KUTAK
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Knjige kao pomoc....

+2
Simona
Botox
6 posters

Ići dole

Knjige kao pomoc.... Empty Knjige kao pomoc....

Počalji od Botox 15/9/2012, 19:57

Zanima me da li ste koristile neku literaturu kao pomoc u vaspitanju i da se tako izrazim, neki 'vodic' za roditeljstvo.....
Treba mi pomoc, gledam neke knjige, koje mi se cine zanimlje, pa sam se pitala mozda i vi imate neke predloge ako ste kupovale nesto slicno i tako.... Vasa iskustva....
izdvojicu par koje su mi privukle paznju i o kojima razmisljam....
moj dragi se smeje i kroz salu mi kaze "ja znam da sta god tu pisalo, ti ces uraditi onako kako ti mislis da treba...."
bas je vickast lol!
nego, jel zaista tako, jel se neki od tih saveta mogu uspesno primeniti ili sve samo lepo zvuci tako napisano u teoriji, kako izgleda u praksi primenjivanje tih saveta?
meni deluju ok i zanimljivo i delotvorno....

http://www.delfi.rs/ka1un2490/delfi_knjige_podizite_svoju_decu_bez_podizanja_glasa.html
i ova http://www.delfi.rs/ka1un2497/delfi_knjige_pozitivna_disciplina_prve_tri_godine.html (ima jos dve, ova je prva....)
i ova http://www.delfi.rs/ka1un2496/delfi_knjige_pozitivna_disciplina_od_a_do_s.html
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Knjige kao pomoc.... Empty Re: Knjige kao pomoc....

Počalji od Simona 16/9/2012, 11:25

Odlicna tema... :)

Ja bih preporucila Spok-a "Nega dece". To je knjiga koju je jos moja mama citala ali sad ima neko dopunjeno i preradjeno izdanje. Skupa je knjiga ali mislim da vredi svake pare koju date za nju. To je prirucnik o podizanju dece od rodjenja do puberteta. Necete tu naci konkretne metode za vaspitanje, medjutim ima bukvalno sve sto vam se od rodjenja pa do tinejdzerskog doba moze desiti. Evo sad cu malo da vam prenesem glavne naslove po delovima - uloga deteta, uloga roditelja, pre rodjenja, nega novorodjenceta, ishrana, pa onda deca po godinama, obdaniste, skola, medicinski problemi, teskoce u razvoju, savremena pitanja (tipa tv, rokenrol, droga, alkohol...), specificne porodicne konstelacije (samohrani roditelji, usvojena deca, blizanci i trojke, razvedeni roditelji, homoseksualni roditelji...). Naravno, nisam je ja uzela pa iscitavala ali mi znaci sto je imam i neka sigurnost da ima odgovor za svaku (ne)mogucu situaciju. Npr sinoc se Vilenjak malo povredio i odmah sam je uzela, ovi naslovi su siroki ali pod svakim ima izdetaljisano. Pa npr za povrede, ako je otvorena rana, tece krv, ne tece krv, veca rana, manja rana itd.

Druga knjiga koju bih vam preporucila je od Elizabet Pentli "Roditeljska moc", nju vam ne bih detaljnije opisivala jer sam ja u usvojenom delu otvorila posebnu temu za nju pa sam detaljno pisala o metodama vaspitanja. Tu su bas opisane konkretne metode i meni su puno znacile kad je Vilenjak dosao.

Meni su knjige koristile, i te i druge... citam i na netu konkretne clanke - kako uspavati dete i tome slicno, takodje i iskustva drugih roditelja i kako su razresili neke situacije sa decom... E sad bas kad ugledah ovu temu shvatila sam da ja vec dugo nisam primenila nijednu metodu iz ove druge knjige koju navedoh... Da li smo mi sada uspostavili neki odnos ili sam se ja izvestila kao majka ili je Vilenjak prosao nemogucu trecu godinu i postao ipak za nijansu laksi za saradnju ili sve to po malo tek sad sve ide lakse... Moguce da su mi i metode iz knjige usle u ophodjenje sa detetom pa trenutno primenim neku metodu a da i ne primetim. Npr kad dete nesto nece da radi onda mu se kaze - kada to obavimo onda ce - pa prijatna radnja koju dete zeli, mislim da mi je to stalno ophodjenje da postignem da Vilenjak obavi neke radnje koje ne voli. Inace, jeste u pocetku malo tesko iscitavati i primeniti ali mislim da je kasnije velika usteda u vremenu... kakve ja sve roditelje vidim na igralistu pa nista ne mogu vriste, deca nece da krenu, ne moze da mi izadje iz glave slika zene koja je legla bukvalno u igraonicu u luna parku i vristi a dete nista, pretpostavljam da je na to vristanje naviklo... Ja sam bila i ostala apsolutno protiv batina a za vikanje mi je jedno vreme smetalo sto sam to pocela da radim, mada je to bilo daleko od ponasanja te majke, svejedno nije mi se svidjalo... Pa sam uzela i tu knjigu za eliminisanje povisivanja glasa i to sada stvarno jako, jako retko radim. Tako da se roditeljstvo uci i moze se nauciti, i mislim da se taj trud citanja i rada na sebi isplati i vremenski a i u veselijem odrastanju i razumevanju sa detetom.

Raspisah se ja, nisam ovoliko nameravala lol! Samo da kazem da ovakva tema postoji u delu za usvajanje, pa posto je mali broj knjiga koje se bave bas usvajanjem, cesto su Kutanjke navodile i knjige koje se ticu roditeljstva uopste pa mozete da pogledate i tamo...
Simona
Simona

Broj poruka : 8349
Godina : 55
Location : Beograd
Datum upisa : 14.11.2009

Nazad na vrh Ići dole

Knjige kao pomoc.... Empty Re: Knjige kao pomoc....

Počalji od Botox 16/9/2012, 11:28

hvala simeona :)
Botox
Botox

Broj poruka : 4342
Godina : 38
Location : Novi Sad
Datum upisa : 10.04.2011

Nazad na vrh Ići dole

Knjige kao pomoc.... Empty Re: Knjige kao pomoc....

Počalji od Shizika 30/7/2014, 23:33

Evo jedne pouchne, otprilike "Shta ochekivati od djeteta sa 1-4 godine starosti": Knjige kao pomoc.... 10464292_276757789195891_1171864409381819562_n
 lol! 
Shizika
Shizika

Broj poruka : 5408
Godina : 54
Datum upisa : 14.03.2010

Nazad na vrh Ići dole

Knjige kao pomoc.... Empty Re: Knjige kao pomoc....

Počalji od BiKsi :) 31/7/2014, 17:06

Kraljice!  v  b  b  b  b 
BiKsi :)
BiKsi :)

Broj poruka : 22697
Godina : 43
Datum upisa : 09.05.2010

Nazad na vrh Ići dole

Knjige kao pomoc.... Empty Re: Knjige kao pomoc....

Počalji od lenabeograd 1/8/2014, 18:32

Botox draga sve najlepse na rodjenju princeze posto je tvoj blog reko da cestitam ovde :-)

lenabeograd

Broj poruka : 1921
Godina : 40
Location : Dusseldorf
Datum upisa : 26.02.2013

Nazad na vrh Ići dole

Knjige kao pomoc.... Empty Re: Knjige kao pomoc....

Počalji od Struzzo 4/8/2014, 14:31

Shizika ::Evo jedne pouchne, otprilike "Shta ochekivati od djeteta sa 1-4 godine starosti": Knjige kao pomoc.... 10464292_276757789195891_1171864409381819562_n
 lol! 

  b  b  b 

Zaista šta očekivati...  lol! 
Struzzo
Struzzo

Broj poruka : 7041
Godina : 48
Location : Beograd
Datum upisa : 27.09.2008

Nazad na vrh Ići dole

Knjige kao pomoc.... Empty Re: Knjige kao pomoc....

Počalji od Sponsored content


Sponsored content


Nazad na vrh Ići dole

Nazad na vrh

- Similar topics

 
Dozvole ovog foruma:
Ne možete odgovarati na teme u ovom forumu