KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

BEBE - Razna pitanja i odgovori

+39
BiKsi :)
veki1
fmala
noja
*AIDA*
heart84
dragmilk
Tanja83
lilly13
Ema78
nena beba
tuli
ZarPtica
Sneza
dacans
bobica83
penelope
plavaptica
Shizika
cici
bak
nina :)
Orline
lilya
JocY
maus
Mirjana
key
Marija86
Milijana
dr mali pariz
kasia
bebko
Mrvica
Vuchica
Gramatika
missile
Botox
Tinche
43 posters

KUTAK :: BEBE :: Razno

Strana 10 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Ema78 10/7/2014, 17:05

Hej Bobice, zasto je Sveti vid odbio da radi pregled?
Meni su i telefonski puno pomogli kada je Petar imao bas popucale kapilare u oku...

Al, bilo kako bilo, treba odmah reagovati.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Stenli 10/7/2014, 19:53

Hvala vam na savetima devojke, idem dalje na net da trazim neuroft.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Ema78 10/7/2014, 21:25

Stenli, mozda je najbrze da zakazes kos obicnog decijeg oftalmologa, a oni ce vec znati gde da te posalju,ukoliko je potrebno. Mada se nadam da nije.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od bobica83 11/7/2014, 13:59

Ema kad je sestricini mojoj trebao pregled i kad sam objasnila o cemu se radi odmah su odbili i ogradili se e sad da li radi neko iz KCS ne znam ali eto nisu hteli iako sam znala da primaju pacijente sa takvom dijagnozom.
bobica83
bobica83

Broj poruka : 2140
Godina : 40
Location : zemun
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Ema78 11/7/2014, 18:03

Svasta...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Ema78 14/7/2014, 09:45

Ima li ko neku ideju, savet, preporuku, jer ja vec posajem ocajna...

Od kako smo se vratili sa putesestvija,Petar je poceo da place nocu. Ustvari da urlice... generalno, nista njemu ne fali, ali me to nocno plakanje ubija. OK, rastu mu zubici, promenio je sredinu, pocela sam da mu smanjujem broj podoja, ali bre...

Savet pedijatra i sestara iz Halo bebe je isti- da kada krene da place, da ga dam nekom drugom da ga uspava, tj tati. I da sto pre krene da se odvaja od mene na par sati dnevno. Ali, u nasem slucaju, nemoguce je da ga bilo ko drugi uspvljuje nocu, jer mm nije tu. Takodje, savet je da ne spava sa mnom, sto je radio prethodna dva i po meseca, pa ce sada biti veselo vratiti ga u njgov krevet...sa tim doduse ne zurim...

Inace,posto sam ga upisala u vrtic, i plan je bio da krene od septembra, zvala sam i njih da pitam da li bi bilo dobro da krene sada, na tih par sati. I rekli su mmi da nemaju kapacitete i osoblje i da je pametnije da krene na jesen. I sad moram da angazujem bebisiterku...to mi se ne radi, jer ako se sada navikne na nekog, a u septembru krene u vrtic,opet ce mu biti promena...

Uh...sta ste radile kada su vam deca plakala nocu... jer ja se sa ovim suocavam po prvi put...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od buby 14/7/2014, 10:12

pisala sam vec negde da je dunja imala cesto ta nocna plakanja...al njoj bas nista nije bilo,desavalo se da u snu pocne da place da bukvalno moram da je umijem da bi doska k'sebi jer sam imala osecaj da to u snu radi i ne mogu da je probudim...a svakonocno plakanje pri ispadanju cucle iz usta do trece godine...tacnije dok istu nismo izbacili...tak tad sam prespavala noc...posto sad spava sama u sobi,tj od te trece godine...desavalo se evo za godinu dana par tih plakanja...sanja...nekad vrisne cujem je,evo i nocas se zaplakala..ja sam cula dosta "vas "da se zali na to,pa pocinjem da verujem da to tako mora...nemam neki savet...da nije mozda zedan...malo vode da mu ponudis...ne znam...al nek brzo prodje svakako...ljubimo drugara!
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Ema78 14/7/2014, 14:18

he he buby, znaci da se besim odmah ... Laughing 

On se meni lepo razbudi, i mi lepo komuniciramo ...dajem mu vodu, pre neku noc sam mu dala i kasicu...i cim krenem da ga uspavljujem, eto frke...moram da priznam da je nocas bio nesto bolji...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od BiKsi :) 14/7/2014, 22:30

Vidis, bas sam htela da pitam za to plakanje. Arsi se desava i preko dana i uvece, kad ga namirimo i zaspi, da se probudi i da neutesno place i jekce, podignem ga, dam vodice ili samo lazu, i on nastavi. Tako i preko dana kad spava, cesto mu se desava. MM i ja se pitali da li mozda nesto sanja, pojma nemam. Ponekad mislim da mu previse ljudi i novih mesta izazove takvu reakciju, al onda shvatih da se desava i kad smo duze kod kuce, nema pravila. Lakse je kad procitam da se jos nekome to desava. Pomisljala sam da ga ne bole desni, nema jos zuba, kontah da nece koji, al nece ocito. Mozda je to prosto tako.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Ema78 14/7/2014, 23:27

Danas sam bila kod pedijatra na redovnoj kontroli, i ona mi kaze da je za Petrov uzrast to normalno, posto sada pocinje da nocu "premotava" sta mu se desava u toku dana. Faza kao i svaka druga.Malo mi je lakse, ali najvise bi mi znacio kada bi mm bio tu...

Inace, poslednja dva meseca smo vodili bitku i sa obrocima. Nije hteo da jede, desavalo se da ceo dan prodje a da je pojeo pola banane i dva podoja... za ta dva meseca je napredovao prosecno 600 gr mesecno. Csto da znate, da se ne stresirate bez potrebe.
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od BiKsi :) 15/7/2014, 00:09

Okej, hvala Ema. Ja danas citam kako bi trebalo da izgledaju obroci beba sa sedam meseci. Po njima dva podoja, ujutru i uvece pred spavanje, ostalo kasice. Kod nas je to nemoguca misija. Meni se beba budi nocu da sisa, to mozda moze kod dece koja su na forumuli, pa ih duze drzi verovatno. Meni se dete i dalje budi na tri sata da jede, uglavnom, sem u prvom cugu uvece, tad obicno spava 4 do 5 sati. Volela bih da cujem kako ostale mame podele obroke deci koju doje. Kod nas to izgleda ovako:

Oko pola sest ujutru se obicno probudi, dobije sike, i zaspi jos satic. Bude budan do devet, pola deset, dobije sike i zaspi.
Probudi se nakon sat ili dva, tad mu dam slatku kasicu, jabuku sa pirincanim pahuljicama, jabuku sa bananom, jabuku sa sedam žitarica. To bude oko pola jedan do jedan. Onda vrlo brzo trazi opet sike, to ga prosto ne drzi. Oko pola cetiri dobije sike. Oko sest uvece dobije slanu kasicu, zavisi od popodnevnog spavanja, nekad i pre. Povrce sa mesom. Onda oko osam, pola devet, kupanjac i ponovo sike. Ako zaspi oko devet do pola deset, budi se obicno oko jedan do dva, dobije sike. Onda se budi oko pola sest, o cemu vec pisah. Dakle, i dalje on bas cesto sisa, da li je to tako bilo i kod drugih mama? Razmisljam da mu uvedem jos neku kasicu, al ne znam kad?!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Stenli 15/7/2014, 08:37

Ema, i mene rece pedijatar da je to normalno, da premotava sve sto mu se desilo taj dan. Doduse njemu se to desava i u toku dana. To je tako histericna vriska da me ubode direktno u mozak, budi tri zgrade sa obe strane. Nocu pokusavam sve, ali nista ukoliko mu ne dam mleko, tek onda se smiri, a ja kao pokusavam da izbacim taj obrok, ne vredi.
Oni ne mogu da izdrze duze od tri sata koliko god mleka pojeli ili im dala kasicu svejedno. Jos uvek nemaju ni jedan ceo obrok bez mleka, malo povrce pa mleko ili zitarice pa mleko. Imam utisak da su stalno gladni,ali ne mogu da povecam ni kolicinu mleka, jer oni i ovo izbljuckaju.
Biksi, moja drugarica, cije dete za koji dan puni 6 mu daje pre podne povrce, u podne voce a predvece zitarice, a sisa kad god trazi. Meni se cini da je mnogo, ali on dete nije se ni preterano ubuckio, super napreduje i ona se samo time vodi. Bas cu da je pitam koliko ga otprilike puta doji i kada.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od buby 15/7/2014, 08:51

BiKsi :) ::

Oko pola sest ujutru se obicno probudi, dobije sike, i zaspi jos satic. Bude budan do devet, pola deset, dobije sike i zaspi.sto mu ovde umesto ove sike ne da tu slatku kasicu
Probudi se nakon sat ili dva, tad mu dam slatku kasicu, jabuku sa pirincanim pahuljicama, jabuku sa bananom, jabuku sa sedam žitarica. To bude oko pola jedan do jedan. Onda vrlo brzo trazi opet sike,a ovde mu ubacis rucak...slanu neku...tikvicu,sargarepicu..krompir..sta vec jede,ja sam od 7og sve te mesala sa milupinim 7corn,jer to ih drzi duze to ga prosto ne drzi. Oko pola cetiri dobije sike. Oko sest uvece dobije slanu kasicu, zavisi od popodnevnog spavanja, nekad i pre. Povrce sa mesom.a ovu zamenis za zitarice Onda oko osam, pola devet, kupanjac i ponovo sike. Ako zaspi oko devet do pola deset, budi se obicno oko jedan do dva, dobije sike. Onda se budi oko pola sest, o cemu vec pisah. Dakle, i dalje on bas cesto sisa, da li je to tako bilo i kod drugih mama? Razmisljam da mu uvedem jos neku kasicu, al ne znam kad?!
 lol! lol! lol!  al sam ga prepravila...nadam se da si razumela lol! 
buby
buby

Broj poruka : 4093
Godina : 45
Datum upisa : 19.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Ema78 15/7/2014, 11:18

Sto se ishrane tice,gledah ja svasta nesto... te iskustva mama, te savete pedijatara i nutricionista...sve je to lepo, ali svako dete je individualno, i svaki dan je prica za sebe.Ja sam , se prilagodila Petru, i odlucila da s ne nerviram oko obroka, jer je ocigledno da on zna koliko mu je dosta.
Nas dan generalno izgleda ovako : rano ujutru je vise manjih i kracih podoja, u periodu od 05-08. Oko 9.30 je dorucak ( palenta, popara, 7 zitarica, kajgana, sir, jogurt, kiselo mleko). Ako je budan oko 12h. dam mu neko voce (banane, kajsije, breskve, maline). Rucak je oko 15h, nekad malo pre, nekad malo kasnije, i to je uglavnom povrce i meso. Popodne obicno podoj. Za veceru, koja je oko 20 h slicna fora kao i za dorucak. Pred spavanje podoj...tu i tamo pojede neki keksic...
Naravno, odstupanja ima... jutros nije doruckovao, tj jeste ako se racuna jedna kasicica kiselog mleka, dve kasicice zitne kasice, i gutljaj vode. Malo je sisao i zaspao...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od BiKsi :) 15/7/2014, 11:21

Hvala Stenli, hvala buby. Evo sad sam mu pred spavanje dala 7corn sa jabukom, pocapao punu teglicu, i to vecu nego onu od 125 koja mu sleduje, i posle pola sata ziv zaspao, kenjka i trazi sike, ja mu dam, on pocapa obe. I tako.  Rolling Eyes  A ujutru pre spavanja se cesto ja ne dignem iz kreveta, razvlacim se s njim, zato mu i ne dajem tada kasicu, sram me bilo. Najogora sam od sve dece. Wink 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od BiKsi :) 15/7/2014, 11:23

Hvala ema, kontam da je Petar prilicno stariji od Arse, a i dalje ima ceste obroke, na osnovu ovog sto procitah. Sinoc mi se dete ispred jedan probudilo, dobilo sike, i onda se probudio tek u 6h. Joj al se naspavah.  Laughing 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Ema78 15/7/2014, 15:16

Dokle god raste tezina i visina, i dete je nasmejano, sve je ok...
A za spavanje, sta reci...
Ema78
Ema78

Broj poruka : 4233
Location : Beograd, Srbija
Datum upisa : 23.04.2012

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Stenli 26/8/2014, 12:25

Samo kratak info vezan za nase prosirenu zenicu. Bili kod neurooftalmologa, kaze anizokorija je cesta kod beba, sve ok sa ocnim zivcima kod njega. Za nju su mi rekli da je zivac na levom oku nesto bledji, ali da je i to ok, kontrlisacemo. Pao mi je kamen sa srca. Sutra krecemo sa vezbicama u sokob kaze fizijatar da su nestabilni u sedecem polozaju, a ja se mislim pa to su sedmomesecne bebe rodjene prevremeno, ali ajde, ona kaze da bi trebalo da su malo mlitaviji.
Stenli
Stenli

Broj poruka : 533
Location : Beograd
Datum upisa : 21.04.2013

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od BiKsi :) 26/8/2014, 14:08

Stenli, meni Arsa jos ne sedi potpuno sam *da ga ostavim , bolji je nego pre, i hoce da sedi dugo, al ocas posla moze i da prekrene i padne. A stariji je od tvojih vragolana mesec ipo. I ja ga tretiram kao prevremeno rodjenu bebu i nigde ne zurim sa tim stvarima. Uostalom, on ce sve to kad mu bude vreme. Ok su vezbe stimulacije, i treba im pokazati, ja tako Arsi, i vezbamo pomalo, na nama svojstven nacin. I sve je stabilniji, samo sto pre hoce da stoji nego da sedi, a ne bi smeo. I tako.
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od dragmilk 28/8/2014, 13:35

Stenli ::Samo kratak info vezan za nase prosirenu zenicu. Bili kod neurooftalmologa, kaze anizokorija je cesta kod beba, sve ok sa ocnim zivcima kod njega. Za nju su mi rekli da je zivac na levom oku nesto bledji, ali da je i to ok, kontrlisacemo. Pao mi je kamen sa srca. Sutra krecemo sa vezbicama u sokob kaze fizijatar da su nestabilni u sedecem polozaju, a ja se mislim pa to su sedmomesecne bebe rodjene prevremeno, ali ajde, ona kaze da bi trebalo da su malo mlitaviji.

Takvo je i naše iskustvo, Nikola u 5 mesecu nije mogao da podigne glavu unazad  dok je ležao na stomaku, pa su nas slali kod neurologa. Sad ne možemo da ga stignemo. Sve ce to doci na svoje, ipak su to prevremeno rođene bebe, treba im dati vremena
dragmilk
dragmilk

Broj poruka : 1292
Godina : 49
Location : Bivsi praznik, bivse republike
Datum upisa : 31.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

BEBE - Razna pitanja i odgovori - Page 10 Empty Re: BEBE - Razna pitanja i odgovori

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 10 od 10 Prethodni  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10

Nazad na vrh

- Similar topics

KUTAK :: BEBE :: Razno

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu