KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

+16
Lav
fmala
Botox
mijaki
Mirjana
Akijeva
natalija
nena beba
Ema78
lilly13
tuli
dr mali pariz
Marie
plavaptica
Tinche
Orline
20 posters

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Akijeva 14/4/2013, 18:29

Hvala svima na odgovorima, evo ovako sam ja odlučila:
Neću ipak uzeti babybjorn jer mi je to previše para ipak, slučajno sam kukala prijateljici o tome, koja ima dvoje malo veće dece i ona mi reče da ima chicco kengura slabo korišćenog, pa ćemo ga uzeti i isprobati da pre svega vidimo je li to za nas uopšte, a ove parice ću odvojiti za bolje sedište u kolima za moju princezinu. Eto, tako ću uraditi, a pišem vam kako nam se kengur dopao kad ga dobijemo i isprobamo. sunny
Akijeva
Akijeva

Broj poruka : 241
Godina : 44
Datum upisa : 19.02.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Mirjana 14/4/2013, 18:32

g
Mirjana
Mirjana

Broj poruka : 10482
Godina : 47
Location : Subotica
Datum upisa : 30.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od mijaki 15/4/2013, 21:57

Mi koristimo hug bug maramu mada jos uvek vezbamo kako da se u nju uvezemo...malo je nexgodno preko jaknice ali sada kada krene lepo vreme bicr lakse.... super je...

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od lilly13 12/5/2013, 21:29

jako je bitno kakav je kengur. Tek sad vidim kolika je razlika. Ja sam bila i odustala od kengura.
ja sam koristila ovaj mali kengur, i dok je beba bila okrenuta prema meni (kad je bila mala) bio mi je ok, međutim kad je okrenuta od mene nešto mi previše ''visi'' , a kaiševi na mojim leđima nisu skroz fiksirani, pa mi sva težina umjesto na leđima bude na vratu. I imala je manje kg a bila mi je mnogo teška
Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Z
sad smo dobili Cam kengur i on je veći i mnogo je bolji, na leđima su kaiševi fiksirani i Nika je u njemu nekako bolje postavljena, i lakše mi je da je nosim iako je sad teža, a i ona voli biti u njemu
Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Images?q=tbn:ANd9GcTH39vbyVzEjskI5AOdJwJYKGvOjrTPj28if4aGPRtNfcC3zMIatg
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Ema78 15/7/2013, 12:41

Ja sam pocela Petra da nosam u HUGBUG marami, cesto izlazimo napolje tako upakovani. Ponekad ga stavim i kada smo kod kuce, ako je bas nervozan, a ja moram da skuvam rucak ili nesto sitno da odradim. Ja sam prezadovoljna, eba uglavnom spava ili samo uziva u toj marami, a videcu sa ortopedom da li moze da se koristi marama cesce. Ovako, koristimo je po sat dva dnevno!
Inace, narucila sam i njihove majice za dojenje, kompatibilne su sa maramom, tako da ako sve bude ok, ja Petra iz marame necu ni vaditi!Wink 
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Botox 30/8/2013, 21:23

marama je super stvar, mi prva tri meseca nismo ni imali kolica, bila zima, marama nas spasila.... nasa je Kikebu marama, evo i ovde na Kopaoniku kolica ni ne koristimo, u maramu i setamo.... meni je fantasticna jer se lako moze prilagoditi uzrastu beba, sad ga nosim okrenutog ka napred, u ramena se nista ne useca, ne boli, a s njim idem kroz sumu, gore, dole...uziva covek.... kad je bio malecki onda ka sebi u onoj pozi dobro dosla bebo :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od mijaki 31/8/2013, 10:47

Ja koristim hug bug. Sjajna stvar ali ledja bole. Ana je ipak teska katego4ija.

mijaki

Broj poruka : 2537
Location : Beograd
Datum upisa : 25.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Ema78 1/9/2013, 23:49

Ima li neko iskustva sa manduca rancem za nosenjem beba?
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od fmala 2/9/2013, 09:01

E, ljudi, ja sam svog kengura (potpuno novog, znaci 2-3 puta upotrebljenog) poklonila i uopste mi ne treba drugi, jer to cudo uopste ne pomaze, ledja otpadaju, a i samo mami napravi medvedju uslugu, da posle, kad beba ima vise od 3-4 kg mora da je nosa, iako ima kolica. Ja cu bebce odmah u kolica, mazicemo se kod kuce, za ulicu me bas briga.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Botox 2/9/2013, 09:21

to dal pomaze ili ne, zavisi samo od mame i bebe i onoga sto njima treba....
za tebe to nije, nekome je odlicna stvar....
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 37
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od fmala 2/9/2013, 09:27

Meni nije pomoglo nista. Probala par puta i bacila.
fmala
fmala

Broj poruka : 1989
Datum upisa : 25.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Lav 9/9/2013, 03:42

Ja nosim ring sling, nosiljke sa prstenovima i mei tai nosiljke vec par godina, sa dva deteta. Ni hug bug ni bilo koja tzv.nosiljka marama ne bi trebalo da boli ili da za posledicu bole ledja. Verovatno beba onda nije namestena kako treba ili nosiljka nije na ledjima kako treba. Cak su deca laksa za nosenje kako dobijaju na kilazi jer se mnogo male bebe opuste, spavaju, a sa vecim bebama se ta tezina zna preneti na maramu uz pravi polozaj deteta.
Ja sam svoje iznela iz porodilista sa ring slingom. Sada mi je bebac prohodao i on sam nece vise u nosiljku, ali nije tacno ni da se naviknu na nosenje. Kad je trebalo da bude u kolicima, bio je u kolicima, ali kad su neka mesta bila nepristupacna za kolica (stepenice, gradski prevoz, izleti,planinarenje, plaze i td.) bio je u nosiljci. Milsim da postoji neopravdan strah "kako decu ne navici na ruke", ali male bebe svakako traze zagrljaj, samo je pitanje da li ce biti u tom trenutku na rukama ili u nekoj nosiljci (a mi mame da imamo slobodne ruke). Kako bebe rastu i pocinju da hodaju ili da budu samostalnije, nijedna ne zeli ogranicenje nosiljke.

Lav

Broj poruka : 3
Datum upisa : 09.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Ema78 9/9/2013, 10:24

lave, dobrodosla....apsolutno se slazem sa tobom... mene je hug bug spasao, imam i manduku, ali sada smo u fazi istrazivanja sveta pa nece ni u sta sem u kolica...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Lav 10/9/2013, 16:26

:)) Hvala, Ema78:) Manduca je slicna meitai nosiljici, samo ne toliko prilagodljiva uzrastu. Jednom sam probala, ok je:) Ma, super su nosiljke... Mislim da samo nekim mamama nisu bile potrebne jer su imale veliku pomoc sa strane (to nosanje dece uglavnom preuzmu bake i deke, ako su po ceo dan sa njima ili bebisiterka). Sa druge strane, lepo je i otkrivati svet sa bebom:)

Lav

Broj poruka : 3
Datum upisa : 09.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Lav 10/9/2013, 16:44

Inace, ne znam koliko ce ovo pomoci svima, ali kengur i slicne nosiljke se nose tek od 3 meseca, druge nosiljke/marame mogu od prvog dana rodjenja. Polozaj bebe je kao u majcinom stomaku, ili sa M nogama, sa zabljim nogama, zbog karlice (iz istog razloga stavljamo i visok povoj i svedske pelene), tako da i fizijatri to preporucuju. Postoje trikovi kako beba da se navikne na nosiljke (tipa, da je stavljate i da sve vreme hodate, cupkate), ali naravno, mama ili tata moraju biti smireni, da beba ne bi osecala nervozu. I sve te marame/nosiljke poput ring slinga, mai tai-a, wrap-a (hugbugje wrap) mogu do velikog godista, ako nije elastican materijal...
Ja sam prvo kupila jednu nosiljku koja jeste ringsling (babasling se zove) jer nisam znala sta tacno sa prvom bebom, a htela sam da izgleda lepo (ima jastucice umetnute i sl....kao kengur), ali sam kasnije, probajuci druge stvari, shvatila da sve te nosiljke nisu prakticne... Dok vi stavite bebu, pa dok namestite kopce, pa ako se beba slucajno pomeri (a pomeri se milion puta!!) opet morate da to namestate i td.... Da ne govorimo jaknama, zimi i sl. Definitivno su mnogo prakticnije marame, bez dodataka, jastucica, kopci i sl. jer se mnogo lakse prilagodjavaju i bebi i vama, i mozete milion stvari u njima da radite, da dojite bebe, da one spavaju, da ih hranite, setate se i sl... Lakse se stavljaju, brzo se skidaju i polozaj beba u njima je sasvim fizioloski.

Lav

Broj poruka : 3
Datum upisa : 09.09.2013

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od mimi85 2/3/2016, 11:39

Mnogi nasi drugari imaju ovu nosiljku za decu(svi su planinari ali koriste ovo za svaki vid setnje) i mogu vam reci da klinci obozavaju 
http://tihomirstojanovic.com/2012/09/nosiljka-za-bebe-i-decu-koja-se-moze.html
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Ema78 5/3/2016, 11:54

Ja toplo preporucujem hugbug maramu za pocetak,a manduka nosiljku za kasnije.

Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od BiKsi :) 5/3/2016, 15:53

Mi imamo nosiljku sto je mimi okacila link, samo prostiju, nije ovako nabudzena, mm kupio preko kupujem prodajem sajta, ako se ne varam, odlicna stvar. Al recimo ja moje dete ne mogu u tome da nosim, em meni losa ledja, em ne smem mnogo kg da podignem, em mi dete tesko, tacno bih se na ledja s njim preturila! lol! Al zato mom muzu je ekstra. Na moru da setao u tome pored plaze, gde god mi, tu moze i on, u tome, tako da stigosmo i do Olimpa tako. Naravno, ne do vrha, nego donekle, sto bi rekle babe. I sada ga ponekad u to stavi i nosi, ako hoce duze da setaju, jer malac prerastao kolica, a ne moze toliko da izdrzi da pesaci. Mislim da je za mame bolja ova marama.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od mimi85 5/3/2016, 20:50

Nisam ni mislila da bih ja na mojih 1,56m mogla i da pomislim da nosim taj ranac, ja i planinarski kad stavim na ledja mogu samo nizbrdo i to unazad... Al za mm ce biti sjajno resenje...kad dodjemo do te faze...
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od BiKsi :) 5/3/2016, 21:40

Mimi, al ima jedna planinarka koja tako nosi svoju bebu, videla sam slike kod prijateljice. Ja probala, al za mene je nemoguca misija. Ja sam isto metar i pokusaj visoka, ili bolje reci niska! lol! Dakle, i to je individualno.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od alisa 5/3/2016, 21:57

Ni moja sestra bas ne moze da se pohvali sa visinom pa je malu do 2 godine nosila bez ikakvih problema u tome, prva 3 - 4 meseca iskljucivo maramu, onda je par meseci nosila u baby bjorn ( mislim da se tako zove onaj kengur sto moze od rodjenja ) i kad su dobilu ovaj za na ledja vise ga nisu skinuli, oni kolica gotovo da nisu ni koristili ... nekako im je bilo prakticnije ovo
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od mimi85 5/3/2016, 22:03

dragi je redovno nosac beba kad god treba kad idemo u neku setnju po sumi. lol! kengur mu se ne svidja a ovo voli da nosi.maramu jos nije probao verovatno bi se upetljao kao mumija hihih zamislila sam ga....
mimi85
mimi85

Broj poruka : 3352
Godina : 39
Datum upisa : 03.11.2015

https://mimainmiraculousadventure.blogspot.com/

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od alisa 5/3/2016, 22:05

Ja samo ne znam bas od koliko meseci mogu bebe u taj za na ledja... cini mi se tek kad pocnu cvrsto da sede mada mozda i gresim.... ovi moji imaju neki najprostiji model...
alisa
alisa

Broj poruka : 1753
Godina : 45
Datum upisa : 01.06.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od BiKsi :) 5/3/2016, 22:32

Da, taj za na ledja, i nas je najprostiji, kad bebe ocvrsnu i kad se vide ona zrnca na uz kukova, pre se ne preporucuju. Naravno i da beba zna da drzi sama glavu.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Deni 17/7/2016, 21:34

Da li znate gde u Srbiji moze da se kupi Babybjorn kengur? I pre sam imala problema sa ledjima, a sad vec otkida koliko boli, a bebac naravno najvise voli da se nosa Very Happy
Deni
Deni

Broj poruka : 1741
Godina : 45
Datum upisa : 08.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Nosiljke za bebe- kenguri, marame... - Page 2 Empty Re: Nosiljke za bebe- kenguri, marame...

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 3 Prethodni  1, 2, 3  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu