KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

+10
cufta
Tinche
olivera
Struzzo
nina :)
MARA
buby
nena beba
Simona
Masha UK
14 posters

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Ići dole

kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 Empty Re: Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

Počalji od buby 16/1/2013, 23:09

[quote="cufta"
sve sam shvatila - kada ovo prodje ide rezanje. Cucla je i dalje glavna, svako ima svoje.
[/quote]
yes yes yes yes
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 Empty Re: Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

Počalji od nena beba 30/1/2013, 12:39

dobre navike...
http://www.lepotaizdravlje.rs/porodica/vi_i_vase_dete/naucite-dete-da-samo-pokupi-svoje-igracke

nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 Empty Re: Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

Počalji od kasia 13/2/2013, 14:51

Evo i ja da dodam nase 'lepe' manire, bas sam se sinoc izalila nasoj teti Key. Naime Vojin je vec neko vreme opsednut mlacenjem, boksom, udaranjem pesnicom, sakom i slicno. Po ceo dan samo o tome prica, zove na igru te vrste, smeje se tome i sl. A ono sto je jos cudnije je to sto je zaista nezno dete i dete koje i u vrticu i od sestre dobija cuske a vrlo vrlo retko uzvrati. Dakle samo prica o tome i jedino se mene odvazi da udari. To ovako izgleda - mama dodji da se mlatimo, ajde da zovemo tog i tog da se boksamo, ja cu da skocim i da te udarim i slicno. Onda ispusta te neke kao agresivne zvuke dok to prica kao grrr, aaa, buuum...pomislio bi covek da raste u dzungli. Znac, ne bije se zaista, naprotiv mazio bi se ceo dan, ali izgovara takve stvari non stop. Takodje je poceo da govori stvari kao ne volim te, ne volim te vise, bljak, fuj, smrdi, pa svima redom da smrde, najvise meni, ma uzas jedan. Nekad kad ga izgrdim ucini mi se da nema pojma sta prica, nego da samo vidi da to nekog iritira pa namerno ponavlja. Inace je poslusno dete, osetljivo na grdnju ili pohvalu i nekako sam sva iznenadjena ovom situacijom. A Visnja je skoro nekako otkrila da moze namerno da podriguje pa to padi stalno. Jos ako se neko predje pa joj da punu casu vode kad je npr zedna, to izgleda ovako - gutljaj pa podrig, gutljaj pa podrig, dok se casa ne isprazni. Naravno onda se oboje smeju dok ne popadaju.
kasia
kasia

Broj poruka : 1408
Godina : 43
Location : Beograd
Datum upisa : 05.05.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 Empty Re: Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

Počalji od Tinche 13/2/2013, 15:00

kasia :: A Visnja je skoro nekako otkrila da moze namerno da podriguje pa to padi stalno. Jos ako se neko predje pa joj da punu casu vode kad je npr zedna, to izgleda ovako - gutljaj pa podrig, gutljaj pa podrig, dok se casa ne isprazni. Naravno onda se oboje smeju dok ne popadaju.



kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 635297 kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 635297 kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 635297 kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 404938 kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 404938 kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 404938 kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 404938 kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 404938 kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 404938
Izvini Kasi, padoh od smeha!!!! I Bata ima slicne fazone...ali ga ignorisem pa prestane. Takve me stvari ne brinu, vise me brine ta neka agresija koja je i kod njega prisutna kao i kod Vojina...s tim sto on ne preti, vec cuti i zvizne...a sada kada pisem o tome i bolje razmislim...sve redje to radi. Nekako prolazi samo od sebe...
Tinche
Tinche

Broj poruka : 6399
Godina : 45
Location : bgd
Datum upisa : 08.08.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 Empty Re: Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

Počalji od cufta 13/2/2013, 16:12

Kasi, oni su fenomenalni. I ja crko' od smeha, naročito sa Višnjom Very Happy . Nemam savet, ali znam da sve prodje
cufta
cufta

Broj poruka : 5392
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 Empty Re: Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

Počalji od nena beba 13/2/2013, 16:33

Kasi višnja je sjajna! Vojinove igrarije su mi manje smešne jer moja starija ima slične zezancije. Nadam se da su zenice u pravu i da će proći, pošto priča ne vredi. Moja i ujeda, ne znam dal vam rekoh. Sve po redu. Mala milica ima ožiljke po rukama i ramenu! Kažu mi iz ljubavi velike. Ma koja ljubav je to? Dodje mi da joj skinem pelenu pa pljus po guzi al znam da ne bi pomoglo
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 Empty Re: Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

Počalji od nena beba 13/3/2013, 20:39

Grizenje kod nas prodje, čak i svadja se smanjila. sad je aktuelno ljubljenje u usta, i hrljenje, hvaljenje seke... Dal je to privremeno ili .... Videćemo. Ono što mi ovih dana upada u oči, mada se odavno pojavilo kod starije, je da insistira na NJENIM stvarima: njen jastuk , nedaj bože da je naslovnim na sekin, odmah se buni, njen sto- izgrebala ga viljuskicom i sad zna koji je njen, o plisanoj maci, bubamari i kući da i ne govorim. Maloj je dodelila 2 igrackice, sveostalo je "njeno". Pamti kao slon. Ne mogu je prevariti.
Mazi se samo kad se probudi i pred spavanje, na normalan način. Inače joj je mazenje da se pentra po nama i leži na nama, na glavi kad god uspe, i da nas djiha... Verujte nije ni malo laka... Sve zvezde prebrojim... Nekako joj najčešće koleno ili lakat uleti meni pod rebro ili i jajnik ili u grudi... A ciste u grudima samo sevaju... Često vrisnem od iznenadnog bola od te njene nežnosti... Pri tome ciči, smeje se... Priča do sad nije pomogla. Ako kažem nemoj, boli mamu to, poljubi me, pa nastavi.
Mala ponekad voli da djiha po nama, ali se uglavnom lepo mazi. S njom nemam tih problema. Ona je opasnica na drugu stranu. Pravi se da me ne čuje ako pričam nešto što joj ne odgovara: npr da se odmakne od ekrana, da ne ustaje od stola kad pojede ručak i predje na hleb- da ne mrvi....kao da me kapira. Al pre će biti da me kulira...
Još neko slične probleme? Neko rešenje?
nena beba
nena beba

Broj poruka : 4697
Location : BGD
Datum upisa : 08.04.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 Empty Re: Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

Počalji od Ema78 16/8/2013, 12:40

Ja resenje za mnoge stvari nemam, jos sam sveza u ulozi mame...

Meni je Petar recimo sa dve nedelje poceo da sisa prst, palac... pokusavala sam da izvucem, da skolim rukicu, ali nije vredelo. Posto znam , iz licnog iskustva Rolling Eyes  koliko je tesko odvici se od sisanja palca, dala sam mu cuclu, jer smatram da cemo se mozda lakse dogovoriti oko cucle nego oko palca.  Ne vidim da mu je  cucla nesto neophodna, ako je ne trazi, ja ne ne stavljam, ali primecujem da  se na taj nacin smiruje. Uspavljuje se i bez cucle, a bila je obavezna dok je imao grceve. Ali palac vise nije aktuelan.

Sa druge strane, poceo je da se sakriva. Kada sisa navlaci moju majicu preko glave, ili pokusava samo da drzi istu. Kada se uspavljuje, ili hvata cebence,pelenu  ili cim je vec prekriven, i opet gura na lice, voli da mu je oko glave uvek nesto, sto me uzasava. Naravno resenje je vreca za spavanje, tu nema dileme... doduse, pomaze i kaa samo nesto drzi u rukama...razmisljala sam da mu kupim neku igracku, ali ne znam kakvu... imamo neke plisane, ne bih mu to davala, a opet cini mi se da su gumene nekako grube. Za sada, posto se brzo uspavljuje, cim se uspava sklonim sve, i cuclu i prekrivac ... Naravno, sve ovo ne vazi kada spava kod nas u krevetu, tu je dovoljno samo da ga stavim na carsav i vec je zaspao.  Inace, posto sam protivnik toga da dete spava sa roditeljima u krevetu, prebacim ga samo ujutru, kada se probudi da bi klopao, pa se onda malo i mazimo i oboje zaspimo  i odspavamo jos jednu turu.

A ono na sta sam ponosna, je sto sam ga odvikla od nosanja na rukama. Znci, u rukama je kada sisa, kada ga prenosim sa tacke a do tacke b... igramo se, mazimo, presvlacimo, uspavljujemo na krevetu ili na pultu...u tome mi je mnogo pomogla marama hug bug, jer jednom dnevno, na sat vremena idemo u njoj u setnuu, pa valjda na taj nacin zadovoljava svoje potrebe za nosanjem...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 Empty Re: Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

Počalji od lilly13 20/8/2013, 21:52

nama je palac zamjenio dudu kad je Nika imala 3 mjeseca, jednostavno izbaci dudu i stavi prst, tako se i uspavljuje i mazi i smiruje (doduše sad rijeđe stavlja prst u usta preko dana ali je još aktuelan, vidjećemo šta će biti). A nosanje je počelo isto tako (oko 3.mj) i tražila je da se nosa dok nije počela da sjedi pa se sama može zabaviti. Sve ti prođe, samo polako Wink 
lilly13
lilly13

Broj poruka : 1504
Godina : 42
Location : Banja Luka
Datum upisa : 29.11.2010

Nazad na vrh Ići dole

kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 Empty Re: Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

Počalji od Vecka 22/10/2013, 23:38

Mi imamo problem sa sisanjem palca, to je Milanova losa navika od kad je imao 10 meseci. Ne znam na koji nacin da uticem na njega da ovo resimo, a da mu ne pravim emotivnu bol pirtom. Sad

Vecka

Broj poruka : 1318
Location : Beograd
Datum upisa : 18.10.2013

Nazad na vrh Ići dole

kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 Empty Re: Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

Počalji od Simona 25/10/2013, 08:40

Vecka,
pa Milan po tvom potpisu ima tek dve godine zar ne? Mislim ništa da ne radite sem da mu vadite palac iz usta i objasnite već na način kako inače objašnjavate stvari. Možda grešim...

Naime moj sin još stavi palac u usta noću a ima pet godina... Ne uvek, ne toliko kao ranije, ali tu i tamo ga zateknem naročito pred jutro... Ja mu izvadim samo palac, on nastavi da spava... I kad je budan objašnjavam mu da to ne čini, da zubićima uništava prst, da povlači vilicu i sl... Ali stavljanje palca je pretpostavljam izraz neke nesigurnosti, šta bi mi vredelo da mu na neki način sprečim da to čini ako nesigurnost ostaje... Pretpostavljam kako bude sigurniji tako će i sisanje palca prestati (kao što se i smanjilo u odnosu na ranije).
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 Empty Re: Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

Počalji od Ema78 25/10/2013, 11:56

Simona, ja sam sisala palac do srednje skole...Embarassed  i to redovno... i sada mi muz ponekad kaze da me uhvati nocu kako to radim, a imam 35 godina...ja se ne secam, ali ajde, nek mu bude. Ne vidim da sam nesto nesigurna, ali verovatno da mi je ostala ta navika...Inace, imam sasvim ok zube, protezu sam nosila samo u osnovnoj...
Moji su svasta pokusavali, ali nista nije dalo efekta.
Ja isto kao i ti, samo Petru izvucem prstic ako ga sisa, i to je sve. Ne verujem da ce se odvici od toga, ali moje je da sklanjam ruku, njegovo da sisa palac...

Inace, nasla sam na sjajnu literaturu, Pozitivna disciplina 0-3 i Pozitivna disciplina za predskolce, i jako je dobro objasnjeno sta raditi u nekom situacijama. Toplo preporucujem.

Ljubi dete...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 Empty Re: Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

Počalji od Simona 26/10/2013, 11:52

Hvala Ema i na iskustvu i preporuci. :)

Ja sam nešto stopirala kupovinu knjiga jer nisam pročitala ni ove koje imam. Čitala sam intenzivno na početku roditeljstva i to primenjujem, a sad uglavnom neke članke... Ali nikad nije loše obnoviti teorijska znanja ili saznati neke nove stvari. Kupih juče knjigu na sajmu "Samopouzdana deca", pisaću na delu o usvajanju malo o njoj... A ovu knjigu koju preporučuješ pogledaću kad naletim na nju pa javljam utiske ako kupim.

Pozdravi za tebe a poljubac za tvoje dete takodje.
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

kako - Lose navike kod dece i kako ih se resiti? - Page 2 Empty Re: Lose navike kod dece i kako ih se resiti?

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 2 od 2 Prethodni  1, 2

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu