okrenutog ka meni, a to zbog toga što tada ne može da gleda oko sebe i ne razumem zašto bi ga i izvodila ako će gledati samo u moje MP Wink
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Mirjana 13/4/2013, 09:52

Zaboravih da kažem da sam ga i kod fizijatra nosila u kenguru. Dok prođemo kroz bolnički hodnik i javimo se prijatelju reumatologu, obavezno ga (Cvrla) pomazi i po neki ortoped i na kraju mi fizijatar pomogne da ga izvučem iz kengura i da se u isti vrati. Nikad mi niko nije rekao da se ne preporučuje, već samo da ne bi trebalo da bude u istom više od 2h
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 3 1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu