KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Lose jajne celije

+6
Aida
Anuska
nabla
Masha UK
Orline
mika81
10 posters

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Ići dole

Lose jajne celije Empty Lose jajne celije

Počalji od mika81 4/12/2009, 15:17

Evo i mene zvanicno na forumu! Do sada sam vas samo citala a sada moram nesto i da napisem. Ukratko cu vam napisati u kakvoj sam situaciji, mada se to iz naslova moze naslutiti. Imam 28god, 3,5god. pokusavamo da dobijemo bebu. Radili smo 3 ICSI-ja. U prvom je bila stimulacija sa Fostimonom, 18folikula ni jedna zrela jajna celija. U drugom na Gonalu(po 2dnevno)otprilike isto toliko folikula i dobijena su 2losa embriona, prokrvarila sam 10.dan. Sada ponovo na Gonalu toliko folikula i opet ni jedna dobra jajna celija, doktor kaze da nijedna nije izbacila polarno telo. Da napomenem da imam policisticne jajnike, dobre hormone i ultrazvucnu sliku. Mom suprugu je promenljiv spermogram. Doktorka mi kaze da su mi jajnici jednostavno takvi i da treba biti uporan. Ne znam da li postoji nesto sto bih mogla da popravim situaciju, da li postoji jos neka analiza koju bih mogla da uradim. Da li su moji jajnici u stanju da proizvedu dobru jajnu celiju? Ovo je moja dilema! Da li neka od vas zna nesto vise o ovome i da li se ovo jos nekome desilo posto nisam na forumu naisla na ovakav slucaj. Hvala!

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od Orline 4/12/2009, 15:48

Miko, dobrodosla Lose jajne celije Lol

Malo mi je cudno da imas lose jajne celije, a toliki broj, cesce idu i uz manji broj folikula.
Taj prvi put mislim da je prerano bila aspiracija, ako kazes da je bila samo jedna zrela JC.
Za druga dva puta ne znam.
Kod koga se lecis?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od mika81 4/12/2009, 16:06

kod Goce Ivanovic.

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od Orline 4/12/2009, 16:28

A sta si tacno od analiza radila i kakvi su rezultati?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od mika81 4/12/2009, 18:31

Iz krvi sam radila standardne analize za VTO: virusi, hormoni, AMH, mislim da je to to.

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od mika81 4/12/2009, 18:36

nisam napomenula da su mi svi rezultati dobri. Radili smo i ASA iz krvi.

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od Masha UK 4/12/2009, 19:27

Mika81 - Mozda bi mogla da pijes DHEA 75mg dnevno bar tri-cetiri meseca pre sledeceg pokusaja. Cisto da vidis da li ce da napravi razliku u kvalitetu jajne celije.
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od mika81 4/12/2009, 22:00

Mislim da je DHEA zazene koje sa povecanim FSH i koje imaju smanjenu rezervu, a ja nisam u toj grupi, bar za sada. Usvakom slucaju, hvala ti puno na dobronamjernom savjetu.

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od nabla 4/12/2009, 22:21

Masho, za Miku ne bi bio dobar DHEA, zato sto ima policisticne jajnike, samo bi jos goru stvar napravila.

Muiko, napisi nam kolika ti je vrednost AMH-a.
Trebalo bi da odradis inhibin B- moguce je da ti je on nizak. On moze da ukazuje na kvalitet jc u doticnom ciklusu. Kod nekih zena koje imaju policisticne jajnike, inhibin B je jako nizak. U principu nema neki lek koji bi delovao na njega, ali posto se on menja iz ciklusa u ciklus, bilo bi dobro da se u postupak krece kad je on dobar.

Na pdf o povisenom fsh sam spominjala Kajku sa Rode. Ona je imala visok amh i jako, jako nizak inhibin B zbog cega je imala spontane pobacaje jer embrioni nisu bili zadovoljavajuce kvalitete. Na kraju je uspela da zatrudni noseci blizance. Lecila se kod nekog naseg doce, dal Tulic ili tako nekako. Moracu da proverim.
nabla
nabla

Broj poruka : 2658
Location : Beograd
Datum upisa : 17.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od mika81 4/12/2009, 23:13

Nabla, hvala puno. I ranije sam citala tvoje postove i hvala sto si se javila. AMH sam radila proljetos pred drugu VTO, ne sjecam se koliki je bio, nalaz mi je kod Goce i ona je rekla da je dobar(ne znam da li lupam, ali mi se cini da je bio o,8i nesto, znam da je i po njihovoj tabeli bio dobar) Inhibin B nisam radila, mada sam ranije citala nesto o njemu. Uradicu ga kad mi dodje ciklus posle ove tek zavrsene stimulacije. Hvala na ovom pozitivnom primjeru na kraju. Bas daje snagu!

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od Orline 4/12/2009, 23:22

Miko, sjajno sto ti se nabla bas javila, ona i anuska su ti eksperti na tom polju, mi ostali mozemo samo malo da pripomognemo dok se one ne jave Lose jajne celije Icon_biggrin
A prolaktin koliki je?
Orline
Orline

Broj poruka : 11716
Godina : 52
Location : Beograd
Datum upisa : 05.02.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od mika81 5/12/2009, 09:34

Prolaktin mi je uvijek dobar, oko 250. Poslije druge VTO mi je skocio na 1270,ali poslije nekoliko dana se vratio na mojih 250, tako da sam to pripisala nervozi i stresu.

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od Masha UK 5/12/2009, 11:46

Sorry Mika, previdela sam cinjenicu da imas policisticne jajnike.
Masha UK
Masha UK

Broj poruka : 657
Location : Great Britain
Datum upisa : 03.06.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od Anuska 14/12/2009, 19:49

Miko, ako imas "dobre hormone" ti bas i nisi tipican primer PCOS-a. Ako ti LH nije visok, onda tebi i dodatak lekova sa LH (tipa Menopura) ne bi bio greska. Jer, Lh realno ubrzava sazrevanje j.c. (Osim kad je hronicno tj. stalno povise pa tad inhibira ovulacijujer nema ciklicnih fizioloskih skokova FSH i LH). A ti si dobijala samo ciste FS lekove (Gonal, Fostimon) sto jeste prvi izbor kod mladjih zena sa PCO/PCOS, ali...

Moja drugarica, koja ima PCO, je, recimo, na stimulaciju sa "malo" Menopura ( a zapoceto je, cini mi se sa Klomifenom) dobila simptome hiperstimualcije, ali je u tom ciklusa i ostala trudna. Danas je otisla u porodiliste i cekamo da cujemo lepe vesti, cerkica je u pitanju! Very Happy
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od mika81 14/12/2009, 20:40

Kako divan primjer koji mi bas daje "vjetar u ledja", drzimo palceve zadrugaricu! Napisala sam ti temi "kvalitet embriona" da je meni prije poslednjeg ICSI-ja LH bio 3,77.

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od mika81 14/12/2009, 20:54

E,da, kad spomenu Menopur, poslednji dan stimulacije u kojoj sam primala po 150IJ Gonala, Goca mi je dala jedan Menopur. Moguce da to nije bilo dovoljno?

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od Anuska 14/12/2009, 21:30

Moje misljenje je da mozda ne bi bilo lose dodati jos Menopura, mozda i vise Pregnila, kao beta HCG koji takodje ubrzava sazrevanje... Ali, opet, nemam toliko iskustva s protokolima, pretpostavljam da ce to dr sama korigovati kad shvati na koji nacin ti reagujes.

Srecno! ljubav
Anuska
Anuska

Broj poruka : 1015
Location : Beograd
Datum upisa : 27.03.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od mika81 14/12/2009, 21:54

Ja sam podigla dokumenta od Ivanovica. Ne mogu da kazem da sam nezadovoljna klinikom,ali posle tri neuspjela ICSI-ja sam ulazak u kliniku mi je predstavljao opterecenje, jednostavno mi se bude mnoga losa osjecanja. Sad cu se prijaviti za drugi besplatan pokusaj kod dr Ljubica.Nadam se uspjehu.

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od Aida 9/12/2010, 13:09

Draga mika81 ja sam otprilike u istoj situaciji, samo što moji jajnici nisu policistični doktor Ljubić kaže da je kod mene sve u redu ali na moju prvu vto sam prošla sa 20 folikula od kojih sam imala 5 jc a od tih 5 jedna se oplodila. JUče na prvoj kontroli posle vto dr. Ljubić je reko da su moje jajne ćelije bile tako loše da sam ostala bez teksta. Reko je čak i tih 5 dobijenih nisu bile zadovoljavajuće. Svi znaju da kažu ali ne znaju da kažu šta je uzrok. Svo vreme sam brinula za muževljeve spermatozoide i smatrala da njegov loš može da bude problem i na kraju šok moje jajne ćelije nisu u redu. Doktor je meni u sledećem postupku predložio da mi u terapiju da se ubace kaberkuline. Pojma nemam šta je to pa bi ujedno pitala neku ako zna šta je to da mi napiše a bilo bi i od pomoći i meni i tebi ako neko zna šta bi bilo dobro da pijemo onako nešto alternativno.
Aida
Aida

Broj poruka : 154
Godina : 47
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od mika81 10/12/2010, 14:55

Aida, ja sam u medjuvremenu imala jos jednu VTO, bila je biohemijska trudnoca(sto je za mene napredak). Sada mi je Ljubic dao da uradim neke dodatne analize: imunoloske, mikrobioloske.... Nije mi spominjao te kaberkuline, prvi put cujem za to. Nije ti rekao sta je to? Kad ces ponovo da radis vto, je li ti nesto rekao, posto se i ja nadam da necu morati mnogo da cekam na novi pokusaj.

mika81

Broj poruka : 31
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od Aida 11/12/2010, 12:43

Niko ne zna za te kuberkuline šta su a u izveštaju mi piše. Rekao mi je da posle 3 meseca mogu da radim drugu vto, tako da sam ja već počela da završavam uput nadam se da ću do polovine januara biti u jevremovu na konsultaciju i da ću dobiti plan za terapiju tako da mi druga vto bude najkasnije u martu....Uzela sam da pijem peruvian macu šta mislite o tome, ima li neko iskustvo sa tim tabletama?
Aida
Aida

Broj poruka : 154
Godina : 47
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od Aida 21/12/2010, 13:52

Zašto nikoga nema na ovoj temi?
Aida
Aida

Broj poruka : 154
Godina : 47
Datum upisa : 20.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od HappyGirl 21/12/2010, 14:08

Aida već postoji tema o peruvian maci, i niko o tome neće ovde pisati. Trebala bi da malo pretražiš forum i upoznaš se sa njim jer vidim da stalno na pogrešnim mestima pitaš. Evo ti link sa temom peruvian maci ima već 4 strane pa pročitaj.
https://kutak.forumotion.com/t1354-peruvianmaca
HappyGirl
HappyGirl

Broj poruka : 13681
Location : Uvek na oblacima :)
Datum upisa : 05.12.2007

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od 3023456 1/7/2012, 09:14

Da li mislite da su Ivanovici pravi izbor za nas sa losim kvalitetom jajnih celija?
Ja sam planirala kod njih da radim.
Ako imate neki predlog ,ili iskustvo ,molim vas ,mnogo bi mi znacilo da razresim dilemu,GDE ICI!
3023456
3023456

Broj poruka : 62
Datum upisa : 08.12.2011

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od sareni leptir 1/7/2012, 09:27

ja idalje tvrdim da je genesi vrh po stucnosti! ja cu ici kod njih na vto,pa zatim jevremova .mada imam drugaricu koja je odradila kod ivanovica i bas ih hvali.dobila je dvojke!
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Lose jajne celije Empty Re: Lose jajne celije

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 1 od 2 1, 2  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu