KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

+66
hany
nina :)
ciklama
cicsa80
Tinche
HappyGirl
Erata
Lyanna
Simona
Ambra
lenjivica
neca73
Bekanicaa
DMANA
korpica
Mirjana
tetreb
Nataly17
fight&faith
InNaturaVeritas
makica84
maki79
ragaco
Struzzo
Dionisia
Mrvica78
Veca77
Zoja79
laKole
noja
bobica83
ivi
ninica2
Gramatika
djole42
MAAKKI
dragana76ns
BiKsi :)
saska1
megica-pegica67
bulevarka
jaca*caca
missile
SannI-AlL
Vuchica
JocY
lilly13
medolino
OKacica
bebko
Orline
KoMetaK
JecaPereca
ananana
darling_buds
bak
anak
lilya
Niny
daxi011
menora72
Jelica
saška
LaFolie
Malina
heart84
70 posters

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Zoja79 22/10/2012, 14:45

Evo i mene da podelim sa vama moje iskustvo. Odlucila sam da pokusam ovaj postupak u Jevremovoj dok cekam na drzavni program. Aspiracija je bila u petak 12 dc i nazalost nije pronadjena ni jedna jc Sad , iako su sve analize bile odlicne (E2, lh, velicina endometrijuma i folikula). Sama aspiracija je za mene bila uzasno bolna, ne smem ni da kazem koliko je uboda bilo, jos uvek me zateze jajnik. I sama dr je rekla da je bila uzasno tezka aspiracija i da sam trebala da uzmem totalnu anesteziju. Ne zelim nikoga da plasim, sve je individualno, obicno je samo jedan ubod i to je stvarno smesno (cak i 5-7 uboda je ok) ali eto meni se zalomilo da moram da prodjem kroz tezi put, a na kraju kad jos nije bilo jc malo sam se smorila Crying or Very sad . Sto se Jevremove tice svi su vrlo ljubazni i uslovi u klinici su odlicni ali mene nije ispratio jedan lekar od pocetka do kraja. Jednu folikulometriju mi je radio jedan dr, drugu drugi a samu aspiraciju treci. I na kraju sam ostala bez nekih odgovora posto su mi rekli da cu sve videti sa svojim dr a ja ne znam ko je od njih troje moj doktor.
Molim vas ako neko zna da mi kaze da li postoji neki metod i koji kojim mogu da saznam da li ja uopste imam jc zbog eventualnih kasnijih pokusaja.
I na kraju svim devojkama koje su u postupku ili planiraju postupak zelim puno srece, puno jc i naravno bebica osmeh srce . [img][/img]

Zoja79

Broj poruka : 15
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od djole42 22/10/2012, 15:03

Lakole ,odlično ti napreduješ !Meni lično se uvek više svidjaju duzi ciklusi .

Zoja 79,dobro nam došla .Zao mi je što je ovog puta bilo bez JC.
To da li imaš jajnih ćelija ,odnosno procena rezerve jajnih ćelija se radi na osnovu broja antralnih folikula 2 dc,hormona 2dc i vrednosti AMH .Verujem da si sve to odradila jer ako nisi ,onda bi mi zaista Jevremovci bili neozbiljni (mada mi iskreno već jesu na osnovu tvoje priče da nisi imala jednog lekara koji te vodio ) .
djole42
djole42

Broj poruka : 6359
Godina : 53
Location : Nis
Datum upisa : 15.01.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Niny 22/10/2012, 15:42

Zoja, dobrodošla Very Happy Žao mi je što si tako prošla, i meni se ista situacija desila nedavno kod njih Sad Strašno je ustati sa stola sa tim saznanjem... uf, a još posle iskeširati onolike pare praktično nizašta Rolling Eyes Preboli to pa kreni napred yes
Ja sam inače u tom ciklusu 21, dana izvadila progesteron i on je bio ok, dr mi je potvrdio da je bilo ovulacije, ali nije pogođen pravi trenutak za aspiraciju, tj.bilo je prerano Crying or Very sad
Mene je malo to saznjanje utešilo, jer sam se zabrinula da nemam više j.ć.pošto mi je FSH visok
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Niny 22/10/2012, 15:48

A sada moj izveštaj sa UZ Very Happy . Bila sam za vikend i danas opet, vadila krv, danas E2=360, LH=9,08, folikul 16mm. Večeras u 22h treba da primim stop, a u serdu ujutru aspiracija Very Happy Nadam se da do tad folikul neće pući, dr kaže da je LH malo viši nego što je očekivala (a juče bio 6,nešto)
Eto, ostaje mi samo da se nadam da će sve dobro ispasti.... i da će moj lepi folikulčić sačekati do srede yes

Imate li neka iskustva sa vrednostima LH pred stop? (čisto da me malo utešite)

Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od laKole 22/10/2012, 15:52

zoja79, baš mi je žao!

inače, ja sam već imala jednu aspiraciju bez anestezije, nije bilo nekih problema. i sad sam se dogovorila da ako nam promakne ovulacija, tj ako folikul pukne, uradimo bar iui.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Niny 22/10/2012, 15:56

Lakole srećno Very Happy Very Happy Very Happy

Da, to nije loša ideja, ako folikul već pukne, da se uradi IUI, mada zavisi kakav je spermogram, a od mm nije baš neki Rolling Eyes

Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od laKole 22/10/2012, 16:50

takođe, niny! smanji malo aktivnosti, pažljivo sa folikulom. Wink

spermogram nije sjajan, pokretljivost je problem, al' da bar za nešto iskoristimo te folikulometrije.
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Zoja79 22/10/2012, 17:30

Devojke, hvala vam na podrsci Very Happy .
Niny, ne brini i meni je LH 10 dc (tada sam i primila stop inekciju) bio nesto preko 9 i folikul nije pukao. Samo napred b [img][/img]

Zoja79

Broj poruka : 15
Datum upisa : 13.06.2012

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od jaca*caca 22/10/2012, 21:07

Lakole,navijam from my osmeh srce b
jaca*caca
jaca*caca

Broj poruka : 599
Godina : 47
Location : Novi Sad
Datum upisa : 02.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Malina 22/10/2012, 21:16

Evo i ja da se javim. Ubi me onaj stomacni virus ili sta je vec, tako da nisam imala snage da sedim za kompjuterom. Nista mi nije pomagalo, ni jedan probiotik, tako da sam na kraju morala da uzmem nesto od lekova i sad mi je koliko toliko ok. Mislila sam cak i da odustanem zbog toga, ali je sve bilo nekako cudno, spopadne me samo ujutru, a ostatak dana bude sve normalno, pa opet uvece. lol!

Ja sam bila u petak i nedelju na uz, bilo je ok, folikul je rastao, estradiol ok, medjutim danas na uz, estradiol ok, ali u principu malo visi nego sto je porastao folikul, pa je dr malo zbunjena da nije cista, tako da sutra ponovo uz, estradiol i LH, pa cemo videti. Inace, danas mi je E2 260, folikul 14mm, endo 6.5. Danas mi je 11dc.
Dr kaze da nece da me bocka, da placam bezveze, ako joj se cini da nije sve odlicno, tako da cekam sutra sta ce biti.

Lakole, navijam! radost

Zoja, bas mi je zao, mogu da zamislim kako ti je bilo. zagrljaj
Samo nije mi jasno kako to da je sve bilo ok, a nema jc, ja to nikako ne razumem kako to ipak ne moze da se vidi po rezultatima, tj. nije mi jasno zasto se onda i rade?

Niny, srecno, mi smo se mozda i srele! Very Happy
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od laKole 23/10/2012, 10:29

malina, nek je prošlo, pa kako god.
meni je juče bio 12 dc, malo kaskam za tobom (kod mene folikul 13,5, još nisam radila hormone). ovaj ciklus mi malo drugačiji, obično folikul bude veći u ovom periodu - pijem čaj od virka, pa možda to ima uticaja.

javi se danas, držimo fige! igracice igracice igracice igracice igracice
laKole
laKole

Broj poruka : 1553
Datum upisa : 16.02.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od anak 23/10/2012, 10:33

Zoja, baš mi je žao što ti se to desilo. Ali mene lično u Jevremovoj ništa ne čudi. Ja sam u svih svojih 5 postupaka vadila folikule bez anestezije, u proseku 2-3. Kod njih sam imala samo 1 i kako mi ga je Janićijevićka izvadila, naravno beta je samo kod njih bila negativna uz potpuni protokol, kad sam se vratila na kontrolu u moj DZ, moja gin.se zaprepastila kako mi je ostalo modrica na ulazu u vaginu, a i unutra otečeno kao od udarca. Ma strašno! Verujem i nadam se da ćeš u sledećem postupku o trošku države imati više sreće i doći do cilja trudnica bebe bebe yes
Niniy, srećno radost igracice roda
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Niny 23/10/2012, 11:36

Malina samo napred, javljaj kako je danas prošlo. Meni tvoj nalaz deluje ok, mada se ne razumem baš mnogo. Možda smo se stvarno videle, ja sam bila ujutru oba dana Very Happy
Anak, baš strašno Sad
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Malina 23/10/2012, 16:01

E, na zalost, nista ni od ovog puta. Crying or Very sad
Folikul je porastao, 12dc 16mm, endo 7 i cekali smo nalaze E2 i LH. Ako bi bili ok, radili bi u cetvrtak.
I upravo su mi javili da mi je LH visok-23 i da dr nece da radi, nego da se javim sledeceg ciklusa.
Ja se iskreno ne razumem u to, ne znam koliki bi trebao da bude, pa da nalaz bude ok. Gledala sam u izvestaju pise, ovulacijska faza (valjda je to to) 17-77.
Nekako sam malo tuzna, s jedne strane zbog stomaka koji me je i jutros iznenadio, a mislila sam da se smirilo, bila sam uplasena da se nesto ne iskomplikuje, jer znam da posle et, ne bi bas trebao da me muci stomacni virus. A opet, nekako sam se nadala da ce sve biti ok. Ali, sta da se radi, probacemo sledeceg meseca.
Inace, stigli mi i rezultati briseva, sve sterilno. Bar to.
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od BiKsi :) 23/10/2012, 16:32

Dobro je da su brisevi dobri, i to je nešto! Nije bilo sudjeno Malina, ko zna zbog čega, možda da biste se baš sledeći mesec obradovali!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Gramatika 23/10/2012, 18:18

Biksi :) ::Dobro je da su brisevi dobri, i to je nešto! Nije bilo sudjeno Malina, ko zna zbog čega, možda da biste se baš sledeći mesec obradovali!
VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 561840
Gramatika
Gramatika

Broj poruka : 4085
Godina : 51
Datum upisa : 16.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od LaFolie 23/10/2012, 19:37

ja sam odustala, lose sam hronicno raspolozena i rastrzana na 100 strana. Bice boljih dana Wink
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od anak 23/10/2012, 20:15

La Folie, potpuno te razumem. zagrljaj Biće sigurno yes
anak
anak

Broj poruka : 3404
Godina : 52
Location : BiH, Srbija, Hrvatska
Datum upisa : 12.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od LaFolie 23/10/2012, 20:17

stan nam se privodi kraju, malo cu da se posvetim dizajnu, to ce me sigurno oraspoloziti :)
LaFolie
LaFolie

Broj poruka : 3412
Datum upisa : 20.10.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od BiKsi :) 23/10/2012, 21:00

Naravno Lafe, uvek treba sebi dati vremena, i uvek je to zbog nečega dobro!
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Malina 23/10/2012, 21:32

Biksi :) ::Dobro je da su brisevi dobri, i to je nešto! Nije bilo sudjeno Malina, ko zna zbog čega, možda da biste se baš sledeći mesec obradovali!
Pa, da znas da i jeste nesto! Bas sam se odusevila! Koliko sam se poslednja 2-3 meseca patila sa njima, ovo me zaista oraspolozilo. A sta sam sve trpala u sebe, nije ni cudo lol! Ja nekako mislim da meni ipak, za to, najvise pomognu Josif Pancic cajevi. Sada cu da ih pijuckam preventivno do sledeceg ciklusa.
A stvarno kao da nije bilo sudjeno. Pocelo nesto traljavo, pa onda me spopao taj stomacni virus, sva sam nesto bila na 3 coska. Sada sam resila da se malo opustim, oporavim od ovog virusa kako treba, pa polako.

LaFolie, najbolje kad osetis da je pravi trenutak. Meni se sad cinilo sve kao da nesto guram na silu i evo, na kraju se i nije dalo.

Niny, Lakole, jel ima nesto novo?
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Malina 23/10/2012, 21:36

Ustvari, htela sam da pitam, Niny ko ti radi aspiraciju?
A Lakole, jesi bila na uz opet?
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od lilya 24/10/2012, 10:25

Lafe, nista, prvo da popijemo ono vino sa belim lukom na proslavi pa zajedno ti i ja u postupak Wink
Samo ti svijaj gnezdo, kad budes trudnica da sve bude spremno yes

Niny, Lakole, radost radost radost radost radost radost
Malina, pokusaj da se ne nerviras. Super sto su ti brisevi dobri. Za mene je trenutno i to misaona imenica ili nemoguca misija Rolling Eyes Bolje da sacekas da imas dobar ciklus i da tako sebi povecas sanse najvise moguce ljubav
lilya
lilya

Broj poruka : 4742
Godina : 47
Location : Beograd
Datum upisa : 07.03.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Malina 24/10/2012, 11:05

Ne znam sta ti uzimas, ali ja sam ovo radila, pa probaj, mozda ti nesto pomogne: pila sam caj protiv bakterija u mokraci (vazi i za vaginalne), posle sam dodala i caj protiv kandide, sve Josif Pancic. Na kraju terapije sam popila turu Palisepta.
Popila sam jednu turu soka od aronije 0.7l i jela sam beli luk koliko sam mogla, jer ga ne podnosim, 3-4 cesnja, svaki dan, svaki drugi, kako kad. Jela sam brusnicu i ponekad pila i caj.
Ali, ja nekako najvise verujem da mi pomazu Josif Pancic cajevi.
Malina
Malina

Broj poruka : 815
Datum upisa : 02.12.2009

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Niny 24/10/2012, 11:14

Samo da vam se javim, jutros je bila aspiracija i nađena je j.ć. d jedva, iz četvrtog pokušaja b b b već sam mislila nema ništa ni ovaj put. Sad čekamo da vidimo hoće li se deliti Very Happy a nadam se da hoće Very Happy
Malina, ja sam kod dr Ilić i stvarno moram da je pohvalim yes
Žao mi je što niste sada uspeli da uradite, ali biće drugi put... ne treba siliti, kad se poklope kockice...biće... roda roda roda roda
Niny
Niny

Broj poruka : 3309
Godina : 46
Location : Bgd
Datum upisa : 16.02.2011

Nazad na vrh Ići dole

VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa - Page 11 Empty Re: VTO DNEVNICI-iz prirodnog ciklusa

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Strana 11 od 40 Prethodni  1 ... 7 ... 10, 11, 12 ... 25 ... 40  Sledeći

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu