KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Korak po korak na putu do bete +

+69
bebica mala
dora28
gaga.ristic1
JecaPereca
Orline
smarija
heart84
fight&faith
nina :)
rada78
daxi011
jasnaana
Ninche
tisa
karakaca
tulumba
cufta
dragana76ns
Nataly17
missile
KoMetaK
menora72
Mika
jaca*caca
Dacaa
medolino
ijana
Mirjana
SannI-AlL
Jelica
ivi
dra00
makica84
krol
saska1
cabuka
ragaco
sareni leptir
noja
plavaptica
Malina
HappyGirl
ninica2
darling_buds
maki79
zvoncica36
tetreb
lilya
hany
boki82
laKole
BiKsi :)
ahosame
M.
Gramatika
ananana
korpica
Vuchica
MAAKKI
djole42
anak
OKacica
Erata
JocY
bulevarka
Niny
bak
Ema78
Veca77
73 posters

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od missile 26/11/2012, 11:04

svim koračaljkama želim svu moguću sreću Wink


Poslednji izmenio missile dana 26/11/2012, 22:41, izmenjeno ukupno 1 puta
missile
missile

Broj poruka : 8014
Godina : 54
Location : Beograd
Datum upisa : 24.10.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 26/11/2012, 11:45

DRAGE MOJE EVO DA SE PRIDRUŽIM I JA, KRAJNJE JE VREME JA SAM KRENULA SA BOCKANJEM SAD SAM NA GONALU I DIPHERELIN. NE ZNAM SAMO KAD DA UZMEM SLOBODNO ILI BOLOVANJE JA SE OSECAM SUPER I MISLIM DA MOGU DA RADIM NIJE MI NAPORAN POSO FIZIČKI JA SEDIM CELO RADNO VREME SEM KAD IDEM DA SE BOCKAM.
SVIMA CESTITAM KOJIMA JE USPELO ljubav ljubav
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od hany 26/11/2012, 12:31

kad ti bude aspiracija to ces znati svakako 3 dana ranije
hany
hany

Broj poruka : 2048
Datum upisa : 14.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od MAAKKI 26/11/2012, 14:53

Bjanka srecno danas igracice igracice igracice igracice igracice

Karakaca dobro nam dosla, i neka ti ovo bude dobitan postupak, mozes nam napisati i nesto vise o sebi i vasem problemu c

Sve ostale koracaljke poljubac
MAAKKI
MAAKKI

Broj poruka : 4783
Godina : 56
Location : ravnica
Datum upisa : 08.09.2010

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Dacaa 26/11/2012, 15:13

Evo i mene.U kako sam ljuta!!! Mad Odem ti ja danas kod ginekologa posto smo se preselili pa kao odem kod jednog od boljih po preporuci ostalih zena.Sutra inace treba da dobijem pa sam htela pre terapije i svega da me pogleda na uz...I dr koji me inace prvi put vidi kaze nema potrebe da vas gledam pa sve vam je isto kao pre.Ja blenula.Pa kazem ja njemu da mi pogleda da li se vidi hidrosalpings.Kaze on meni kakve to veze ima sa vto?!Ja krenem njemu da objasnjavam a on covek uzme papir i crta vidiiiiiis ovo ti je jajnik affraid Rolling Eyes ovo jajovod ovo materica....Htela sam da umrem od smeha.Kaze da ne komplikujemo da ja vama prepisem taj utrogestan i to je to.I tako ti ja krecem na fet bez briseva,bez uz onako na slepo!!!Pise mi u ovoj semi da se javim 14dana na uz.I tad cu i ici sta cu.Necu vise da se nerviram.Lepo je doslo do t6oga ako hoces da neko obrati paznju na to sto radi da treba da mu platis i to je to! c Na kraju krajeva drzavno necu ni da vodim trudnocu ako budem trudna.Ne mogu da se oslonim na lekare kojima je sve "opusteno"....
Dacaa
Dacaa

Broj poruka : 800
Godina : 40
Datum upisa : 29.07.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/11/2012, 16:17

...drzavno necu ni da vodim trudnocu ako budem trudna.Ne mogu da se oslonim na lekare kojima je sve "opusteno"....

..i ja isto mislim daco! u mom gradu moj doktor u d zdravlja ,koji mi je pisao upute za analie za vto ,kaze ..MA NEMA VEZE KOJI DAN RADIS AMH( a ja znam da treba treceg dana da se radi ) affraid pa onda za rubelu gde je nalaz bio rubella igg 69(poz ) i igm 3,8 (poz).....ref vredn .su za igg >20(pozz) ,a za igm >3,5(pozz),moj doktor ( nazovi ginekolog) kaze IH..TO ZNACI DA SI PRELEZALA ,NIJE TO NISTA ,SLOBODNO IZADJI NA KOMISIJU! ... a ja nervozna vec tri dana jer neznam sta mi je ciniti po pitanju rebelle , jer se moze desiti da me na drugostepenoj komisiji vrate ba szbog te igm rubele-pa cu je verovatno ponoviti ovih dana,mora da je neka greska .prilikom prve vto igm mi je tada bio negativan.... sta vi mislite ?.i eto,sta reci o zdravstvu u drz klinikama(svaka cast izuzecima ) sestro slatka
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 26/11/2012, 16:50

Brbljiva, za rubella ne mogu da ti pomognem, ali AMH je jedini hormon koji mozes da uradis bilo kog dana ciklusa. To sam i ja proveravala, oni kazu 2 - 5 dana da kad vec radimo odradimo sve odjednom, ali sam proverila kod nekoliko ginekologa i labova i svi su mi isto rekli da ne mora da se radi od 2 - 5 dana ciklusa.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/11/2012, 17:13

HVALA draga ,u svakom slucaju. Laughing pa sad ...ja ga u sredu ponovo radim,,,,zvala sam jednu pr kliniku u n sadu ( G),i pitala...rekli mi da uradim treceg dana ....brine me sad rubela ,jer sve oram da platim.....a vec sam je odradila ...kada bi mi samo neko malo pojasnio to oko rubele sa tim mojim rezultatom?? Crying or Very sad
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 26/11/2012, 17:32

Evo i mene posle duze pauze...
Brbljiva, ne brini. To sto su ti pozitivni nalazi za rubelu, znaci da si je prelezala, verovatno kao dete, i onda ostavlja trajan imunitet u vidu tih antitela.To znaci da ne bi trebalo da je ponovo dobijes. Da su ti antitela negativna, to bi znacilo da nikada nisi prelezala rubelu ( rubeola ili maleboginje) i ukoliko bi ih po prvi put dobila u trudnoci, mogla bi da budu veoma opasna, uostalom kao i sve virusne infekcije. Koliko se secam, bezazlene bolesti , koje se javljaju u decijem periodu su: male i ovcije boginje, sarlah, zauske, sve vrste respiratornih infekcija, ali iste te bolesti ako se jave kao primoinfekcije , tj po prvi put u trudnoci, mogu biti opasne.

Sto se tice AMH, slazem se sa lilyom, moze da se vadi bilo kada, ja sam ga vadila dva puta, u sred ciklusa, i treci put 2 dc. Nije bilo bitnijih odstupanja.

Ostalim devojkama zelim sto pre otvaranje trudnickih dnevnika !
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Ema78 26/11/2012, 17:36

Brbljiva76, evo ti jos malo za smirenje...

http://www.simptomi.rs/index.php/bolesti/22-infektivne-bolesti/1658-rubela-male-boginje-kod-dece-i-odraslih-simptomi-i-lecenje
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/11/2012, 17:43

hvala devojke ,ali mislim da me mogu vratiti sa komisije ako mi je trenutno stanje igm pozitivno! nije ova komisija ,kao vasa -tao u bg Wink ...ovde su svi nadrndani ,i danas sam dobila objasnjenje da sve zavisi kakav im jee dan ,tada na komisiji....ako nisu raspolozeni,mogu me vratiti zbog sitne greske . ajos uz to ,cilj im je da se smanje guzve ,pa traze dlaku u jajetu,verovatno.takodje stoji natpis na vratima ( koliko cujem od dr cura koje su prosle tu komisiju)...pisu neki uslovi za amh -da je visi od 0,5...pa nesto za spermogram i za bmi......tako da takve i ne primaju na toj komisiji .zamislite ! jel ima toga kod vas ??? Sad
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gramatika 26/11/2012, 18:49

Ne mogu da te vrate, Brbljiva! Pozitivan IgM će uvek biti pozitivan, jer IMAŠ IMUNITET, zato što si preležala rubeole. Ne brini i kod mene je tako! Čak rekoše:- Super, preležala si rubeole, imaš imunitet, ne može da te ugrozi u trudnoći!
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od M. 26/11/2012, 18:55

Brbljiva, i ovde ne puštaju na besplatnu VTO parove sa prevelikim BMI. Moje prijatelje su odbili, morali su privatno da idu, zato što je muškarac imao BMI veći od neke vrednosti koja je za njih granica. Isto važi i za prenizak AMH, odbijaju ako misle da ne mogu da se stimulišu jajnici ili da nema kvalitetnih jajnih ćelija. E, sad, ne znam za spermogram da li postoji neki donji limit, u propozicijama piše da moraju postojati živi spermatozoidi, al ne navodi se koliko njih.
M.
M.

Broj poruka : 317
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/11/2012, 18:57

mislis igg ce uvek biti pozitivan ? (proslo vreme )? ...kako sam onda pred prvu vto 2010 god u ovo vreme, fd igg bila pozz a igm -negativna ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/11/2012, 19:02

M. ::Brbljiva, i ovde ne puštaju na besplatnu VTO parove sa prevelikim BMI. Moje prijatelje su odbili, morali su privatno da idu, zato što je muškarac imao BMI veći od neke vrednosti koja je za njih granica. Isto važi i za prenizak AMH, odbijaju ako misle da ne mogu da se stimulišu jajnici ili da nema kvalitetnih jajnih ćelija. E, sad, ne znam za spermogram da li postoji neki donji limit, u propozicijama piše da moraju postojati živi spermatozoidi, al ne navodi se koliko njih.
imas pp ----a odkad muskarci rade bmi?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Gramatika 26/11/2012, 19:06

IgM će biti pozitivan jer to znači da IMAŠ IMUNITET! To je dobro, rubeola u trudnoći može biti opasna po bebu. Ne brini!
A IgG je poz. u trenutku kada si bolesna od rubeole.
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/11/2012, 19:12

grama ,pisem ti pp
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 26/11/2012, 19:25

Brbljiva ne sekiraj se puno ti gde ces biti na komisiji pregladaju nalaze i usmeravaju se na spermogram amh i bmi, ako se nalazi ne razlikuju od proslih nece ti nista reci.
Amoram da se nadovezem za ginekologe u d. zdravlja meni moja nije htela da napise uput za bockanje posto se bockam u svom gradu kaze da to nije u njenoj nadleznosti da je trebala da mi napise doktorka koja ce da radi vto affraid luda zena i ja da zaobidjem trcanje i dokazivanje i rasprave po hodnicima lepo odem i privatno se bockam platis ali si miran, a sto sam tek koburila sa njom oko uputa dok sam sakupljala papire za vto strasno. Ali ako sve ovo bude ok menjam je samo ne znam za koju od 5 doktorki nemas kog da izaberes tuga .
Tuga kakvi su pokusavali da lece moj problem i da sama nisam insistirala da ta terapija meni nista ne pomaze i nisam otisla kod dr Ivanovic ko zna sta bi mi se desilo, nestrucni doktori sa izjavom nije ti nista hvala zaobidjite me.
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/11/2012, 19:28

amh radim u sredu,prekosutra pa cu i rubelu da ponovim...i platim Crying or Very sad samo neka bude ok
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 26/11/2012, 19:32

A jel ne mozes da uzmes uput za rubelu. EEEEEEEEEEEE gledajte Prvu tv bice nesto o privatnicima za vto sreca
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/11/2012, 19:33

nema uputa ovde za rubelu ! za vto valjda prikazuju na prvom programu ?
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 26/11/2012, 19:35

Daaaaa izvini ne gleedam tv ali slusam jer sam vrednica spremam veceru i pisem sa vama a cujem za vto kod privatnika .
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od sareni leptir 26/11/2012, 19:39

ja upravo gledam tv i cekam...
sareni leptir
sareni leptir

Broj poruka : 3884
Godina : 48
Location : SRBIJA
Datum upisa : 27.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od karakaca 26/11/2012, 20:16

Da pitam samo koja je razlika kad neko prima injekcije u ruku ili stomak,
meni izgleda stresnije u stomak?
Jedna zenica dok smo cekale kod doktorke mi rekla da kad se odradi embrio transfer 5 dana samo lezanje na ledja a narednih 10 dana kako hoces zar mora toliko dugo da se lezi?
karakaca
karakaca

Broj poruka : 777
Godina : 41
Datum upisa : 04.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od lilya 26/11/2012, 21:32

Karakaca, ja sam se zeznula pa sam prvi put primala Diferelin u ruku, kao da se ne bodem u stomak. Mene je licno neuporedivo manje bolelo u stomak nego u ruku. Ista igla, isto sve, ali u ruku me je vise volelo. Ja cenim da je to zbog salca na stomaku Wink

E sad lezanje je posebna filozofija. Ja sam prvi put lezala kao mumija i nista mi to nije pomoglo. Drugi put mi dr rekal ds mogu normalno da se ponasam i tako sam i uradila. Mislim da lezanje bas i nije pametno zbog cirkulacije i prokrvljenosti materice. Svako ima svoju teoriju oko tog lezenja.
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

Korak po korak na putu do bete + - Page 13 Empty Re: Korak po korak na putu do bete +

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 13 od 40 Prethodni  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 26 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu